Skocz do zawartości
kanon7

Android by BlackBerry

Rekomendowane odpowiedzi

Jak producent BB się wycofał z produkcji smartfonów; to otwieramy temat na pclab'ie :E

 

Chciałbym ożywić pod forum BlackBerry. Po tym jak BB zdecydowało się wydać smartfony wraz z zmodyfikowanym androidem mamy już kilka modeli w obiegu. Wydawcą są inni producenci; TCL (globalnie) i indonezyjskie Merah Putih (na terenie Indonezji).

BlackBerry w ramach sprzedaży zobowiązało się przygotowywać specjalną wersję androida i zabezpieczeń dla telefonów w/w producentów.

Najnowszy smartfon z listy tematów, a zarazem ostatni wydany w tym roku DTEK70 jest ostatnim smartfonem którego budowa, specyfikacja i wygląd fizyczny blackberry miało faktycznie większy, bądź mniejszy wpływ.

Kolejne modele w całości będą zależne od TCL (Merah Putih), a BB będzie miało tylko wpływ na oprogramowanie.

 

Chciałbym aby temat był zbiorem rozmów, pytań, testów itd. osób zainteresowanych smartfonami BB na androidzie.

 

PS. Jeżeli ktoś ma tylko spamować i narzekać to niech się nie udziela. Temat jest dla osób zainteresowanych (posiadaczy, potencjalnych kupców, z czystej ciekawości etc.).

Nie chcę tutaj żadnych kłótni - tylko rozmowę spokojną :)

 

PS. Recenzja DTEK'a50.

Mój link

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie BB priv.

I co mogę powiedzieć ? Jest po prostu niesamowity i mówię to z pełną odpowiedzialnością :thumbup:

Miałem wcześniej passporta i zakochałem się w tej marce, bałem się jednak jak BB spisze się w tym tragicznym systemie jakim jest android.

Moje obawy jednak się nie potwierdziły - telefon jest nieziemski a system daje radę, zasuwa i to szybciej niż poprzedni s6 edge.

Ma co prawda jeden minus jaki udało mi się zauważyć to głośnik - jest po prostu słaby.

Dla osób lubujących się w małych telefonach to do rozmiaru również można się przyczepić.

Ja kolosy za to uwielbiam i nie mogę się napatrzeć.

 

 

 

8624bd292ab86595med.jpg

 

46afe3bbc0eae423med.jpg

 

2371dcca64308401med.jpg

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walther

Fajny model :) kupiony z polskiej dystrybucji? za granicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja USA STV100-1 czyli tak zwana pełna z ładowaniem bezprzewodowym oraz pełnym LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby jak najlepiej i jak najdłużej służył. No i obyś był zadowolony z BlackBerry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB to jest marka i tego się nie boje.

Niestety ale priv w porównaniu do passporta jest gorzej wykonany :/

Mi nigdy komórka sama w sobie nie odmówiła posłuszeństwa - to ja niszczyłem sprzęt prze zalanie bądź prze upadek(ekran).

Najważniejsze dla mnie jest wsparcie i działanie systemu a o resztę się nie boje w końcu to jest blackberry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTEK50 został sprzedany, a w jego miejsce kilka dni temu przyszedł BlackBerry Motion :)

 

 

58412fc0e716de5ee9f445554c70fc76.jpg

 

6c127ed6954c3c85b3aca47e6fa0eafc.jpg

 

c4ed6fea43a166a8505a63b284e2aec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki ja jednak wybrałbym keyone ;)

Gratuluje jednak zakupu ;)

 

Zdaj relacje!

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki ja jednak wybrałbym keyone ;)

Gratuluje jednak zakupu ;)

 

Zdaj relacje!

Tak na szybko ;)

 

Nie wybrałem keyone z 3 powodów:

1. testowałem i nie czuję potrzeby mieć fizycznej klawiatury - tak po prostu.

2. więc po co mam dopłacać 1 tys. zł więcej (w oficjalnej dystrybucji w PL) za keyone?

3. wolałem mieć jeszcze większą baterię niż w K1 (po słabej baterii w DTEK50) + Locker + IP67 bardzo kusił.

 

Telefon mam od 4 dni i pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Nawet lepsze niż oczekiwałem.

 

1. Budowa

- czuć że jest dobrze zbudowany, porządne elementowe wykończenia + gumowany tył idealnie trzyma się go w ręce. DTEK50 był taki bardziej "plastikowy", Motion to znowu metal i guma, przez to teraz przez zimę metalowe elementy trzymają chłód i czuć to w ręce :E

- blokada ekranu po prawej stronie - w końcu XXI wiek ;)

- czytnik działa szybko i dobrze wykrywa odczyt palca

- ekran duży, a sam telefon to w zasadzie max. wielkości na co bym się zgodził. Większej "patelni" już bym nie wybrał.

- w czytniku linii papilarnych jest touchpad i fajnie że nie trzeba sięgać do góry po belkę powiadomień tylko można ją ściągać i chować jedną ręką musając w górę i w dół po skanerze odcisku palców który znajduje się pod ekranem

- jedyny degres to głośnik, w DTEK50 były stereo głośniki i troszkę głośniejsze. Tutaj mamy jeden głośnik i ciut cichszy, ale w zupełności wystarczy.

- doszła dioda RGB powiadomień i fajnie, bo po kolorze definiowalnym samemu wiadomo jaka wiadomość oczekuje bez odblokowywania ekranu

 

2. System

- 4 GB ram'u pozwala na trzymanie w pamięci ogromną ilość programów bez ich zamykania

- system android 7 elminuje dużo błędów z 6'tki i dodaje dużo fajnych opcji. Więc mówienie że użytkownicy PRIV, DTEK50 i 60 nic nie tracą jest kłamstwem i dla mnie to zachowanie jest nie dopuszczalne. Obowiązkowo powinna być aktualizacja do 7'ki priv'a, i obu dtek'ów.

- czytnik linii papilarnych ma 2 ciekawe funkcje tzw. Locker / skrytka. Można przerzucić dowolne dokumenty / pliki do folderu skrytka i tylko odciskiem palca można wejrzeć do jego zawartości. Druga funkcja to robienie zdjęć - zwykłe przyciskiem na ekranie, a drugim sposobem dotykając (nie naciskając) przycisku odcisku palców który także wykonuje zdjęcia, ale z automatu wrzuca je do folderu Skrytka w/w :E

- system chodzi jeszcze płynniej niż w DTEK50 i nie mam nic do zarzucenia. Płynność w necie, działanie etc. jest dla mnie w zupełności wystarczająca

- IP67 nie testowałem - ale wierzę na słowo ;)

- Convinience Key pozwala teraz przypisać do 3 aplikacji do 3 różnych profili (dom, auto i profil spotkanie) - więc w zależności od miejsca możemy mieć przypisane ostatecznie 9 funkcji pod jednym przyciskiem.

 

3. Bateria 4000mAh :E

- dużo na razie nie powiem, bo mając telefon 4 dni ładowałem go do pełna dopiero 1 raz.

W dniu kupna miałem 42% baterii i w pierwszy dzień bawiąc się, instalując, bardzo dużo internetu LTE, testując (czyli telefon miał co robić) SOT wyniósł równe 4 godz. SOT na 31% spadku baterii -> z spadku 42% "baterii pudełkowej" do 11% baterii. A na necie (LTE) to i na 1% potrafił z 15 minut wytrzymać surfowania ciągłego.

Ładując do pełna (100%) 3 dni temu obecnie mam 17% baterii po 3 dniach i 10.5 godz. SOT - średnio 3 godz. na dzień SOT :E

Więc co jak co, ale bateria wielkie <wow> ! Lepsze czasy to widziałem chyba tylko w Lenovo P2.

A obecne 10.5 godz. SOT głównie wyszło na siedzeniu na necie LTE, więc gdybym ograniczył internet na rzecz WiFi lub w ogóle na innej czynności myślę że SOT wyniósł by 12-13 godz. :E

Duża bateria + optymalizacja systemu od BB = baaardzo dobre wyniki SOT, jeśli nie najlepsze na rynku zaraz po Lenovo P2.

USB typu C to też na plus, nie trzeba patrzeć jak się wkłada kabel, a naładowanie 11% do 100% pierwszym razem wyniosło mnie 1 godz. i 35 minut.

 

Na razie nie chcę oceniać całościowo Motion - bo 4 dni to za krótko.

Ale wiem tyle że elminuje wszystkie wady byłego DTEK50 - i póki co z moich wymagań nie znalazłem ani jednej wady która by mnie denerwowała / lub by mi czegoś brakowało w Motion ze strony technicznej czy softwer'owej :) tak na prawdę to pierwszy smartfon przy którym nie musiałem iść ani na jedno ustępstwo przed kupnem - że brakuje tej jednej funkcji etc.

 

PS. Myślę że z czasem też zrobię recenzję Motion jak DTEK50 w dziale recenzje pclab, ale to jeszcze trochę czasu trzeba na to.

 

PS2. Na pewno nie jest to telefon dla każdego, tylko dla specyficznego grona osób - jak ogólnie BlackBerry niezależnie czy na BB OS czy na Android by BlackBerry.

Więc albo BlackBerry się kocha, albo nie. Telefon do pracy, nie do "zabawy".

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ona w 100% taka sama gdyż w BBOS HUB przesyła informacje do danej aplikacji.

W HUBie na androida odpisując wchodzi się przez HUBa do danej aplikacji.

Niby w 2018 blackberry chce już usprawnić HUB tak żeby działał jak w BBOS ale to trzeba poczekać.

 

Zobacz sobie filmy na YouTube (hub blackberry android) to będziesz widział jaka jest to różnica.

 

Może na początek trochę będzie przeszkadzać że hub nie przesyła sam z siebie tych informacji, tylko otwierają się dane programy. Ale do przyzwyczajenia i dobrze to działa. Filmy na YouTube dobrze Ci to zobrazują.

 

Reszt, powiadomienia, wiadomości przychodzące, dioda, dźwięki, osobne ustawienia dla danego programu, emalia itd. są bez zmian do skonfigurowane według uznania.

 

PS. U mnie wygląda to tak:

- emalia - otwierany w HUBie

- połączenia - otwierane w HUBie

- SMS - otwierane w aplikacji SMS

- Messenger - otwierany w pod oknie Messenger

- Whatapp - otwierany w pod oknie Whatappa

 

Idealnie jak w BBOS nie ma jeszcze, ale i tak nie wyobrażam sobie android bez HUBa ;)

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTEK50 został sprzedany, a w jego miejsce kilka dni temu przyszedł BlackBerry Motion :)

Gratulacje! Niech służy!

Do mnie za 2 tygodnie w miejsce wysłużonego Priva przyjedzie Keyone :-D

Pozdrawiam,

PJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Niech służy!

Do mnie za 2 tygodnie w miejsce wysłużonego Priva przyjedzie Keyone :-D

Pozdrawiam,

PJ

Dzięki :)

Wymiana Priva została przyspieszona że względu na oficjalny brak już poprawek bezpieczeństwa (brak androida 7)?

Czy po prostu chciałeś zmienić na K1?

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie BB priv.

I co mogę powiedzieć ? Jest po prostu niesamowity i mówię to z pełną odpowiedzialnością :thumbup:

Miałem wcześniej passporta i zakochałem się w tej marce, bałem się jednak jak BB spisze się w tym tragicznym systemie jakim jest android.

Moje obawy jednak się nie potwierdziły - telefon jest nieziemski a system daje radę, zasuwa i to szybciej niż poprzedni s6 edge.

Ma co prawda jeden minus jaki udało mi się zauważyć to głośnik - jest po prostu słaby.

Dla osób lubujących się w małych telefonach to do rozmiaru również można się przyczepić.

Ja kolosy za to uwielbiam i nie mogę się napatrzeć.

 

 

 

8624bd292ab86595med.jpg

 

46afe3bbc0eae423med.jpg

 

2371dcca64308401med.jpg

 

 

Mam BB Priv i w pełni się z tobą zgadzam. Rewelacyjny. Mi przeszkadza jedynie grzejący się procek i bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...