Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Duchu

Assasin Creed - film 2016

Rekomendowane odpowiedzi

assassins_creed_ver4_xlg.jpg

 

 

Byłem i odradzam każdemu... Zarówno tym którzy grali w serię gier ale także tym co nic o niej nie wiedzą...

Fabuła słaba i nie spójna, sceny z animusa jakby wyrwane z kontekst, gdzie trafiamy w środek bitki i wszyscy się naparzają. Postacie b. słabo zarysowane, dialogi słabe... Gleeson w najsłabszej życiowej roli którą nawet student by lepiej zagrał.

 

Ocena: 3/10

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina i również popieram autora. Mocno średnie, kilka momentów raptem fajnych, a tak to dno i trzy metry mułu. To już Warcraft mi się bardziej podobał jeżeli już mowa o filmach na podstawie gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC to nie film na podstawie gier.

 

Wydawało mi się, że przesadzacie, ale się zgadzam. Mimo że Ubisoft brał udział w tworzeniu filmu, jest tam namieszane, np. obcinanie palców asaynów w XV wieku czy artefakt, który w grach miał ochronić ludzkość przed zagląda (przebiegunowanie Ziemi), tu zawiera zniewalającą kwintesencję ludzkiego DNA. Cały film jest zrobiony po omacku, praktycznie nic w nim nie ma. Rozpoczęte wątki nie są wyjaśnione. Chwile mające budować napięcie są nudne. Z gier pojawia się kilka motywów, jak uciekanie po dachach czy skoki wiary. Fabuła, wiadomo, z grami nie nic wspólnego - jest stworzona na nowo. Powinni zekranizować historię jakiegoś prawdziwego asasyna, wyszłoby to lepiej. Humor praktycznie zerowy. Muzyka momentami jest "murzyńskim rapem", a resztę filmu dudni. Fassbender zagrał słabo, zresztą nie miał się w czym wykazać. Plus w filmie to tylko animus, ciekawszy niż w grach, który faktycznie może nauczyć ruchów przodków. 4.5/10 maksymalnie daję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oficjalny plakat? Czy to robił jakis stażysta? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny. Wisiał taki w kinie i przy wejściu do sklepu reeboka na bramce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Szkoda. Więc kolejne rozczarowanie? Po beznadziejnym Warcrafcie mamy znów nie udany film na podstawie gierki. Cóż ciekawe, który film przyniesie zachwyt.. Może Uncharted? Chocaiż też mam obawy :)

 

W sumie jakby nie patrzeć to mi się chyba najbardziej podobał Prince of Persia i w miarę Doom nie był aż taki zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warcraft wcale nie był beznadziejny, całkiem przyjemny film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny nie był, był po prostu słaby. :E Assassin's Creed to mniej więcej ten sam poziom, choć uczciwie powiem, że zrobił na mnie jednak nieco lepsze wrażenie. Miejscami szło złapać trochę fajnej atmosfery, a dialogi nie były tak żenujące jak w Warcrafcie. Zagorzałym fanom serii może się nawet spodobać, nawet jeśli niewiele ma z grami wspólnego, w ogólnym rozrachunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warcraft - gier nie znam, ale jako film fantasy to średniak. Taki do którego można z 1-2 razy wrócić. Grafika obecnie nie powala, bo setki podobnych filmów powstało.

 

Doom - jako film akcji i strzelanka całkiem spoko. Jako ekranizacja gry 2/10. Jak mogli dać tam jakiegoś wirusa i dodatkowy chromosom zamiast piekła :exclam: No i swat zamiast marines. Za bardzo to podchodzi pod 1 część filmu Resident evil.

 

Prince of Persia - przyzwoity film, ale bez rewelacji.

 

Dla mnie najlepszą adaptacją gry jest Tomb Raider 1. 2 to już słabizna, w tym Lara bez warkocza.

 

Za powstawanie filmów o grach powinni się brać fani we współpracy z wytwórnią, a nie biorą aktorów, którzy gier na oczy nie widzieli czy reżyserów niemających pojęcia o grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie najlepszą adaptacją gry jest Tomb Raider 1. 2 to już słabizna, w tym Lara bez warkocza.

 

Dla mnie Mortal Kombat.

 

P.S. Warcraft był ok.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warcraft był bardzo ok. Sam byłem sceptyczny bo lore świata zawiera ogrom historii o których powstały książki i przedstawić nawet wycinek tego tak aby przeciętny widz który nie grał w grę ani nie czytał książek się nie pogubił a jednocześnie zmieścić to w 2h filmu to jest sztuka. I być może dlatego że nastawiłem się na papę tak dobrze mi się oglądało. Każdy kto spodziewał się filmu stworzonego głównie z myślą fanach i pod ich wymagania niech się puknie w czoło.

Ogólnie po obejrzeniu Warcrafta chętnie zobaczyłbym film Diablo czy Starcrafta.

 

Ja ogólnie od serii AC odbiłem się po pierwszej części. Nie wiem, nie zaiskrzyło, porobiłem parę misji, przeszedłem do drugiego większego miasta, tam dalej zabijałem i po wyłączeniu gry nie chciało mi się do niej wracać. Historia też mnie nie wciągnęła. Dlatego choć bardzo lubię Fassbendera to film na starcie odpuszczam.

 

A jeżeli chodzi ogólnie o filmy na podstawie gier to ani Tomb Raider ani np. Hitman mnie nie porwały. Mortal Kombatem się kiedyś jarałem ale troszkę trąci myszką (ale nie jest zły). Natomiast do dobrych współczesny zaliczam pierwszy Resident Evil, Prince of Persia z Gyllenhaalem oraz Silent hill jedynkę. Co prawda nie ma klimatu samotności i bezbronności jak w grach ale historia się klei i jest dobrze opowiedziana. Miałem kiedyś jeszcze chęć na Dooma, Alone In the Dark i House of the Dead ale po premierze odpuściłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...