Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radek_z

Hitman Absolution w 4k na HD7850 1 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno padł mi monitor, kupując nowy zdecydowałem się na monitor 4k. Robiłem to ze świadomością iż posiadając póki co kartę HD7850 1GB, granie na jakiś czas będę musiał zawiesić lub grać w FHD. Ponieważ chwilowo nie gram w super nowe tytuły, postanowiłam zaeksperymentować i zxobaczyć czy 4k przy takiej karcie będzie możliwe...okazało się że tak. Przy lekkim zredukowaniu detali, w większości sceny jest około 30-50 FPS. Tylko kilka otwartych lokalizacji powoduje zapchanie pamięci i konieczność redukcji do FHD.

 

Traktuję to oczywiście jako ciekawostkę, gdyż dla mnie taka płynność była OK i ostatnie dwa etapy w Hitman przeszedłem w 4k, ale wiem że puryści płynności załamią nad tym rezultatem ręce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiotować mi się chcę gdy patrzę na ten filmik, a co dopiero grać... 1gb to żart, do 4k 8gb jest obecnie optymalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj normalny filmik z gameplayu. A co do 4k są gry gdzie przy rozsądnych ustawieniach i "słabe" karty sobie poradzą. Ale 1GB.. Na hd 7950 grałem testowo w GTA V na detalach high/v.high trzymało stabilne 30 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiotować mi się chcę gdy patrzę na ten filmik, a co dopiero grać... 1gb to żart, do 4k 8gb jest obecnie optymalne

 

 

Filmik przycina, bo nagrywanie ujmuje około 10 FPS, co zresztą napisałem...także zalecam czytać. Bez nagrywania, jest wystarczająco płynnie. Chciałem nagrać film nagrywając aparatem ekran ale efekt kolorystyczny jest fatalny, więc nagrałem FRAPS-em, wyjaśniając w filmie że bez tego jest płynniej.

 

Jak ktoś się karmi jedynie testami na pclab, w maksymalnych ustawieniach w najtrudniejszej lokalizacji, to ma takie pojęcie jak Ty. Spróbuj sam coś przetestować i się wypowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko detale są zbyt wysokie w stosunku do możliwości karty. W 4k grałem na pojedynczej 980ti i jasne dla mnie jest, ze na 980/390x również można byłoby spokojnie grać we wszystkie gry pod warunkiem rozsądnego ustawienia detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik przycina, bo nagrywanie ujmuje około 10 FPS, co zresztą napisałem...także zalecam czytać. Bez nagrywania, jest wystarczająco płynnie. Chciałem nagrać film nagrywając aparatem ekran ale efekt kolorystyczny jest fatalny, więc nagrałem FRAPS-em, wyjaśniając w filmie że bez tego jest płynniej.

To czemu nie nagrałeś przez ReLive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za durnota. Gra lubiła mi chrupnąć na wersji 2GB 7850 w rozdzielczości 1440x900 a tu gościu gra w 4k na 1GB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...