Skocz do zawartości
PrimoGhost

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Będę skalpował niedługo 6700k, więc tym samym pytanie mam, co polecacie za spoiwo do pcb i ihsa? K2 bond myslalem zeby brac, chyba ze cos innego?

 

ciekły metal : Thermal Grizzly Conductonaut czy moze jakis inny? chociaz nie sadze.

Edytowane przez magaw12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał za flache zestaw do skalpa to mam do oddania z drukarki 3D + Sylikon + Misiek metalowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor niecałe dwa lata po skalpie.

8700K 4.5GHz, 1.2V chłodzony Noctua D14.

Temperatury lekko śmieszne, a dobijało nawet do 90* chwilowo.

a0ccd1e7e9f6d.jpg

Edytowane przez voltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś chce okno z HOUSTON, kompletuje zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jyrh9c5g.jpg

 

:thumbup: :thumbup:

 

7b3f86i7.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie było takiego wykresu którego nie moglibyśmy zweryfikować ;), widać ewidentnie po 3/5 wykresu jak OnDie podnosi temperaturę bo chłodnice już nie utrzymują płynu na wodzy. mimo wszystko po przygodach z 9900k jestem skłonny w te 13°C uwierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hwinfo można tak ustawić? W sensie custom value - 8*core temp/100ms:8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał dane diody to można było by rozliczyć do jakiego poziomu można schodzić, ale przy TC cepa to 250ms to chyba aż nadto,

zestaw cheatow do Prime i LINX :lol2:

bitszbv3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na fatalne temperatury po niespełna dwóch latach od delidu postanowiłem się tym zająć.

Kupiłem więc maszynkę z Chin, przepełniony stresem rozpocząłem proces skalpowania.

Jakie było moje zdziwienie gdy procesor zgubił czapkę prawie że na sam widok owej maszynki (serio ledwo dotknąłem i czapa spadła). :E

 

Ukazał mi się taki obraz

bd4fe41e2ac58.jpg

Strasznie rozlany ten silikon. Wyczyszczone, poskładane i teraz temperatury wreszcie w normie.

 

29b9ad72b58de.jpg982fa6392d6c2.jpg

Edytowane przez voltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

83 c po delidzie i w normie? Haha dobre sobie. Mój przy 5ghz ledwo 70c ma...po delidzie

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślepy jesteś? Ten procesor nawet do 55 stopni nie dobija... Patrzysz na zużycie.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no racja haha. Zwracam honor

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czego caseking uzywa do klejenia swoich delidowanych procków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gosciu w mojej miejscowosci robi delid procesora www.sklochow.pl a proces delida przedstawiono na facebooku https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=784021475331659&id=575835506150258 Czy wykonuje ten zabieg zgodnie z instrukcja?

 

Filmik wygląda OK - przy czym to tylko filmik :)

Na forum masz sprawdzonego kolegę, który zrobi to taniej niż ten z linku i jest sprawdzony - PatrykT post wyżej niż Twoj Link

 

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał jak wyglądają delidowane procki od caseking

 

83140235_3040292352669989_6682509254722584576_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ohc=O79FZn_Mb5sAX87cZef&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=bcf999809919634b736de2e7c6315c00&oe=5EC7B2FD

 

 

83895814_3040292259336665_5233710309247549440_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ohc=bgGl-vt-4lUAX9SLN8u&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=ebd1922e6adce3a583edba2918da0938&oe=5E994B52

 

 

83894040_3040292416003316_8597789962630332416_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ohc=ZtzVIyi03dYAX8qdchD&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=afcd3185a18c47bd7fe0af9f1a1829bd&oe=5E8F01E8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę napaćkane ale technicznie chyba dobrze ?, w jednym miejscu popłynęło dość daleko :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał dane diody to można było by rozliczyć do jakiego poziomu można schodzić, ale przy TC cepa to 250ms to chyba aż nadto,

zestaw cheatow do Prime i LINX :lol2:

bitszbv3.jpg

 

To pasuje na 8700 przy Z370 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spiłujesz i mocowanie od chłodziwa wyrobi.

 

Cpu/mb przeżył? Jak odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

planuję deliddig i5 3570k oraz jego OC. Mam takie pytania:

1. Czy ihs szlifować do miedzi czy lepiej kupić miedziany IHS?

2. Jeśli szlifuję bądź użyję miedzianego IHS czy muszę potem za jakiś czas ponownie nałożyć TGC?

3. Dostanę gdzieś miedziane IHS w PL czy czeka mnie szukanie na ebay/aliexpress?

4. Jeśli nie będę musiał dokładać TGC i nie mam zamiaru wyjmować CPU przez kolejne x lat to jest sens kleić go silikonem?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Od góry (lapping) nie ma sensu. Od dołu - owszem, ma sens gdyż przede wszystkim powoduje to lepsze trzymanie się ciekłego metalu.

- miedziany IHS również warto bardzo lekko zmatowić od spodu. Zależy też jaki. Jakieś rumuńskie, lipnej jakości zdecydowanie warto lekko zmatowić od spodu.

 

2. TGC jak każda inna pasta z czasem wysycha. Podobnie zresztą jak oryginalny glut. Odpowiednio zrobiony delid to jednak zwykle spokój na około 2 lata. Jak pasta się słabo trzyma albo jest jej zbyt dużo - po 3 miesiącach jest sajgon.

 

3. Pogadaj z bartex. Testowałem - mogę z czystym sumieniem polecić jego wyroby.

 

4. W przypadku Ivy Bridge odstęp pomiędzy IHS em a pcb procesora jest nieco większy, jak w nowszych generacjach cpu. Pod poradnikiem skalpowania jest pokazane o co chodzi. W skrócie - skalpowanie na slim nie ma sensu w tych procesorach, a brak buforu pomiędzy IHS a pcb w postaci silikonu - bez sensu powoduje większy nacisk na rdzeń. Nie powinno mu się nic stać, ale osobiście - Ivy Bridge polecam jednak skleić silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Prędzej było by chińskie :) miałem na myśli oczywiście dół IHS, górę widziałem kiedyś polerowaną do lusterka tylko czy jest sens?

2. Myślę, że poradzę sobie z rozprowadzeniem jej tak jak na filmikach na YT. Wystarczy sam rdzeń czy IHS też smarować? Za 2 lata myślę zakupić coś nowszego :)

3. Pytanie tylko jeśli nie mam zamiaru kręcić proca (bo i chłodzenie Macho rev. 2 pewnie nie wydoła) do więcej jak 4,5 GHz jest sens stosowania go?

4. Tu jeszcze inne pytania silikon wytrzymały do 360 st C, a do tego w opisie widnieje że nie posiada rozpuszczalników nada się? Czy lepiej nie ryzykować zakupić tego K2? Czy przy tym procku smarować rant czy bardziej wewnętrzną część (w zagłębieniu) IHS? Czy wystarczy zabezpieczenie ZWYKŁYM lakierem bezbarwnym do paznokci czy jednak kupić niewielką ilość PVB 60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...