Forum PCLab.pl: Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (195 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc Skalpowanie Procesorów - Wątek Zbiorczy

#61 Użytkownik jest niedostępny   Hafexo 

• cyka blyat!
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Luty 2017 - 10:46

co ty masz za sztukę że ci robi 4,6 na 1.21, to chyba jak 1 na milion :D
jak miałem 4690k to ledwo 4.4 robił na 1.3 :E

Ale chyba Haswelle (tym bardziej Refresh przez przeniesienie części sekcji zasilania do procka) generalnie są znaczniej cieplejsze od Skylake.

Ten post był edytowany przez Hafexo dnia: 03 Luty 2017 - 10:46

#62 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• Fetyszysta mlecznych ząbków.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 14:44

Zobacz postHafexo, o 03 Luty 2017 - 10:46, napisał(a):

co ty masz za sztukę że ci robi 4,6 na 1.21, to chyba jak 1 na milion :D
jak miałem 4690k to ledwo 4.4 robił na 1.3 :E

Ja mu podsunąłem tą sztukę :E

#63 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 16:24

Zobacz postPentium D, o 03 Luty 2017 - 14:44, napisał(a):

Ja mu podsunąłem tą sztukę :E

No, wisiała na forum chyba z tydzień i nikt nie chciał jej przytulić. Pentium mnie zmobilizował. Pierwszy fajny procesor, jaki trafiłem w życiu Dodaj obrazek

#64 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 16:44

Jaki tydzień, ledwo wystawił to Ci go poleciłem - "Bierz to" :E

#65 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• C:\>
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 17:01

Pentium miej Ty częściej nosa do takich zacnych proców, jak cały Lab będzie na selektach siedział to jeszcze Silicon Lottery przyjdzie do polski łowić :E

Zobacz postHafexo, o 03 Luty 2017 - 10:46, napisał(a):

Ale chyba Haswelle (tym bardziej Refresh przez przeniesienie części sekcji zasilania do procka) generalnie są znaczniej cieplejsze od Skylake.

Dokładnie, zintegrowana przetwornica napięcia (FIVR) sporo się dokłada do temperatury CPU, co do Twojego skalpa to jak go mniej więcej wykonywałeś, też się bawiłeś w wyznaczanie na IHS pola dla CLP, bo może tutaj pies pogrzebany, chociaż ponad 2 dychy zbiłeś więc jest lepiej niż dobrze.

Ten post był edytowany przez DisconnecT dnia: 03 Luty 2017 - 17:03

#66 Użytkownik jest niedostępny   Shymeq 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 17:35

Pokatowałem tego Pentiuma tym nowym Linxem 0.7.0 ładnie wygrzewa :cool: .
Temperatura dobiła do 53-54 stopni max :E
Myślę że jak na taki mały cooler jakim jest to chłodzone to temperatury bardzo ładne :)

#67 Użytkownik jest niedostępny   sniper76 

• One shot = One killed
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 17:44

Zobacz postjacenty101, o 01 Luty 2017 - 19:26, napisał(a):

Spokojnie :E
Wszystko jest dobrze, a raczej dopiero będzie dobrze. Niestety, pracuję długo i późno wracam do domu (kurier), na dodatek, w Koszalinie nie ma CLU, więc musiałem zamówić przez neta. Więc biorę się za to w piątek.
Nie mogę się doczekać, mój kumpel też nie może się doczekać, bo już stoi w kolejce. :E

@PrimoGhost

Opcja z mikrofalą nie bardzo do mnie przemawia i tak się zastanawiam, czy położenie na kaloryferze pozwoli na szybsze utwardzenie tego silikonu?

