Skocz do zawartości
Atak_Snajpera

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (Sky/Kaby/Coffee Lake , Ryzen Threadripper)

Rekomendowane odpowiedzi

- wywalić aktualizacje z telemetria,

Telemetrię w win7 trzeba ręcznie aktywować więc nie rozumiem tego całego wrzasku?

Odpal sobie to rundll32.exe werconcpl.dll,ShowCEIPDialog i pokaż jak masz tam domyślnie ustawione.

 

- dodac sterowniki nvidii bez syfu w postaci "geforce experience" i wielu innych. Wystarczy zmodyfikowac instalke ze sterownikami za pomoca "nvcleaninstall". Patrz screen.

Dobry pomysł.

 

Do tego te sterowniki USB od chinczyka niby dzialaja, ale nie dokonca - OBRAZEK. Ogolnie wszystkie porty w komputerze dzialaja, wiec sam nie wiem... Moze ten awaryjny root hub, to jest port do fleszowania BIOS'u?

Wygląda mi to na zwykły dubel bo na screenshocie chińczyka jest tylko jedna taka pozycja. Spróbuj poprostu usunąć.

 

Jeszcze jedno. Istnieje sposób na podłączenie bezprzewodowo gamepada od Xkloca pod W7? Dokładnie model Xbox One S. Ogólnie odbiornik BT go znajduje i instaluje w systemie, w grach działa, ale nie mozna go skonfugurować. Dziłaja bazowe ustawienia klawiszy, jakby wmontowane na stale w kontroler, ale w systemie, grach - ogólnie programowo nie da rady nic zmienic. Problem jets chyba w sterowniku.

Tu ci nie pomogę. Poszukaj w internetach. Może jakiś konfigurator gdzieś tam jest.

 

PCI 1022 Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] 1486 Starship/Matisse Cryptographic Coprocessor PSPCPP - a tego, to nie wiem czemu nie zainstalowalo z paczka do czipsetu AMD.

Może to https://www.mediafire.com/file/xxtqwxuu3hpk7xj/amdpsp.7z/file

Jak nie wchodzi "po dobroci" to wymuś na "chama" ;)

 

Ps. Właśnie zauważyłem że skubaniec nawet 3950x ma ;)

f52t4960p82508n4_EgZJBaRq.png

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sterownik, zainstalowało bez problemu. Skąd go masz? To nie powinno by w paczce od AMD

 

Te drugi HUB USB z którym jest problem, to chyba jest do tego USB type-C NnVidii, którego nie instaluje.

 

Ta, 3950x i jeszcze 5700 xt w 50th Anniversasy ed. :)

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za sterownik, zainstalowało bez problemu. Skąd go masz? To nie powinno by w paczce od AMD

Było w paczce od tego chińczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jedno. Istnieje sposób na podłączenie bezprzewodowo gamepada od Xkloca pod W7? Dokładnie model Xbox One S. Ogólnie odbiornik BT go znajduje i instaluje w systemie, w grach działa, ale nie mozna go skonfugurować. Dziłaja bazowe ustawienia klawiszy, jakby wmontowane na stale w kontroler, ale w systemie, grach - ogólnie programowo nie da rady nic zmienic. Problem jets chyba w sterowniku.

 

Na steamie w big picture można sobie zmienić układ przycisków i inne takie duperele, a jeśli masz jakieś gry na innych platformach to dodaj je na steama(Dodaj grę>Dodaj grę spoza steam) i będzie śmigało wszystko.

Edytowane przez Morthiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam powyższe i jestem pod wrażeniem! :)

Niemniej, jeśli mogę, laicko i testowo :) odnośnie zintegrowanego Win 7 by Snajper - tak, żeby Autor wiedział, że działa :)

W poprzednim poście pisałem, że na VBox Windows 7 po zintegrowaniu od Snajpera odpala :). I tak:

1. Pokusiłem się :) o sprawdzenie Windows Update w tym ISO na VBox, WU poszedł , nie zainstalował jednak trzech KB.

2. System po WU na VBox odpalił, testowałem go trochę, nie było żadnych zwiech, BSOD'ów itd. Wiem, to wirtualka, na razie nie mam możliwości testu na fizycznym laptopie, choć miałem ale zapomniałem o tym temacie na forum :( i po takich testach okaże się co i jak.

3. Pokusiłem się też o instalkę poprawek (ktoś wspominał na początku o tym) o pakiet Simplix UpdatePack 7 19.12.15 simlpix_update_UpdatePack7R2-19.12.15 ), tak z ciekawości co będzie :).

4. Po restarcie maszyny kilkanaście minut maszyna międliła (Installing updates (updates 2 from 2), potem Oczyszczanie dysku przez kilkanaście minut ponownie. System odpalił, testuję na razie i nie ma problemów.

 

Przepraszam za nieścisły i chaotyczny "opis", to w ramach testu, loga z VBox mogę zamieścić jeśli byłby przydatny.

post-615668-15785136711797_thumb.jpg

Edytowane przez dickw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na steamie w big picture można sobie zmienić układ przycisków i inne takie duperele, a jeśli masz jakieś gry na innych platformach to dodaj je na steama(Dodaj grę>Dodaj grę spoza steam) i będzie śmigało wszystko.

 

Sam sprawdzałeś, czy to działa? Problem jest taki, że kontroler w żadnej aplikacji nie pozwala dopasować przyciskow i aktywuje inne przyciski niż te, które w danym momencie wyświetlane sa na ekranie, ale sprawdze.

 

 

Po kablu, wszystko jest ok.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sprawdzałeś, czy to działa? Problem jest taki, że kontroler w żadnej aplikacji nie pozwala dopasować przyciskow i aktywuje inne przyciski niż te, które w danym momencie wyświetlane sa na ekranie, ale sprawdze.

 

 

Po kablu, wszystko jest ok.

 

Musisz odpalic pierw big picture i przez niego gry, potem w trakcie gry wcisnij przycisk odpawiadajcy od steama i tam masz ustawienia kontrolera a w nim cos takiego:

7624bc223a564e6aa617b1a798defdc95aa88d99.png

 

Możesz tez odpalić samego big picture i sobie ustawić przyciski bez gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze raz podziękować za narzędzie i jego suport do tej pory.

W tym tygodniu padł mi SSD (samsung 960 evo) i dzięki niemu postawiłem system od nowa na patriocie vpn100.

 

Od razu też przestrzegę, że klonowanie systemu za pomocą clonezilli, po sieci, ze starego SSD to średni pomysł - zwłaszcza, jeśli macie partycje GPT. Domyślam się, że musiałbym jakoś wstrzyknąć sterownik + poprawić GUIDy dysku po klonowaniu, ale nie wiem jak to zrobić - windowsowe narzędzie do naprawiania z 10tki nie naprawi, bo nie obsługuje siódemki (tak jest w logu), a siódemkowe nie widzi dysku.

Na linuksie takich problemów nie miałem, poprawiałem GUIDy i śmigało.

 

Przy okazji przetestowałem ponownie windows 10, i wróciłem do siódemki po raz n-ty. Jedyny plus to edge - dzięki niemu wiem, że to co mam zepsute w chromie to wina przeglądarki a nie windows :D

Z innych kwiatków:

Na radeonach na windows 10 obsługa wielu monitorów nie podnosi zegara pamięci tak wysoko jak na siódemce - na 7 jest to maks(taka jak w grach), na win 10 jest to "tylko" 2x częstotliwości idle. (mam 2 ekrany)

W zamian na siódemce odtwarzanie av1 i vp9 jest płynne, podczas gdy na 10tce zacina się, jeśli odtwarzam oba jednocześnie (pojedynczo jest płynne, zwłaszcza na edge)

"Ustawienia" są trochę poprawione, ale dalej nieziemsko wk********e - nigdy nie wiem czy zapisuje ustawienia, czy czegoś nie przestawiłem, a te do których sięgam często i tak są dalej w panelu sterowania, bo te w ustawieniach są niedorobione. Dobrze, że chociaż zaczął wyświetlać IP przy połączeniach sieciowych, bo do tej pory był tam tylko MAC adress xD. Z 5 lat im to zajęło?

 

No i gry działają lepiej na 7mce, przynajmniej moje - wiele osób narzeka na ściny w 1080p na mojej karcie(5700xt), na siódemce tego nie uświadczyłem, na 10 owszem.

 

W każdym razie, stworzenie nowego ISO siódemki na ryzenie + nvme patriot zajęło raptem 40 minut, z pełnym pakietem aktualizacji i sterowników. Log przewijał się tak szybko, że aż miło było patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i gry działają lepiej na 7mce, przynajmniej moje - wiele osób narzeka na ściny w 1080p na mojej karcie(5700xt), na siódemce tego nie uświadczyłem, na 10 owszem.

 

 

Nie działają lepiej, sam testowałem + masz testy na youtube(z grudnia, tamtego roku). Przy okazji ściny 5700xt w fhd? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo na krótkie chwile dropi zegary do idle, po czym przyspiesza z powrotem. Mam wrażenie, że robi to w równych odstępach czasowych.

Widzisz, Ty testowałeś, ja testowałem, i mamy inne wyniki, bo pewnie i gry, i metodologię, i inne wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja v2020.01.15

-przycisk do łatwego pobrania rekomendowanego ISO
-dodana ostatnia oficjalna aktualizacja systemu do listy z 2020-01-14
-automatycznie usuwane jest zadanie ,które męczy użytkownika pełno-ekranowym monitem o zakończeniu wsparcia https://www.ghacks.net/wp-content/uploads/2019/12/your-windows-7-pc-is-out-of-support.jpg
-pamięć wirtualna jest ustawiana na min 1GiB oraz max 8GiB. Rozwiązuje problem gdy system tworzy automatycznie absurdalnie duży (np.64GiB) plik wymiany równy ilości zainstalowanej pamięci RAM. 
-hibernacja jest wyłączana. Powód jak powyżej.
-dodane sterowniki dla x570 (Tak! Ryzen 3950x działa!) 
-dodane sterowniki Intel Bluetooth
-zaaktualizowane sterowniki dla Samsung NVMe
-zaaktualizowane sterowniki dla AMD GPU
-zaaktualizowane sterowniki dla NVidia GPU (telemetria usunięta)

 

Link w pierwszym poście.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ściągam i jutro beta-testuje. :)

 

Przy okazji. Jak w W7 wyłączyć BT? Można menedżerze urządzeń, ale chodzi mi o coś takiego jak w W10.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ściągam i jutro beta-testuje. :)

 

Przy okazji. Jak w W7 wyłączyć BT? Można menedżerze urządzeń, ale chodzi mi o coś takiego jak w W10.

Trzeba sobie samemu zrobić poprzez prosty skrypt.

https://superuser.com/questions/850650/how-can-i-toggle-bluetooth-on-and-off-via-a-shortcut-or-script-in-windows-8-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje pełen sukces. Wszystkie strategiczne założenia zostały wykonane. Taktyczne nie do końca. Informuje o braku sterowników do monitora, karty muzycznej i co najważniejsze, do gamepada X-box One S. Poza tym. Jak do cholery włączyć wyszukiwanie urządzeń przez BT w W7? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje pełen sukces. Wszystkie strategiczne założenia zostały wykonane. Taktyczne nie do końca. Informuje o braku sterowników do monitora, karty muzycznej i co najważniejsze, do gamepada X-box One S. Poza tym. Jak do cholery włączyć wyszukiwanie urządzeń przez BT w W7? ;)

A jaką masz kartę dźwiękową? Standardowa Realtek na płycie czy jakaś dodatkowa? Podaj deviceid brakujących urządzeń.

 

Ps. Na jakiej płycie głównej instalowales win7?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Obraz nagrany na pendrive Rususem z opcją MBR - działa boot z UEFI. Płyta B450, Ryzen 5 2600 i RX570 wykryte - sterowniki zainstalowane, windows update działa. Sprawdzę jeszcze czy po nagraniu jako Rufusem jako GPT zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyczna, to Tempotec Serenade. Sterowniki do niej pod W7 są ogólnie dostępne, do reszty też. MB to B450 Tomahawk Max.

 

Z BT jest coś nie tak, pewnie trzeba jakiś dodatkowy software doinstalować. Nie mogę wyszukiwać urządzeń i nie pojawia się ikona BT na pasku. W sumie jeszcze mi w W7 zotsało parę rzeczy do zainstalowania i robię końcowy obraz partycji z systemem.

