Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rzymo

[obudowa] Coś małego i ładnego pod mATX

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad obudową - mała, ładna (wiem, rzecz gustu), mieszcząca płytę mATX.

 

Patrzę na Modecom Alfa M1 / M2 - niedrogie, szklany bok, w M1 jest nieco miejsca za tacką na schowanie przewodów.

 

Patrzę na Cooltek U3 - podoba mi się, zasilacz na górze nawet by mi pasował, ale cena już razy dwa.

 

Patrzę na Cooltek C3 - też mi się podoba (chociaż okna brak), cenowo znośnie.

 

 

Im dłużej się zastanawiam, tym bardziej nie mogę się zdecydować :) A może jest jeszcze jakaś ciekawa konstrukcja?

Któraś z tych obudów ma jakieś duże wady, czy cokolwiek wezmę to będę zadowolony?

 

 

[do środka idą: 4590 @ 3.9GHz + NH-L12, GTX1060/6GB ~24cm, zasilacz złoty, dyski ssd; całość żre w pobliżu 160 watów]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego modecoma to pisz do @Jimmi Dragon a od siebie dorzuciłbym jeszcze bitfenix phenom m i prodigy (chyba jest EOL, ale używki można wyrwać link).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samej C3 to ponoć cienkie blachy (info od prz3mka96) - lepsze U3

 

co prawda U2 ale fajny mod - przynajmniej mnie się podoba :D

http://cdn.overclock.net/3/33/3312ad88_WP_20150806_16_53_49_Pro__highres.jpeg

 

Raijintek Styx

Corsair Air 240

Silverstone SG10

 

i trochę egzotyki :D

Kimera Cerberus / Nova

i to coś :cool:

Al6Bu881.jpg

DkcTpeg.jpg

https://www.gizmodo.com.au/2016/07/this-is-the-smallest-most-powerful-4k-gaming-pc-youve-ever-seen/

 

jak dla mnie to najlepsza budka pod mATX byłaby wymiarów samej płyty + zasilacz SFX umiejscowiony nad socketem ;) ale to chyba tylko custom, w serii nic nie znalazłem.. ewentualnie rozkład jak w Cerberus'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Se jaj nie rób z tym co na zdjęciu. To wszystko tam się gotuje.Jeszcze 3 wyjce z przodu i w pizdź*** kasy bo to custom..

 

 

Autor bierz modecoma. Prosta ,fajna i ładna obudowa. Dobrze zaradzisz z przepływem i ułożeniem kabli to będziesz miał fajną budę. A nie jakieś kosmiczne wynalazki za 5 k $ na których zamiast pograć ,będziesz mógł smażyć jajecznicę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ostatnia to raczej jako ciekawostka bo to chyba jedna sztuka tylko - także zluzuj

 

tak apropo przepływu powietrza w modecom'ie - zarówno M1 jak i M2 mają jeden wentylator na spodzie (częściowo zakryty przez kable od zasilacza) i 2 (M2) lub 1 (M1) na tyle, to czy one mają taki rewelacyjny przepływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfa M1 zamówiona.

 

Sprzęt mam z tych oszczędniejszych (dodatkowo wszędzie gdzie się da obniżone napięcia i włączone wszystkie 'oszczędzacze' w biosie), więc kwestia przepływu powietrza nie ma tak wielkiego znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda U2 ale fajny mod - przynajmniej mnie się podoba :D

http://cdn.overclock.net/3/33/3312ad88_WP_20150806_16_53_49_Pro__highres.jpeg

Nie mogę na to patrzeć ;)

 

Zastanawiam się nad obudową - mała, ładna (wiem, rzecz gustu), mieszcząca płytę mATX.

Jonsbo C3 fajna mimo wszystko.

Może Jonsbo VR2 raz a dobrze, szkło i w ogóle...

Jeszcze Jonsbo U4 co prawda ATX ale za to jaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfa M1 zamówiona.

 

Sprzęt mam z tych oszczędniejszych (dodatkowo wszędzie gdzie się da obniżone napięcia i włączone wszystkie 'oszczędzacze' w biosie), więc kwestia przepływu powietrza nie ma tak wielkiego znaczenia...

 

daj znać jak z temperaturami, oraz czy były jakieś problemy z instalacją podzespołów w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępny montaż jak na poniższych zdjęciach, w tygodniu na gotowo już w odpowiednim temacie ("Prezentujemy swoje maszynki").

K. graficzna na razie 1060/3GB w krótkiej wersji - taka konstrukcja na przeczekanie. Za jakiś czas wezmę albo nową kartę od zielonych, bardziej zgodną z DX12 (async i te sprawy), albo nową kartę od czerwonych, jeśli ogarną pobór mocy, zwłaszcza przy podłączonym więcej niż jednym wyświetlaczu. Na tę chwilę zostaje co jest.

Wentylatorów mam sporo, muszę się pobawić i dobrać odpowiednią konfigurację - dlatego też radiator na cpu goły, brak też śmigła wyrzucającego powietrze z obudowy...

 

Obudowa - całkiem dobrze wykonana, nie mam się do czego przyczepić (zwłaszcza że to mniej niż 200zł). Chociaż nie, jest jedna denerwująca rzecz - przewody USB3.0. Są zdecydowanie za długie jak na wielkość obudowy, ciężko je ułożyć. Lutownica w dłoń i zamiana - są kilkanaście cm krótsze i przy okazji czarne zamiast niebieskich ;)

 

Zestaw jako taki - płyta Asusa bardzo dobrze ogarnia wszystkie tryby oszczędzania energii (w BIOSie mam włączone wszystko co się da - stany L0L1s itp.). Efekt: 23-24W w spoczynku, 26-30W jutub (full-hd).

 

 

alfa1mbjgh.jpg

 

alfa2lhkvy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...