Skocz do zawartości
marcinho07

Nier: Automata

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Isharoth napisał:

A w czym wersja GP jest lepsza od wersji ze Steam?

Nie ma tego cholernego stutteringu i zacinania który jest kompletną porażką w wersji Steam bez zainstalowanego FAR'a. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.03.2021 o 22:16, Element Wojny napisał:

Nie ma tego cholernego stutteringu i zacinania który jest kompletną porażką w wersji Steam bez zainstalowanego FAR'a. 

Z tego co oglądałem to nadal jest, ale może coś źle zrozumiałem ;) 
Grałem w N.A. na gtx 1050 bez moda oraz rx570 z modem i nie robi to kolosalnej różnicy.
HDR w wersji z xboxa jest sztucznie podbity, wiec można sobie to samo zrobić ustawieniami w TV.
Ogólnie kupa krzyku o nieistotne szczegóły. Jedynie mogliby już tego moda zintegrować na stałe...

Jednak przemęczę drugi raz Niera na PS4, ponieważ mam nadzieję że Yoko Taro zrobi coś ciekawego z tym remasterem. Przy okazji zobaczę czy już nawet jego gry mnie nużą :E  Ciekawe czy zostawią grę tekstową bez zmian. To była świetna, zaskakująca odskocznia.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, musichunter1x napisał:

Z tego co oglądałem to nadal jest, ale może coś źle zrozumiałem ;) 
Grałem w N.A. na gtx 1050 bez moda oraz rx570 z modem i nie robi to kolosalnej różnicy.
HDR w wersji z xboxa jest sztucznie podbity, wiec można sobie to samo zrobić ustawieniami w TV.
Ogólnie kupa krzyku o nieistotne szczegóły. Jedynie mogliby już tego moda zintegrować na stałe...

Jednak przemęczę drugi raz Niera na PS4, ponieważ mam nadzieję że Yoko Taro zrobi coś ciekawego z tym remasterem. Przy okazji zobaczę czy już nawet jego gry mnie nużą :E  Ciekawe czy zostawią grę tekstową bez zmian. To była świetna, zaskakująca odskocznia.

Zapraszam do tematu NieR Replicanta, pierwsza niespodzianka już czeka :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie Automata to podium best pc games 2015-2020.o genialnosci fabuly juz chyba powiedziano wszystko,ba przechodzac gre po raz enty znajduje cos nowego.

P.S spolszczenie do gry jest dostepne na forum graj po polsku,tak  tylko pisze🙂

testowalem,dziala pieknie.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.04.2021 o 19:14, Kubaś_30 napisał:

u mnie Automata to podium best pc games 2015-2020.o genialnosci fabuly juz chyba powiedziano wszystko,ba przechodzac gre po raz enty znajduje cos nowego.

P.S spolszczenie do gry jest dostepne na forum graj po polsku,tak  tylko pisze🙂

testowalem,dziala pieknie.

Dla mnie Automata to unikalne doświadczenie - wielka pozytywna niespodzianka z ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Od czasu ogrania Divinity OS2 kilka lat temu żadna gra nie wywarła na mnie aż tak dużego wrażenia. Jeśli Replicant zapewni mi połowę tych emocji co Automata to będę usatysfakcjonowany :) 

A spolszczenie rzeczywiście jest świetne, ale pamiętaj że było robione na podstawie wersji angielskiej, a ta dość znacząco odbiega od wersji japońskiej. Niedawno nawet rozmawiałem z wielkim fanem serii NieR który biegle włada językiem japońskim i byłem zaskoczony jak bardzo zmieniono niektóre rzeczy względem oryginału. Rzec że 2B w wersji angielskiej to "zimna sucz" porównując do jej japońskiego odpowiednika która od pierwszego spotkania z 9S był w stosunku do niego bardzo "uczuciowa" - to jakby nie powiedzieć nic. Różnica polegała też na tym że przy nagrywaniu wersji japońskiej był obecny sam Taro który odpowiednio instruował aktorów czego od nich oczekuje, niestety podczas nagrywania angielskiego dubbingu zabrakło tej "ręki mistrza" i aktorzy raczej improwizowali, co wyszło bardzo dobrze jeśli chodzi o 9S ale już znacznie gorzej w przypadku 2B. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Automata skończona. Lvl 99 wbity. Platyna zdobyta. Teraz.. podejście numer dwa od nowa a potem Replikant :D

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale negatywne recenzje pozostaną. Czy można edytować? Ponad 3 tys negatywnych ostatnich recek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam to można.

Pamiętaj jednak proszę że to nie sama akcja review-bombing wywołała ten efekt, ale akcja która toczyła się równległe do niej - czyli anulacja pre-orderów Replicanta dopóki nie zostanie naprawiona Automata.

Zapewne negatywne recki jakiś tam wpływ miały (zapewne niewielki bo gra nie oszukujmy się już dawno się sprzedała), ale coraz gorsze prognozy sprzedaży Replicanta zapewne odegrały decydującą rolę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze że zrobią, ale żeby gracze musieli się aż tak upominać i robić taki hałas, aby wydawca łaskawie sypnął hajsem na mały patch to jakaś parodia. Tym bardziej, że wersja PC była wydawana dwukrotnie. No cóż, ale mówimy o Square Enix. :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznaję się bez bicia, pograłem pół dnia na kopii-zarąbista gierka (muzyka klimat).

Dowiedziałem się iż jest spolszczenie-od nowa- jeszcze głębiej wpadłem.

Zero problemów technicznych o których czytałem.

Dowiedziałem się jednak o wersji z ulepszonymi teksturami i hdr...reinstal...czekam i od nowa pyknę, a jeśli będzie za stówkę, kupuję bo warto. To jest gierka perełka 😃

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to dobra perełka, która może sprawić że przestaniesz grać w gry, ale do tego trzeba zakończenia ścieżki E ;) 
Po nowej wersji Nier:Replicant przejdę jeszcze raz Automate i chyba sprzedam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, musichunter1x napisał:

I to dobra perełka, która może sprawić że przestaniesz grać w gry, ale do tego trzeba zakończenia ścieżki E ;) 
Po nowej wersji Nier:Replicant przejdę jeszcze raz Automate i chyba sprzedam wszystko.

Nie wiem czy chciałeś być zabawny czy Ty tak na serio, ale ja od czasu ukończenia Automaty (ponad 2 miesiące temu) w zasadzie przestałem grać. Ukończyłem jedynie Drakengard 3 i na tym koniec. Próbowałem kilku różnych gier i porzucałem jedną po drugiej. Zamiast tego jak opętany siedzę w temacie Replicanta, słucham OST z Replicant/Gestalt/Automaty i czekam na 23 kwietnia. I mam taki sam plan: Replicant, Automata a potem... 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.04.2021 o 14:14, Jaycob napisał:

Ale negatywne recenzje pozostaną. Czy można edytować? Ponad 3 tys negatywnych ostatnich recek. 

można edytować, nie wiem czy wpływa to na stare staty, ale na pewno można edytować reckę razem z oceną, nie możesz za to napisać dwóch : p

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Element Wojny napisał:

Nie wiem czy chciałeś być zabawny czy Ty tak na serio...

To było pół-serio. Po N:A przerobiłem jeszcze gry Kojimy, ponieważ wtedy jeszcze ich nie znałem, a remaster MGS2 z PS3 mnie odrzucił rok wcześniej :E 
Po grach Yoko Taro już te medium nie smakuje jak dawniej. Jeszcze jak mnie to nakierowało na Jordana Petersona to już w ogóle.
Kiedyś oglądałem jakiś wywiad/artykuł z Yoko Taro, gdzie mówił że nie lubi gier, ale postanowił zobaczyć na co stać te medium. Pewnie stąd jego eksperymentalne podejście.

Serię Half Life pewnie znasz? Jeszcze tylko wspomnienia z HL2 mnie cieszą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, musichunter1x napisał:

To było pół-serio. Po N:A przerobiłem jeszcze gry Kojimy, ponieważ wtedy jeszcze ich nie znałem, a remaster MGS2 z PS3 mnie odrzucił rok wcześniej :E 
Po grach Yoko Taro już te medium nie smakuje jak dawniej. Jeszcze jak mnie to nakierowało na Jordana Petersona to już w ogóle.
Kiedyś oglądałem jakiś wywiad/artykuł z Yoko Taro, gdzie mówił że nie lubi gier, ale postanowił zobaczyć na co stać te medium. Pewnie stąd jego eksperymentalne podejście.

Serię Half Life pewnie znasz? Jeszcze tylko wspomnienia z HL2 mnie cieszą. 

Sporo gier w życiu ograłem, naprawdę sporo. Było kilka ładnych tytułów które na mnie zrobiły ogromne wrażenie, ale żaden nie zostawił mi takiego mętliku w głowie jak Automata. 

Wspomnienia oczywiście że nadal są, ale sporo z nich się zatarło. Pamiętam że pewne tytuły bardzo przeżywałem, ale teraz zwyczajnie nie pamiętam już nawet dlaczego. Jednak naprawdę żaden nie odebrał mi chęci do grania... Próbowałem z bardzo chwaloną Personą 5 ale skończyło się na tym że wolałem pooglądać trailery do Replicanta niż włączyć P5 po raz kolejny. Strasznie dziwne uczucie, granie na tą chwilę dosłownie przestało mi sprawiać przyjemność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Element Wojny napisał:

Sporo gier w życiu ograłem, naprawdę sporo. Było kilka ładnych tytułów które na mnie zrobiły ogromne wrażenie, ale żaden nie zostawił mi takiego mętliku w głowie jak Automata. 
.........

Strasznie dziwne uczucie, granie na tą chwilę dosłownie przestało mi sprawiać przyjemność. 

To się dzieje, gdy zgromadzone, rozrzucone puzzle zaczną układać się w głowie ;) 
Personę 5 "na szczęście" ukończyłem wcześniej na PS3, teraz chciałem zbadać sprawę P5R na PS4, ale nie jestem w stanie tego strawić. Doczytałem o zakończeniu oraz co nieco obejrzałem i nowa fabuła każe nam wybrać czy chcemy żyć w idealny, sztucznym świecie lub prawdziwym, lecz problematycznym. Co jest świetnym przekazem dla gry, tylko dlaczego to trwa aż 100h.
Przeniosę się na priv, bo offtop się robi :E 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, musichunter1x napisał:

To się dzieje, gdy zgromadzone, rozrzucone puzzle zaczną układać się w głowie ;) 

Dlatego obawiam się Replicanta, bo słyszałem że po ukończeniu sporo ludzi miało stany depresyjne. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Nier jeszcze nie grałem. Znaczy na chwilę odpalałem. Czeka w kolejce.

Mnie Persona 5 urzekła totalnie. Ale to jest fakt, jest to bardzo długa gra i mocno stoi na relacjach z postaciami w grze, które to zaczynamy sensownie nawiązywać i wkręcać się w nie dopiero po 10 lub nawet bardziej bym powiedział po dobrych kilkunastu godzinach gry i wtedy się zaczyna wsiąkać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Element Wojny napisał:

Dlatego obawiam się Replicanta, bo słyszałem że po ukończeniu sporo ludzi miało stany depresyjne. 

Jeśli nie byli ugruntowani w świecie rzeczywistym to może być to bardzo ciężka historia do przetrawienia.
Uwielbiam takie historie, ale za dużo czasu spędzam nad abstrakcyjnymi tematami.

@lukadd P5 z PS3 ukończyłem i w tamtym czasie polubiłem, szczególnie za sountrack, który słuchałem już miesiące przed zagraniem i słucham do dziś od ~3 lat. Jeśli ktoś ma czas, chęci oraz nic wcześniej nie pobudziło go do myślenia nad takimi tematykami to będzie to świetna przygoda.
W Personie 5 Royal głównie boli mnie pusty, rozrywkowy wypełniacz i ogrom mechanik, które zjadają czas. Gdyby skroili to do 50h z rozwiniętymi wątkami postaci to jeszcze by uszło. Z moim obecnym nastawieniem, nie jestem w stanie poświecić tyle czasu na taką grę. Wolę obejrzeć LOTGH, które zajmuje ~45h ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zacząłem Automate wersje GP jestem w "wesołym miasteczku", technicznie działa świetnie, brak przycięć, Fidelity Cas od AMD też swoje robi, ta tech w niekórych grach naprawde daje rade, atmosfera jest ciekawa w tej gierce, niestety kiedyś na YT obejrzałem wszystkie walki z bosami 😄 bo myślałem że tej gry nie rusze ale nie wszystkich pamiętam - tego pierwszego zapamiętałem bo był chyba najbardziej niepokojący.

Co mi przeszkadza to że nie moge sobie mapy pod przycisk przypisać i pare rzeczy konsolowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jestem właśnie w Route B grając postacią 9S i granie nim teraz jako skanerem/poszukiwaczem jest lepsze niż kiedykolwiek wcześniej, bo ilość nawiązań do Replicanta jest po prostu ogromna :)

Jeden taki quest z poszukiwaniem artefaktów na pustyni który do tej pory był dla mnie raczej zbędny, mało przyjemny i zwyczajnie niezrozumiały w tym momencie nabrał rumieńców, kiedy znalazłem figurkę Fyry przygotowaną na jej dzień zaślubin, maskę Króla zakopaną w piasku czy jego włócznię, tak samo jak fragmenty ich kodeksu, które maszyny szukające celu swego istnienia postanowiły kultywować. Coś niesamowitego. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi