Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlindObserver

Smartfon do ~1300 zł, min 5,5''

Rekomendowane odpowiedzi

Wzięło mnie na wymianę smartfona. Obecnie posiadam Umi Super, ogólnie całkiem spoko urządzenie, ale ma pewne problemy z łącznością, co mi mocno przeszkadza. Niby przygotowali aktualizację z Andkiem 7, ale wyłącza ona szybkie ładowanie i wprowadza masę błędów, co raczej źle świadczy o poziomie osób pracujących w Umi. Szukam sprzętu:

  • z ekranem o przekątnej co najmniej 5,5'',
  • z NFC,
  • przyzwoitym czasem działania na jednym ładowaniu (oczywiście jestem świadomy, że będzie gorzej niż na Super w którym jest aku 4000 mAh),
  • szybkim ładowaniem,
  • dobrą jakością rozmów,
  • mocnymi antenami, LTE 800 mogłoby być, jak będzie LTE Cat.6 to fajnie,
  • nie gram w gry, a jeśli już to w takie, które działają nawet na kalkulatorze,
  • używam jednej karty SIM, dual niepotrzebny,
  • slot na karty microSD może być, ale też niekoniecznie - starczy 32 GB pamięci wewnętrznej,
  • z nowym Androidem lub potwierdzoną aktualizacją, jak będzie coś naprawdę dobrego z Marshmallow to też się przyjrzę
  • wolę unikać typowych chińskich wynalazków, po kilku różnych przygodach chcę coś bardziej "markowego",
  • ma być płynnie, czyli chyba te 3 GB pamięci minimum
  • budżet mogę trochę nagiąć, ale niewiele
  • przyzwoita jakość zdjęć, lepsza niż w Super, o co raczej nie będzie zbyt trudno :E

 

Poczytałem trochę o Moto X Style, znajomy mi poleca, ale tam chyba z akumulatorem nie jest najlepiej i nie trzyma zbyt długo. Będę wdzięczy za wszystkie propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam moto x style i bateria jest tylko ok. Niby 3000 ale trzyma krócej niż 2550 w Samsungu S6, jednak nie powiem aby była tragiczna. Nie ma też pewności czy style dostanie androida 7 bo ta aktualizacje ciągle przekładają, obecnie coś wspominają o maju. Jak lubisz mieć pewną aktualizacje to chyba ci zostaje Nexus 5X ale on ma wyświetlacz tylko 5.2 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto g4 plus? może się znajdzie nawet wersja z 3gb Ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Twoje wymagania to najbardziej pasuje Samsung Galaxy Note 4, gdybys wyrwal nowa sztuke (moze gdzies zostaly) do 1500 to bylbys pewnie bardzo zadowolony ;) jedyny minus to brak aktualizacji, ale gdyby Ci wystarczylo 6.0.1 to nie ma zadnej tragedii ;)

 

Moto X Style tez jest fajne i bralem sam pod uwage podczas swojego zakupu, jednak bylo pare rzeczy (jak np. wlasnie bateria ktora nie zachwyca) ktore mi nie do konca odpowiadaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto g4 plus? może się znajdzie nawet wersja z 3gb Ram?

Z tego co widzę nie ma NFC niestety. Podobnie cenowo stoi Moto X Play.

 

Kurde, mały ten wybór szczerze powiedziawszy. Nad Note 4 też myślałem, ale sam nie wiem. Ewentualnie, do czego można by dołożyć Waszym zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto się pchać w note 4, bo to już stara konstrukcja z 2014r, tak jak piszesz w tej kwocie dużego wyboru nie masz np LG X mach, trochę starsze Mate S i wspominany X Style.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez LG G4, gdyby tylko mialo lepsza baterie :/

Jest tez Huawei Mate 8, gdyby bylo tansze :/

 

Jest tez Mate S, ale i tutaj kijowa bateria.

 

Co do Note 4 konstrukcja stara, ale sprawdzona ;) no, chyba, ze ktos patrzy tylko na benchmarki i osobie zalezy zeby grac w super wymagajace graficznie gry badz bawic sie w VR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i jednak wziąłem motke x style. Promo jest na nią w xkomie więc można zaryzykować. Dzięki koledzy za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy jesteś z niej zadowolony, sam się na nią napaliłem i ciekaw jestem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X Style bardzo fajny wybor, mnie najbardziej ciekawi, czy bedziesz w miare zadowolony z baterii bo wszystko inne powinno byc ok :) No, ale w erze dobrych powerbankow nie trzeba miec niewiadomo jakiej baterii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to chodzi żeby do telefonu trzeba było dokupować powerbank. Fon ma trzymać min 1 dzień, poniżej to IMO nie nadaje sie do użytku i jakich by nie miał bebechów - śmieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, napiszę, pewnie jutro/w środę przyjdzie, to opiszę co i jak. Zaznaczę tylko, że ja jednak głównie dzwonię ze smartfona i wieczorami neta w łóżku przeglądam, więc na to też musicie brać poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz. ja też ją kupiłem ale jak była po 999 zł

telefon jest dobry, a "słabawość " bateri rekompensuje szybkie ładowanie.

 

ale nie o to chodzi żeby do telefonu trzeba było dokupować powerbank. Fon ma trzymać min 1 dzień, poniżej to IMO nie nadaje sie do użytku i jakich by nie miał bebechów - śmieć.

Pokaż mi taki telefon co spełni Twoje wymagania- jeżeli jest używany dość mocno. SOT powyżej 12h ??? Na czym pograsz dłużej jak 5h - wszystko zależy jak kto używa telefonu.

A mieć motoX i nie korzystać z dobroci tego telefonu to grzech- rozwala mnie jak ktoś ciągle czyści ram/zamyka wszystkie aplikacje a wigetów brak bo baterie rozładowywują... "-). Po to jest smartfon by z niego korzystać- a jak nie zwykły fon za 50 zł kupować i gadac/smesować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

wyobraź sobie że są tacy ludzie, którzy nie mają kiedy oglądać filmów czy grać kilka h dziennie na telefonie. Tacy ludzie zazwyczaj chodzą do pracy 8-16/17 a później mają tzw obowiązki. I telefon służy im do czegos innego niż zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nich więc wystarczy zwykły fon . To tak jakby mieć 400km pod maską jeździć na zakupy i narzekać że samochód dużo pali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście lepiej mieć tę moc i wykorzystać ją raz na jakiś czas niż nie mieć i żałować, ja osobiście ubijam aplikacje ile mogę, a mam honora 5x który i tak jest dość sprawny energetycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dotarła do mnie motka i się nią bawiłem od wtorku. Bardzo podoba mi się stylistyka i jakość wykonania tego urządzenia. Plecki są naprawdę świetne, przód taki sobie, ale z drugiej strony nie jest taki zły. Podoba mi się rozmieszczenie głośników - dzięki temu że są z przodu, nie muszę się obawiać, że zasłonię je swoimi dużymi łapskami. Lubię czystego Androida, miałem go zresztą w umi super, więc brak jakichś wymyślnych nakładek mi nie przeszkadza. Szkoda trochę, że smartfon nie ma diody powiadamiającej o mailach/sms-ach, ale z drugiej strony nie jest to jakiś wielki problem, bo wystarczy machnąć ręką nad ekranem, by ten się na chwilę podświetlił.

To akurat fajny patent z tymi czujnikami i tym czarnym ekranem blokady, na którym sobie można wiadomości odczytać (nie wiem dokładnie, jak tę funkcję nazywa producent).

Co do aparatu - fotki wychodzą fajne, no ale samo oprogramowanie jest imho strasznie badziewne. Miałem Moto G pierwszej generacji, więc się przyzwyczaiłem. Podoba mi się jakość filmów i brak problemów z nakrywaniem w 4K. Co prawda, i tak z tego nie będę korzystał prawie nigdy, no ale może się przydać.

Fajny bajer to gesty - potrząśnięcie smartfonem włącza latarkę, szybkie obrócenie go uaktywnia/przełącza aparat.

Jak pisałem, na smartfonach nie gram, więc nie sprawdzałem, jak się motka sprawuje. Na jednym ładowaniu wytrzymała mi 1 dzień i 18 godzin, przy czym jakieś 2,5h spędziłem na oglądaniu YT, miałem dwie rozmowy telefoniczne na jakieś 30 minut i troszkę neta przeglądałem. Nie korzystałem jednak z Wi-Fi tylko z danych pakietowych (bo mi na domowe LTE Orange limit nałożył niesłusznie <smuteczek>). Zaletą jest bardzo szybkie ładowanie. Do pełna coś ponad godzinę.

Co do rozmów - trochę telefonów w rękach miałem, co prawda nie z wyższej półki, ale też całkiem przyzwoitych, ale X Style ma naprawdę świetną jakość dźwięku podczas telefonowania do kogoś. Czysto, głośno, wyraźnie. Nie mam zastrzeżeń.

Smartfon nie ma problemu ze znalezieniem sieci Wi-Fi, których Umi super w ogóle nie widziało. Co więcej, zasięg jest przy tym naprawdę dobry. Z utrzymaniem sygnału LTE też nie ma żadnego problemu.

Powiem tylko, że po pierwszym włączeniu jest chyba ze sześć dużych aktualizacji do pobrania. Trochę idiotycznie to rozwiązane swoją drogą, że nie mogą dać jednej, która ma w sobie już wszystkie nowości. Jak na razie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nich więc wystarczy zwykły fon . To tak jakby mieć 400km pod maską jeździć na zakupy i narzekać że samochód dużo pali...

 

A to telefon służy tylko do rozmow/sms lub grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze jestes zadowolony z telefonu ;) bateria trzyma calkiem ladnie. Co do 4K to dla mnie jest to niepotrzebny dodatek w telefonach, mialem juz nagrywanie 4K w OnePlus One ale raz cos nagralem i pozniej uznalem, ze nie ma sensu. Jakosc nie jest duzo lepsza a filmiki zajmuja baardzo duzo, dodatkowo programy do obrabiania nie do konca chca dzialac z takimi plikami (czasami tak, ale nie zawsze). Co do gestow, jest taka apka przy ktorej mozna sobie wszystko ustawic ;)

 

Glosniki z przodu fajna sprawa ^^ cos o tym wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...