Skocz do zawartości
Atak_Snajpera

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (Sky/Kaby/Coffee Lake , Ryzen Threadripper)

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem czystą wersje(april 2018) ze strony MS i użyłem tego programu. O dziwo myszka i klawiatura zaczęły działać, pierwszy etap przeszedł bez problemu, po restarcie podczas wczytywania systemu(w celu dokończenia instalacji) wywala blue screen. Jakieś pomysły? :hmm:

 

msi b450i, ryzen 5 2600, adata sx8200 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić zdjęcie.

Tutaj są zdjęcia,

xikv5OM.jpg

HIYYZ3S.jpg

Dodam jeszcze, że mój obraz iso ze strony microsoftu zajmuje 5.49gb, po aktualizacji programem wartość zmieniła się do 3.33gb. Do komputera nie ma nic podłączonego oprócz: dysku m2, myszy i klawiatury(pendrive'a też odłączałem)

 

@edit

A w programie updater zaznaczyłem wszystko oprócz ostatniego(zamknięcie systemu) i te paski na zdjęciach są tylko na zdjęciach, na monitorze wszystko jest poprawnie wyświetlane

Edytowane przez Morthiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w czym kwi problem z aktywacją systemu W10?

 

Mam serial/klucz, wpisuję go, ale wywala mi komunikat, że nie można aktywować systemu. A wcześniej na tym serialu system był aktywny.

 

Mam też drugi klucz do aktywacji Windowsa, ale on też nie działał, a wcześniej działał. Czy to możliwe, że na wersji 16.x W10 Pro one działają a na 19.3 już nie?

 

kk3vwmvfsy0v_t.jpg

 

ij5jxav26duy_t.jpg

 

System wszelkie aktualizacje i inne programy mi pobiera normalnie, ale jakoś aktywować się nie chce.

 

23pr8ek04p90_t.jpg

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w czym kwi problem z aktywacją systemu W10?

 

Mam serial/klucz, wpisuję go, ale wywala mi komunikat, że nie można aktywować systemu. A wcześniej na tym serialu system był aktywny.

 

Mam też drugi klucz do aktywacji Windowsa, ale on też nie działał, a wcześniej działał. Czy to możliwe, że na wersji 16.x W10 Pro one działają a na 19.3 już nie?

 

kk3vwmvfsy0v_t.jpg

 

ij5jxav26duy_t.jpg

 

System wszelkie aktualizacje i inne programy mi pobiera normalnie, ale jakoś aktywować się nie chce.

 

23pr8ek04p90_t.jpg

Złe miejsce na takie pytania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISO jest walniete. Brak nazwy edycji w instalatorze, data modyfikacji pokazuje nadal 2018...

Tu masz ISO na którym osobiście testowałem.

https://thepiratebay.org/torrent/7220868/Windows_7_Ultimate_with_SP1_X64_Genuine_ISO_Untouched___Windows7

 

Całą noc nad tym siedziałem i dopiero co wstałem :lol2: Pobrałem inne iso o którym wspominałeś wcześniej i śmiga normalnie ;) Teraz mam problem z dyskiem m2, menedzer urzadzen pokazuje moj model dysku prawidlowo, ale w hwmonitor jest tylko 'NVMe Drive 1' i space, temperatur brak :hmm: (na win10 normalnie pokazuje temperatury)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą noc nad tym siedziałem i dopiero co wstałem :lol2: Pobrałem inne iso o którym wspominałeś wcześniej i śmiga normalnie ;) Teraz mam problem z dyskiem m2, menedzer urzadzen pokazuje moj model dysku prawidlowo, ale w hwmonitor jest tylko 'NVMe Drive 1' i space, temperatur brak :hmm: (na win10 normalnie pokazuje temperatury)

 

 

W crystal disk info to samo?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W crystal disk info to samo?

 

W crystalu nie wykrywa wgl tego dysku(tylko drugi na ssd). Do tego doszły problemy z wydajnością :hmm: Z samymi programi nie ma problemu, ale jak sobie grałem w lolka to miałem dropy 80-120fps, mimo że na w10 jest stałe 144 (przy takich samych ustawieniach). Sterowniki zaktualizowane.

