Forum PCLab.pl: Xbox One X - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (134 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Xbox One X Temat główny Oceń temat: ***-- 2 Głosów

#41 Użytkownik jest niedostępny   Stefan999 

• Don't Panic!
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:08

Ciekawi mnie CPU. Ciężko mi było uwierzyć w 8C Zen więc myślałem o 4c Zen plus 4C Puma, ewentualnie 4C Zen z HT. 8C Puma to trochę mało.

#42 Użytkownik jest niedostępny   Arszenik 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:13

Ja też wolę, zresztą większość graczy woli mieć najmocniejszą konsole - ich moc zadecyduje jak będą wyglądać gry na kolejne lata. Ale devsi, wydawcy.. konsola za 3-4 tys ? "A to się sprzeda ?", "wielkie ryzyko", "podejdziemy z dystansem", krótko mowiąc ryzyko. A dziś najważniejsza jest baza graczy.

#43 Użytkownik jest dostępny   BlindObserver 

• "Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć klęcząc"
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:13

Przerobiony Jaguar, by zachować kompatybilność. W zasadzie na Zena nie liczyłem nawet, bo tak jakby trochę za szybko.

#44 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:16

Zobacz postJack White, o 06 Kwiecień 2017 - 16:03, napisał(a):

Ale o czym Ty piszesz? 90% kupujących konsole i telewizor w ogóle nie zwraca uwagi na input lag. Jako były handlowiec wiele razy tłumaczyłem to moim klientom ale oni i tak swoje. Ważne że jest 4K i że jest tani, podłączy konsole i gra. Ty piszesz i kilkuprocentowej grupie osób której zależy na najwyżej jakości i komforcie grania a takich kupujących w gronie użytkowników konsol jest bardzo mało.

Ależ oczywiście, że tak, pisałem z perspektywy nieco bardziej ogarniętych klientów. Nadal jednak udział telewizorów 4K w rynku nie jest tak duży, jak się niektórym wydaje. Sony szacowało, że pod koniec 2016 roku będzie to bodajże 15% w przypadku Stanów. Ciężko więc mówić, że ludzie kupują takie TV na potęgę. A i świadomość konsumencka rośnie.

#45 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:17

Zobacz postArszenik, o 06 Kwiecień 2017 - 15:13, napisał(a):

Ja też wolę, zresztą większość graczy woli mieć najmocniejszą konsole - ich moc zadecyduje jak będą wyglądać gry na kolejne lata. Ale devsi, wydawcy.. konsola za 3-4 tys ? "A to się sprzeda ?", "wielkie ryzyko", "podejdziemy z dystansem", krótko mowiąc ryzyko. A dziś najważniejsza jest baza graczy.

No i w ten sposób dzielą graczy konsolowych nawet na własnej platformie.

#46 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:20

Zobacz postVulc, o 06 Kwiecień 2017 - 16:16, napisał(a):

Ależ oczywiście, że tak, pisałem z perspektywy nieco bardziej ogarniętych klientów. Nadal jednak udział telewizorów 4K w rynku nie jest tak duży, jak się niektórym wydaje. Sony szacowało, że pod koniec 2016 roku będzie to bodajże 15% w przypadku Stanów. Ciężko więc mówić, że ludzie kupują takie TV na potęgę. A i świadomość konsumencka rośnie.

Dokładnie.
I to dotyczy też ogólnie materiałów oglądanych na tychże.
Sprzedaż DVD vs. BR 2016?
Zootopia - 2,365,389 vs. 2,318,641
Deadpool - 2,190,542 vs. 3,198,112
SWVII - 1,868,786 vs. 5,483,883
I tak dalej...

Ten post był edytowany przez crush dnia: 06 Kwiecień 2017 - 15:21

#47 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:30

Zobacz postJack White, o 06 Kwiecień 2017 - 16:17, napisał(a):

No i w ten sposób dzielą graczy konsolowych nawet na własnej platformie.

Przecież to już zapoczątkowało Sony, co widać po niektórych tytułach. Andromeda nie jest zbyt dobrym przykładem, to ogólnie niedopracowana produkcja, ale na PS4 chodzi bardzo przeciętnie, miejscami jest zwyczajny dramat. U znajomka na Pro w tych samych miejscach (głównie roślinna planeta) problem nie istnieje. Różnica będzie się tylko pogłębiać, żaden z producentów na dłuższą metę nie ma zapewne w planach ścisłej kontroli nad tym zagadnieniem, bo zależy mu przede wszystkim na sprzedaży nowych konsol. W momencie premiery Pro Sony odgrażało się pod publikę, że nie ma mowy o rozwarstwieniu, aby uspokoić posiadaczy "plebs" wersji. Jednak za rękę nikogo trzymać nie będą.

#48 Użytkownik jest niedostępny   Stefan999 

• Don't Panic!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:32

Wkleje to co wkleiłem w komentarzach:
"We essentially moved Direct3D 12," says Goossen. "We built that into the command processor of the GPU and what that means is that, for all the high frequency API invocations that the games do, they'll all natively implemented in the logic of the command processor - and what this means is that our communication from the game to the GPU is super-efficient."

Processing draw calls - effectively telling the graphics hardware what to draw - is one of the most important tasks the CPU carries out. It can suck up a lot of processor resources, a pipeline that traditionally takes thousands - perhaps hundreds of thousands - of CPU instructions. With Scorpio's hardware offload, any draw call can be executed with just 11 instructions, and just nine for a state change.

"It's a massive win for us and for the developers who've adopted D3D12 on Xbox, they've told us they've been able to cut their CPU rendering overhead by half, which is pretty amazing because now the driver portion of that is such a tiny fraction," adds Goossen.

Czyli GPU będzie odpowiedzialna za Draw Call lub przynajmniej ich cześć? Ciekawe.

#49 Użytkownik jest dostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:33

Co do tego 4K - zainteresowałbym się konsolą 4K, gdybym miał monitor 4K. Mam 1440p, świeżo kupiony zresztą, to i nawet nie mam w planach przesiadki. Pewnie w ciągu 2-3 lat nabędę jakiś fajny z HDR, ze zmianą grafy na coś lepszego, to wtedy się nad konsolą pomyśli.

#50 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:35

No tak, tylko że patrząc z perspektywy kowalskiego, który idzie do sklepu po NOWY telewizor, to on chce ten "najlepszy" czyli właśnie 4K, który jest tak bardzo reklamowany teraz w telewizji. I jak on sobie go kupi, to będzie mógł oglądać filmy w lepszej jakości i grać na konsoli w wyższej rozdzielczości. Przecież jego sąsiad ma 4K i on nie może kupić gorszego np FHD. Tak to wygląda w rzeczywistości. A że budżet jest ograniczony to i ten 4K będzie marnej jakości. Ale ważne że jest 4K.

Inna sprawa, pomijając kwestie 4K, jest jeszcze framerate który dla większości graczy w tym jeszcze momencie może mieć większe znaczenie niż rozdzielczość. Dlatego mogą oni myśleć o przesiadce z PS4 na PROsiaka czy chociażby na Scorpio.

#51 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 15:38

Co to jest "większość graczy"
Ta "większość" z internetu, czy mówimy o Johnnym i jego rodzinie?

Bo ta prawdziwa większość, czyli John właśnie tak jak mówisz pójdzie i kupi 4k bo gdzieś tam widział/słyszał.
Framerate? A co to?

Pamiętam świeżo po premierze X1 jak byłem ze znajomym bodajże w Empiku i rozmawialiśmy nt. tych sprzętów, a przy wystawce z konsolami stał gość koło 30 i usłyszawszy obrócił się i zapytał "która jest lepsza"... i takiej odpowiedzi oczekiwał - 1 albo 2.
Jego nie interesowało "dlaczego" w żadnym stopniu. Wziął konsolę pod pachę i polazł do kasy.
Myślisz, że takich ludzi jest mało? ;)

Ten post był edytowany przez crush dnia: 06 Kwiecień 2017 - 15:41

#52 Użytkownik jest dostępny   BlindObserver 

• Ikona

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 16:13

Wszedłem sobie na PPE i kisnę z tych ich tyrad na temat tych 4 GB pamięci na system. To nic, że będzie dostępne 8 GB, źle że jest 4 na system. Równocześnie to nic, że w PS4 Pro z 3 GB idą na system i na gry jest tylko 5 GB xD Tam nie ma problemu, ale tu jest. :E

#53 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 16:34

Na PPE jest jeszcze w miarę lekki rak, co się czasem dzieje na PSSite... :E

#54 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 16:43

To czego się spodziewałem.
Proc wcale nie taki słaby jak na konsolowe warunki. 2,3GHz 8 rdzeni, 12GB pamięci z czego jak na razie 8GB dostępne.

Cenowo pewnie wyjdzie poniżej 2k zł.

#55 Użytkownik jest niedostępny   Fearo 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 16:45

Dopiero gry na wylacznosc pokaza czy warto inwestowac w ta konsole. Bo mnie kolejne odslony Forzy, Halo i Gearsow walkowane do zmeczenia w ogole nie grzeja.

#56 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 16:48

Zobacz postFearo, o 06 Kwiecień 2017 - 16:45, napisał(a):

Dopiero gry na wylacznosc pokaza czy warto inwestowac w ta konsole. Bo mnie kolejne odslony Forzy, Halo i Gearsow walkowane do zmeczenia w ogole nie grzeja.

Ja bym sobie w nową forzę zagrał. Minus FH3 to mała przestrzeń.

Xbox nie będzie miał z tego co wiem gier na wyłączność dlatego też nie cieszy się dużą popularnością.

Jak będzie kosztował poniżej 2k zl to i tak granie na xboxie wychodzi znacznie taniej niż na pc.

Ten post był edytowany przez kieros dnia: 06 Kwiecień 2017 - 16:49

#57 Użytkownik jest niedostępny   Mały Głod 

• Jestem wielkim zwolennikiem konsol ale szanuje graczy pc
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 17:08

Powiem szczerze że mam xbox one s i nie planuje Project Scorpio do momentu gdy nie ogłosi sony ps 5 to pozostaje przy xbox one s. ;)

#58 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 17:44

No to czekam na wyprzedaże XOS :).

#59 Użytkownik jest niedostępny   hwdp43 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 18:01

ty juz czekasz od premiery :E

#60 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2017 - 18:23

Dla mnie słabo. Raczej nie kupię. Zostanę z ps4 i prawdopodobnie kupię dodatkowo switcha. Następna konsolka to będzie ps5 lub scorpio pro :E. Za mały skok wydajności na dzień dzisiejszy jak dla mnie. To 4k to dalej będzie upscalowanym 1440-1800p w ~30fps ofc.

• (134 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »