Forum PCLab.pl: Xbox One X - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (137 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Xbox One X Temat główny Oceń temat: ***-- 2 Głosów

#21 Użytkownik jest niedostępny   milekp 

• życie jest łatwiejsze z zamkniętymi oczami
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:07

no i są 3 artykuły na eurogamer'ze (nie naszym)...

#22 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:08

Nadal kręcony Jaguar, jeszcze bardziej podbita grafika i ogólnie technologiczny bełkot. Konsola wygląda mniej więcej tak jak Pro przy PS4. Z pewnością nie jest to żadna nowa jakość.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:11

Zobacz postVulc, o 06 Kwiecień 2017 - 14:08, napisał(a):

Nadal kręcony Jaguar, jeszcze bardziej podbita grafika i ogólnie technologiczny bełkot. Konsola wygląda mniej więcej tak jak Pro przy PS4. Z pewnością nie jest to żadna nowa jakość.

Ten Jaguar trochę martwi niemniej demo technologiczne na bazie serii Forza włączono w 60 klatkach na sekundę i w natywnym 4K, co obciążyło GPU w 66,19 procentach.

Dodaj obrazek

#24 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:12

Czyli jednak teoretyczny krok do przodu w stosunku do Pro, a nie pełen przeskok.
Dalej jedziemy autostradą pół-generacji.

#25 Użytkownik jest niedostępny   milekp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:12

Skorpion to taki po(d)kręcony PROsiak z większą ilością RAMu? Dodaj obrazek

#26 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:15

1GB więcej dla systemu, żeby dash mógł być generowany w natywnym 4K?
Panowie, ankieta - ile osób wolałoby dodatkowe 1GB dla gier i dash w niższej rozdzielczości? :D

#27 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:18

Łatwiej jest puścić im Forzę niż jakiś dynamiczny shooter czy sanboksa. Nie wiem czy akurat ta gra w 4K/60 to jakieś szczególne osiągnięcie. Gość z DF próbuje słodzić jak może, ale czuć tutaj standardowe lanie wody. To bez wątpienia będzie najmocniejszy sprzęt, lecz nadal pozostajemy na gruncie wyciskania ostatnich potów ze starych rozwiązań, a nie faktycznej ewolucji do czegoś nowego. Różnica względem PS4 Pro tradycyjnie ujawni się przy okazji "exów", aczkolwiek nie wiem czy będzie warta choćby o 10% wyższej ceny.

Zobacz postmilekp, o 06 Kwiecień 2017 - 15:12, napisał(a):

Skorpion to taki po(d)kręcony PROsiak z większą ilością RAMu? Dodaj obrazek

Po prostu Xbox Pro. :E Coś tam czarowano nową jakością i tym podobnymi sprawami, ostatecznie dostaniemy kolejny boost i niewiele więcej.

Ten post był edytowany przez Vulc dnia: 06 Kwiecień 2017 - 14:22

#28 Użytkownik jest niedostępny   milekp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:22

Zobacz postVulc, o 06 Kwiecień 2017 - 14:18, napisał(a):

aczkolwiek nie wiem czy będzie warta choćby o 10% wyższej ceny.

konsola 10% lepsza od PRO to jakieś 50% ceny więcej w m$... Dodaj obrazek

Ech, szkoda - myślałem, że rzucą mnie na kolana i od razu będę leciał z pianą na pysku do sklepu a na razie jestem w fazie chłodnego wyczekiwania co z tego wyniknie.

#29 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:28

Patrząc tylko na specyfikacje można dojść do wniosku że to faktycznie żadna rewolucja. Trochę więcej cyferek ale czy to taki duży "zapas" mocy? Trochę powątpiewam. Zaimplementowali Direct3D 12 w procesorze dzięki temu odciążyli procesor prawie o połowę. Niemniej to nadal Jaguar tylko mocno zmodyfikowany. Szczerze liczyłem na coś bardzo drogiego ale również na coś naprawdę potężnego. Chociaż przy odpowiedniej optymalizacji mogą pokazać ciekawe efekty, trzeba poczekać. Tylko czy w przyszłym roku nie pojawi się czasami PS5 :hmm:

#30 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:31

W przyszłym nie sądzę.
Ciekawe czy to już teraz będzie standard.
PS5 > X2 > PS5.5 > X2.5 > ...

