Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adramel

SaDisk Ultra Flair - kiepskie działanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem pena SaDisk Ultra Flair 16GB. Miał być "up to 130MB/s". A nie jest. Max 100MiB/s ale tylko przez chwilę. W zapisie jeszcze gorzej. Max 30MiB/s ale przez wiekszość czasu poniżej 10Mib/s.

To chyba nie jest normalne?

Mam jeszcze starego OCZta ATV 4GB USB2.0 i ten ma stały transfer do ~30MiB/s wg HD Tune (i kopiowania plików).

post-428-14870943937761_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź go w innym komputerze. Może trafił Ci się egzemplarz z wyjątkowo kiepskiej jakości pamięcią i stąd takie skoki. Jeśli na innych sprzętach będzie ok to problem może tkwić w twoim komputerze, płycie głównej czy kontrolerze usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kontrolery USB - jedne z chipsertu AMD A88X i drugi na PCI-E VIA. Na obydwu działa tak samo podle. Jutro sprawdzę w pracy. Pewnie go (pendriva) odeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacaj go jeszcze - może się szybko przegrzewa i wtedy ogranicza transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sandisk Ultra Flair 32GB i od razu odesłałem. Rzeczywiste transfery są zupełnie inne od tych wszystkich testów w benchmarkach(i nie radzę się nimi kierować przy zakupie też innych pendrive). Zapis po USB 2.0 ~10mb/s, a po USB 3.0 ~18.5mb/s, czyli dramatycznie(mój stary S102 Pro, to przy tym wynalazku rakieta). Kupiłem Mach Extreme(test na ppc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacaj go jeszcze - może się szybko przegrzewa i wtedy ogranicza transfer.

Zgadza się. Robi się szybko bardzo gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...