Skocz do zawartości
marusiek91

Fotel Gamingowy - porada kupna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym sobie kupić fotel do PC/Ps4 i znalazłem coś takiego jak DIABLO X-Player za 666zł. Czy ktoś miał styczność z tym fotelem? Jak się sprawuje po pewnym czasie użytkowania?

 

Link do fotela: https://domator24.com/168-fotel-dla-graczy-diablo-x-player-czarno-czerwony

 

Prosiłbym o porady ponieważ nie wiem czy warto dawać tyle kasy na taki fotel. Nie wiem czy to nie przypadkiem tania chińszczyzna, która po roku się rozleci...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marusiek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny :E człowieku co 5 temat to krzesło gamingowe. Myślenie boli nowe pokolenie?

Gaming- wabik na idiotów, krzesło z ekoskóry wytrze sie po 2 latach jak będziesz intensywnie używać, a mechanika krzesła to to samo co w marketówkach za 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem cwaniaczku, że co "gamingowe" to drogie i dla naiwniaków. Użyłem takiego słowa jak po prostu w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygoda jest najważniejsza. Musisz gdzieś pojechać i zobaczyć jak się siedzi. Ale z eko-skóry nie polecam (szczególnie ciężkie lato). Za 600 zł kupisz już dobre "normalne" krzesło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do eko skóry to ich nie słuchaj. Jest wyraźna różnica między fotelem z Allegro za 150 zł, a takim - przynajmniej w moim modelu. Siedzę prawie dwa lata, po 8h dziennie i nic nie pęka, nic się nie wyciera, a w lato byłem w szoku, że dupa nie piekła ;) I znajdź mi inny mechanizm do fotelu w tej cenie ;) Odnośnie tego, o który pytasz, nie mam zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat foteli "gejmingowych" wielokrotnie wiec powiem moich przemyslen na ten temat:

 

1) Fotele stylizowane na samochodowe są dobre na zimniejsze miesiące ale jesli jest gorąco i czlowiek sie poci to polecam najbardziej "siatkowe" ktore mają dwie zalety: są czesto znacznie wygodniejsze od "samochodowych" oraz dają wentylacje wiec sie tak nie pocimy na plecach.

 

pare przykladów:

 

dosyc wygodny model, uzywam takiego w pracy ale troche inny wariant (bez zaglówka)

 

fotele-ergonomiczne-wb-duet-salon-firmowy.jpg

 

 

Bardzo niewygodny, zle zaprojektowane oparcie, unikac jak ognia

 

PlusR_allegro.jpg

 

 

Kolejny wygodny model z mozliwoscia regulacji, ale dla osob z wiekszym budzetem

 

ergohuman-czarny-siatka-bok.jpg

ergohuman-czarny-siatka-wiodacy.jpg

 

2) Wiele foteli na rynku to fotele ktore mają odchylane tylko oparcie (a siedzisko jest caly czas plaskie) wiec podczas siedzenia na odchylonym oparciu zaczynamy sie zsuwać sie z fotela :-( , wiec warto poszukac foteli ktore mają regulacje nachylenia siedziska.

 

3) Są na rynku fotele ktore są jeszcze wygodniejsze w uzyciu niz powyżej wymienione modele, są to fotele typu zero-grawity, w zasadzie to juz bardziej leżaki niz fotele, w fotelach znacznie bardziej mozna odchylić oparcie i nachylic siedzisko niz w wiekszosci typowych foteli)

 

Ponizej pare przykladów foteli "zero-gravity"

 

x_chair_tlnt_0031_clip_c_600_1.jpg

 

pc610_300savings.jpg

 

pc600_300savingspromo_1.jpg

 

Oczywiscie ktos moze powiedzieć: oczywiscie taka odchylona pozycja to swietna ulga dla pleców i nóg ale jak grac np na komputerze na tak odchylonym fotelu (bo na konsoli z joypadem i duzym telewizorem to jeszcze jakos mozna sobie wyobrazic)

 

Tutaj z pomoca przychodzi firma ErgoQuest ktora oferuje profesjonalne stanowiska ktore stanowią połączenie pomysłu "zero-gravity" ze stanowiskiem komputerowym do grania lub do pracy

 

Ponizej pare przykladowych stanowisk tej firmy:

 

 

4625593_orig.jpg

 

6060930_orig.jpg

 

1779900_orig.jpg

 

6269114_orig.jpg

 

Więcej modeli tutaj:

 

http://www.ergoquest.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym sobie kupić fotel gamingowy do PC/Ps4 ...

 

No ale wiesz, że nie będziesz mógł korzystać z fotela, jeśli nie będzie używany przy PC/ PS4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to może ja się trochę wypowiem, bo i całe szczęście mam znajomego który pracuje w tej branży (jak to strasznie słabo brzmi ...) i powiedział mi to i owo, jednocześnie zapraszając na małe testy. Zacznijmy więc od postu na temat fotel Diablo X coś tam: są to prawie te same fotele, na nieco gorszych podzespołach co mega szanowane DxRacerki tutaj na forum. Większość wychodzi z tych samych fabryk tylko podwykonawca wybiera jak dobry ma być mechanizm, gwiazda, kółka itp - cała reszta to kwestia losowa - czy chińczyk nie miał depresji, kredytu, złego dnia - jeśli nie miał to dostaniesz dobry fotel.

 

A teraz z własnego doświadczenia: czym się różni fotel dla gracza od fotela ergonomicznego? A no ... wszystkim. Fotele ergonomiczne są niewygodne jednak naprawdę eliminują bóle w plecach i karku, jednak ze względu na to, że pierwszy kontakt z fotelem nie jest przyjemny te fotele nie są popularne. Co do gejmingów - ludzie w sklepach siadają na nich i się jarają jakie to te fotele nie są wygodne tylko każdy owala plecy na oparciu i nie siedzi tak jakby siedział u siebie w domu (czyt. tyłek do przodu, plecy pod kątem itp).

 

Co sprowadza nas jednej konkluzji - dywagacje na temat fotela są sprawą ściśle indywidualną i na prawdę potrzebna jest próba fotela zanim zdecyduje się na zakup fotela. Sam siedzę na evolve pro, jakimś tam gejmingu i jest całkiem wygodnie, ale to ciągle prezent dla brata więc niedługo przestanie być egzemplarzem testowym. Jak skończę testy fotela to pewnie się pochwalę na forum, ale póki co pamiętajcie o tym, że tylko i wyłącznie własny test jest najbardziej miarodajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty Gaduła z jakiego modelu korzystasz?

 

:hmm:

 

 

Popularny Markus z IKEA, testowałem wiele, nić tańszego nie polecam:

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Daj link.

Bawisz się w archeologa?:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieścisz się w fotel? Może kanapę lepiej? :hmm:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...