Skocz do zawartości
marcinho07

Nier: Automata

Rekomendowane odpowiedzi

Texturepack dobry. W sumie to chyba jest tylko jeden. :) ReShade nie pamiętam, ale na 100% używałem innego i z tego co widzę nie ma go na Nexusmods. Prawdopodobnie któryś z tych, więc jak chcesz to jeszcze sobie obejrzyj, może wypatrzysz coś dla siebie. :)

 

https://sfx.thelazy....ames/game/1605/

 

Niestety na resztę pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć. Ostatnio grałem w NieR jakoś rok temu i już nie pamiętam takich rzeczy. :P

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi FPS - waha się od 60 - 100. O którym mowa? Wgrałem Texture Pack V075-5-0-75 ma ponad 1GB to może o tego Ci chodzi. Jest jeszcze Reshade.

Ten Reshade ma zdecydowanie przesadzoną saturację.

Postacie wyglądaja jakby wyszły z solarium.

Darowałbym sobie go.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w sumie to Paw79 ma rację. Dobrze chociaż za pierwszym razem przejść grę z naturalnymi kolorami, ewentualnie ściągnąć sobie jakiś subtelny preset. Ta szara, brudna kolorystyka to sedno klimatu tego świata. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szara, brudna kolorystyka to sedno klimatu tego świata. ;)

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi FPS - waha się od 60 - 100. O którym mowa? Wgrałem Texture Pack V075-5-0-75 ma ponad 1GB to może o tego Ci chodzi. Jest jeszcze Reshade.

 

 

ten reshade to za duzo wyostrzania i colorfulness...

 

najlepiej..

wgraj sobie na czysto reshade i sam pobaw sie tym wszystkim,nie ma jednego reshade DLA WSZYSTKICH bo duzo zalezy od kolorów/kontrastów/czerni twojego monitora tudziez TV.

 

no i jak lubisz fajne widoki to polecam autodestrukcje,jak grasz na padzie to wcisnij i przytrzymaj chwile jednoczesnie dwa analogi.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też mi się nie podoba. Te z linka wyżej wyglądają lepiej.

 

Niestety na resztę pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć. Ostatnio grałem w NieR jakoś rok temu i już nie pamiętam takich rzeczy.

Trudno, jakoś sobie mam nadzieję poradzę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie że jest mobilka NIER w azji. Myślę że to event do SINoALICE. Czuję że wszyscy się rozczarujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem tą grę na Xbox One S i plazmie Panasonica 42 cale bo było w Xbox Game Pass. Gra jak dla mnie mocne 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem tą grę na Xbox One S i plazmie Panasonica 42 cale bo było w Xbox Game Pass. Gra jak dla mnie mocne 7/10.

 

Teraz pojawi się sztandarowe pytanie, na którym zakończeniu skończyłeś? Wystarczy litera alfabetu, ale mam nadzieję ze to nie A lub B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wertowałem tego tematu i się nie znam. Nie wiedziałem, ze jest ileś tam zakończeń. Grę skończyłem jak 9S wcielony w robota bierze 2B w łapę.

To jest pewnie zakończenie A.

Edytowane przez grzegorczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak właściwie przeszedłeś 1/3 gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szacunek. Lubie jak gra robi mnie w konia. Daje wiec temu tytułowi 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wertowałem tego tematu i się nie znam. Nie wiedziałem, ze jest ileś tam zakończeń. Grę skończyłem jak 9S wcielony w robota bierze 2B w łapę.

To jest pewnie zakończenie A.

 

Jeśli chodzi o czas pozostały do ujrzenia prawdziwych napisów końcowych to rzeczywiście jesteś w ~1/3, ale ilość doznanych emocji i zamysł autora ujrzałeś w jakiś 5%.

Polecam zabrać się za tą grę z powrotem, bo nie pożałujesz. Granie 9S może być trochę nudne, ale daje nam inną perspektywę i jest to czas, gdy w spokoju możesz przejrzeć zamknięte skrzynki z informacjami.

Po zakończeniu B zacznie się prawdziwa gra Yoko Taro, a prawdziwy koniec jest dopiero, gdy napisy będą wyjątkowe. Co prawda jest też zakończenie po zdobyciu wszystkich broni(lub ich ulepszeniu?), ale nie daje nic ważnego, chyba że ktoś grał w Nier i zna Emila.

 

Oczywiście NIE SPRAWDZAJ NA YOUTUBE. Jak zniechęci cię granie 9S to zobacz tylko to:

https://www.youtube.com/watch?v=580nLGSMfPg

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolutku, ale udało się zrobić ścieżkę A. Początkowo ilość treści, modyfikacji, ulepszeń, wielkość świata i porozrzucanych śmieci w nim trochę mnie przygniotła, nie kłamiąc - nie mogłem się odnaleźć. Imo, game design tu trochę zawodzi, bo można od gierki się odbić. 

Z czasem udało się mechaniki rozpracować i wziąłem na warsztat zadanka poboczne. Niestety ich jakość nie powala (większość to fedexy/fetch questy), mimo to podróżowanie między lokacjami (szybkiej podróży używałem tylko, gdy byłem zmuszany do niej), potyczki z miejscowymi i taki ogólny klimat sprawiały jakąś tam przyjemność, to i się odhaczało quest za questem. 

Wątek główny trzymał poziom, a w pewnym momencie tak się wciągnąłem, że doleciałem do napisów końcowych i cholera, byłem zaskoczony. Tym, co zobaczyłem, jak szybko się końcówka potoczyła. Miałem ~45% questów zrobionych, więc założyłem, że jeszcze trochę gry zostało, a tu nagle final boss. Przydałoby się jakieś delikatne ostrzeżenie, że po rozpoczęciu zadania X nie będzie można wrócić do innych aktywności, ale to szczegół. Wiążę nadzieje ze ścieżką B. 

Z aspektów technicznych, miałem sporo losowych crashy w Flooded City. Jakoś udało się przebrnąć, ale kilkukrotne powtarzanie tej samej sekwencji (z kilku minutową walką z golden stubby) troszkę zaczęła irytować. Całkiem ładne to, a na kartoflu RX5500 śmigało w 1440p60 z obniżoną okluzją na high i średnimi cieniami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, smilehunter napisał:

Wiążę nadzieje ze ścieżką B. 

Jakoś udało się przebrnąć, ale kilkukrotne powtarzanie tej samej sekwencji (z kilku minutową walką z golden stubby) troszkę zaczęła irytować. 

A oraz B są wprowadzeniem do świata, a prawdziwa emocjonalna, filozoficzna akcja znajduje zwieńczenie w E. Napisy będą jedyne w swoim rodzaju. Cała mechanika i zadania mają być "rozrywkowym" tłem dla przesłania i historii, a sporo z nich jest smaczkami dla koneserów. Dorzuć do tego mały budżet, więc dobre i to ;) 
Znajdź temat na steam "farmod" naprawi większość problemów. Gra nie odczuje tego 1440p, ponieważ jest zoptymalizowana do 1080p.
W ścieżce B będziesz miał okazję otworzyć zamknięte skrzynki, jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek. 

Golden Stubby jest całkowicie opcjonalny i lepiej zrobić go dużo później, ponieważ umyślnie jest przesadzony. W ścieżce B dostaniesz skuteczne narzędzie do przemęczenia się z nim. 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smilehunter Koniecznie przejdź A, B, C, D, E. ?

A co do złożoności. Nie pamiętam już dobrze swoich wrażeń przy pierwszym przejściu gry, ale wydaje mi się że nie czułem się jakoś przytłoczony. Tych mechanik wcale nie ma tak dużo, a część i tak można spokojnie olać, szczególnie na początku gry. Tak naprawdę to jest tylko wybór odpowiedniej broni i chipy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, musichunter1x napisał:

W ścieżce B będziesz miał okazję otworzyć zamknięte skrzynki, jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek. 

Golden Stubby jest całkowicie opcjonalny i lepiej zrobić go dużo później, ponieważ umyślnie jest przesadzony. W ścieżce B dostaniesz skuteczne narzędzie do przemęczenia się z nim. 

Triggerowały te skrzynie moje OCD - grając uwielbiam czyścić lokacje ze znajdziek/skrzynek/pytajników i do nich już nie wracać, a tu umyślnie byłem zmuszany do ich zostawiania + backtracking, o którym zbyt dobrej opinii nie mam. 

Złote duo + ich złote pomagiery same w sobie nie przeszkadzały mi - moja 2B była na 32-33LVL, oręż LVL3 + build na atak nastawiony - szło dosyć gładko. Irytowało wielokrotne powtarzanie tych walk, bo technicznie gra jest koszmarkiem na PCtach. 

@musichunter1x @Isharoth

Czy ścieżka B to po prostu

to samo z perspektywy 9S? Warto znów powtarzać zadania poboczne? Widzę, że LVL zachowany mam z save'a, eq, bronie itd. Zmienia się tu coś konkretnego? Czy cisnąć tylko fabułę?

Z zakończeń mam jeszcze K (makrela) & T (główny chip out). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smilehunter

Ścieżka B to perspektywa 9S i różni się zadaniami pobocznymi, sposobem walki, udostępnia zablokowane wcześniej skrzynki i drzwi. Dopiero ścieżka C to kontynuacja historii.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, smilehunter napisał:

 Irytowało wielokrotne powtarzanie tych walk, bo technicznie gra jest koszmarkiem na PCtach. 

Dlatego pobierz FARmod, jeśli go jeszcze nie masz. Ja nie miałem żadnych problemów z grą, może dzięki niemu. W każdej kolejnej ścieżce nie musisz robić tych samych zadań pobocznych, ponieważ masz je z głowy, albo moja pamięć szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FARmod? Mówimy o tym? https://steamcommunity.com/groups/SpecialK_Mods/discussions/3/1334600128973500691/ Z tego oczywiście korzystam, zastosowałem te podstawowe tweaki na działający pełny ekran, okluzje otoczenia @ high itd.  Pogoogluje o tych losowych crashach, bo mam wrażenie, że się nasilają. 

Co do zadań, idę właśnie po androidy w tym parku, gdzie maszyny sobie festiwal odprawiają (tym razem zabijam wszystko, poprzednio co się udało, oszczędzałem), Do tej pory zmian nie wiele, prócz dwóch cut-scenek. (animowane, z opowieścią o stworzeniu świata). Z zadań pobocznych w resistance campie na razie to samo, co było. Na pustyni koleś szuka reliktów - tego chyba nie było. 

btw. Ów skuteczne narzędzie, miałeś na myśli hakowanie w czasie walki @musichunter1x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, smilehunter napisał:

FARmod? Mówimy o tym? https://steamcommunity.com/groups/SpecialK_Mods/discussions/3/1334600128973500691/ Z tego oczywiście korzystam, zastosowałem te podstawowe tweaki na działający pełny ekran, okluzje otoczenia @ high itd.  Pogoogluje o tych losowych crashach, bo mam wrażenie, że się nasilają. 

Co do zadań, idę właśnie po androidy w tym parku, gdzie maszyny sobie festiwal odprawiają (tym razem zabijam wszystko, poprzednio co się udało, oszczędzałem), Do tej pory zmian nie wiele, prócz dwóch cut-scenek. (animowane, z opowieścią o stworzeniu świata). Z zadań pobocznych w resistance campie na razie to samo, co było. Na pustyni koleś szuka reliktów - tego chyba nie było. 

btw. Ów skuteczne narzędzie, miałeś na myśli hakowanie w czasie walki @musichunter1x ?

Tak, chodziło o ten mod. Możesz spróbować grać w 1080p, bo twórcy portu pewnie nie przewidzieli wyższych rozdzielczości, a nie ma tam tekstur lepszej jakości.
Będą drobne zmiany w narracji, które wprowadzają "ważne" rzeczy, ale nie chcę niczego spoilerować. Gra ma niewiele lokacji, wiec nie jest problemem odwiedzenie wszystkich kilkukrotnie ;) 

Hakowanie zadaje ogromne obrażenie w krótkim czasie, więc sprawdza się w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@musichunter1x Ja grałem w 4K z FAR i texture packiem i nie było żadnych problemów. FAR właśnie miał naprawiać wszelkie problemy z rozdzielczością i crashami. Dziwna sprawa.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...