#31 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:36

Pytanie nie powinno brzmieć "czy pojawi się PS5", tylko w jakiej formie. Jeśli od teraz obie firmy mają zamiar licytować się takimi półśrodkami, to faktycznie stare zasady odchodzą w niepamięć i zbliżamy się powoli do tego co mamy na PC. Na chwilę obecną nie widzę żadnego sensu w zakupie Pro czy nowego Xboksa. Widziałem Horizona w 4K na Pro i choć wygląda fantastycznie, na moim "starym" telewizorze 1080p również prezentuje się wybornie. Nie wiem więc do czego za bardzo miałbym dopłacać.

#32 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:40

Multiplatformy mają raczej już zaklepane, w sensie nie będzie to już chłopiec do bicia i wyśmiewania.
Pytanie co jeszcze.

2 miesiące.

#33 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:44

Zobacz postcrush, o 06 Kwiecień 2017 - 14:31, napisał(a):

PS5 > X2 > PS5.5 > X2.5 > ...

Na to wygląda. Będą serwować nam półprodukty co dwa lata. Konsola w formie jaką ja znałem skończyła się z chwilą śmierci PS3/X360. Przestały mnie już nawet bawić te same kolejne części "gier ekskluzywnych". Po prostu rzygam tymi grami i nie robią na mnie już żadnego wrażenia. Po 20 latach chyba mam dość. PS4 i One sprzedałem. Chyba całkowicie przeniosę się teraz na PC.

Zobacz postVulc, o 06 Kwiecień 2017 - 14:36, napisał(a):

Pytanie nie powinno brzmieć "czy pojawi się PS5", tylko w jakiej formie. Jeśli od teraz obie firmy mają zamiar licytować się takimi półśrodkami, to faktycznie stare zasady odchodzą w niepamięć i zbliżamy się powoli do tego co mamy na PC. Na chwilę obecną nie widzę żadnego sensu w zakupie Pro czy nowego Xboksa. Widziałem Horizona w 4K na Pro i choć wygląda fantastycznie, na moim "starym" telewizorze 1080p również prezentuje się wybornie. Nie wiem więc do czego za bardzo miałbym dopłacać.

W końcu przyjdzie taki moment że ludzie zaczną kupować TV 4k na potęgę. W zasadzie już się tak dzieje. Duża cześć z nich wyjdzie z założenia że jeżeli kupować konsole to kupować pod 4K. Czy tego chcemy czy nie technologia idzie do przodu. Niestety w przypadku konsol idzie to dość ślamazarnie.

Ten post był edytowany przez Jack White dnia: 06 Kwiecień 2017 - 14:47

#34 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:48

Mnie z perspektywy użytkownika PC taki system nie przeszkadza bo daje elastyczność.
O ile z czasem ewidentnie nie przestaną ubijać wersji na starsze sprzęty.
Z drugiej strony można by się kłócić, że jak trzeba się rozdrabniać to ogólna jakość spada...

Do tego zapewnia to mimo wszystko jakiś upgrade i nie trzeba się kisić przez 8 lat na jednym.

Są plusy i minusy.

Telewizory 4k to też jeszcze nie aż tak duży rynek jakby się mogło wydawać.
Podejrzewam, ze zadziwiająco dużo znalazłoby się jeszcze paneli 720p. I nie mam tu na myśli tylko państw generalnie uznawanych za uboższe.

Ten post był edytowany przez crush dnia: 06 Kwiecień 2017 - 14:50

#35 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:49

Specyfikacja miała robić wrażenie, a dają znowu procesor tabletowy. W sumie to było do przewidzenia, skoro zakładają kompatybilność nowych gier ze starą konsolą (X1), ale jednak jestem rozczarowany. Nie ma szans na skok jakościowy w przypadku nadchodzących multiplatformowych gier jeśli chodzi o fizykę, AI, interakcję i inne "procesorowe" aspekty.

Ten post był edytowany przez Assassin dnia: 06 Kwiecień 2017 - 14:49

#36 Użytkownik jest niedostępny   Arszenik 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 14:56

Zobacz postAssassin, o 06 Kwiecień 2017 - 14:49, napisał(a):

Specyfikacja miała robić wrażenie, a dają znowu procesor tabletowy. W sumie to było do przewidzenia, skoro zakładają kompatybilność nowych gier ze starą konsolą (X1), ale jednak jestem rozczarowany. Nie ma szans na skok jakościowy w przypadku nadchodzących multiplatformowych gier jeśli chodzi o fizykę, AI, interakcję i inne "procesorowe" aspekty.