Tu nie chodzi o szybsze utwardzenie silikonu, wręcz przeciwnie wysoka temperatura "przeszkadza" te 20 minut w temperaturze 80-85C jakoś zniesie Dodaj obrazek
Główny cel w trakcie wygrzewania to scalenie IHS z rdzeniem, czyli zmiana CLU z postacie ciekłej na stałą (powstaje dość twarda cienka spoina wyglądem przypominająca aluminium) trzeba się trochę napracować, ażeby ją usunąć Dodaj obrazek

Klej termoutwardzalny o gumowatej formie po wygrzaniu byłby idealnym rozwiązaniem Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez sniper76 dnia: 03 Luty 2017 - 17:52

#68 Użytkownik jest niedostępny   Hafexo 

• cyka blyat!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 17:51

Zobacz postDisconnecT, o 03 Luty 2017 - 17:01, napisał(a):

co do Twojego skalpa to jak go mniej więcej wykonywałeś, też się bawiłeś w wyznaczanie na IHS pola dla CLP, bo może tutaj pies pogrzebany, chociaż ponad 2 dychy zbiłeś więc jest lepiej niż dobrze.

dwa razy go robiłem

za pierwszym razem "bawiłem się" w wyznaczenie pola na IHS - niestety potem po nałożeniu silikonu zbyt słabo docisnąłem IHS do procka i kupa wyszła (mogłem w sumie użyć ściśku do drewna ale pal sześć)
za drugim razem po prostu nałożyłem większą warstwę na rdzeń, wsadziłem procka do socketu i założyłem IHS bez silikonu.

Mógłbym w sumie spróbować jeszcze raz, ale i tak -25C się udało więc nie wiem czy bym zyskał jeszcze więcej - na pewno obecnie jestem trochę bardziej doświadczony niż za pierwszym razem :E

#69 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 19:41

Jak dla mnie pełen sukces. Ubicie 25 stopni w procesorze z FIVR to nie lada wyczyn. Ludzie ze słabymi sztukami notowali czasem 10 i mniej stopni spadku po zastosowaniu CLU/CLP. FIVR dokłada dobre kilka stopni. Zwłaszcza, jak CPU lubi wyższe napięcie. Jak dla mnie zintegrowana w cepie przetwornica to zarazem plus i minus. Plus, bo nie trzeba wywalać 1000 zł na dobrą płytę do OC, a minus - wiadome, trochę wyższe temperatury.

@Hafexo - Sniper dobrze prawi. Razem wygrzewaliśmy 6700k i efekt jest naprawdę niezły. Jedyna rzecz o którą można się martwić to silikon. Przypominam, że za czasów GTX 8800 Artefakty leczyło się wsadzając kartę na około 10 minut do pieca ( po zdjęciu chłodzenia i wentylatora ) w temperaturze 190 stopni. Luty trochę zaciekały, ale karty przeżywały Dodaj obrazek
@Pentium - nie pamiętam już w sumie, ale chyba widziałem go przez chwilę na Allegro jak siedział taki biedny i niechciany :D Ale BRAĆ - wziąłem. Jak rdza Mercedesa Dodaj obrazek

#70 Użytkownik jest niedostępny   oizo76 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 19:55

Dopiero przeczytalem,fajna maszynka,czysta robota.

Problem to trafi przyzwoita sztuke 7700k,tzn taka,ktora po delidzie bedzie mogla sobie smigac na stale na 5.0 przy pelnym chlodzeniu wodnym.

#71 Użytkownik jest niedostępny   jacenty101 

• They say jump, You say how high.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 20:44

Skalp zrobiony, procek opala się na kaloryferze. Trochę wyszło silikonu ale nie będę się tym zbytnio przejmować:) Jutro go wsadzam i będzie wszystko wiadomo.

#72 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2017 - 21:01

Zobacz postjacenty101, o 03 Luty 2017 - 20:44, napisał(a):

Skalp zrobiony, procek opala się na kaloryferze. Trochę wyszło silikonu ale nie będę się tym zbytnio przejmować:) Jutro go wsadzam i będzie wszystko wiadomo.

Daj foty jak Ci wyszło.

#73 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• C:\>
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 01:57

Zobacz postPrimoGhost, o 03 Luty 2017 - 19:41, napisał(a):

@Pentium - nie pamiętam już w sumie, ale chyba widziałem go przez chwilę na Allegro jak siedział taki biedny i niechciany :D Ale BRAĆ - wziąłem. Jak rdza Mercedesa Dodaj obrazek

Bidula której nich nie chciał, a potem się okazało że to Porsche garażowane trzymane pod kocem :thumbup:

Zobacz postPrimoGhost, o 03 Luty 2017 - 19:41, napisał(a):

Jak dla mnie zintegrowana w cepie przetwornica to zarazem plus i minus. Plus, bo nie trzeba wywalać 1000 zł na dobrą płytę do OC, a minus - wiadome, trochę wyższe temperatury.

