Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was cierpi na bruksizm? U mnie zaczęło się nagle kilka lat temu. Nie mam jeszcze startych zębów, ale strasznie mnie bolą. Do tego czuję ból dziąseł i policzków. Byłem u specjalisty i Pani stomatolog zaleciła mi botox. Chyba będę musiał to spróbować. Podobno to jedyna droga do wyleczenie brusizmu. Chciałbym poznać Wasze opinie o tej chorobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę takie nakładki od roku, niewiele to pomaga, bo nie eliminują one przyczyny bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu walczylem ze strasznymi bolami szczeki, ktore byly spowodowane tym, ze ze stresu zaciskalem szczeki nawet czasami o tym nie wiedzac.

Zrobili mi ta szyne relaksacyjna na dolna szczeke I pomaga zakladanie jej na noc a takze udalo mi sie ograniczyc bole szczeki przez zabranie sie za redukowanie stresu.

 

- Zaczalem cwiczyc na silowni gdzie rozladowuje negatywne emocje

- W pracy prawie ciagle w sluchawkach I leci sobie muzyka, zdeydowanie pomaga w nerwach

- Meliska do sniadanka

- Cwiczenia relaksacyjne typu zamykanie oczu I robienie spokojnych, glebokich oddechow polaczone z dotykaniem jakiegos material I koncentrowanie sie na jego strukturze.

- Ksiazka "Jak przestac sie martwic I zaczac zyc" napisana przez Dale Carnegie

 

Odkad zaczalem redukowac stress w zyciu zdecydowanie rzadziej mam zacisniete szczeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie kogos od botoksu na bruksizm w Gdańsku? Ewentualnie w Gdyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja partnerka przez to przechodzi ale w znacznie delikatniejszym stopniu. No przynajmniej nic ją nie boli po przebudzeniu. I najczęściej "szoruje" gdy próbuję ją w jakikolwiek sposób dotknąć czy przesunąć w nocy. Dość zabawne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie kogos od botoksu na bruksizm w Gdańsku? Ewentualnie w Gdyni?

Doktor Tretiakow tam robilem. Było mniej strasznie niż sądziłem, zabieg krótki, ostrzyknięcia trochę bolą rzecz jasna ale nie bardziej niż pobieranie krwi.U mnie szyna relaksacyjna nie dawała rady. Znaczy pomagała w nieścieraniu zębów ale nie niwelowała przyczyn bruksizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad zaczalem miec wszystko w du*ie problemy z bruksizmem sie prawie skonczyly. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad zaczalem miec wszystko w du*ie problemy z bruksizmem sie prawie skonczyly. :)

Słyszałem, że kobietom w pewnej części ciała zęby wyrosły, ale żeby w Dudzie?! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktor Tretiakow tam robilem. Było mniej strasznie niż sądziłem, zabieg krótki, ostrzyknięcia trochę bolą rzecz jasna ale nie bardziej niż pobieranie krwi.U mnie szyna relaksacyjna nie dawała rady. Znaczy pomagała w nieścieraniu zębów ale nie niwelowała przyczyn bruksizmu.

Botoks też w sumie ponoć nie leczy przyczyn ale osłabia mięśnie na tyle aby nie zgrzytać zębami w nocy ;) Tylu już sposobów próbowałem, że poważnie zastanawiam sie nad tym. Nie masz problemów z mimiką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy dziwnie mi sie twarz porusza? Nie mam żadnych ;) Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana konkretnie w wybrane mieśnie, tak więc mimika sie nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jestem 3 miesiące po pierwszym. Jeszcze 3 miesiące i teoretycznie powinienem wybraćs sie na kolejny zabieg bo powinno sie je wykonywać co 6 miesięcy ale ponoć różnie się to utrzymuje w zależności od wybranej osoby. U jednej trzyma się dłużej, u drugiej krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizjo zdecydowanie tak. Do tego polecałbym jakąś psychoterapię. W 98% przypadków bruksizm ma podłoże psychologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przebadać się na obecność pasożytów. 

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...