Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt gotowy. Od czasu zakupu obudowy i rozpoczęcia kombinowania mija rok i trzy miesiące. Samej pracy nad budową układu zeszło prawie 4 miesiące.

 

zCvqYRd.jpg

 

qJOTvPx.jpg

 

ZmQnC1v.jpg

 

G8UsjPi.jpg

 

492sroH.jpg

 

TGBocz9.jpg

 

rnPd3Vu.jpg

 

egoF2b8.jpg

 

PoZOtPP.jpg

 

V4IOhku.jpg

 

lL9JWNC.jpg

 

0lnmxR3.jpg

 

8XjwWHc.jpg

 

AYJ2h8R.jpg

 

Yy1OJJd.jpg

 

xZQH3w6.jpg

 

dTcGkyr.jpg

 

wlVzCj0.jpg

 

WiZn3Xh.jpg

 

L1PAxrF.jpg

 

EqlbapV.jpg

 

gQ5mGBn.jpg

 

Później wrzucę trochę wyników z różnych benchmarków i informacji co do temperatur, ale jest na prawdę dobrze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło super :thumbup:

Szkoda, że ten szary płyn jest jednak taki jasny, ale poza tym jest petarda :)

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja :thumbup: Ilość kabli jest porażająca - tym bardziej warto docenić z jaką starannością potrafiłeś to ogarnąć :D

 

Pastel robi robotę, nie ma co :D Żółty wygląda obłędnie, idealnie spasował się z resztą żółtego w projekcie. Szary mógłby być ciut ciemniejszy, tak jak rozmawialiśmy, ale znając Ciebie to jeszcze prędzej czy później to rozwiążesz :E

 

Generalnie efekt końcowy tych kilku miesięcy walki jest świetny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznież jestem pod wrażeniem, mega robota, mega sprzęcicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje pisałem o gięciach jak i przewodach ale dorzucę kolejne pięć groszy. O szarym płynie napisał heat, żółty powala. Nie wiem, czy przemalowanie jednego bloku GPU na szaro by nie zmieniła trochę wyglądu całości ponieważ żółty dominuje i to bardzo. Może to tylko taka moja fanaberia i się nią w ogóle nie przejmuj. ;)

 

Ależ mnie korci druga karta!

 

Gratuluję jeszcze raz. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem projekt ładniejszy od pszczółki Oizo :heartpump:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia z włączonymi paskami LED:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat - Dzięki :). Z płynem był problemy, chciałem ciemniejszy szary, ale nawet Mayhems go nie miał. Kombinuję nad przyciemnieniem płynu, ale jedyny czarny barwnik ma XSPC i nie do końca wiem jak zadziała z płynem Mayhems, a nie chcę skopać 1.6l płynu :E.

 

@Karol - Dzięki wielkie :D. Trochę się cieszę, że już skończyłem, bo to były na prawdę pracowite 4 miesiące, z drugiej strony teraz będą nudy :P.

 

@Brzooza - Dzięki wielkie :)

 

@High - Dobieraj drugą karciochę do swojego setu. Zawsze mi się SLI podobało, bo wygląda kozacko, tylko masa problemów z tym jest :E. Nad druga karta na szaro myślałem, ale stwierdziłem, że spróbuję z dwoma żółtymi. Faktycznie finalnie wyszło sporo żółtego, a starałem się z tym kontrolować :P.

 

@twrzkb - W ciągu kilku dni wrzucę fotki z oświetleniem. Muszę najpierw dobrze je skonfigurować :P.

 

@huckinCharlie - Dzięki wielkie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawisz faktycznie jakbyś jedną cześć np backplate pomalował na szaro a dół na żółto zostawił było by to lepsze wg mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@High - Dobieraj drugą karciochę do swojego setu. Zawsze mi się SLI podobało, bo wygląda kozacko, tylko masa problemów z tym jest :E. Nad druga karta na szaro myślałem, ale stwierdziłem, że spróbuję z dwoma żółtymi. Faktycznie finalnie wyszło sporo żółtego, a starałem się z tym kontrolować :P.

Byłem dziś o krok o zamówienia drugiej sztuki z evga ale jak przeliczyłem Euro na Złotówki i do tego blok, kable, dodatkowy kabel do zasilania płyty i portów PCIE... :hmm:

Jest na nią miejsce jak znalazł to fakt.

 

Na razie muszę zrobić covery pustych portów pcie bo coraz bardziej mnie ten czerwony kłuje. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś o krok o zamówienia drugiej sztuki z evga ale jak przeliczyłem Euro na Złotówki i do tego blok, kable, dodatkowy kabel do zasilania płyty i portów PCIE... :hmm:

Jest na nią miejsce jak znalazł to fakt.

 

Na razie muszę zrobić covery pustych portów pcie bo coraz bardziej mnie ten czerwony kłuje. :P

 

Cenowo wychodzi masakra, szczególnie jak się doda koszty całego LC i zabawy z tym.

 

Pytanie jak te dwa, jakby nie patrzeć wiekowe już Xeony, poradzą sobie z SLI.

 

Cover na porty PCI-E koniecznie zrób :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekowe wiekowe ale 1700pkt w CB wyciągają po OC. :P

Ale czy tu o sens chodzi ? Raczej nie. Ma "to" wyglądać... i działać bezgłośnie!

 

p.s.

Pomysł na covery już jest i oby wypalił. Nie mam jak sprawdzić bo kompa zostawiłem w pracy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem projekt ładniejszy od pszczółki Oizo :heartpump:

 

 

Paaaanie,przeciez mojej Bee nawet nie wolno porownywac do tego kompa,to po prostu inne swiaty.

 

Zawisza,gratulacje-wyszlo rewelacyjnie,dbalosc o szczegoly itd...nawet z tychokropnych blokow gpu wybrnales z powodzeniem i wygladaja bardzo ciekawie.

 

Milo sie oglada takiego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekowe wiekowe ale 1700pkt w CB wyciągają po OC. :PAle czy tu o sens chodzi ? Raczej nie. Ma "to" wyglądać... i działać bezgłośnie!p.s.Pomysł na covery już jest i oby wypalił. Nie mam jak sprawdzić bo kompa zostawiłem w pracy. :E

 

1700 punktów jak na takiego "dziadka", to na prawdę spoko wynik.

 

Wiadomo, że zakup drugiej karty w tym przypadku funkcjonuje tylko i wyłącznie w kategoriach "bo chce" :E. Szkoda jednak, żeby druga karta się marnowała.

 

 

Paaaanie,przeciez mojej Bee nawet nie wolno porownywac do tego kompa,to po prostu inne swiaty.Zawisza,gratulacje-wyszlo rewelacyjnie,dbalosc o szczegoly itd...nawet z tychokropnych blokow gpu wybrnales z powodzeniem i wygladaja bardzo ciekawie.Milo sie oglada takiego kompa.

 

Dzięki wielkie :). Cieszę się, że bloki na GPU aż tak bardzo nie odpychają :E.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paaaanie,przeciez mojej Bee nawet nie wolno porownywac do tego kompa,to po prostu inne swiaty.

 

Zawisza,gratulacje-wyszlo rewelacyjnie,dbalosc o szczegoly itd...nawet z tychokropnych blokow gpu wybrnales z powodzeniem i wygladaja bardzo ciekawie.

 

Milo sie oglada takiego kompa.

Oizo, nie wiem czy wiesz, ale Twoja pszczółka jest w moim Top5 ulubionych buildów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyników wydajności kompa:

 

CPU:

 

dCRrzSf.png

 

7JXdP0N.png

 

Z7gZY1H.png

 

Procek leci na 4.0GHz @ 1.35V i więcej z niego nie wycisnę bez dalszego podnoszenia napięć. Pamięci z 2800MHz CL16 na 3066MHZ CL16, więc jak na Ryzena jest spoko.

 

Dyski w znaczniej części już zapełnione:

 

5jb8N9k.png

 

z8LevJt.png

 

GPU:

 

Superposition nie obsługuje SLI, więc wynik jest dla pojedynczego GTX 1080:

 

sO6LM6L.png

 

2NezNcY.png

 

TimeSpy

 

Pcykqn8.jpg

 

TimeSpy Extreme

 

LrKyOu6.png

 

Karty boostują stabilnie do 2101MHz, wiadomo, że samo taktowanie waha się w zależności od obciążenia. Pamięci na 11GHz.

 

Co do temperatur:

 

W przypadku GPU przy przeglądaniu neta, oglądaniu filmów etc. wentylatory na chłodnicach stoją - temperatura płynu waha się między 28-29 stopni, a wentylatory mam ustawione tak, że startują od 33 stopni. Przy obciążeniu wentylatory oczywiście się włączają, ale max co udało mi się wycisnąć to płyn na 35 stopni przy wentylatorach na 450-500RPM. Temperatura kart przy takich ustawieniach - górna max 47 stopni, dolna max 51. Przy wyższych obrotach wentylatorów można zejść niżej z temperaturami (nawet do max 43 stopni), ale po co.

 

Przy CPU tak różowo nie ma. Wentylatory włączają się podobnie - po przekroczeniu 33 stopni temperatury płynu. Mam wyłączone wszystkie możliwe opcje oszczędzania energii, więc nawet w typowym idle procek ciągnie 50-60W - wtedy jeszcze obleci pasywnie, ale temperatura płynu oscyluje w granicy 32-32,5 stopni. Odrobina obciążenia i wentylatory stratują. Pod syntetycznym obciążeniem Prime95 po godzinie dobiłem do 82 stopni i 950 RPM na wentylatorach (temperatura cieczy 40 stopni), pod typowym obciążeniem (blender) jest około 65 stopni i wentylatory na 800 RPM (ciecz 37-37,5 stopnia). Główną przyczynę temperatur upatruję w bloku CPU, który ma po prostu zbyt małą podstawę pod procesory na sockecie TR4. Nawet cały IHS nie jest przykryty.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alphacool chwali się, że ten blok jest odpowiedni nawet na największe prockiszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK też pisało, że ich bloki są zoptymalizowane pod Threadrippera, a teraz rozsyłają ludziom za darmo nowe cold plate, bo okazuje się, że jego powiększenie, bez zwiększania powierzchni finów dało jednak mizerne rezultaty, w porównaniu z dedykowanymi konstrukcjami pod TR4. Bloki od WaterCool czy XSPC wypadają o 12 stopni lepiej niż EK z powiększonym coldplate, więc różnica względem tego bloku, który mam obecnie, będzie jeszcze większa. Marketing marketingiem, a rzeczywistość rzeczywistością :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1950 w ręce i wiem jakie to byle. Założyłem na niego Fryzjera 33 TR i może 1/2 powierzchni ihs przykrył.

 

Do projektu już wzdychałem ale kolejne kciuki w górę za "nie Intela" w projekcie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK też pisało, że ich bloki są zoptymalizowane pod Threadrippera, a teraz rozsyłają ludziom za darmo nowe cold plate, bo okazuje się, że jego powiększenie, bez zwiększania powierzchni finów dało jednak mizerne rezultaty, w porównaniu z dedykowanymi konstrukcjami pod TR4. Bloki od WaterCool czy XSPC wypadają o 12 stopni lepiej niż EK z powiększonym coldplate, więc różnica względem tego bloku, który mam obecnie, będzie jeszcze większa. Marketing marketingiem, a rzeczywistość rzeczywistością :).

 

Czyli po ewentualnej przesiadce na ryża mój Eisblock poleci hen daleko:) A taki był ładny, niemiecki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@High - IHS jest na prawdę olbrzymi - 2x większy od mainstreamu Intela, a nawet LGA 2066 sporo odstaje :D. Cieszę się, że AMD ma w końcu konkurencyjną platformę względem Intela. Dopóki tak to będzie wyglądać, dopóty mój hajs będzie trafiał do AMD, żeby nie wróciły czasy gdy Intel żądał 1700$ za 10 rdzeni (i7 6950X) bo pod naciskiem AMD w kolejnej generacji zejść o 700$ za tyle samo rdzeni. Nie jestem fanbojem AMD, ale ich sukces jest na rękę wszystkim konsumentom.

 

@twrzkb Jeśli chcesz pchać ten blok na CPU z mainstreamu czyli nowe 2700X, to nie ma problemu, spokojnie przykryje cały IHS i poradzi sobie dobrze. Nawet przy LGA 2066 nie ma większych problemów. Przy TR4 zostaje po 1cm (:E) nieprzykrytego IHSu z każdej strony, co pięknie obrazuje rozmiar tego procka :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 paczki rurek alphacoola i ich insert - krótko mówiąc so do :zadek:

 

Za to polecam inserty barrow i rurki pmma z allegro, nie ma żadnego problemu z gięciem

 

Cześć,

Czy insert o którym piszesz to ten: https://sklep.prosofts.pl/przewod-silikonowy-do-giecia-rurki-akrylowej-12-mm-czarny-p-5428.html

oraz rurki pmma to rozumiem z akcesu? (też sprzedają na allegro): https://allegro.pl/oferta/rura-z-poliweglanu-bezbarwna-16-2-mm-1-mb-7173712232

Z góry dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...