Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Camis

Mówią, że to będzie rewolucja - Allegro zmienia system komentarzy i ocen transakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Mówią, że to będzie rewolucja - Allegro zmienia system komentarzy i ocen transakcji!

 

 

Nadchodzą wielkie zmiany w Allegro! W poniedziałek informowaliśmy o nowej polityce firmy dotyczącej miniaturek na aukcjach. Teraz Spider’s Web nieoficjalnie dowiedział się, że kolejnym elementem, który czeka rewolucja będą komentarze.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Allegro planuje przebudować system komentarzy. Wewnątrz firmy mówi się wręcz o rewolucji, a oficjalna zapowiedź tych zmian zostanie zakomunikowana już niebawem.

Komentarze na Allegro – co się zmienia?

 

Zmianie ulegnie kilka elementów związanych z komentarzami. Ogólny zamysł nowych zasad jest taki, że ma być lepiej dla kupujących. Choć i sprzedający docenią niektóre zmiany.

 

 

Tylko kupujący może oceniać transakcję

 

Allegro zauważyło, że dzisiaj handel w ramach platformy wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś sporą część transakcji przeprowadzali indywidualni użytkownicy, którzy kupowali i sprzedawali często używane produkty.

Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej. Ponad 80 proc. zakupów realizowanych w ramach Allegro to nowe urządzenia, które kupowane są od sprzedawców, którzy wystawiają paragony i faktury na produkty, a zakupione urządzenia są objęte gwarancją.

W związku z tym nie ma już sensu, aby sprzedawca mógł dalej oceniać kupującego – co zresztą było często wykorzystywane przez gorszych sprzedawców do straszenia tzw. negatywnymi komentarzami odwetowymi. W efekcie klient często bał się dać złą ocenę, bo jego konto mogło otrzymać taką samą w ramach rewanżu.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni to się zmieni i oceniać będą mogli już tylko kupujący. Sprzedawca nie będzie miał dostępu do podobnej opcji.

Koniec z anonimami

 

Teraz sprzedawca może zostać oceniony, a kupujący wystawia oceny cząstkowe za różne elementy realizacji zamówienia: zgodność przedmiotu z opisem, kontakt ze sprzedającym, czas realizacji zamówienia i koszt wysyłki.

Sprzedawca nie wiedział jednak, który użytkownik wystawił mu daną ocenę. Przedsiębiorcy nie mogli przez to zbadać indywidualnie sprawy, w której np. dany klient skarżył się na zły kontakt lub miał pretensje o zbyt wysokie koszty wysyłki.

Według nowych zasad takie oceny nie będą dłużej anonimowe.

 

 

Koniec z neutralnymi ocenami

 

Allegro doszło do wniosku, że neutralna ocena transakcji zupełnie nic nie mówi innym klientom, którzy zastanawiają się, czy powinni zaufać danemu sprzedawcy. Po wejściu w życie nowych ustaleń kupujący będzie musiał zdecydować czy jest zadowolony z transakcji, czy też nie.

Allegro wybaczy stare błędy

 

Teraz ocena sprzedawcy jest ustalana na bazie wszystkich ocen, jakie użytkownik otrzymał w serwisie Allegro. Na koncie sprzedawcy są zatem odnotowane wszystkie wpadki, nawet te sprzed kilku lat. Działa to również w drugą stronę – sprzedawca, który kiedyś był bardzo dobry, ale ostatnio się pogorszył, ma nadal stosunkowo dobre oceny.

Teraz to się zmieni. Ocena sprzedawcy będzie ustalana na bazie ocen transakcji z ostatnich 12 miesięcy. Kupującym da to dobry pogląd na to, jak w ostatnim czasie funkcjonuje konto, od którego chcą coś kupić, a sprzedawcom pozwoli wymazać błędy popełnione wiele lat temu.

 

 

Zmiany, czas, start

 

Na wprowadzenie tych zmian Allegro daje sobie kilka tygodni, a nawet miesięcy. Niektóre nowe zasady zaczną obowiązywać już za dwa tygodnie. Na inne będziemy musieli jeszcze poczekać.

 

 

 

 

Link

 

 

 

Oficjalne info Allegro:

 

"W listopadzie 2016 roku przeprowadziliśmy badanie wśród użytkowników Allegro na temat systemu komentarzy. Potwierdzili oni, że obecny system wymaga zmian. Chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, dlatego rozpoczynamy prace nad nowym sposobem komentowania transakcji.

 

Pierwsze zmiany nastąpią 25 stycznia 2017 r. Jeśli chcesz być na bieżąco z postępem prac, zachęcamy do śledzenia Aktualności. Informację o tym, co się zmieni, znajdziesz w FAQ, gdzie również możesz podzielić się z nami swoją opinią o nowym systemie.

 

Jesteśmy pewni, że nowa wersja oceny transakcji lepiej odpowie na potrzeby zarówno kupujących, jak i sprzedających. "

 

 

W końcu bardzo dobre rozwiązanie !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że powinny wylecieć pozytywy jako takie, a po pewnym czasie, powinny się same wystawiać (co ma być teraz) - tylko bez żadnych treści bo i tak większość osób daje automatyczną. Natomiast powinno być znacznie zwiększone pole negatywów, żeby można było opisać sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czują na plecach oddech Amazonu i Aliexpress. Rewolucja to będzie, jak obniżą prowizje - sprzedasz kilka pierdół po parę groszy, a tu zaraz do zapłaty 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czują na plecach oddech Amazonu i Aliexpress. Rewolucja to będzie, jak obniżą prowizje - sprzedasz kilka pierdół po parę groszy, a tu zaraz do zapłaty 20 zł.

Rewolucja to by była jakby wprowadzili tak jak Ali, że sprzedawca kasę otrzymuje dopiero po jakimś czasie/po potwierdzeniu odbioru. :)

 

A propos zmian to dla kupujących rzeczywiście ok, ale dla indywidualnych sprzedających trochę słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to krok w dobrą stronę.

 

I zniknie mi jedyny negatyw który mam (z 2006 :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze robią. Ja mam jeden jedyny negatywny komentarz od procpu za to, że wystawiłem im neutrala za uszkodzony mikrofon. Pamiętam jak po wystawieniu tego komenta od razu zadzwonił do mnie gościu z tego sklepu i na starcie zaczął grozić odwetnym negatywem. W dodatku kłamstwa w komentarzu wyssane z palca. Powiem tak takiego buraka to ja jeszcze nie spotkałem na allegro. Także Nie polecam tego pseudo sklepu.

 

Tak czy inaczej myślę, że to dobra zmiana, bo straszenie odwetnym negatywem to chleb powszedni części sprzedających. Oczywiście teraz pewnie kupujący będę częściej wystawiać negatywy i zapewne te mniej sprawiedliwe też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zmiany. Sam jestem poszkodowanym z niesłusznym negatywem od sprzedawcy, chociaż to on mi wcisnął podróbkę, a z mojej strony wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedlem tu chcac załozyc własnie ten temat.

 

Śmierć resztki prywatnych sprzedawów. Jednym słowem -> zmiane uważam za negatywna.

Pomijam fakt iż juz teraz jak sprzedałem urzadzenie z plombami a gosciu załozł mi spór allegro (i mimo ze rozkrecil urzadzenie zerwał plomby itp) to mialem opcje oddac kase, albo zawiesze ie konta co jednoznacznie jest niesprawiedliwe dla sprzedajacych tak teraz bedzie to odbywało sie na zasadzie szantazu "sprzedajacych"

 

Olx w siłe :) niech wprowadza wysylke i opcje ubezpieczenia transakcji to i mala prowizje przezyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLX należy do Allegro (czy też Naspers) więc niby dlaczego mieliby robić sobie konkurencję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam (moge sie mylic) to allegro sprzedali / olx nie. Olx jedynie moze konkurowac z allegro obecnie. Wyglada jak allegro kiedys / duzo mimowszystko sie wysyla z olx

 

uważam ze system powinien być testowany na kontach firma a dla osob z normalnymi kontami zostać po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi sie drugi eBay. Kupujacy ma zawsze racje a sprzedawca sie moze wypchac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czują na plecach oddech Amazonu i Aliexpress. Rewolucja to będzie, jak obniżą prowizje - sprzedasz kilka pierdół po parę groszy, a tu zaraz do zapłaty 20 zł.

Dokładnie. To jest najgorsza wada tego serwisu, a nie te komentarze. Kiedyś, to się sprzedawało i sprzedawało i tylko jakieś tam grosze się za to płaciło, a teraz sprzedasz dwie rzeczy i zaraz po 20-30 zł chcą. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tak jest. Patrz moj post wyzej.

 

 

Nic ze kupujacy rozwalil / zerwał plomby to i tak dyskusja niewata swieczki.

 

OLX - opcja wysylki bo po protu nie chce mi sie przyjomowac kupujacych

 

a wiadomo ze zmiany beda oceniane pozytywnie bo jaki odsetek jest sprzedjacych a jaki kupujacych. problem jest wtedy kiedy komusc przypomni sie cos jednak sprzedac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to teraz działać w drugą stronę, że kupujący słusznie lub nie będą stawiać negatywy, mając większe pole działania. Neutral był dobrą opcją i uważam, że dalej powinien istnieć. Np. gdy przyszedł towar przez pomyłkę niezgodny z opisem, to na pozytywa to nie zasługuje, ale negatyw będzie krzywdzący. Tylko czarne i białe być nie powinno. Mam nadzieję, że pod komentarzem sprzedający będzie mógł prowadzić dialog czy chociaż dać własną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą wystawiłem ze 12 komentarzy w tym kilka neutralnych i jednego negatywa. Neutralny jest ok gdy sprzedawca possał, ale nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neutralny był dobry do takich sytuacji jak towar miał być wysłany jutro, a został 5 dni później. A jak nie będzie neutrali to będzie prosty wybór tydzień czy kilka dni obsuwy z terminem realizacji i negatyw. Bo pozytywa raczej nikt nie da za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portal dla sprzedających sklepów, drobni sprzedawcy? won na olx ;)

A w ogólnym rozrachunku chodzi o to żeby nie było taniej konkurencji dla aukcji zamieszczonych przez same allegro, bo sklepy temu nie podołają bo zawsze mają prowizje do opłacenia, jedynie kto mógł obniżyć cenę to drobni sprzedawcy którzy nie trudnią się sprzedażą na masową skalę i nie rozliczają każdej złotówy wiec mogą spuścić z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pracowałem w sklepie internetowym, czasami wysyłaliśmy sporo. Każdemu się wpadki zdarzają,nawet seryjnie.Grunt ,że % dosyłek nie był za wysoki. A jeżeli w jakimś sklepie nagminnie się to zdarza, to znaczy ,że maja klientów w dupie i tyle w temacie.

 

Likwidacja neutrali jak najbardziej na plus.Sprzedawcy będą się musieli po prostu bardziej starać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasiu cos w tym jest - po ostatnich doniesieniach o blokowaniu kont sprzedawców

 

 

Pentium D - i co z tego jak zaraz znikna?

 

i dokladnie... allegro zabite dla prywatnych. moze lepiej od razu wprowadzic TYLKO konto firma i bedzie to szybsze niz usmiercanie po kawałku tego serwisu dla sprzedawcow prywatnych. I po co te akcje typu " sprzedaj nietrafiony prezent"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium D - i co z tego jak zaraz znikna?

 

Nie tak od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dupa się pali lipnym sprzedawcą. Teraz nie będzie już straszenie negatywem.

 

 

Bardzo dobre rozwiązanie.

 

Ps. Jak komuś nie pasują ceny zawsze może skorzystać z innego portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dupa się pali lipnym sprzedawcą. Teraz nie będzie już straszenie negatywem.

 

 

Bardzo dobre rozwiązanie.

 

Ps. Jak komuś nie pasują ceny zawsze może skorzystać z innego portalu.

 

 

Ebay ma to juz pare lat - komentarz pozytywny, albo dysputa... :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby umożliwili w końcu sortowanie kupionych przedmiotów po dacie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można się pastwić nad sprzedawcami ale ostatnio szlag mnie trafia, jak po kilku, kilkunastu dniach po zakończeniu aukcji, muszę się prosić Jaśnie Pana Kupującego by łaskawie zapłacił za wylicytowany towar. Cały czas mam wrażenie, że za to, że się upomniałem dostanę po ocenie sprzedającego. Zresztą, miałem przypadek, że po 16 dniach bez wpłaty, po zwrocie prowizji od allegro, dostałem komentarz odwetowy w stylu "co za typ, tak mu się spieszy"...

Jestem osobą fizyczną, zazwyczaj odsprzedaję gry na konsole, które ukończyłem (więc nie ma tego dużo ale ruch na cenach jest dosyć spory i sprzedaż kilka tygodni później ma swoje odbicie w cenie) i nie podoba mi się, że nie będę mógł ocenić kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrozumiecie typów sprzedawców którzy w odpowiedzi na neutrala wystawiają negatywa a następnie wysyłają w systemie allegro operację unieważnienia komentarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...