Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

disaster3

Która konsola na prezent Xbox One S czy PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

w związku z powyższym, że nie ma działu ogólnego, gdzie ewidentnie takie tematy powinny się znajdować tylko od razu podział, umieszczam go tutaj. W tym roku córka ma Komunię no i jednym z pomysłów na prezent jest konsola. Niestety ja swoje doświadczenia z konsolami skończyłem na..... Pegasusie :P:D i kompletnie nie mam pojecia co z czym się je. Poza tym że prym wiodą PS4 i produkt Microsoftu Xbox One S.

Biorąc pod uwagę, fakt, że brałbym taką konsolę pod kątem gier związanych z ruchem dla dziecka, jakieś choreografie taneczne (córka chodzi na tańce i akrobatykę), może tenis, karaoke to w którą pod tym kątem zainwestować? Oczywiście często przychodzą do córki koleżanki z klasy więc to też mogła by być dla nich jakaś forma rozrywki.

 

Stary ojciec (czyli ja :D ) też pewnie w coś pyknie od czasu do czasu. Kompletnie nie interesują mnie gry typu fifa itp. Bardziej strzelanki jakieś przygodówki itd. Córka j.w. + jakies przygodówki jak np. Rayman, który jest chyba na playa.

 

Proszę o radę bo z tego co wiem to chyba zakup ma się dokonać niedługo z tego względu, że im bliżej maja to sprzedawcy w związku z okresem komunijnym będę windować ceny w górę.

 

Aha najważniejsze TV to LCD 50" ale FHD więc 4K nie jest jakimś priorytetem.

 

Pozdrawiam,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich gier typowo ruchowych moim zdaniem lepszy byłby Xbox + kinect, bo tam po prostu "macha się przed kamerką".

Rayman jest też na Xboxa, w sumie większość gier wychodzi na obydwie konsole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie ma być to konsola nowej generacji? Teoretycznie w starsze nie ma się co pakować, jednak jest znacznie większa biblioteka gier jeśli chodzi o aktywną rozrywkę(tutaj warto zwrócić uwagę, że XOne/PS4 raczej już nie pchają się w tym kierunku) a i dla Ciebie na pewno coś by się znalazło jeśli grafika nie jest Twoim priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jednak lepiej byłoby kupić tę nowej generacji mimo wszystko. Córkę pewnie zaczną też inne gry interesować z czasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio trochę poczytałem i chyba wszystko wskazuję jednak bardziej na Xbox'a poza tym ten nowy Xbox też jest kompatybilny wstecz więc i gry z 360 będę chodzić a to trochę powiększa portfel tytułów.

 

Poza tym się nie znam :P Bo kompletnie nie używałem ani jednej ani drugiej w żadnej wersji. Czytałem też że pady z Xbox'a są solidniejsze i dłużej działają na baterii niż ten PS'owe.

 

Ale to tak jak wspomniłem, informacje zaczytane z net'u. Oczywiście z tymi konsolami to jest tak jak z:

1. Android czy iOS

2. Wielkanoc czy Boże Narodzenie

3. Diesel czy Benzyna

 

Każdy będzie chwalił swoje i widział tylko plusy (z minusów będzie się wykręcał i nie przyswajał ich do świadomości ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też że pady z Xbox'a są solidniejsze i dłużej działają na baterii niż ten PS'owe.

 

 

Są większe i masywniejsze więc pojawia się też pytanie czy będą wygodne dla małych rączek, jednak w ogólnej ocenie gdybym miał wskazać faworyta pod tym względem to faktycznie byłby to MS. Co do czasu działania również prawda(jednak ogromnej przepaści tam nie było) - gdybyś chciał dobrze przysiąść i spędzić dzień z konsolą to albo kupiłbyś drugiego pada albo męczył się na kablu.

 

Jeśli ma być to konsola nowej generacji to z opinii, które czytałem/słyszałem kinect XOne działa naprawdę fajnie (jeśli dobrze pamiętam widzi do 6 osób). Sony niespecjalnie nastawiało się na ten kierunek więc zakładam, że szału nie ma, jednak sam musisz powęszyć w temacie :P

 

Co do +/- konsol to z grubsza, kwestie, które rzucają się w oczy:

Pad - w obu przypadkach jest super, zostawiłbym to do indywidualnej oceny każdego

MS ma znacznie lepsze promocje/ceny gier(oczywiście nie mówimy tu o pudełkowych wersjach)

Sony lepsze exclusivy, jednak ten argument raczej niewiele znaczyłby dla córy ;)

 

PS. Jeszcze masz taki bajer http://www.ultima.pl/ct/xbox-one/gry/muzyczne/guitar-hero-live-zestaw-z-2-gitarami-500-utworow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba wybór padł na PS4 Pro. Jest w tej chwili najszybsza, najmocniejsza itd..... wiec na długo starczy bo nie jestem typem zmieniacza co chwilę jak coś nowego wyjdzie, a różnica ok. 300-400 PLn w stosunku do zwykłego PS4 jest niewielka natomiast w wydajności jest przepaść. Natomiast XOne wydajnościowo jest na podobnym poziomie co zwykly PS4.

 

Jest tylko jeden problem, dlaczego jest taki problem z dostępnością PRO??? :hmm:

Jest to prezent na Komunię więc wolałbym sztukę z takiego RTV Euro AGD, czy Media Markt, Media Express a tam tego nie ma. Ani w Morele.net ani w Komputroniku..... wymiotło wszystko. Jest kilka sztuk na allegro ale nie wiem, do końca nie mam przekonania z jakiego są źródła, czy to nie jakieś sprowadzone, z którym w razie "W" będzie problem z gwarą. W niektórych miejsach jest napisane, że gwarancja Sony 12 miesięcy, w niektórych że ogólnie gwarancja 24 miesiące..... Podejrzane to trochę :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej sensownym wyborem dla córki na komunię by był Nintendo Switch - stacjonarna i przenośna konsola i gry typowo dla dzieci mario, zelda, poekemny itd.

PS4 PRO? to wybierasz do siebie, nie dla dziecka konsolę :E

Jak już zobaczyłem wybór PS4 a jeszcze w dodatku PRO to było wszystko jasne :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej sensownym wyborem dla córki na komunię by był Nintendo Switch - stacjonarna i przenośna konsola i gry typowo dla dzieci mario, zelda, poekemny itd.

PS4 PRO? to wybierasz do siebie, nie dla dziecka konsolę :E

Jak już zobaczyłem wybór PS4 a jeszcze w dodatku PRO to było wszystko jasne :E :E :E

 

Taaak, cała masa gier. Z pięć się znajdzie (bo reszta dopiero się pisze). Jak już to używane Wii można było rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym brał Xone S. I piszę to jako posiadacz Ps4 ;) (i ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Xone S. Mówię to jako posiadacz xbox 360. Przede wszystkim najlepszy na świecie pad :) No i kinect. Zawsze jak przyjadą jakieś dzieciaki to trochę sobie poskaczą. Akurat wydajność traktowałbym jako drugorzędną sprawę. Córka też w wieku komunijnym, gra praktycznie tylko w raymana. A reszta to kinect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wszyscy o Xbox'ie a co w sprawie tego?

http://www.spidersweb.pl/2016/06/kinect-w-xbox-one-s-adapter.html?doing_wp_cron=1488880263.8602910041809082031250

 

Kupować coś co nie ma przyszłości?

 

Parę tygodni temu byłem odebrac córkę z ferii. Wujek ma PS4 Pro + okulary VR. Dziecka nie mogłem od nich oderwać. Gra (chyba demo wykorzystująca VR) - Kot, który łapie myszy, jakaś platformówka, w której biega się takim małym robotem i zbiera monety + jakieś inne fanty i uważając na inne roboty.

 

Wiem, że od razu googli jej nie kupię ale chyba w tym rozwiązaniu jest przyszłość niż w kinekt'cie? Do XBOX'a One S wypuszczą google + takie gry? Wątpie jak na horyzoncie Projekt Scorpio. Sony nie zamierza wypuszczać nowej konsoli (PS5) wcześniej niż na 2019r. Mają obecnie bardzo mocną konsole, która już wspiera VR i projektem Scorpio jakoś za bardzo się nie przejmują.

 

Tak jak napisałem ja w tym nie siedzę ale już trochę artykułów przeczytałem i staram się podejść do tego obiektywnie (bo nie mam i nie miałem żadnej z konsol).

 

Jak skomentujecie powyższe? Chetnie poznam Wasze zdanie, bo może jest na to wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam osobiście żadnej konsoli, ale... kumpel ma od dwóch lat ps4 (nie pro), a szwagier ostatnio kupił xbox one s + kinect (ma dziecko 5 letnie).

cóż mogę powiedzieć... jeśli brałbym konsole dla siebie, bez wątpienia i jakiejkolwiek konkluzji - ps4 pro.

ale jeśli twoim priorytetem jest córka, bierz xone + kinect.

gier jest całkiem sporo, możecie grać całą rodziną, do tego jak córka lubi tańczyć czy śpiewać, to są takie gry. może też "uprawiać sport", oczywiście wirtualny, ale można parę kalorii spalić (polecam wspinaczkę)... co do padów, to są + i - obydwu, jednak moim zdaniem dualshocki są dużo lepsze/lżejsze/mniejsze i nie wiem skąd wypowiedzi, że ich bateria trzyma krócej... na pełnym naładowaniu, to jakieś 8h+ grania w pesa non stop (nie wiem, może więcej), co więcej - masz wbudowane akumulatory, które podłączasz kablem micro usb i ładujesz, czy to z ładowarki, czy portu usb konsoli/komputera.

pady od xone mają zwykłę baterię - możesz dokupić akumulatory, ale ładowanie (chyba) tylko przez ładowarkę do akumulatorów (paluszków) - czyli dodatkowy koszt. takie jak ma szwagier, trzymają max 6h (być może dostępne są pojemniejsze).

tak więc w skrócie plusy i minusy obydwu konsol:

ps4pro:

+pady

+oprogramowanie

+wydajność

+dedykowane gry, tylko na ps4 np. bloodborne

+wieloletnie tradycja, niezawodność

+ps vr (jednak dość kosztowny dodatke)

-ceny gier niby porównywalne, ale wydaje mi się, że jednak trochę droższe

-cena samej konsoli (no ale płacimy za większą wydajność)

-pobór prądu (rocznie pewnie 20 zł więcej za prąd)

xbox ones

+kinect

+kompatybilny wstecz

+blu ray 4k (jak kiedyś wymienisz tv np.)

-jest dość głośna (w porównaniu do ps4 zwykłej)

 

tak, potrzebny jest ten adapter/konwerter, ale z nim, wszystko działa jak powinno (kinect)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wytłumaczenie. :hmm:

 

Koniecznie ma być to konsola nowej generacji? Teoretycznie w starsze nie ma się co pakować, jednak jest znacznie większa biblioteka gier jeśli chodzi o aktywną rozrywkę(tutaj warto zwrócić uwagę, że XOne/PS4 raczej już nie pchają się w tym kierunku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak priorytetem jest córka, czyli XONE S + kinect z adapterem bo gry z 360 też działają na One'ie więc tym samym biblioteka wieksza.

Ona raczej w strzelanki, zombie, czy tego typu grać nie będzie (w tej chwili) tylko ten VR mnie zastanawia. Tutaj wiem, że już nic z tym nie zrobię i dlatego się zastanawiam czy się w to pchać.

Druga sprawa, to VR ale to prawie kolejne 2 klocki a to już abstrakcja, więc może faktycznie Xbox z kinectem - jak będą koleżanki do niej wpadać to będą miały niezłą zabawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten VR mnie zastanawia. Tutaj wiem, że już nic z tym nie zrobię i dlatego się zastanawiam czy się w to pchać.

Druga sprawa, to VR ale to prawie kolejne 2 klocki a to już abstrakcja, więc może faktycznie Xbox z kinectem - jak będą koleżanki do niej wpadać to będą miały niezłą zabawe.

Sony nie zaleca gogli dzieciom poniżej 12 roku życia - kwestia rozwijających się jeszcze oczu i tego typu zdrowotne sprawy. Pokazać na te kilka-kilkanaście minut to jeszcze, ale na dłużej dziecku na pewno bym nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak priorytetem jest córka, czyli XONE S + kinect z adapterem bo gry z 360 też działają na One'ie więc tym samym biblioteka wieksza.

Ona raczej w strzelanki, zombie, czy tego typu grać nie będzie (w tej chwili) tylko ten VR mnie zastanawia. Tutaj wiem, że już nic z tym nie zrobię i dlatego się zastanawiam czy się w to pchać.

Druga sprawa, to VR ale to prawie kolejne 2 klocki a to już abstrakcja, więc może faktycznie Xbox z kinectem - jak będą koleżanki do niej wpadać to będą miały niezłą zabawe.

 

Jest dosłownie z 10 gier na Xone które działają z kinectem i są warte uwagi. Gry kinect z X360 nie działają na Xone i nie ma na to szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

mam do Was jeszcze parę pytań. Nastał ten dzień, córka otrzymała konsole Xbox One 1TB -coś takiego http://www.euro.com.pl/konsole-xbox-one/xbox-one-1tb-kinect-sports-rivals-rabbits-invasion-minecraft-recore.bhtml tylko zę 3 gry - Minecraft, Just Dance 2017 i Sport Rivals.

 

W komplecie był kontroler bezprzewodowy ale bez niczego, tylko baterie Duracel. W związku chciałbym się zapytac:

1. Czy do tego jest jakiś dedykowany akumulatory?

2. Czy jest jakaś ładowarka do tych akumulatorów, czy jest jakiś komplet akumulatory w kontrolerze bez potrzeby wyjmowania tylko podłączenie jakimś kablem do ładowarki?

3. Czy jak baterię mi padną to mogę podłączyć kontroler zwykłym kablem od telefonu bo on pasuje, tylko nie wiem czy nie powinien byc jakiś specjalny?

4. Czy Biały kontroler z Xbox One S bezprzewodowy też będzie pasował? Kupiłbym drugi ale fajnie jakby się wyróżniał (1 czarny, drugi biały)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Aha i link do zdjęć kontrolera jaki był w zestawie i wejść/wyjść na kable.

https://goo.gl/photos/c9CDMfhwBjSA1Bbz9

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest dedykowany - ale nie opłacalny. Drogi (około 80zł i trzyma o wiele krócej niż dwa akumulatorki AA)

2. Kup ładowarkę do akumulatorków AA (paluszków), do tego komplet 4-ch akumulatorków AA Eneloop Pro. Jeden komplet wystarczy Ci na 2-3 tygodnie 'ostrego' grania (a nie na 8h jak to wygląda w PS4 :E). Jak się wyładuje wkładasz drugi zestaw a tamten ładujesz.

3. Możesz kablem microusb (takim co do telefonu) bezpośrednio do konsoli, wtedy baterie nie są potrzebne

4. Będzie pasował biały, czarny i inne limitowane (te kolorowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...