Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kubanooo

Wtyczka 20pin zasilacz 24pin MOBO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, zamówiłem CPU G4560 MOBO MSI H110M PRO D i 2x4GB Ramu GOODRAM 2400Mhz po złożeniu wszystkiego kręcą się tylko wentyle i jest czarny obraz.

Czy może to być wina zasilacza (FORTRON 400W) ma wtyczke 20pin a na płycie 24pin. Czy też jest to wina czegoś innego. Dodam tylko , że w morelach był robiony Update BIOSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś przejściówka na to? Czy muszę kupić nowy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik.

 

BTW: Jeśli Twój zasilacz ma wtyczkę 20-pin, to musi to być bardzo stara jednostka i wypadałoby się przyjrzeć jej stanowi - szczególnie dotyczy to kondensatorów elektrolitycznych, czy się nie wybrzuszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik.

 

BTW: Jeśli Twój zasilacz ma wtyczkę 20-pin, to musi to być bardzo stara jednostka i wypadałoby się przyjrzeć jej stanowi - szczególnie dotyczy to kondensatorów elektrolitycznych, czy się nie wybrzuszyły.

 

No faktycznie zasilacz ma 8 lat chociaż na Athlonie II 270 GTX 750 Ti działał dobrze. Chyba nie będę się bawił w przejściówki i wymienię zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to płyta główna MSI H110M PRO D jest zepsuta, sklep wymienił ją na nową (czekam na paczkę) . W każdym razie to nie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniej i tak kupic nowszy zasilacz, od biedy przejsciowke 20 @ 24pin

 

dzialac i tak bedzie tylko w 24pin idą dodatkowe wiązki napięć (szczegolnie 12V do pci-e) wiec sciezki na plycie beda mniej obciązone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Zalmana 500W ZM500-LX a i tak płyta nie wstała, dlatego odesłałem. Teraz myślę, że jak MOBO wróci to zestaw będzie działał (mam nadzieje) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...