I tak gry kroją pod ps4/xbox one, a te pro i scorpiony to na zasadzie "renderujemy w zasadzie to samo tylko z większą ilością pikseli". Kolejne konsole to pewnie 2020 i 7nm(?) i chyba ktoś tam jeszcze resztki oleju w głowie zachował, żeby robić gry pod ten sprzęt, a nie 10 letni w 8k :D

#37 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:03

Zobacz postcrush, o 06 Kwiecień 2017 - 15:48, napisał(a):

Telewizory 4k to też jeszcze nie aż tak duży rynek jakby się mogło wydawać.
Podejrzewam, ze zadziwiająco dużo znalazłoby się jeszcze paneli 720p. I nie mam tu na myśli tylko państw generalnie uznawanych za uboższe.

Nie tak duży rynek, zwłaszcza jeśli chodzi o TV 4K, które faktycznie się nadają do grania, czyli posiadają sensownych input lag. Szeroko polecany Samsung KS7000 to nadal jakieś 4500 zł za przekątną 50 cali, która może się okazać niewystarczająca dla wielu osób - zaleca się siedzenie bliżej ekranu niż w przypadku Full HD. Przede wszystkim nadal pozostajemy w obrębie przerzucania się rozdzielczościami, kiedy ja wolałbym postęp w innych dziedzinach. A tego Jaguar nie jest w stanie zaoferować.

#38 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:03

Zobacz postcrush, o 06 Kwiecień 2017 - 14:48, napisał(a):

Do tego zapewnia to mimo wszystko jakiś upgrade i nie trzeba się kisić przez 8 lat na jednym.

Tak było, kiedyś...

Obecna generacja miała premierę nieco ponad 3 lata temu, a już mamy dwie konsole (PS4 i PS4 PRO). To ewidentnie pokazuje, że firmy te wolą wydawać tańsze konsole, ale za to w krótszym czasie będą następowały ich ewolucje. Oczywiście znajdzie się jakaś cześć graczy, która powie, że mi ta podstawowa wersja wystarczy. Okej, ale z czasem i oni zaczną kupować to lepsze. Takie chore czasy nastały. Jeden ma lepszą a drugi gorszą konsole, co z czasem będzie się przekładać na efekty wizualne. Ja już pisałem wiele razy, że wolałbym konsole, która faktycznie jest potężna, kosztuje 3000-4000 tyś zł, ale wystarcza na te 8 lat i zapewni przyzwoite osiągi.

Prawda też jest taka, że od kiedy Sony i MS złapali się za rączkę z AMD to mamy co mamy, tanie konsole z tabletowymi procesorami.

Zobacz postVulc, o 06 Kwiecień 2017 - 15:03, napisał(a):

Nie tak duży rynek, zwłaszcza jeśli chodzi o TV 4K, które faktycznie się nadają do grania, czyli posiadają sensownych input lag. Szeroko polecany Samsung KS7000 to nadal jakieś 4500 zł za przekątną 50 cali, która może się okazać niewystarczająca dla wielu osób - zaleca się siedzenie bliżej ekranu niż w przypadku Full HD. Przede wszystkim nadal pozostajemy w obrębie przerzucania się rozdzielczościami, kiedy ja wolałbym postęp w innych dziedzinach. A tego Jaguar nie jest w stanie zaoferować.

Ale o czym Ty piszesz? 90% kupujących konsole i telewizor w ogóle nie zwraca uwagi na input lag. Jako były handlowiec wiele razy tłumaczyłem to moim klientom ale oni i tak swoje. Ważne że jest 4K i że jest tani, podłączy konsole i gra. Ty piszesz o kilkuprocentowej grupie osób której zależy na najwyżej jakości i komforcie grania a takich kupujących w gronie użytkowników konsol jest bardzo mało.

Ten post był edytowany przez Jack White dnia: 06 Kwiecień 2017 - 15:13

#39 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:05

Ty wolisz. Powiedzmy, że ja też.
Jak to się ma w skali globu? A no właśnie.

#40 Użytkownik jest niedostępny   BlindObserver 

• "Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć klęcząc"
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:08

Powiem szczerze, że spodziewałem się większego przeskoku. Szczególnie, że początkowo chodziły plotki o nawet 56 CU, a tu tylko 40. CU się od lat nie zmienia, zawsze po 64 procesory, więc tylko taktowanie ich ratuje. Przy czym układ i tak mocniejszy niż RX 480, co się tam jakoś chwali.

• (137 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »