Skocz do zawartości
PrimoGhost

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

aaa. no ale "taki mamy klimat"...ja dostalem 3 dni bana za offtop o monitorach w temacie o monitorach ( :hmm: ) nic czym warto się przejmować. Forum to ludzie, a nie wyskoki tego czy tamtego moderatora.

 

Niemniej,mam z nim kontakt, więc może uda się skorzystać zjego oferty, byłoby super. czekam na decyzję serwisu intela. Nówkę włożę i oleję sprawę, ale jak dostanę tego grata z powrotem, to zdecydowanie delid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było nie tak z tym gratem jeśli można wiedzieć :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem tylko czy wiecie, ale ten ban jest z 7 maja, a Primo pisał jeszcze 8 maja, więc nie bardzo rozumiem co się stało że nagle zniknął :hmm:

 

aaa. no ale "taki mamy klimat"...ja dostalem 3 dni bana za offtop o monitorach w temacie o monitorach ( :hmm: ) nic czym warto się przejmować. Forum to ludzie, a nie wyskoki tego czy tamtego moderatora.

 

Niemniej,mam z nim kontakt, więc może uda się skorzystać zjego oferty, byłoby super. czekam na decyzję serwisu intela. Nówkę włożę i oleję sprawę, ale jak dostanę tego grata z powrotem, to zdecydowanie delid.

 

Hej, a przez co masz z nim kontakt, bo sam miałem do niego pisać, ale nie wiem teraz czy na PW odpisze czy gdzieś zewnętrznie mam go szukać :hmm:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarsza sztuczka na ziemi ze zmianą podpisu a wy się dajecie nabrać...:)

 

W sprawie sprzętu piszcie na maila. Tutaj na forum mnie już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarsza sztuczka na ziemi ze zmianą podpisu a wy się dajecie nabrać...:)

 

W sprawie sprzętu piszcie na maila. Tutaj na forum mnie już nie będzie.

 

To w takim razie będzie mi brakowało straszenia egzorcystą w sprawie temperatur ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najstarsza sztuczka na ziemi ze zmianą podpisu a wy się dajecie nabrać...:)

 

W sprawie sprzętu piszcie na maila. Tutaj na forum mnie już nie będzie.

Co znaczy nie będzie Cie na forum foch ? Daj spokój. Zakupiłem dla testu NZXT Krakena x61 będę robił porównanie miśka i DH-D15 czyli zachowanie AiO vs AC na miśku. Nie wpadniesz skomentować :) Jutro powinienem dostać chłodzonko :) Się nie sprawdzi wyślę z powrotem kupiłem w zamian 2 x noctua 140mm dobrze dmuchające dużo cichsze niż w zestawie NZXT. Mam nadzieję jak w testach widziałem od 4 do aż 8c spadku temperatury. Chyba najlepsze chłodzenie AiO jeśli chodzi o funkcjonalność/opłacalność/temperadury no i wygląd oraz support dla nabywców przy każdym problemie zestaw wymieniają na nowy :P Do tego 6 lat gwarancji.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za side'a pewnie. Trzymajcie ludzie nerwy na wodzy a przedewszystkim słowa. Merytoryczna dyskusja a co najwyżej docinki inteligętne...

 

Kolejne wycieczki osobiste w kierunku tego użytkownika, 24h na ostudzenie emocji spowodowanych zdenerwowaniem. To w pasku ostrzeżeń.

Ogryzka nikt nie raportuje bo wszyscy traktuja go taryfa ulgowa , ale jak widac trzeba bedzie go troche przypilnowac zwlaszcza tam gdzie go fantazja ponosi czyli w kazdym temacie haha, szkoda tylko ze trole maja zawsze taryfy ulgowe i sa tolerowani nawet za trolowanie, ja mam bande Sida w ignorowanych gdyz jeszcze nigdzie nic nowego i oczywistego nie napisal....,

 

Gydyby nie Primo wielu z was nie poruszylo by wielu kwesti, moim zdaniem moderacje tez czasem ponosza emocje a bardziej impulsy ,

 

A na koniec powiem wam ze jak wykluczylem sie z aktywnosci w dziale komputery przenosne tak teraz jest tam wielki bazar i nic wiecej , tylko strach pomyslec co sie stanie jak wiekszisc trzezwo myslacych przestanie sie udzielac na forum ehhh ,dzisiejsza gimbaza nigdy nie posiadzie tak detalicznej wiedzy jaka dysponije stara gwardia , mysle ze portale IT z czasem zmienia kierunek swojej dzialalnosci zwaszcza jak zacznie sie nagminne banowanie reklam wolnodostepnych przez dostawcow przegladarek.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarsza sztuczka na ziemi ze zmianą podpisu a wy się dajecie nabrać...:)

 

W sprawie sprzętu piszcie na maila. Tutaj na forum mnie już nie będzie.

 

Nie ma mowy, wracaj mnie tu szybko :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy Damian pogodzi sie z mentalnoscia teg8 forum , z jednej strony trole biegaja beztoska a z drugiej strony konstruktysnego usera banuja bo trola ukrocil cos jest definitywnie nie tak, sam wylapalem pasek bo nie dali mi czasu na wklejenie pixow ba chyba po 2h od wpisu jz mialem pasek hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy Damian pogodzi sie z mentalnoscia teg8 forum , z jednej strony trole biegaja beztoska a z drugiej strony konstruktysnego usera banuja bo trola ukrocil cos jest definitywnie nie tak, sam wylapalem pasek bo nie dali mi czasu na wklejenie pixow ba chyba po 2h od wpisu jz mialem pasek hehehe

Generalnie to ja się rzuciłem na trolla bo mi pierdoły napisał a @Primo stanął w mojej obronie tylko przesadził z tymi cebulami itd. :) To nie jest powód żeby skończyć konwersować na forum. Mamy świetny wątek a dla mnie @Primo jest osobą która jak dotąd analizowała wszystko bardzo się przy tym rozpisując nie wspominając o poradnikach. Nie wiem jak on wytrzyma bez pisania. Mam nadzieję że jak ludzie zaczną wymieniać na dniach na TGC bo paru chyba tak zrobi to się temat ożywi. @Primo przełam barierę i wróć ja proszę najmocniej jak mogę. Nie ma co się irytować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak foch to toch... Forum będzędzie sobie radziło mam nadzieje nie gorzej a sieband dalej będzie poprawiał dodając swoje 3 grosze z bucowatym podejściem... Prawda każdy chce czasem pomóc a że nie każdy może prawić takich wywodów jak on to zaraz nie znaczy że fałszuje rzeczywistość z jakiś niskich pobudek. Ale racja taka że i mnie czasem niektórzy denerwują i staram się w wyważonym tonie przekazać że się myli. Dopiero jak idzie w zapartę i nie przedstawia argumentów to mnie trochę ponosi. Cierpliwości ludzie i dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym trzeba pokazać że się ma cohones i być powyżej trolla i dalej robić dobrą robotę i kontynuować to co się robiło nie rozumiem takiego wycofania to zwykłe poddanie się ? Troll lata po wątkach i robi czasem lepsze czasem nie trafione wpisy i żyje no nie zachowujmy się jak 15 latki. Ja mam na karku 31 lat i powiewa mi zdanie trolla. Jak @Primo nie wróci do normalnych konwersacji to nie wiem co o tym myśleć. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak chce odejść z tego powodu robiąc focha to... jego sprawa. Nie chce mi się wieżyć że ponad 20 letni facet się do tego posuwa a jak widzę że kilku kolesi go na siłe chce zatrzymać to radze iść się wam wszystkim wyspać. Pisz primo że chcesz urlopu od forum i tyle bo tu zaraz się śmiesznie zrobi :69:

 

Ma być głosowanie kogo mają tu zostawić lub strajk :lol2:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tyle, że forum tworzą użytkownicy, jak już wspominałem. Nie szablony, nie trolle, nie moderacja.

 

Więc im więcej merytorycznie silnych użytkowników, tym ciekawsze i bardziej wartościowe forum.

 

"Zachodnie" fora są specyficzne. Jest dużo mega kompetentnych osób, ale i dzieciaków, którzy kierują się placebo i wprowadzają innych w błąd. W dodatku wszystko jest wyolbrzymiane.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat side w tym poscie w którym się zaczeło nikogo nie obrażał i tylko wyraził swoje zdanie czyli to że na innym procu może być inaczej a sami na niego naskoczyliście. Rzecz do zweryfikowania... Bywa że wyskoczy coś ala co się odzywasz jak się nie znasz ale tu takich jest na pęczki :E

 

Kto następny z chęcią zmiany cl pro na conducta?

 

@KamraK85

Jakiś postęp w woltażu lub taktcie?

