Skocz do zawartości
Atak_Snajpera

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (Sky/Kaby/Coffee Lake , Ryzen Threadripper)

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, ale te opcje legacy i secure boot są po coś tam zaimplementowane chyba prawda? Żarcik taki ich czy niedopracowany bios pod tym względem?

Biosy w lapkach zawszwe były robione na "odpierdol się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zatem doczekam się w niedalekiej przyszłości możliwości zainstalowania najlepszego systemu na moim laptopie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga proces aktualizacji obrazu jest dosyć czasochłonny. Całość może potrwać nawet kilka godzin. Wszystko zależy czy aktualizujecie z wersji RTM czy z już zintegrowanym SP1 oraz prędkości waszego CPU i HDD/SSD.

Faktycznie jest różnica jak diabli pomiędzy starym i7-4770K@4.5GHz z macierzą RAID 0 z dwóch Seagate'ów 1TB 7200, a R7 1700@3.9GHz z dyskiem NVMe ~3400/2000MB/s.

 

Ryzen ukończył obraz w około 30min (na wolnym internecie, z pełnymi aktualizacjami golasa ISO z MS), a na Haswell'u od ponad trzech godzin mam jakieś 66% :E

 

Naprawdę polecam wybieranie tylko wersji docelowej, tej którą będziecie chcieli później instalować.

 

Przy domyślnym ustawieniu można osiwieć :E

 

 

Osobiste podziękowania dla user'a @Atak_Snajpera:

 

Świetny program!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Wszystkim zainteresowanym instalacją Windowsa 7 na nowych platformach AMD Ryzen 3000 polecam zapoznać się z dyskusją na reddit.com: 'fixed' Windows 7 USB support for Matisse / Ryzen 3000...

W wielkim skrócie okazuje się, że wystarczy zmodyfikować ID sprzętu w pliku. *inf i sterowniki działają.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Narzędzie działa. Udało mi się dizeki niemu zainstalować win 7 pro. Tylko zastanawiam się, dlaczego sam system zajmuje 140 GB? Ktoś wie jak temu zaradzić i jaka jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Narzędzie działa. Udało mi się dizeki niemu zainstalować win 7 pro. Tylko zastanawiam się, dlaczego sam system zajmuje 140 GB? Ktoś wie jak temu zaradzić i jaka jest przyczyna?

Coś spartoliłeś. System po zainstalowaniu powinien zajmować ~12GiB. (Właśnie sprawdziłem na maszynie wirtualnej)

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś spartoliłeś. System po zainstalowaniu powinien zajmować ~12GiB. (Właśnie sprawdziłem na maszynie wirtualnej)

 

Szlag. No też mi się wydaję, że nie powinien zajmować więcej niż 20-30 GB. Co do procesu to zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji.

Jedynie kojarze, że nie mogłem wybrać danej wersji systemu - select editions. Miałem zaznaczone wszystkie opcje oprócz ostatniej - Shutdown PC when finished

 

Dzisiaj spróbuje jeszcze raz.

 

Masz może jakiś pomysł co można z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od jakiegoś normalnego, oficjalnego i nietykanego ISO. Np. en_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677332.iso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od jakiegoś normalnego, oficjalnego i nietykanego ISO. Np. en_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677332.iso

 

Próbowałem już 3 razy i niestety za każdym razem po instalacji sam windows 7 pro zajmuje ok. 138 GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj windirstat odpalonego z prawa admina i zobacz, co tyle zajmuje.

 

 

Odpaliłem WindDirStat: Mój link

 

127.7GB zajmuje niejaki pagefile.sys. Nie do końca wiem co to za plik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zbadałem temat i wychodzi na to, że to Windows używa pagefile.sys do przechowywania danych, które w przeciwnym razie znajdowałyby się w pamięci operacyjnej (RAM).

 

Jako, że mam 128 GB ramu to zakładam, że mogę spokojnie ten plik usunąć? Lub chociaż zmienić jego wielkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże uproszczenie, temat zarządzania pamięcią w OS jest dość złożony.

Taka ilość RAMu tłumaczy dlaczego plik jest tak duży.

 

Nie wyłączaj, po prostu zmniejsz do np. 10 czy 20GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Super. Wielkie dzięki :) Temat ogarnięty :)

Możesz spokojnie ustawić na 1GiB. Ja mam 64GiB RAM i mam na sztywno ustawione właśnie tyle. Tylko nie wyłączaj całkowicie bo niektóre programy/gry czy nawet system mogą potrzebować pliku stronicowania.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże uproszczenie, temat zarządzania pamięcią w OS jest dość złożony.

Taka ilość RAMu tłumaczy dlaczego plik jest tak duży.

 

Nie wyłączaj, po prostu zmniejsz do np. 10 czy 20GB.

 

Ustaw wartosć początkową na minimalną (jakieś 512 MB) a rozmiar maksymalny w zależności od dysku. Ja mam 32GB.

Przy 128GB ram nie powinien raczej rozszeżyć powyżej te 512MB. Jak masz SSD to też nie jest zalecane częste zapisywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy . Robie wszystko jak w instrukcji ale nie mam wybooru wersji windowsa i gdy naciskam start to wszystko zaczyna sie robić i tra to bardzo długo. Ściągnąłem sobie obraz iso z torrentów x64 ktory jest tak podpisany WIN7X64.6in1.pl-PL.JULY2019 i powinno mi wyskoczyc jaka wersje zrobic . Co robie zle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy . Robie wszystko jak w instrukcji ale nie mam wybooru wersji windowsa i gdy naciskam start to wszystko zaczyna sie robić i tra to bardzo długo. Ściągnąłem sobie obraz iso z torrentów x64 ktory jest tak podpisany WIN7X64.6in1.pl-PL.JULY2019 i powinno mi wyskoczyc jaka wersje zrobic . Co robie zle ?

Ściągnij normalne nietykane ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a skąd mam pobrać nietykane iso ? z strony microsoft nie moge bo cd kay chce ode mnie ? mozesz jakis link dac ?

 

Moze mógłbyś mi wyslać taką instalke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta aktualizacja, po której jest napis, że system jest niekompatybilny z tym typem procesora i żeby instalować w10 tez się wgra? Jest tu możliwość wgrania tylko instalatora W10 do obrazu z W7? Kwestia sterowników USB 3.0 i NVME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wuacpufix jest automatycznie integrowany jeśli chodzi o blokadę windows update.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz integrację updejtów zawartych w archiwum i tych dogrywanych z internetu? Pytam się, bo na starym sprzęcie po zrobieniu pełnej aktualizacji (z czystego SP1) komputer zauważalnie zamuliło i dodało różne usługi związane z telemetrią. No i komunikat z niekompatybilnościa procesora dodało.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że się ograniczysz do tych ,które są automatycznie ściągane przez mój program.

 

Ps. Telemetria w win7 działa inaczej niż win10. W win7 trzeba ją ręcznie aktywować w Customer Experience Improvement Program

 

"C:\Windows\system32\rundll32.exe" werconcpl.dll,ShowCEIPDialog

 

No i komunikat z niekompatybilnościa procesora dodało.

Masz na myśli ten komunikat w windows update...

 

windows-7.jpg

 

...czy może M$ dodał jakiś nowe irytujące okienko? Pytam bo już dawno nie aktualizowałem swojego win7.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy dokładnie takie, bo to było dawno i szybko później przywróciłem backup z przed aktualizacji, a obecnie, chwilowo siedzę na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...