Skocz do zawartości
Petru23

Jaki akumulator na 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wymieniał akumulator z fabrycznego na nowy w samochodzie z funkcją start-stop? Czy wystarczy zwykły akumulator czy rozważać zakup takiego dedykowanego do takich samochodów?

 

Kuzyn w zeszłym roku zobaczył, że mam Jenoxa i zainwestował w serię EFB. To dopiero rok więc opinia jest dość świeża ale póki co zadowolony jest i nie musiał dezaktywować start-stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn w zeszłym roku zobaczył, że mam Jenoxa i zainwestował w serię EFB. To dopiero rok więc opinia jest dość świeża ale póki co zadowolony jest i nie musiał dezaktywować start-stop

Jenox wydaje się teraz rozsądnym wyborem, sam szukam akumulatora i chyba własnie padnie na tę markę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenox wydaje się teraz rozsądnym wyborem, sam szukam akumulatora i chyba własnie padnie na tę markę :)

 

Widziałeś ich materiały na YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ich materiały na YT?

Ja nie widziałem, ale też myślałem o tej marce. Możesz powiedzieć co tam w nich jest w tych filmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Molla z pierwszego wyposażenia VW wykonanego w technologii EFB, zobaczymy jak się będzie sprawował. Jeszcze stara szkoła wykonania z odlewanymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem, ale też myślałem o tej marce. Możesz powiedzieć co tam w nich jest w tych filmach?

 

Generalnie mają cały szereg poradników dla kierowców zarówno tych początkujących jak i bardziej doświadczonych. Ja mam trochę kilometrów za sobą ale dowiedziałem się kilku ciekawych i przydatnych rzeczy. Oczywiście nie każdemu może się to podobać ale jak dla mnie PR robią dobry bo pokusiłem się nawet kilka razy o bezpośrednie pytanie i szybko i sprawnie otrzymałem odpowiedź. Co kto lubi. Mi się to przydało więc się tym dzielę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajny test akumulatorów EFB ale nie ma w nim wspomnianego Jenoxa ->

 

efb.png

 

Mr Akumulator robi robotę na YouTube. Moim zdanie w bardzo rzetelny i neutralny sposób pokazuje wady i zalety dostępnych na naszym rynku baterii. Jego testy są przeprowadzone w profesjonalny sposób i można na nich polegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdania na temat tej firmy, ale wolę sprawdzone rozwiązania. Varta Silver 74Ah/750A kosztuje ~340zł stacjonarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdania na temat tej firmy, ale wolę sprawdzone rozwiązania. Varta Silver 74Ah/750A kosztuje ~340zł stacjonarnie.

 

No właśnie z tymi sprawdzonymi to bywa różnie. Varta wytrzymała 2 lata z haczykiem, Jenoxa mam już przeszło 3. Kręci póki co więc zobaczymy. Wiadomo, że znajdzie się wpisy w sieci, że baterie każdej firmy idą na rekordy ale wpływ na to mają jeszcze inne czynniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji bo i mnie dotknęło poszukiwanie Aku. A co powiecie o serii 300 od Yuasy ? Ktoś coś wiedział, wie ? Poszukiwany 74-77Ah do diesela 278 x 175 x 190 mm. Yuasy ponoc mają zawyżoną troszkę pojemość na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki aku do polo 1.2 12V 2006r? O prądy pytam ;)

 

Zerknij sobie na stronę Jenoxa. Masz tam całkiem sprawną wyszukiwarkę po modelu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno kupiony jenox Gold.

Teraz chyba do Forda będę kupował i raczej też będzie jenox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno kupiony jenox Gold.

Teraz chyba do Forda będę kupował i raczej też będzie jenox.

 

Czy możesz zdradzić dlaczego wcześniej zdecydowałeś się na Jenoxa a teraz zmieniasz zdanie? I ew. na jaką markę teraz stawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu zmieniam zdanie? W alhambrze był jenox, brat kupił teraz do polo jenoxa i do Forda tez będę kupował jenoxa. Golda oczywiście.

Nie rozumiem pytania zbytnio :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto stało tydzień, prostownik pokazał na zdechniętym aku 9,8V. Będzie już śmietnik, czy się uratuje? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto stało tydzień, prostownik pokazał na zdechniętym aku 9,8V. Będzie już śmietnik, czy się uratuje? :hmm:

 

Może odżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz zdradzić dlaczego wcześniej zdecydowałeś się na Jenoxa a teraz zmieniasz zdanie? I ew. na jaką markę teraz stawiasz?

 

Też nie zrozumiałem ale to szczegół ;) @Zesłaniec a Ty masz jakieś doświadczenie z Jenoxem? Ja poza aspektami technicznymi i ceną ostatnio zainspirowałem się działaniami pro ekologicznymi. Co by nie mówić to rzadkość zwłaszcza w takiej branży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ~4 lata jeździłem na starej Varcie. Przy -20 podczas rozruchu czasem resetował się komp. Kupiłem nową Vartę Silver. Stary Akumulator wylądował w piwnicy. Po roku odkopałem go i po podpięciu miernika pokazał 13,6V. Doładowałem do 14,6V i trzymam na gorsze czasy, bo mam wrażenie, że dłużej pożyje niż nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to ile ma napięcia ma się nijak do pojemności i spadków napięcia przy obciążeniu. Naładujesz, obciążysz kilka razy i dalej będzie padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...