Skocz do zawartości
PrimoGhost

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

sorry ze zapytam ale

 

ktos z lodzkiego moze mi odplatnie zrobic delida 7700k? bo nadal srednio mi sie widzi wysylac procka gdzies dalej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak Ci poszło. Na pewno jest coś lepszego jak K2 Bond. Nie myślałeś nad klejem do RTV?

 

Czołem ekipa.

Wlasnie dołączyłem do elitarnego klubu oskalpowanych bladych twarzy :)

 

Tak po krótce bo jestem na etapie "strojenia procka"

 

Efekty są wiecej niż zadowalające, co najmniej 20-25st w dół w stresie :)

Co do OC sprawa wygląda dziwnie, i teraz nie wiem czy to granica możliwości cepa czy mobo.

4,9GHz przy napieciu 1.38V natomiast w OCCT podczas testu utrzymuje sie w okolicach 1.35V

 

Natomiast dodanie 100MHz czyli 5.0GHz wykrzacza sie nawet przy 1.42V - wiecej nie probowałem bo nie wiem czy jest sens

 

Temperatury przy 4,9 po 15min wypalania dochodzą do 83st w pikach, natomiast srednio jest ok 77st,

Przed skalpem osiągałem te 4,9 ale gróbo powyżej 1,4V a temp. Dobijała do TJ max po 2min testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dzisiaj poczułem co to znaczy porządnie zrobiony delid.

Procesor oskalpowałem już dawno ale z braku CLU zastosowałem Krayonaut. Efekt był raczej średni, na pewno nie taki jakiego się spodziewałem.

Niestety silikon RTV mocno ścisnął i nie dało się wcisnąć żyletki :E aby ponownei zdjąć IHS.

Dr.Delid poradził sobie z tym bez problemu - nastąpił re-delid.

Tym razem wszystko jest jak powinno być. Na rdzeniu CLU.

No to wracam do testów. :D

 

a105neU.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dzisiaj poczułem co to znaczy porządnie zrobiony delid.

Procesor oskalpowałem już dawno ale z braku CLU zastosowałem Krayonaut. Efekt był raczej średni, na pewno nie taki jakiego się spodziewałem.

Niestety silikon RTV mocno ścisnął i nie dało się wcisnąć żyletki :E aby ponownei zdjąć IHS.

Dr.Delid poradził sobie z tym bez problemu - nastąpił re-delid.

Tym razem wszystko jest jak powinno być. Na rdzeniu CLU.

No to wracam do testów. :D

 

a105neU.png

Trzeba było zaaplikować Conductonaut 8C mniej u mnie vs CLU :thumbup:

 

Czołem ekipa.

Wlasnie dołączyłem do elitarnego klubu oskalpowanych bladych twarzy :)

 

Tak po krótce bo jestem na etapie "strojenia procka"

 

Efekty są wiecej niż zadowalające, co najmniej 20-25st w dół w stresie :)

Co do OC sprawa wygląda dziwnie, i teraz nie wiem czy to granica możliwości cepa czy mobo.

4,9GHz przy napieciu 1.38V natomiast w OCCT podczas testu utrzymuje sie w okolicach 1.35V

 

Natomiast dodanie 100MHz czyli 5.0GHz wykrzacza sie nawet przy 1.42V - wiecej nie probowałem bo nie wiem czy jest sens

 

Temperatury przy 4,9 po 15min wypalania dochodzą do 83st w pikach, natomiast srednio jest ok 77st,

Przed skalpem osiągałem te 4,9 ale gróbo powyżej 1,4V a temp. Dobijała do TJ max po 2min testu.

Słaba sztuka delid tylko obniżył temp. Ja do 5 stabilnej potrzebuje 1.354v w podskokach do 1.363v. 4.9 mam stabilne na 1.275 w biosie czyli jakieś 1.296-1.304 w windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś komuś kluczyk pęknie to wiadomo jak skalpować :E

Masz na myśli ośmiokątny pierdolnik kolokwialnie zwany Ampulem? lol2.giflol2.giflol2.gif

 

@WORMS

 

- mówiąc krótko. Spadło za mało. Niemniej trzeba pamiętać, że zmiana TIM na CLP/CLU zwiększa przewodność ciepła w dwie strony. Zarówno do coolera, jak i z coolera. Widać to zwłaszcza na małych napięciach. Ja jak odpalę kompa to przez kilka minut mam temperatury w okolicach 25 stopni. Z ciekawości mierzyłem temperaturę radiatora - była dobre kilka stopni niższa, jak ambient. Żadna rewelacja, owszem. Taka jest właściwość metali. Przed skalpem tego jednak nie było.

 

O co mi chodzi.... Po prostu wydaje mi się, że może być u Ciebie taka przypadłość, iż chłodzenie działające w trybie AUTO po prostu stopniowo podnosi obroty względem odczytów z czujnika. Jesteś pewien, że przed skalpem CPU fan nie latał np. na 90 % prędkości a po skalpie lata na 50 - 60 % zapewniając tym samym niższy, niż spodziewany spadek temperatury? Jakbyśmy mówili od początku o napięciach powyżej 1.35v, to byłaby inna dyskusja. Ale na takich niskich, może się tak dziać. Jak najbardziej.

 

63 stopnie przy 1.36 to już bardzo fajny wynik. Przed skalpem przy 1.42v łapałem 80 - 85 stopni. Mimo, że to Skylake, to i tak już było krucho.

 

Zauważyłem ponadto, że po skalpie naprawdę fajnie radzą sobie ciężkie coolery, od tych bardziej fikuśnych z większym przewiewem. Dark Rock pro, Nh-d14 / d15 rozwijają skrzydła na skalpowanym procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 5 poprostu nie idzie prawidłowo. Tzn odpaliłem winde nawet z 1.38V ale jak odpalam OCCT to wywala w czasie do 5 sekund od startu. a podniesienie napięcia do 1,42 nic nie wnosi do tematu. No cóż będe musiał nauczyć się z tym żyć ;)

Ważne że temperatury spadły i nareszcie chłodnica robi się ciepła, a nie procesor :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zaaplikować Conductonaut 8C mniej u mnie vs CLU :thumbup:

 

Teraz to mogę skalpować codziennie :) i testować różne pasty. Jedyny problem to czas :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli ośmiokątny pierdolnik kolokwialnie zwany Ampulem? lol2.giflol2.giflol2.gif

 

@WORMS

 

- mówiąc krótko. Spadło za mało. Niemniej trzeba pamiętać, że zmiana TIM na CLP/CLU zwiększa przewodność ciepła w dwie strony. Zarówno do coolera, jak i z coolera. Widać to zwłaszcza na małych napięciach. Ja jak odpalę kompa to przez kilka minut mam temperatury w okolicach 25 stopni. Z ciekawości mierzyłem temperaturę radiatora - była dobre kilka stopni niższa, jak ambient. Żadna rewelacja, owszem. Taka jest właściwość metali. Przed skalpem tego jednak nie było.

 

O co mi chodzi.... Po prostu wydaje mi się, że może być u Ciebie taka przypadłość, iż chłodzenie działające w trybie AUTO po prostu stopniowo podnosi obroty względem odczytów z czujnika. Jesteś pewien, że przed skalpem CPU fan nie latał np. na 90 % prędkości a po skalpie lata na 50 - 60 % zapewniając tym samym niższy, niż spodziewany spadek temperatury? Jakbyśmy mówili od początku o napięciach powyżej 1.35v, to byłaby inna dyskusja. Ale na takich niskich, może się tak dziać. Jak najbardziej.

 

63 stopnie przy 1.36 to już bardzo fajny wynik. Przed skalpem przy 1.42v łapałem 80 - 85 stopni. Mimo, że to Skylake, to i tak już było krucho.

 

Zauważyłem ponadto, że po skalpie naprawdę fajnie radzą sobie ciężkie coolery, od tych bardziej fikuśnych z większym przewiewem. Dark Rock pro, Nh-d14 / d15 rozwijają skrzydła na skalpowanym procu.

 

Faktycznie mogłem te porównania przeprowadzić nie tak jak trzeba, za niskie napięcie początkowe.

Zamierzam teraz zaopatrzyć się w tą lepszą pastę, Thermal Grizzly Conductonaut, tylko nie wiem gdzie wychodzi najtaniej, ale jeżeli można jeszcze 8 stopni zerwać to nie zaszkodzi spróbować.

Z chłodzeniem to już nic nie wykombinuję, blok Lc od EK Supermancy, nawiew mógł coś namieszać w sumie 2 chłodnice i 12 wentyli nie zawsze wszystkie się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast inwestować we wszystko dookoła puść tego 6700k do ludzi i kup KL. Chyba lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dzisiaj poczułem co to znaczy porządnie zrobiony delid.Procesor oskalpowałem już dawno ale z braku CLU zastosowałem Krayonaut. Efekt był raczej średni, na pewno nie taki jakiego się spodziewałem.Niestety silikon RTV mocno ścisnął i nie dało się wcisnąć żyletki :E aby ponownei zdjąć IHS.Dr.Delid poradził sobie z tym bez problemu - nastąpił re-delid.Tym razem wszystko jest jak powinno być. Na rdzeniu CLU.No to wracam do testów. :D

 

Twoja sztuka jest w stanie pracować z zegarem 5.0 GHz, jeżeli tak to jeszcze w jakim napięciu, bo widzę że mimo skalpa pierwsze podejście takie dość delikatne ;)

 

Masz na myśli ośmiokątny pierdolnik kolokwialnie zwany Ampulem? lol2.giflol2.giflol2.gif

Dokładnie tak :D:lol2:

 

 

u mnie 5 poprostu nie idzie prawidłowo. Tzn odpaliłem winde nawet z 1.38V ale jak odpalam OCCT to wywala w czasie do 5 sekund od startu. a podniesienie napięcia do 1,42 nic nie wnosi do tematu. No cóż będe musiał nauczyć się z tym żyć ;)Ważne że temperatury spadły i nareszcie chłodnica robi się ciepła, a nie procesor :E

Jakie masz dokładnie ustawienia, chodzi mi o vcore/vccio/vccsa/llc itd ;)

Moja sztuka powinna zrobić 5.0 po skalpie w okolicach 1.4v ale jak na razie to tylko prognoza więcej się dowiem jak zrobię skalpa w maju :D

 

 

Swoją drogą ale kebab na 3.7 GHz 1.2v jest kulturalnym procem Prime95 AVX ledwie 70 stopni jeden rdzeń przebija reszta grzecznie w okolicach 65-67 się trzyma :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sztuka jest w stanie pracować z zegarem 5.0 GHz, jeżeli tak to jeszcze w jakim napięciu, bo widzę że mimo skalpa pierwsze podejście takie dość delikatne ;)

 

Nawet na poprzednim konfigu była w stanie pracować na 5.0GHz. Mam nadzieję, że teraz będzie pracowała w bardziej komfortowych warunkach.

4.8GHz to jedynie po to żeby pokazać ten komfort - niskie temp :)

5.0GHz - nadchodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę głupie pytanie jak zobaczyłem napięcie, Twoja sztuka aktualnie potrzebuje miej do 4.8 GHz niż moja do 4.7 GHz :E

 

Mam nadzieje że moja sztuka po skalpie będzie chętna przejść na dietę i zadowolić się mniejszym napięciem :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast inwestować we wszystko dookoła puść tego 6700k do ludzi i kup KL. Chyba lepiej na tym wyjdziesz.

Pewnie masz rację, ale znając moje szczęście to pewnie bym jakąś padlinę trafił, a te 500 byłoby trzeba dołożyć, wolę pozostać przy tym co mam.

Jak wpadnie mi jakiś dodatkowy grosz, oraz określę kres OC 6700K to może zmienię.

 

Jakie napięcie na co dzień jest bezpieczne dla SL.

Na ile rdzeni wystarczy takie Thermal Grizzly Conductonaut 1g?

Da radę tym obskoczyć 2 x cpu i gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wrzucam filmik z delida (nr2) to jak się wrzuci to się pochwalę :) chociaż nie ma czym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady finalnie skalp Ci się udał co prawda były zawirowania, no ale nigdy idealnie nie jest, teraz pobaw się trochę OC o będzie jasne ile Twoja sztuka jest warta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mogę skalpować codziennie :) i testować różne pasty. Jedyny problem to czas :kwasny:

to mnie zaskoczyłeś , no i oczywiście myślę ze masz sporo żetonów by usiąść przy stole skoro wracasz do gry :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat jestem w grze :) Raz tracę żetony a raz zyskuję :) Póki co jestem przy stole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nie spadło ale temp ................. inna baja :)

97PHrha.png

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsystemu Cache nie kręcisz, w sumie przy takich pamięciach można nie kręcić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to light-owo puszczone. Czekam na nowy bios bo ten jest s******* na maxa.

 

PS. podkręcę wszystko co się da..... potrzebuję czasu :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z tego wszystkiego to brak zdjęcia konstrukcji jaką zrobiłem żeby to w ten sposób nagrywać telefonem :)

Telefon był zawieszony na nici (takiej zwykłej do szycia) a raczej kilku i wyglądało to przekomicznie, w pewnym momencie filmu widać jak obraz trochę się trzęsie, bo musiałem telefon szturchnąć to się bujał trochę :E

Oraz zapomniałem dodać jak z pierwszego przebiegu męczyłem się z 5min aby procesor wyciągnąć z maszynki :D co widać tutaj żeby odkręcić tą blaszkę musiałem użyć klucza bo palcami nie szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to light-owo puszczone. Czekam na nowy bios bo ten jest s******* na maxa.

 

PS. podkręcę wszystko co się da..... potrzebuję czasu :)

no ja tez wbiłem v900 bios i tak zostało

 

linx jeszcze cieply

 

ew497lmy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS na jakim chłodzeniu robiłeś test?

Edytowane przez kaylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda, ale patrząc na temperatury obiecanego zamrożonego destylatu jeszcze nie dolewał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...