Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Camis

Mówią, że to będzie rewolucja - Allegro zmienia system komentarzy i ocen transakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno cieszy fakt, że teraz będzie można wystawić zasłużonego negatywa, bez obaw o odwet. Niestety jak wyżej, takie rozwiązanie może być wykorzystywane przez nieuczciwych kupujących do robienia sprzedawcy pod górę. Brak wpłaty, niezadowolenie z dobrze opisanego towaru, zwykła złośliwość. Podobnie jak Milekp, sprzedaję na Allegro sporo gier i miałem niedawno spięcie z kupującym, który był o krok od wystawienia mi negatywnego komentarza, bo paczka nie doszła przed weekendem. Nie z mojej winy. Jeśli Allegro będzie szybciej i skuteczniej reagować na niewłaściwie wystawione w takich sytuacjach negatywne komentarze, to nie ma problemu. Pamiętając jednak o obecnym poziomie obsługi klienta, mam co do tego spore wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dupa się pali lipnym sprzedawcą. Teraz nie będzie już straszenie negatywem.

 

 

Bardzo dobre rozwiązanie.

 

Ps. Jak komuś nie pasują ceny zawsze może skorzystać z innego portalu.

 

 

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieraz zdarzyło mi się zobaczyć, że sprzedawca już w opisie przedmiotów groził negatywem, w stylu "Jeśli napiszesz nam negatywa, wiedz, że odwdzięczymy się tym samym!!!" :E I faktycznie tak robili, jeszcze kłamali na klienta, że cham, kłamca i prostak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam teraz na onece też czytałam, ze Allegro znowu coś ma zmieniać a dokładnie sposób wystawania aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kiedy firmy zaczną pozyskiwać klientów inaczej, niż rozsyłając spam z reklamami w stopkach i postach :D I tak teraz nikt w to nie klika, przedawniony sposób o 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czują na plecach oddech Amazonu i Aliexpress. Rewolucja to będzie, jak obniżą prowizje - sprzedasz kilka pierdół po parę groszy, a tu zaraz do zapłaty 20 zł.

Masz olx o podobnym zasięgu IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam ze na kontach które maja przedmioty używane posypia sie negatywy - czyli loombardy obstawiam ze bd miały duzo negatywów (szczegolnie elektrodnika itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz olx o podobnym zasięgu IMO

NA OLX ogłoszenia moto, z tego co pamiętam, są płatne, zaś reszta przedmiotów obarczona jest ryzykiem przy zakupie, więc jedynie opcja odbioru osobistego ma sens, nie mówiąc o tym, że to nie jest zabezpieczone niczym.

 

 

 

 

Na marginesie - jestem za. Pamiętam jedną wycieczkę po sprzęt - 800 km zrobiłem. Na miejscu okazało się to i tamto. Negatyw? Wiadomo, odwetowy poleci, pal licho, że 250 zł dałem za paliwo, cały dzień stracony...a sprzęt nie kosztował paru złotych, więc przy wysyłce pewnie bujałbym się ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz olx o podobnym zasięgu IMO

OLX to portal ogłoszeniowy, a nie platforma sprzedażowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze chcą zlikwidować komentarze, nam ich trochę ponad 600 od 2004 roku i jak zostawia tylko te z roku poprzedniego to będę ich miał z 8 , mało ostatnio kupuje a utrudni mi to sprzedaż okazjonalna, bo będę ba poziomie takim jak nowo zarejestrowany użytkownik, co jednak wpływa na szybkość sprzedaży przedmiotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze chcą zlikwidować komentarze, nam ich trochę ponad 600 od 2004 roku i jak zostawia tylko te z roku poprzedniego to będę ich miał z 8 , mało ostatnio kupuje a utrudni mi to sprzedaż okazjonalna, bo będę ba poziomie takim jak nowo zarejestrowany użytkownik, co jednak wpływa na szybkość sprzedaży przedmiotu

faktycznie słabo z tym będzie - 15 lat na allegro a będę miał kilka, kilkanaście komentarzy rocznie... sad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

 

SPRZEDAWCOM!

 

Doszedłeś ?. :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche lipa dla kupujacych z 'odczytaniem' jaki sprzedawca jest (mowa o prywatnych) gdy znikna a bedzie trzeba podjac decyzje czy 1pozytyw to duzo na prywatne konto czy mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłeś ?. :E :E

 

Nie, analfabeci mnie nie podniecają, oburzają bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niby fajne zmiany (dla sprzedawców - firm), ale ogólnie wygląda to jakoś niezbyt przemyślanie...

 

Co do OLX to nie dość, że jest to serwis ogłoszeń, to jeszcze zapominacie, że lokalnych. Ideą OLX jest kupno "z rąk, do rąk", a wszystko inne przenosi się na jakąś platformę aukcyjną np. Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szczerze przyznać, że Allegro popchnęło handel internetowy w Polsce ostro do przodu, ale jak już wcześniej zauważył VHP - przydałoby się trochę obniżyć prowizje. System sprzedaży na Allegro jest niewspółmiernie drogi w porównaniu do jakości usług i niestety - kompetencji niektórych osób. Zwłaszcza w dziedzinie obsługi prawnej reklamacji / sporów. Czasem mam wrażenie, że Allegro posiada własne kodyfikacje i ustawy reg. sprzedaż konsumencką.

 

Niemniej - ten system komentarzy na 1 rzut oka mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiany nie wynikają z faktu ze allegro ostatnio znów zostało sprzedane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niby fajne zmiany (dla sprzedawców - firm), ale ogólnie wygląda to jakoś niezbyt przemyślanie...

 

Co do OLX to nie dość, że jest to serwis ogłoszeń, to jeszcze zapominacie, że lokalnych. Ideą OLX jest kupno "z rąk, do rąk", a wszystko inne przenosi się na jakąś platformę aukcyjną np. Allegro.

 

no i trzeba to zmienic :)

allegro tez było kiedys inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeglądanie ofert na allegro dalej leży i kwiczy, bo nie można zwiększyć ilości wyświetlanych aukcji na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay podobno zniósł prowizję i można wystawiać rzeczy za darmo. Szkoda, że jest tam tak mało kupujących. Allegro musi poczuć oddech konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna byłaby zmiana, gdyby można było wystawiać przedmioty za darmo, a opłata byłaby pobierana dopiero po sprzedaży, nawet wyższa o kilka % niż obecnie. Obecnie osoby chcące pozbyć się jakiejś rzeczy mogą zapłacić kilkukrotność tego przedmiotu za same wystawianie aukcji, nim go sprzedadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Fajna byłaby zmiana, gdyby można było wystawiać przedmioty za darmo, a opłata byłaby pobierana dopiero po sprzedaży, nawet wyższa o kilka % niż obecnie. Obecnie osoby chcące pozbyć się jakiejś rzeczy mogą zapłacić kilkukrotność tego przedmiotu za same wystawianie aukcji, nim go sprzedadzą.

Żartujesz sobie teraz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe teraz tak "prawie" jest :)

 

pakiet darmowych wystawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna byłaby zmiana, gdyby można było wystawiać przedmioty za darmo, a opłata byłaby pobierana dopiero po sprzedaży, nawet wyższa o kilka % niż obecnie. Obecnie osoby chcące pozbyć się jakiejś rzeczy mogą zapłacić kilkukrotność tego przedmiotu za same wystawianie aukcji, nim go sprzedadzą.

Nie ma takiej opcji chyba, że wystawisz samochód lub dodasz sobie dodatkowe opcje typu promowania itd. Obecnie koszt wystawienia to 0-2zł. A jeśli ktoś sprzedaje jedną rzecz poniżej tej kwoty jest lekko mówiąc idiotą.

W dodatku allegro daje darmowe pakiety 50 wystawień więc nie ma co marudzić, że drogie wystawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te pakiety nie były tylko dla firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...