E tam, przy dzisiejszych CPU jak dobra sztuka się trafi to byle jaki średniak poradzi sobie z OC, byle tylko vdropy nie były przesadne ;)

FIVR to dobrze rozwiązanie w sprzęcie mobilnym, do PC średni.

Ten post był edytowany przez DisconnecT dnia: 04 Luty 2017 - 02:02

#74 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 09:44

Zobacz postoizo76, o 03 Luty 2017 - 19:55, napisał(a):

Dopiero przeczytalem,fajna maszynka,czysta robota.

Problem to trafi przyzwoita sztuke 7700k,tzn taka,ktora po delidzie bedzie mogla sobie smigac na stale na 5.0 przy pelnym chlodzeniu wodnym.

jak kupisz proca to sprawdź czapkę czy nie ma odbicia coolera , 7700k sa binowane w na trasie Producent -dystrybutor, później to juz binuja binowane cepy, mój pomimo ze pozornie oryginalnie zaklejony przez intela to miał odbity cooler na czapce i nie wiem czy jest to sprawka Intela czy Biniarza :lol2: ale x50 daje rade , co prawda nie na 1.25V ale na 1.36v w prime i tak lata na 24/7 bez skalpa ale przy renderach łapie bardzo wysokie T°C wiec ich unikam , na razie tylko Desktop i Gry

Ten post był edytowany przez VSS dnia: 04 Luty 2017 - 10:18

#75 Użytkownik jest niedostępny   oizo76 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 11:27

No wlasnie,zastanawiam sie czy kupowac cos w uk-wtedy wysle cepa do oskalpowania do PL,czy poczekac az xtreme cos bedzie mial na stanie i kupic juz ogarnietego cepa... :hmm:

#76 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 12:35

jaka plyta ? , zerknij na Z170 OC Formula lub z170M

#77 Użytkownik jest niedostępny   jacenty101 

• They say jump, You say how high.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 13:19

Po krzyku. Ale samo klejenie czapki nie wyszło mi zbyt pięknie:

https://zapodaj.net/...950c7d.png.html
https://zapodaj.net/...f951a1.png.html
No i chyba jest problem lekii, bo temperatury rdzeni nie do końca są równe. To jest jakieś 5-6 stopni różnicy. Nie wiem teraz, czy to błąd przy skalpowaniu, czy po prostu na pałę założyłem blok. Obstawiam to drugie, bo robiłem to bez ściągnięcia węży i po prostu nacisnąłem to tak, jak było. Inna sprawa jest taka, że od początku były lekkie różnice temperatur na tym cepie.

https://zapodaj.net/...d6ca2c.png.html
Na razie zostawiam tak jak jest, bo jeszcze w tym miesiącu będą wodował kartę, więc nie chciało mi się rozbierać teraz układu. Jest to 4,6GHz przy napięciu 1,34V na adaptive. CPU-Z przekłamuje trochę, bo podaje napięcie jakie ustawiłem w biosie, a i tak pod obciążeniem skacze do 1,34V.

Ten post był edytowany przez jacenty101 dnia: 04 Luty 2017 - 14:15

#78 Użytkownik jest niedostępny   Hafexo 

• cyka blyat!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 13:45

różnice w temperaturach między rdzeniami będziesz miał zawsze ;)

ja przed delidem miałem różnice nawet 12+

Ten post był edytowany przez Hafexo dnia: 04 Luty 2017 - 13:45

#79 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 16:06

Im wyższe napięcie, tym większe różnice temp na rdzeniach. Mi też powyżej 1.4v zaczynają się rozjeżdżać temperatury do około 5 stopni. Wszystko jest w porządku.Dodaj obrazekDodaj obrazek

#80 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2017 - 17:16

to zależy jaki soft jeszcze używamy , syntetyki robią większy rozjazd T°C , a w zasadzie odległość miedzy rdzeniami będzie generować różnice w TC i przy idealnych warunkach rdzenie będą szły równo.

• (195 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »