Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adramel

Wygaszacz ekranu dla wszystkich użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak ustawić wszystkim użytkownikom ten sam wygaszacz ekranu?

Znalazłem taki opis

https://www.sevenforums.com/tutorials/106582-screen-saver-specify-default-all-users.html

poprzez dodanie kluczy do rejestru

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Control Panel\Desktop SCRNSAVE.EXE

 

z wartością wskazującą na mój wygaszacz ale nie działa.

Najlepiej by dało się to upchnąć w jakimś bat i by zadziałał uruchamiany z konta standardowego użytkownika (uruchamiany jak administrator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma sposobu - to z 7 chyba? nie działa, bo xp home, nie obsługuje zasad grupy - jeśli prof powinno działać

 

w home tylko przez poszczególne konta, więc żadnego bat też się nie da zrobić - zresztą musiałby to być pliczek reg, albo bat dla reg.exe, który dokonuje zmian w rejestrze konta - łatwiej po prostu przez konto albo regedit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W arcie był dwa sposoby. Pierwsz na zasady grupy a drugi po prost na rejestr. Ten 1 zignorowałem z uwagi na Homy, ale czemu nie działa sposób z rejestrem? W kilku miejscach widziałem art który podawał taki sposób ustawienia wygaszacza dla wszystkich userów. A u mnie to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego, że to jest wpis z zasad grupy, muszą działać, żeby system je uwzględniał; dawniej do home można było ściągnąć programik, który włączał zasady grupy - wszystkie potrzebne składniki są w home, tylko po prostu nie działają - jeśli ci tak zależy spróbuj znaleźć w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...