Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paprichio

Problem z podłączeniem monitora do nowej karty

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

dziś odebrałem nowego kompa i mam problem z podłączeniem monitora.

 

Na pokładzie siedzi RX 480, natomiast mój stary monitor to BENQ G2400WA. (nie ma tam żadnych HDMI itp.)

Monitora nie chciałem zmieniać bo jest spory (24cale), plus rozdzielczość zacna, jednak stara przejściówka nie pasuje do nowej karty.

Kompletnie nie ogarniam tych nazw, ale z google graphic wychodzi mi że ta przejściówka to DVI - VGA.

 

Czy istnieje jakaś inna, która będzie pasowała? Pytałem w osiedlowym sklepie, powiedzieli że takich nie ma.

 

Pozdr.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samych przejściówek nie ma bo karta ma zapewne DVI-D czyli wyjście cyfrowe , nie kompatybilne z VGA.

Zkolei konwertery są strasznie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samych przejściówek nie ma bo karta ma zapewne DVI-D czyli wyjście cyfrowe , nie kompatybilne z VGA.

Zkolei konwertery są strasznie drogie.

 

Dzięki za odpowiedź. Czyli co, pozostaje szukanie nowego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kabel z konwerterem za 35zł:

 

https://www.morele.n...UQ&gclsrc=aw.ds

 

jak na razie działa i wszystko w porządku(podłącza się do portu DisplayPort - każda nowsza karta ma co najmniej jeden).

 

Pewnie się na to skuszę.

 

Jeszcze takie pytanko, znalazłem stary monitor Dell'a z wejściem DVI-D. Czy podłączenie takiej zabawki do RX 480 to tylko kwestia odpowiedniego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się na to skuszę.

 

Jeszcze takie pytanko, znalazłem stary monitor Dell'a z wejściem DVI-D. Czy podłączenie takiej zabawki do RX 480 to tylko kwestia odpowiedniego kabla?

 

Karta pewnie ma też wyjście DVI, zwróć tylko uwagę na dobór kabla, bo DVI-I ma dodatkowe 4 piny.

Jak karta ma DVI-D, a zapewne ma, to wystarczy kabel obustronny dvi-d i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się na to skuszę.

 

Jeszcze takie pytanko, znalazłem stary monitor Dell'a z wejściem DVI-D. Czy podłączenie takiej zabawki do RX 480 to tylko kwestia odpowiedniego kabla?

 

To byłoby najlepsze wyjście podłączyć bezpośrednio przez obsługiwane porty bez żadnych przejściówek, karta powinna mieć DVI-D, jeżeli monitor też ma takie to wystarczy kabel.

 

Na tym kablu, DisplayPort > VGA, który mam, na jednolitych tłach, przy dokładnym przyjrzeniu się widać taką "mikroskopijną" siatkę. Nie wiem czy to cecha ogólnie takich konwerterów, czy tylko tego konkretnego modelu... czy wcześniej było tak samo ( bo wcześniej nie przyszło mi do głowy tak się przyglądać :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...