 

Ewentualnie róbcie zrzute lub ślijcie tgc a sam wam sprawdzę na 2 jeszcze nie skalpowanych 7700k. Meteologia do określenia i wszystko co chcecie mieć przy tym zrobione. Niestety woda obecna w domu nie ma pomiaru temperatur i pewnie skończy się na d14 lub x2 eclipse advanced...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat side w tym poscie w którym się zaczeło nikogo nie obrażał i tylko wyraził swoje zdanie czyli to że na innym procu może być inaczej a sami na niego naskoczyliście. Rzecz do zweryfikowania... Bywa że wyskoczy coś ala co się odzywasz jak się nie znasz ale tu takich jest na pęczki :E

 

Kto następny z chęcią zmiany cl pro na conducta?

 

@KamraK85

Jakiś postęp w woltażu lub taktcie?

 

Ewentualnie róbcie zrzute lub ślijcie tgc a sam wam sprawdzę na 2 jeszcze nie skalpowanych 7700k. Meteologia do określenia i wszystko co chcecie mieć przy tym zrobione. Niestety woda obecna w domu nie ma pomiaru temperatur i pewnie skończy się na d14 lub x2 eclipse advanced...

Nic nie robiłem strajkuje. Jutro robię na nowym NZXT Kraken x61 czy coś się polepszy czy odwrotnie :)W jednych testach jest przewaga 1c na rzecz krakena w innych 5 a w innych do 8c przejrzałem z 30 recenzji. Zauważyłem zależność czym więcej podkręcony procesor i potrzebuję więcej watów tym Kraken będzie zyskiwał więc może aby wymiana była zasadna pojadę do 5.1 GHz ustabilizuję i na takim zrobię testy. Choć zmiana vCore na kebabie nie idzie jakoś z lawinowym wzrostem poboru z gniazdka są to różnice góra 20 watów między 4.5 a 5 GHz.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem strajkuje. Jutro robię na nowym NZXT Kraken x61 czy coś się polepszy czy odwrotnie :)

 

jestem ciekaw bo myslalem na aio w cenie 400zl (x41 byl wtedy w tej cenie)

jesli x61 bedzie lepszy/rowny co d15 to bede wiedzial ze wybralem dobrze :) bo na x41 byloby pewnie troche gorzej.

Jedna rzecz oczywiscie jest lepsza w takim aio to rozmiar, nie ma znaczenia jakie masz pamieci i jest wiecej miejsca w budzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłem mały test w ROG RB dla chętnych wiedzy.

 

Po 72 godzinach od aplikacji moja średnia po 15 minutach testu to 61c względem 66c zaraz po aplikacji czyli po 3 dniach zyskałem 5c jeszcze, pewnie pasty obie się przyjęły lepiej i wygrzały. W ROG RB różnice między CLU po 172 godz. od aplikacji to było 73.25 więc w samym ROG RB miałem 7.25 lepiej po aplikacji a teraz 12.25. Czyli supcio. Cierpliwość popłaca. Temperatura ambient nie znana.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jestem ciekaw bo myslalem na aio w cenie 400zl (x41 byl wtedy w tej cenie)

jesli x61 bedzie lepszy/rowny co d15 to bede wiedzial ze wybralem dobrze :) bo na x41 byloby pewnie troche gorzej.

Jedna rzecz oczywiscie jest lepsza w takim aio to rozmiar, nie ma znaczenia jakie masz pamieci i jest wiecej miejsca w budzie :)

Tak NZXT Kraken X61 to naprawdę najlepsza opcja ja dałem 563zł i śmieszy mnie model X62 z ceną 786 zł który jest gorszy a tylko lepiej wygląda. Są wydajniejsze chłodzenia AiO ale tutaj mamy praktycznie 6 lat gwarancji i przy każdym defekcie wymiana z miejsca na nowy model przez 6 lat wielu użytkowników youtube i na forach to alarmowało :D Jedynie dokupiłem wentylatory Noctua 140mm z mniejszym przepływem (82.5 vs 107 CFM) powietrza ale są duuuuużo cichsze, jeden koleś tak zrobił i ma boską ciszę a podobno 3c mu zrzuciło dodatkowo vs. stockowe wentyle. Jeszcze w tej cenie nie ma lepiej wyglądających AiO nawet A80 może być lepszy o te 2c ale jest brzydki i nie ma podświetlania LED oraz takiego supportu oraz gwarancji. Wybrałem najlepiej po długich dniach analiz.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się również za przetestowania past na bazie ciekłego metalu.

Ale chyba jak tutaj wcześniej zostało napisane prawdopodobnie nie umiem tego wykonać odpowiednio.

Jedno spostrzeżenie, że jedno z jajek mam wyrazie cieplejsze od pozostałych za diabła nie potrafię wyrównać tej temperatury.

Czy jest możliwe doprowadzenie do wyrównania, przez mocniejsze dokręcenie jednej z 4 śrub od bloku?

 

Mimo tego że starałem się przeprowadzić testy należycie, to niestety nie byłem w stanie stwierdzić jaką miałem temperaturę pokojową w chwili wykonywania testów.

Druga sprawa to pompka, działała na minimalnej prędkości i pewnie przez to różnice między pastami wyszły bardzo małe.

 

Rdzeń - IHS : ciekły metal,

IHS – blok EK: Gelid GC-Extreme

U mnie wyszło , że CLP najgorszy, później CLU, najlepsza Thermal Grizzly Conductonaut.

Gdyby mi się udało zbić temperaturę z jednego jajka, to i ja bym odnotował jakiś spektakularny spadek temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przepływ cieczy ma mały wpływ przynajmniej do jakiegoś poziomu. Tu różnice mogą być kilku stopni. Więcej ilość i objętość chłodnic i wydajność wentyli i finy robi robotę.

 

Z nowości trafił mi się pewnie zwrot w wylicytowanym nowym procu. Ewidentnie coś z plombą było grzebane i ihs trochę ciemniejszy + kurz w plastiku. Żebyś chojozo wpadła pod ciężarówkę jak nie chce ci się na własną rękę sprzedawać mówiąc że ci się nie kręci.

Przynqjmniej specjalista pozbył się mocowania socketu bo śladów zapinek na jednym uchu brak.Zwrotowiec w koko kochany...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się również za przetestowania past na bazie ciekłego metalu.

Ale chyba jak tutaj wcześniej zostało napisane prawdopodobnie nie umiem tego wykonać odpowiednio.

Jedno spostrzeżenie, że jedno z jajek mam wyrazie cieplejsze od pozostałych za diabła nie potrafię wyrównać tej temperatury.

Czy jest możliwe doprowadzenie do wyrównania, przez mocniejsze dokręcenie jednej z 4 śrub od bloku?

 

Mimo tego że starałem się przeprowadzić testy należycie, to niestety nie byłem w stanie stwierdzić jaką miałem temperaturę pokojową w chwili wykonywania testów.

Druga sprawa to pompka, działała na minimalnej prędkości i pewnie przez to różnice między pastami wyszły bardzo małe.

 

Rdzeń - IHS : ciekły metal,

IHS – blok EK: Gelid GC-Extreme

U mnie wyszło , że CLP najgorszy, później CLU, najlepsza Thermal Grizzly Conductonaut.

Gdyby mi się udało zbić temperaturę z jednego jajka, to i ja bym odnotował jakiś spektakularny spadek temperatury.

Krzywy rdzeń ? Za mało Miśka ? Nie równo sylikon ? Za słabo dociśnięte ? Blok krzywy źle dokręcony ? Przyczyn jest dużo napisz w jakim teście i podziel się o ile spadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tu macie kilka pętli x51Proc x51AVX x47cache na CLU

85dntabe.png

 

przedostatni pakiet do bulida

uuai4p7g.jpg

 

gilotyna od Aquacomputer tez już w drodze , i myślę ze misiek tez dojdzie na czas

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja na wyższym napięciu 50/50 AVX 4.6 mam średnią 74/75 stopni na NH-D15. Jak wymienisz VSS na miśka dobrze wygrzejesz po 3 dniach zobaczysz że zejdziesz poniżej moich temperatur.

 

Dziś nie doszedł mój Kraken X61 :( Poczta Polska ma zastój i otrzymam chłodzenie jutro koło 13 dopiero. Zacieram ręce. Zamówione AF-14 od Noctuy dużo cichsze i na mniejszych obrotach mają static pressure lepszy od stockowych od NZXT. Mam duże nadzieje co do tego chłodzonka ojj jak zejdę poniżej 70 w LinX to będzie super hah :) A jak nie to i tak pół płyty odsłoniętej i ładny blok z LED. Nie wyczekam palę fajkę za fajką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...