Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomcat

odkurzacz workowy 400-600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję w miarę małego, cichego i bezawaryjnego odkurzacza do mieszkania 50 m2 z niewieloma dywanami, brakiem sierściuchów ;)

 

 

Po pobieżnym szukaniu w oko wpadły mi Elektrolux SILENT PERFORMER ZSPCLASSIC

 

Mój link

 

 

i Bosche BGB45335/31/30

 

Mój link

 

Różnice w cenie niewielkie w granicach 100zł. Pierwszy Bosh 800wat i turboszczotka, drugi słabszy ale cichszy, trzeci trochę tańszy.

 

 

 

Jakieś inne typy?

Doświdczenia z firmami i konstrukcjami po unijnych cięciach mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za masowy odzew :kwasny:

 

 

kupiony Elektrolux ZUSORIGWR+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. U mnie zamówiony Rowenta Silence Force 4A RO6455EA. Mam dużo dywanów, więc interesowała mnie tylko i wyłącznie klasa A skuteczności odkurzania na dywanach. http://www.ceneo.pl/42932900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za masowy odzew :kwasny:

 

 

kupiony Elektrolux ZUSORIGWR+

 

Pochwal się jak działa,jak polecałem electroluxy w innym temacie to niektórzy po mnie jechali.

Sam oprócz ergospace(2szt) posiadam jeszcze zendeluxe,ten najcichszy(58db),super maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok.

Bardzo cichy, szczotka uniwersalna, szczotka do parkietów, stosunkowo długi kabel i waż, więc w zasięgu prawie całe mieszkanie bez przepinania.

 

Jednak stary Samsung rodziców 2100w jest zauważalnie tutaj lepszy w mocy ssania. Jest mały, lekki (bo bardzo plasticzany) mocny ale głośny i szybko się grzeje.

 

Jak patrzę że Samsung kosztował 180zł to się robi trochę smutno :E

W końcu to tylko odkurzacz - uzyjesz 1-2 razy w tygodniu przez 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa takie małe samsungi,oba poszły w ...tuż po gwarancji. Moc ssania zależy chyba od mocy silnika,a ten electrolux ma chyba słabszy silnik niż stary samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Pebie przeżył już sporo łącznie z wsadzeniem przez ojca papierowego worka i odkurzaniem po remoncie (finalnie pył z gruzu przez dziurę w woreku dostał się wszędzie łacznie z silnikiem i nic chodzi nadal)

 

Na papierze ró\nica mocy masakryczna 2100 vs 700w Elektrolux. Jednak w mocy ssania już nie ma az takiej deklasacji. Powiedział bym że Elektroux chodzi na max mocy jak Samsung na 3/4 gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od paru lat electroluxa ergospace. Zrobił się trochę głośniejszy niż na początku. Siła ssania wciąż taka sama, dywan podniesie do góry przyssany do szczotki. Jedną z rzeczy na którą zwracałem uwagę i miał tylko electrolux i chyba mielee to rurki i szczotki łączone na zatrzask. Przy poprzednim odkurzaczu rurki się trochę wyrobiły i wypadały samoczynnie jedna z drugiej, tu takiej opcji nie ma. Mała szczoteczka dwustronna czasem się też przydaje, ukryta z tyłu odkurzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Pebie przeżył już sporo łącznie z wsadzeniem przez ojca papierowego worka i odkurzaniem po remoncie (finalnie pył z gruzu przez dziurę w woreku dostał się wszędzie łacznie z silnikiem i nic chodzi nadal)

 

Na papierze róznica mocy masakryczna 2100 vs 700w Elektrolux. Jednak w mocy ssania już nie ma az takiej deklasacji. Powiedział bym że Elektroux chodzi na max mocy jak Samsung na 3/4 gwizdka.

Wydaje Ci się. Ssanie jest najmniej ważnym czynnikiem, przepływ powietrza przez rurę i owszem. O różnicy 750W vs 2100W to nawet nie ma o czym rozmawiać, bo testy robione przez UE to właśnie raz w tygodniu przez 10 minut - 700W ma bodajże okolice 26 Kw/h a 2100W pewnie okolice 60-70, jeśli odkurzasz częściej to pobierasz więcej prądu niż zmywarka.

 

Mycie HEPA, wymiana worków, plus zawsze przy wymianie worka zmniejszaj "moc", bo papierowe worki potrafią pęknąć przy sprawnie działającym odkurzaczu, a posłuży Ci długo. Silniki w odkurzaczach naprawdę ciężko zajechać, jeśli mają odpowiednią filtracje. A co do samego wyboru, dobry ale ELECTROLUX UltraSilencer ZEN Animal za 999 zł oferuje lepsze parametry i wyposażenie - 12m kabel, 58 dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już "płakłem" wydając 6 stów, klocek na odkurzacz to sorry przegina no i nie mam sierściuchów.

 

Mając tysiaka tyle można kupić do kompa czy mieszkania ;) Do "apartamentu" 50m2 to ten co kupiłem i tak jest lekko na wyrost :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Takie rzeczy to tylko mikrofirmach. Zapytaj ludzi ile np w budżetówce wtedy zarabiali, czy na przysłowiowej kasie w biedronce, i nie w Warszawie Nie mówię, że minimalną, ale takie 1000-1200 to była norma. Tutaj np rozporządzenie z 2007 r. o pensjach nauczycieli: https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2007-56-372,17338922.html Jak widać, pensje od 748 do 2195 brutto. Mojemu koledze po prawie i zrobieniu aplikacji radcy (w sumie 8 lat chyba),  w 2008 proponowano w kancelarii 850 zł netto 😂 I nie, nikt nie dokładał pod stołem. Tutaj artykuł z 2007 roku o Cersanicie: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/poszlo-o-podwyzke/ar/8276584 na 1000 zł netto ludzie musieli robić nadgodziny, chcieli 1300 - wylecieli z pracy... Możemy też zamiast minimalnej popatrzeć na średnią, wtedy to było ok 2700, dziś 7800 brutto.
    • U mnie jest, sporo też u ludków z reddita widziałem. Jeżeli często włazisz do biosu, zapisujesz i retrenujesz, to wiadomo, że taka procedura się nie odpali. U mnie się zaczęło jak już wszystko sobie dokładnie ustawiłem i przestałem włazić do uefi. Z miesiąc minął +-, odpalam kompa, wentyle działają a tu ciemno. Myślę se - kurła, niestabilny ram może. Ale że czytałem wcześniej nieco o tym okresowym retreningu, zostawiłem na kilka minut i normalnie winda się odpaliła. To jest takie zabezpieczenie, żeby co jakiś czas ram się sprawdzał czy aby oki jest.
    • Dalej to jest średnia pomiędzy wyświetlaniem poszczególnych klatek. Jeśli czasy pomiędzy poszczególnymi klatkami będą trochę barzdziej  nieregularne to może się gubić. g-sync kompensuje to w kwestii płynności, ale matryca będzie się gubić i migotać. Wyłącz G-sync ustaw stałe 100, 120 czy tam ile chcesz i powinno być znacznie lepiej w grze która ma problemy z miganiem i wahaniami frametime.  
    • Nie wiem jak gigabyte, bo nie używam go na co dzień, ale mój asus tego nie ma. Jak jakoś w lutym wrzuciłem bios i ustawiłem wszystko, tak do dziś startuje zawsze szybko.
    • W sumie zostały mi 2 odcinki bo oglądam powoli ale ten ghul to badass, co kłóci się zupełnie z tym jaki był jako człowiek. No nie wiem liczyłem, że coś tam kliknie z nim a ten bydlak jest totalnie bezwzględny. Fajnie, sam mam ochotę wbić mu szpadel w czerep.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...