Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lolqoo

SilentiumPC Regnum RG1 - nie kupujcie tego badziewia!

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem opisać pokrótce moją przygodę z SilentiumPC Regnum RG1 (wersja z oknem).

Pierwszy problem: Otóż po otwarciu się ujawnił. Wtyczka od wentylatora wylotowego leżała, a raczej utknęła na górze pomiędzy blachą od płyty a boczną ścianą. Nie było możliwości jej wyjęcia, nawet nie drgnęła, dlatego musiałem odkręcić wiatrak i na siłę wkrętakiem wypychać ją w prawo do poszerzonej blachy na końcu, co skończyło się porysowaniem ścianki i niemalże uszkodzeniem wtyczki.

Drugi problem: Otóż przednie wentylatory (zamontowałem 3x noctua) nie mają skąd brać powietrza. Po bokach panelu są małe otworki wlotowe, które tak naprawdę gów** dają, a wiatrak zamontowany najwyżej w ogóle nie chłodzi, bo nie ma czym. Musiałem wyjąć obie zaślepki 5,25 aby jakiekolwiek powietrze dochodziło do wnętrza. No i teraz pojawił się problem z brakiem filtra, który musiałem sam sobie dorobić i przykleić na taśmę.

Trzeci problem: Ta malutka atrapa siateczki na samej górze to tak naprawdę plastik przez który powietrze nie ma możliwości przejścia.

Czwarty problem: Śrubki jak i gwinty są tak ***** jakości, że przy pierwszym montażu rozwaliły się dwie długie śrubki na dolny wentylator. Nie mogłem ich oczywiście wyjąć bo przekręciły się gwinty (nie wkręcałem mocno) i musiałem nap****** młotkiem przez 20 min. żeby wyszły.

Piąty problem:Niemiłosierne wibracje. Musiałem zdjąć obudowę z biurka, bo nie dało rady wytrzymać. Wibrowało wszystko - od myszki po monitor. Już nie chciało mi się dochodzić do sedna sprawy, ale myślę, że przyczyną były bardzo słabe mocowania wentylatorów na bardzo cienkim kawałku blachy z przodu.

 

Problemów było więcej, tak jak szybko rysująca się szybka czy odpadająca farba, ale ścierwo poszło już do kosza bo nie wytrzymałem.

Przestroga dla innych przed obudowami tej wspaniałej marki. Nie kupujcie, bo montaż to horror, a jakość wykonania nie może być już chyba niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego Ty wymagasz od obudowy w takiej cenie?

 

Testów nie widziałeś przed zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem - zobacz na oceny w sklepach, ile pozytywnych opinii, a w większości testów - 'najlepsza obudowa w stosunku cena/jakosć!' haha

tak to jest kierować się testami i ocenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem - zobacz na oceny w sklepach, ile pozytywnych opinii, a w większości testów - 'najlepsza obudowa w stosunku cena/jakosć!' haha

tak to jest kierować się testami i ocenami

Te "niedociągnięcia"są często podkreślane w testach więc każdy wie na co się piszę więc albo to akceptuje i kupuje albo szuka dalej(drożej?)

 

I w wcale nie bronię tutaj SPC bo mam ich obudowę

Czytałem recenzje,wady znałem przed zakupem i zaakceptowałem je wiec zakupiłem budę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda wygląda sensownie jedynie ten wspomniany front z lipnym przewiem jest skopany. Może jeśli nie korzystasz z napędu dvd albo tylko jednego załatw sobie z innej budy zaślepkę z kratką i filtrem przeciwkurzowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty problem:Niemiłosierne wibracje. Musiałem zdjąć obudowę z biurka, bo nie dało rady wytrzymać. Wibrowało wszystko - od myszki po monitor. Już nie chciało mi się dochodzić do sedna sprawy, ale myślę, że przyczyną były bardzo słabe mocowania wentylatorów na bardzo cienkim kawałku blachy z przodu.

A zmierzyłeś ile było: Skali Richtera ??

Albo trafiłeś wadliwą SilentiumPC Regnum RG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może których element jest skopany i bardzo wibruje? Na przykład któryś z wentylatorów albo dysk talerzowy.

 

Z doświadczenia wiem, że nawet duże i ciężkie obudowy mogą sobie nie radzić z pochłanianiem wibracji jeśli coś w środku mocno drga. Sama obudowa wibracji nie produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy trochę zarzucanie wentyli noctua do tak taniej obudowy jak rg1. Wiadomo że buda ma skopany airflow, ale do 150zł to i tak była niezła opcja, bo raczej ludzie nie wrzucali tam zestawów biorących po 400W. Co do tego, że piszesz o jakości - znajdź w tej cenie coś co nie jest słabo wykonane - masz to za co płacisz i tyle. Jakieś modecomy, akygi czy nawet zalmany są jeszcze słabiej wykonane, a ty masz takiego pecha, że trafiłeś walniętą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu mialem meila tego typu

uyzwany chieftec za 100zł ? chyba cie gosciu pogieło, za 120 mam silentium PC czarna i co najwazniejsze nowa

 

:E :E :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu w dziale recenzje był podobny temat z innym modelem obudowy tej firmy,mało tego były wstawione zdjęcia ukazujące wszystkie wady a było tego trochę.

Temat znikł z niewiadomego powodu,obstawiam że prężnie działający na forum pracownicy tej firmy przyłożyli do tego swoje ręce bo jak wiadomo antyreklama produktów tej firmy jest tu na forum nie mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - nie myli sie. Ciezsza krytyka produktow tej firmy niekiedy konczy sie prawie linczem ze strony innych userow - przypadek? - nie sadze. Przerabialem to kiedys na sobie, jak wchodzili na rynek z marka SPC i promowali chlodzenie CPU. Moze obecnie jest lepiej, ich produkty sa lepsze itd. ale to nie zmieni mojego zdania o tej firmie (a w szafce mam Spartana Pro - zeby nie bylo). Na dzisiaj moge to podsumowac tak - jest dobrze, ale smrod pozostal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z produktami SilentiumPC jest jak z tanimi winami za 2,50zl ,,sa dobre bo sa dobre i tanie,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mieć trafną sztukę bo ja takiej jak ty nie miałem chyba że masz drewniane ręce. A co do tych wibracji to jaki sprzęt montowałeś do tak słabej obudowy ze wszystko wibrowało może nie wyłączyłeś zabawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu trollingiem zajeżdża. Złożyłem 3 blaszaki na tej obudowie, czwartego poleciłem kumplowi aby ją wziął, i jak do tej pory zero problemów. W tej cenie jest dużo lepsza od jakiś małych piekarników. Moim zdaniem albo trollujesz, albo trafiłeś jakąś bardzo wadliwą sztukę, co wszędzie się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...