 

Telemetria :)

https://zapodaj.net/61400392958de.jpg.html

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwizna! Poprostu usuń katalog C:\Windows\System32\Tasks\Microsoft\Windows\Application Experience

Ta telemetria jest aktywowana poprostu z Harmonogramu Zadań.

 

Z BT jest coś nie tak, pewnie trzeba jakiś dodatkowy software doinstalować. Nie mogę wyszukiwać urządzeń i nie pojawia się ikona BT na pasku.

Tak musisz mieć jeszcze soft sterujący. Pokombinuj z tym do win10.

 

Muzyczna, to Tempotec Serenade. Sterowniki do niej pod W7 są ogólnie dostępne

Tak czy siak można by je dodać do paczki.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą telemetrie, to od razu wywaliłem z harmonogramu, podobnie jak niepotrzebna dla SSD defragmentacje.

 

Co do BT, to pod W10 nic nie trzeba instalować, ale z tego co pamiętam, to mam gdzieś płytę do niego. Może coś tam będzie.

 

Stery jak coś są TU. "Serenade PCI-E"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stery jak coś są TU. "Serenade PCI-E"

Ta wiem. Już wszystkie sobie powypakowywałem.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość Serenade PCI-E nie chce się dodać. Reszta idzie bez problemu.

[2020-01-18 17:12:12] Installing 183 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\fantasiaDAII\FantasiaDAII.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:12] Installing 184 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\fantasiaDAII\FantasiaDAIIks.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:12] Installing 185 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\fantasiaDP\FantasiaDP.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 186 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\fantasiaDP\FantasiaDPks.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 187 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\Serenade PCI-E\t2chdaudiofunc.inf: Error - An error occurred. The driver package could not be installed. 
[2020-01-18 17:12:13] For more information, check for log files in the <windir>\inf folder of the target image.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 188 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\serenadeDa\SerenadeDA.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 189 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\serenadeDa\SerenadeDAks.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 190 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\serenadeidsd\SerenadeIDSD.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 191 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\serenadeidsd\SerenadeIDSDks.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 192 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\sonataidsdplus\SonataIDSDPlus.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:13] Installing 193 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\sonataidsdplus\SonataIDSDPlusks.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:14] Installing 194 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\sonatausbaudio\SonataUSBAudio.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:14] Installing 195 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\sonatausbaudio\SonataUSBAudioks.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:14] Installing 196 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\V1\V1.inf: The driver package was successfully installed.
[2020-01-18 17:12:14] Installing 197 of 202 - C:\Users\Dave\Documents\Delphi_Projects\Windows_7_Image_Updater\Windows7\Drivers\install\x64\TempoTec\V1\V1ks.inf: The driver package was successfully installed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie działa mi w ogole myszka klawiatura jakoś poszła.. Instalowałem to na i3 8100 i płycie głownej h310m hdv m2.

Nie wiem czy powinno normalnie wszystko chodzić przy tym configu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przetestowałem Twój update ze stycznia 2020r., niestety z braku czasu nie zauważyłem czy stery Serenade weszły, jakoś w logu WIU nie widzę nic takiego (może źle szukam w logu, jak będę miał czas to sprawdzę tworząc od nowa ISO i zobaczę), niemniej na VBox Win 7 Pro x64 uruchomił się, troszkę dłużej to trwało (na VBox) ale działa... Nadal czekam na test Twojej integracji na żywym laptopie...

post-615668-15795498366323_thumb.jpg

Edytowane przez dickw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Atak_Snajpera jesteś wielki! :thumbup:

Po straconym dniu na testowanie różnych opcji Image Updater zadziałał od razu.

Musiałem jedynie znaleźć więcej niż 15GB miejsca, obraz budował się 2h, instalacja poszła w miarę szybko.

Co sądzicie o aktualizacjach które są na liście? Nie pojawił się jeszcze żaden irytujący komunikat o braku wsparcia itp.

 

Ważne - zainstalowałem

GaagBXk.jpg

hqxo2ex.jpg

Opcjonalne

RqhwoZB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...