Edytowane przez Morthiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten obraz W7 miał wbudowaną jakąś koparkę? :) Skąd jeszcze można ściągnąć jakiś pewny obraz W7? U mnie szalę goryczy przelały ostatnie aktualizacje W10, które mi wyłączyły PrivateFirewall 7, który używałem od "zawsze".

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten obraz W7 miał wbudowaną jakąś koparkę? :) Skąd jeszcze można ściągnąć jakiś pewny obraz W7? U mnie szalę goryczy przelały ostatnie aktualizacje W10, które mi wyłączyły PrivateFirewall 7, który używałem od "zawsze".

en_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677332.iso

https://the-eye.eu/public/MSDN/Windows%207/

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Ultimate do domowego użytku jest w czymś lepszy? Zawsze instalowałem W7 HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie doinstalować dowolny język. Nie wiem czy również tak można w pro.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie doinstalować dowolny język. Nie wiem czy również tak można w pro.

Można, tylko trzeba trochę się pobawić z cmd i w rejestrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar przeprowadzić renowację mojego już dość wiekowego komputera. Zamierzam kupić płytę Asus PRIME Z390-A z Z390 i procesor Intel Core i5-9600K.

 

Jak sądzicie, będzie na nim chodził Windows 7 przygotowany przez program, który przygotował Snajper ? Nie chcę WIN10zgrozy.

Edytowane przez FreeNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porty USB mogą nie działać na z390. Trzeba będzie dokupić zewnętrzną karte na PCI.

Przykład

 

https://www.amazon.com/Inateck-Superspeed-Ports-PCI-Expansion/dp/B00FPIMICA/ref=pd_sbs_147_7?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00FPIMICA&pd_rd_r=P8H6063AXXJGHJ22XNBA&pd_rd_w=KMxFF&pd_rd_wg=glffh&refRID=P8H6063AXXJGHJ22XNBA&th=1

 

 

Lepiej kupić coś od amd.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porty USB mogą nie działać na z390. Trzeba będzie dokupić zewnętrzną karte na PCI.

 

Nie będą działać nawet jak system zainstaluję z obrazu przygotowanego programem Image Updater w Twojej wersji ?

Dzisiaj taki system sobie przygotowałem, trwało to co prawda ponad 3h bo mam mało ramu ale sprawdziłem na wirtualnym i bez problemów się zainstalował i działa :)

Rozumiem że nie działały by tylko porty USB3 a złącza sata 3 na płycie nie stwarzały by problemów do podłączenia dysków.

Te USB3 to i tak tylko bajer bo tak naprawdę to nie mam nic podłączyć pod USB3. Klawiatura, myszka, pendrive i inne bajery mam na USB zwykłe czyli 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą działać nawet jak system zainstaluję z obrazu przygotowanego programem Image Updater w Twojej wersji ?

Dzisiaj taki system sobie przygotowałem, trwało to co prawda ponad 3h bo mam mało ramu ale sprawdziłem na wirtualnym i bez problemów się zainstalował i działa :)

Rozumiem że nie działały by tylko porty USB3 a złącza sata 3 na płycie nie stwarzały by problemów do podłączenia dysków.

Te USB3 to i tak tylko bajer bo tak naprawdę to nie mam nic podłączyć pod USB3. Klawiatura, myszka, pendrive i inne bajery mam na USB zwykłe czyli 2.0.

Problem jest taki że intel w chipsecie z390 już nie używa układu od Asmedia tylko swój własny autorski ,do którego oczywiście nie daje sterowników dla win7.

Jeśli nie potrzebne ci USB 3.0 to możesz kupić coś tańszego na USB2.0

http://tiny.cc/mh2mgz

 

Osobiście jednak wolałbym dopłacić do usb 3.0 na wypadek jakbyś chciał szybko skopiować dane z lub na jakiegoś pendrive'a.

http://tiny.cc/ti2mgz

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już upierać się na intelu to brać z370 zamiast z390 - 370 ma sterowniki do usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą działać nawet jak system zainstaluję z obrazu przygotowanego programem Image Updater w Twojej wersji ?

Dzisiaj taki system sobie przygotowałem, trwało to co prawda ponad 3h bo mam mało ramu ale sprawdziłem na wirtualnym i bez problemów się zainstalował i działa :)

Rozumiem że nie działały by tylko porty USB3 a złącza sata 3 na płycie nie stwarzały by problemów do podłączenia dysków.

Te USB3 to i tak tylko bajer bo tak naprawdę to nie mam nic podłączyć pod USB3. Klawiatura, myszka, pendrive i inne bajery mam na USB zwykłe czyli 2.0.

Cześć! Do wczoraj byłem już na 100% pewny kupna i5 k9600kf na Gigabycie Z390 GAMING X z dyskiem Plextor SSD M9Pe(G) 256GB M.2 2280 PCIe NVMe, no i obejrzałem sobie jeszcze jeden test a tam na pudełku od dysku jak byk stało że obsługiwany od win 8 w górę i wtedy zdałem sobie sprawę że mam poważny problem. Trafiłem tu i chciałem dopytać, czy mając oryginalnego win 7 home premium mogę złozyć sobie nowy sprzęt niwelując błąd usb kupnem dodatkowego usb 2.0, czy ten dysk m.2 będzie chodził, czy bez win 10 się nie obędzie. Poratuj kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Do wczoraj byłem już na 100% pewny kupna i5 k9600kf na Gigabycie Z390 GAMING X z dyskiem Plextor SSD M9Pe(G) 256GB M.2 2280 PCIe NVMe, no i obejrzałem sobie jeszcze jeden test a tam na pudełku od dysku jak byk stało że obsługiwany od win 8 w górę i wtedy zdałem sobie sprawę że mam poważny problem. Trafiłem tu i chciałem dopytać, czy mając oryginalnego win 7 home premium mogę złozyć sobie nowy sprzęt niwelując błąd usb kupnem dodatkowego usb 2.0, czy ten dysk m.2 będzie chodził, czy bez win 10 się nie obędzie. Poratuj kolego.

Tylko po co wchodzisz w Intela? Ta platforma jest przecież martwa. Bierz x470 plus ryzen 3600. Potem za parę lat kupisz sobie używanego 3900x/3950x. Jeszcze bonus że będziesz mieć działające USB na płycie głównej.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem obraz z zatoki jaki został wcześniej tu przywołany i wyskakuje mi komunikat że obraz nie został znaleziony w tym pliku.

Plik nie działa ?

 

PS Czy moja płyta gigabite b450 aurous elite + ryzen 3600 dadzą radę z win7. Używałem programu gibagite i niestety za każdym razem brak sterownika przy instalacji :(

 

----------------[ INFORMATION ]----------------

[2019-12-14 15:14:15] Host OS: Windows 7 Professional x64 (Service Pack 1)

[2019-12-14 15:14:15] Available free space for temp files on partition C: 22,7 GiB

Edytowane przez nicram0413

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem obraz z zatoki jaki został wcześniej tu przywołany i wyskakuje mi komunikat że obraz nie został znaleziony w tym pliku.

Plik nie działa ?

 

 

Upewnij się że w ścieżce gdzie masz mój program nie ma polskich znaków! ą ć ę itd itp!

Np. C:\Mój Folder\Windows7_Image_Updater

 

 

PS Czy moja płyta gigabite b450 aurous elite + ryzen 3600 dadzą radę z win7. Używałem programu gibagite i niestety za każdym razem brak sterownika przy instalacji :(

Tak. Nawet x570 będzie działać!

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal ten sam problem. Twój program jest na C:\Windows7. Obrazów już parę pobrałem i trzymałem je w różnych miejscach.

 

Spróbuję na innych kompach a potem jeszcze raz pobiorę Twój program. Dodam że próbując go rozpakować kilka razy wyskoczył błąd "brak pamięci" w okienku winrara. 7zip dopiero za 2 lub 3 razem zaskoczył.

 

Inny komp to samo. Teraz czekam aż się pobierze.

 

Działa, czyli źle się rozpakowało albo pobrało.

Edytowane przez nicram0413

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...