Skocz do zawartości
PrimoGhost

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

to biorę tego thermal grizzly conductonaut. Ja miałem taką sytuację że kupiłem u angeli Delid-Die-Mate 2 a później chciałem wymienić na Dr. Delid ale już wysłali. Myślałem, że nie ma w komplecie nic co ułatwia równo przyklejenie ihs. Bo na zdjęciach produktu u angeli nie ma nic takiego. Dopiero gdy wszedłem na stronę Delid-Die-Mate 2 to zobaczyłem, że w komplecie jest tzw. IHS repositioning tool. Zobaczę jak to wyjdzie z filmem, może coś uda się nagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po 2 tygodniach jeba..... tak zostawiam :E

 

 

e3cb59e60113.jpg

 

35767bb83090.jpg

 

21401928080f.jpg

 

i ustabilozwalem ram 100% i od razu Vcore na procku w dol nawet na tym gownamym bioosie raz tylko widzialem 1.45V a tak to caly czas 1.44V

 

tak zostawaim 1.504V ram bo samsung ale kij mu w ryj :D

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, będzie chwila to spróbuję Twoich ustawień, może w końcu coś u mnie zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

baw sie IMC SA mniej wiecej rowno u mnie to pomogolo plus TRAS I TRFC wieksze

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały teścik z rana jak tam woda się spisuje w konfiguracji Push/Pull po 1.5 dnia :)

Wcześniej na wygrzanym TGC + GC Extreme + NH-D15 74,74,76,74

S45h3i1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciszej? Bezpieczniej? Ładniej? Można z napięciem zejść lub wbić jeden mnożnik więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli custom loop zbil ci tempy o dodatkowe ~5C

Jak to wygląda w normalnym użytkowaniu? i jak z chałasem w takim użytkowaniu, bo tutaj to nie wygląda jak dla mnie jakoś rewelacyjnie żeby wodować skoro D15 daje radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquacomputer Dr.Delid tool for Skylake and Kaby Lake processors zamówiona. Zobaczymy jak to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czyli custom loop zbil ci tempy o dodatkowe ~5C

Jak to wygląda w normalnym użytkowaniu? i jak z chałasem w takim użytkowaniu, bo tutaj to nie wygląda jak dla mnie jakoś rewelacyjnie żeby wodować skoro D15 daje radę ;)

Myślę że jeszcze 1-2 dni i różnica będzie ~6c. W użytkowaniu hmm wygląd super :D Hałas mniejszy NH-D15 na 1500 rpm była słyszalna 45.2db metr od komputera pomiar 3 min. tutaj mam skręcone wszystko na 900-1000 rpm 43.1db, pomiar robiony telefonem :) Na ucho jest znacznie ciszej nie wiem co ten telefon wyłapuje ale nie jest najlepszym testerem. Myślę że jakbym miał wykręconego 6/8 rdzeniowca o wyższym TDP różnica na korzyć LC była by większa ale i tak jest dobrze. Co do napięć mogę zejść np. w LinX o 0.005v niżej z napięciem. Wydatek spory ale satysfakcja jest jak najbardziej.

 

W końcu zakupiłem także miernik temperatury do wnętrza obudowy nareszcie będę mądrzejszy o dodatkowe dane :)

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom można jeszcze karte zawodować bo tu tutaj jest konkretny wpływ. Ja tam wole trzymać wszystko na silent i co najwyżej zejść te 2 oczka z mnożnika. Do gier w 1440p wystarczy i tylko żałuje braku pólpasywa na karcie by mieć komplet.co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto waszym zdaniem kupić gelid oc extreme?

 

tanie nie jest (38 z wysyłką w najtańszym sklepie), mam jeszcze resztkę mx-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto waszym zdaniem kupić gelid oc extreme?

 

tanie nie jest (38 z wysyłką w najtańszym sklepie), mam jeszcze resztkę mx-2.

Warto warto ja jej używam cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały teścik z rana jak tam woda się spisuje w konfiguracji Push/Pull po 1.5 dnia :)

Wcześniej na wygrzanym TGC + GC Extreme + NH-D15 74,74,76,74

 

A co to niecałe 3min? :) Puść z 30min z pokazanymi obrotami went, to będziemy mogli się jakoś do tego odnieść i porównać z naszymi tempami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dokładnie, 10 dużych loopów LINX7 i będzie mniej więcej odniesienie , przy LC wszystko się rozbija o TC Plynu ,

 

u mnie dziś 26°C i słońce wpada do Kompa a ja sobie trochę się relaksowałem przy NFS a TC już 1,5° wyżej jak zwykle, a na Grafie od reki +3°C , Loop procesora to chyba nawet w solidne Upały uniesie temat

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niepotrzebne katowanie proca więcej nie jadę bo po co, do 80c mi nie urośnie i tak od 1 minuty nic się nie zmienia więc co mam to do jutra testować ? Dajcie spokój. Zapuście sobie sami u siebie na takim napięciu jak ja 15 minut i sobie porównajcie co za problem. Jak pisałem @Primo nie jestem fanem LinX on też nie nawet takiego napięcia nie stosuję na co dzień tylko 0.040v mniejsze i jeszcze z niczego mnie nie wywaliło. Robię to tylko bo chcecie. Ja osobiście mam przetestowany procesor w ROG RB 4 godziny i to mi starcza.

 

Water IN to czujnik temperatury w obudowie więc jak widziałem wahał się między 22-23c. Czzujnik umiejscowiony między rezerwuarem a dwoma wentylatorami które wdmuchują powietrze do budy podobno najlepsze umiejscowienie czujnika tak na youtube widziałem to też tak zrobiłem.

 

Jeszcze więcej statystyk ??? Czy wystarczy. Jak pisałem wcześniej mam mniej więcej 900-1000 rpm co daje mi ciszę w budzie i jest chłodniej niż na NH-D15. Do 1300 rpm jest elegancko powyżej robi się szum ale do tego jak widać nawet w LinX nie dochodzę.

 

A 4 minuty dlatego bo od ponad tygodnia robiłem testy i na tej bazie swojej zebranej zrobiłem dziś dokładnie tak samo czyli metodycznie.

 

iyv1ydq.jpg

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego :) widzę, że nerwowo reagujesz. Nikt tutaj nie kwestionuje twojego podejścia do testów niczego nie narzuca. Prezentując osiągi na forum musimy mieć jakiś wspólny mianownik a nim może być linx.

ROG 4h nie mam ochoty czekać a linx daje dosyć dobry obraz stanu chłodzenia i cpu.

Chciałby porównać twój stan z moim i zaplanować zmiany. Tyle. Myślę, że inni też są zainteresowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego :) widzę, że nerwowo reagujesz. Nikt tutaj nie kwestionuje twojego podejścia do testów niczego nie narzuca. Prezentując osiągi na forum musimy mieć jakiś wspólny mianownik a nim może być linx.

ROG 4h nie mam ochoty czekać a linx daje dosyć dobry obraz stanu chłodzenia i cpu.

Chciałby porównać twój stan z moim i zaplanować zmiany. Tyle. Myślę, że inni też są zainteresowani.

Misiek + GC Extreme 2-3 dni wygrzewania i na twoim lepszym LC będziesz miał porównywalnie choć nie obiecuję ale też nikogo nie chcę oszukiwać. Na moich testach od marca wiem jaka jest różnica między TGC a CLU to są proste wyliczenia ale metoda nałożenia, zrobienia tego to już jest kwestia indywidualna. Nie narzucam nikomu żeby skalpował swój proc broń boże. Wiem że temperatury wydają się być za super ale takie mam. Ja się cieszę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat udzielający się w tym wątku chyba są świadomi zysków/strat idących za delidem i są w stanie podjąć słuszną dla siebie decyzję.

Niektórzy mają wiele lat doświadczenie za sobą i różne eksperymenty. O sobie nie wspomnę :)

U mnie przy takich ustawieniach dobija do 80C ale nie wiem czy się tym specjalnie przejmować. Na wyższe OC CPU i tak nie mam szans ze względu na V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat udzielający się w tym wątku chyba są świadomi zysków/strat idących za delidem i są w stanie podjąć słuszną dla siebie decyzję.

Niektórzy mają wiele lat doświadczenie za sobą i różne eksperymenty. O sobie nie wspomnę :)

U mnie przy takich ustawieniach dobija do 80C ale nie wiem czy się tym specjalnie przejmować. Na wyższe OC CPU i tak nie mam szans ze względu na V.

Jakich strat? :)

toż to same zalety są robiąc skalp :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat udzielający się w tym wątku chyba są świadomi zysków/strat idących za delidem i są w stanie podjąć słuszną dla siebie decyzję.

Niektórzy mają wiele lat doświadczenie za sobą i różne eksperymenty. O sobie nie wspomnę :)

U mnie przy takich ustawieniach dobija do 80C ale nie wiem czy się tym specjalnie przejmować. Na wyższe OC CPU i tak nie mam szans ze względu na V.

Szczerze to nikt na co dzień nie bawi się LinX-em do tego pada nie ma. Jak mi napisał @zawiszablack w grach jak mam 60-65c to mam nie myśleć o LC jako o ekonomicznym i uzasadnionym wyborze szczególnie po skalpie. LC tylko dla hobby, wyglądu może dla tych którzy nie chcą robić skalpa. To forum mnie tylko ogłupiło na punkcie tych głupich temperatur i mam co chciałem ale jestem usatysfakcjonowany nawet mi się podoba co wykonałem no może nie do końca wygląda to profesjonalnie ale mam w planie kupić inne węże te które się wygina pod wpływem ciepła i ładniej to poskładać do kupy.

 

10c na procku to nie mało różnicy z moich testów powyżej 72-75c proc już łapie nie stabilność zresztą na stronie Asusa w poradniku jest ładnie opisane wszystko. Taka pomoc w zjechaniu z temperaturami pomoże zbić vCore może nie dużo ale jednak.

 

Moja historia zbijania temperatur:

CLU + NH-D15 -24c

Misiek + NH-D15 -34c

Misiek + LC ~39/40c

 

Co następne ? Jak to zbić dalej :D

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakich strat? :)

toż to same zalety są robiąc skalp :)

 

Prawdopodobieństwo uwalenia proca. A wtedy trzeba lecieć po nowy :)

O gwarze już nie wspomnę.

 

 

Moja historia zbijania temperatur:

CLU + NH-D15 -24c

Misiek + NH-D15 -34c

Misiek + LC ~39/40c

 

Co następne ? Jak to zbić dalej :D

 

Blok na rdzeń? Waterchiller?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawdopodobieństwo uwalenia proca. A wtedy trzeba lecieć po nowy :)

O gwarze już nie wspomnę.

 

Skoro po odesłaniu sklejonego proca z uwalonym rdzeniem poskutkowało zwrotem nówki sztuki, to czym tu się obawiać? ;)

Mnie Kamarak bardziej interesowało jak D15 vs WC wygląda w grach czy programach użytkowych lub "normalnym" korzystaniu a nie w wygrzewaczach jak linx itp.

Pewnie różnica nie bedzię duża bo jednak D15 to topowa półka ale pewnie zawsze jakas jest, no i to WC :)

Ja tez dawno o tym myślałem, nawet zaczac od startera od EK blocks, ale jeszcze nie teraz, możne kiedyś :) Na pewno jak sie zdecyduje to bez ledow bo nie wytrzymałbym gdyby mi komp miał świecić gdzieś obok podczas grania ;)

 

Moja historia zbijania temperatur:

CLU + NH-D15 -24c

Misiek + NH-D15 -34c

Misiek + LC ~39/40c

Czekać na zimę i wywalić chłodnicę na zewnątrz ;)

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie nie ja żartowałem po jakiego mi to potrzebne :) Andromede dziś grałem powyżej 58c na cepie nie widziałem to naprawdę starczy :lol2:

 

LED-y to tam zawsze można wyłączyć w dzień mam białe światło tylko na wieczór robię sobie niebieskie ładnie węże się podświetlają jak w UV. Płyta ustawiona na krwistą czerwień i jest klimacik.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyszło cudeńko, zobaczymy co i jak :)

PS. Jakby ktoś z Białegostoku lub okolic potrzebował to zapraszam

 

http://scr.hu/2q5f/hkoum

Edytowane przez Vikivmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ostatnio przygotowuję się do skalpowania i7 7700k. Jutro odbieram pastę Thermal Grizzly i już będę mógł zacząć skalpować. Mam pytanie czy pastę wystarczyć dać na sam rdzeń i założyć ihs? Bo widziałem na youtube że smarują rdzeń i do tego jeszcze ihs pod spodem. Planowałem sam rdzeń tylko posmarować, czy tak wystarczy? Druga sprawa to taka, jak to jest gdybym chciał za jakiś czas ponownie zdjąć ihs, mając ten płynny metal? Bardzo jest utrudnione żeby to doczyścić, jest w ogóle to do wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...