Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za to Ty błyszczysz zdrowym rozsądkiem, nie potrafiąc poprawnie zinterpretować opinii ludzi na temat tej konsoli i najnowszych doniesień.

 

Liczono po cichu na trochę nowszą/inną architekturę, a nie kręcenie tego co jest do granic możliwości, byleby napisać 6TF. Daruj sobie więc tanią ironię.

 

Taką atmosferę wokół tej konsoli zrobił Microsoft, więc czego tutaj nie rozumiesz? Zresztą nie ma przecież żadnej gównoburzy z tego powodu, ani tutaj, ani nigdzie indziej. Wszyscy zgadzają się, że to będzie najmocniejszy sprzęt na rynku.

Spodziewałeś się NOWEJ architektury o mocy 6TF :lol2: ?! Przecież to ta sama generacja!! Naprawdę bez żartów :lol2: przy okazji każdej kolejnej premiery nowego sprzętu te same komentarze... Z procesorami Ryzen było to samo - od początku było wiadomo, że to nie będą procesory dla graczy ale przy pierwszych recenzjach większość komentarzy " miała byc rewolucja, a w grach beznadziejne wyniki"

 

Poczekajmy do oficjalnej premiery gdzie wyjaśni się już wszystko i przede wszystkim poczekajmy na cenę - jeśli dadzą jakąś zaporową to oczywiście można wtedy narzekać i wrzeszczeć, że odgrzewanego kotleta próbują sprzedać jak jakąś rewolucję, ale może właśnie powodem dla którego po częsci odgrzewają specyfikację jest planowana niska cena? Ciężko zrobić rewolucję przy zachowaniu sensownej ceny ;)

Edytowane przez marek.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE ONI WSZYSCY SAMI TAKĄ OTOCZKĘ KRĘCĄ. :E

Dalej nie rozumiem z czym Ty masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w pełni zasłużenie dostaną, jeśli za bebechami nie stanie konkretny line-up. Zwłaszcza że Halo stacza się z części na część, Forza to jednak mocno przewałkowany materiał, a Gearsy swoje lata świetności też mają za sobą. Dodatkowo większość dostępna będzie na PC, więc ciężko liczyć na ogromny wzrost zainteresowania tylko z powodu "6TF!!!!".

Spodziewałeś się NOWEJ architektury o mocy 6TF :lol2: ?! Przecież to ta sama generacja!! Naprawdę bez żartów :lol2:

Czytanie ze zrozumieniem widać u Ciebie leży i kwiczy, bo nadal nie ogarniasz o czym się w ogóle rozmawia. Przede wszystkim napisałem nowszej, ale wiadomo, to nie bardzo można pogrubić. :cool: Zmiany mogłyby też dotyczyć innych aspektów, sam Microsoft nęcił właśnie czymś w rodzaju nowej generacji, a nie mocnego liftu. Nawet konferencji nie zrobili, bo jak widać nie było do czego, wystarczył filmik z DF, gdzie gościu nie wyglądał na specjalnie podekscytowanego tym co stara się przekazać, mimo niewątpliwych prób. Jak wyżej, gdzie Ty tutaj widzisz problem? Aczkolwiek pamiętam, że zawsze byłeś mocno pro-xboksowy, więc w sumie dziwić to nie powinno...

 

Dla przypomnienia:

 

 

Faktycznie tak się zapowiada wersję "Pro" - "removing barriers", "innovation", "console with no boundaries, no limitations", "they not holding anything back", "no compromises". Ktoś tu chyba ma słabą pamięć.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w EU według insajderow 550 euro. Na bank sony obniży jesienią cenę pro.

 

Swoją drogą niby taka konsola, a układ od amd stary do tego jaguar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że większość gier jest przewałkowana do granic możliwości, czego Forza jest najlepszym przykładem. Jeśli chodzi o nowe tytuły jakoś nie specjalnie miały siłę przebicia (np. Recore czy Quantum Break). Ja czekam jeszcze do E3 ale raczej dokupię sobie PS4 żeby jesienią nadrobić zaległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w pełni zasłużenie dostaną, jeśli za bebechami nie stanie konkretny line-up. Zwłaszcza że Halo stacza się z części na część, Forza to jednak mocno przewałkowany materiał, a Gearsy swoje lata świetności też mają za sobą. Dodatkowo większość dostępna będzie na PC, więc ciężko liczyć na ogromny wzrost zainteresowania tylko z powodu "6TF!!!!".

 

Czytanie ze zrozumieniem widać u Ciebie leży i kwiczy, bo nadal nie ogarniasz o czym się w ogóle rozmawia. Przede wszystkim napisałem nowszej, ale wiadomo, to nie bardzo można pogrubić. :cool: Zmiany mogłyby też dotyczyć innych aspektów, sam Microsoft nęcił właśnie czymś w rodzaju nowej generacji, a nie mocnego liftu. Nawet konferencji nie zrobili, bo jak widać nie było do czego, wystarczył filmik z DF, gdzie gościu nie wyglądał na specjalnie podekscytowanego tym co stara się przekazać, mimo niewątpliwych prób. Jak wyżej, gdzie Ty tutaj widzisz problem? Aczkolwiek pamiętam, że zawsze byłeś mocno pro-xboksowy, więc w sumie dziwić to nie powinno...

 

Dla przypomnienia:

 

 

Faktycznie tak się zapowiada wersję "Pro" - "removing barriers", "innovation", "console with no boundaries, no limitations", "they not holding anything back", "no compromises". Ktoś tu chyba ma słabą pamięć.

A co mieli mówic że troche polepszą konsole i zeby nie oczekiwac cudow? Przeciez to marketing do ktorego kazdy juz powinien od dawna byc przyzwyczajony. Oczekiwac nowinek od tej samej generacji sprzetu mogli tylko prawdziwi napaleńcy :) Zresztą tak jak wspomnialem ocenianie juz teraz sprzetu po takim filmiku jest bezsensu - nie poznalismy tak naprawde nic poza specyfikacja a w swiecie konsol specyfikacja to nie wszystko. Trzeba poczekac na finalny efekt.

 

 

I dla jasności to jestem tak pro xboxowy ze od miesiaca konsoli nie włączałem i będę ja sprzedawał jak tylko znajdę chwilę na ogarniecie tego wszystkiego bo nie ma juz nic co mnie przy xboxie trzyma. Licze w tym momencie na Scorpio i trzymam kciuki żeby pchnęli trochę życia w generacje

Edytowane przez marek.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie bez sensu, wszystko jest kwestią ceny. Jak dadzą to w dobrej cenie to będzie to bardzo ciekawe. Wydajność dużo lepsza od PS4Pro tak na oko w praktyce będzie x2. Do tego ciche chłodzenie się zapowiada. Czytnik UHD i więcej ramu. Jak dadzą cene w okolicach 2k pln to pozamiatane.

 

Też jestem zdania, że większość gier jest przewałkowana do granic możliwości, czego Forza jest najlepszym przykładem. Jeśli chodzi o nowe tytuły jakoś nie specjalnie miały siłę przebicia (np. Recore czy Quantum Break). Ja czekam jeszcze do E3 ale raczej dokupię sobie PS4 żeby jesienią nadrobić zaległości.

 

Ja tak samo, fail roku że nie kupiłem PS4slima za 850 pln :E ograłbym exy i pchnął bez strat.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mieli mówic że troche polepszą konsole i zeby nie oczekiwac cudow? Przeciez to marketing do ktorego kazdy juz powinien od dawna byc przyzwyczajony. Oczekiwac nowinek od tej samej generacji sprzetu mogli tylko prawdziwi napaleńcy :) Zresztą tak jak wspomnialem ocenianie juz teraz sprzetu po takim filmiku jest bezsensu - nie poznalismy tak naprawde nic poza specyfikacja a w swiecie konsol specyfikacja to nie wszystko.

No i robimy coś innego niż ocenianie obietnic marketingowych, w kontekście tego czego się dziś dowiedzieliśmy? Nie. A Microsoft efektownymi sloganami właśnie nowinki obiecywał. Nikt też nie ocenia sprzętu w całości, dyskusja dotyczy konkretnie aspektów technicznych, które ujawniono. Line-up, polityka względem exów, sposoby na zachęcenie ludzi do powrotu, a nawet opuszczenia konkurencyjnej platformy - na to faktycznie przyjdzie czas.

 

Na sprawę wypada spojrzeć też z nieco szerszej perspektywy. Microsoft ostatecznie w tej generacji przegrał, z tego powodu miał mniej do stracenia, a więcej do zyskania, decydując się na nieco odważniejsze podejście. Scorpio mogło wywrzeć nacisk na Sony i zmobilizować je do działania, na czym wszyscy byśmy skorzystali. Nic takiego raczej miejsca mieć nie będzie, przeskok jest za mały, dysproporcje między obiema "pro" platformami nie zmotywują Japończyków do działania. Z drugiej strony może dzięki temu nie pojawi się w 2019 roku kolejna odświeżona wersja, tylko całość zasobów zostanie przeniesiona na kolejną generację z prawdziwego zdarzenia.

Wydajność dużo lepsza od PS4Pro tak na oko w praktyce będzie x2. Do tego ciche chłodzenie się zapowiada. Czytnik UHD i więcej ramu.

Tak na oko to w większości gier nie zauważysz większej różnicy, a Ty chciałeś x2? :E Zejdźmy na ziemię. ;) Wykorzystanie dodatkowej mocy musiałoby się wiązać ze zmianami już na początkowych etapach tworzenia gier, a na to nikt nie pójdzie.

Jak dadzą cene w okolicach 2k pln to pozamiatane.

Co dokładnie się stanie, możesz przybliżyć? Ludzie porzucą PS4, znajomych i biblioteki gier, lecąc po nowego klocka, który zaoferuje głównie stabilniejszy framerate i trochę dodatkowych efektów? Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak słabą opinię ma obecnie Microsoft wśród graczy, nawet mimo wielu wpadek ze strony Sony. Przed nimi długa droga do odbudowania bazy graczy, a tego się nie da załatwić wyłącznie ceną.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie bez sensu, wszystko jest kwestią ceny. Jak dadzą to w dobrej cenie to będzie to bardzo ciekawe. Wydajność dużo lepsza od PS4Pro tak na oko w praktyce będzie x2. Do tego ciche chłodzenie się zapowiada. Czytnik UHD i więcej ramu. Jak dadzą cene w okolicach 2k pln to pozamiatane.

 

 

 

Ja tak samo, fail roku że nie kupiłem PS4slima za 850 pln :E ograłbym exy i pchnął bez strat.

Jak ci wychodzi x2 jak grafike masz 1.5x, a procesor jest marginalnie szybszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wychodzi x2 jak grafike masz 1.5x, a procesor jest marginalnie szybszy ?

 

Fragment o interpreterze DX12 w GPU i zdjęciu do 50% z procesora przeoczyłeś? Tak samo przepustowość pamięci trzeba doliczyć na plus. Nie lekceważcie MS, PS4 jedzie na linuxie, jak to działa widać, develop zleje temat to jesteś 20% w plecy na wydajności (podobnie jak na steam machine).

 

Edit: wyrażę się precyzyjniej, na multiplatformach zobaczycie x2 dla Scorpio w stosunku do PS4Pro...

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment o interpreterze DX12 w GPU i zdjęciu do 50% z procesora przeoczyłeś? Tak samo przepustowość pamięci trzeba doliczyć na plus. Nie lekceważcie MS, PS4 jedzie na linuxie, jak to działa widać, develop zleje temat to jesteś 20% w plecy na wydajności (podobnie jak na steam machine).

 

Edit: wyrażę się precyzyjniej, na multiplatformach zobaczycie x2 dla Scorpio w stosunku do PS4Pro...

Przepustowosc jest 1.5x, flops 1.43x, ram ilosc 1.5x(ale system potrzebuje wiecej wiesz przewaga jest mniejsza). I co ze ma interpreter dx12 cpu jak ps4 w ogole z dx12 nie korzysta tylko od zawsze z jeszcze nizej poziomowego api wiec w ogole to ciezko jakos porownac ale rozumiem ze to co jest mgliste to odrazu urok tajemniczosci i dajemy z dupy mnoznik 2x :E Ja obstawiam ze gry na xbox scorpio w natywnym 4k beda chodzic podobnie jak te checkrendering ps4 pro(upscalowane z ok 2560x1440) moze nawet gorzej jesli faktycznie bedzie to natywne 4k.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to główny programista serii metro wypowiadał się o bardzo niskim stopniu abstrakcji i zaledwie kilku linijkach kodu w porównaniu do api z xbox'a. A Tiago Sousa, że ps4 ma najlepsze narzędzia optymalizacyjne. Ale wiadomo, ps4 ma biblioteki jak steam machines :E

 

"W PS4 większość komend GPU to kilka wartości DWORD wpisanych w buffer kontrolera, jak kilka cykli CPU. Na Xbox One może to zająć milion razy więcej czasu, ponieważ polecenie musi przebić się przez API."

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-08-27-szczera-rozmowa-o-xbox-one-i-ps4-z-dyrektorem-technicznym-metro-redux

 

Microsoft po prostu nadrabia zaległości.

Edytowane przez Arszenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: wyrażę się precyzyjniej, na multiplatformach zobaczycie x2 dla Scorpio w stosunku do PS4Pro...

Co zobaczymy, z jakiej racji? :E Przecież to właśnie multiplatformy są najczęściej równane do najsłabszego ogniwa, a w exach ujawnia się ewentualna przewaga jednej platformy nad drugą. Na co Ty liczysz, że jakikolwiek developer AAA będzie robił dwie wersje gier - jedną na PRO, jedną na x2 mocniejsze Scorpio? Zwłaszcza że jak wyżej zauważono, 2x to mrzonka. A teksty o interpreterze to takie same bajeczki jak mityczna chmura, na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tej abstrakcji nie mogę pojąć, bo skoro PS4 ma gorsze rozwiązanie to czemu idą w podobne, a nie zostaną przy starym z mocniejszymi bebechami? :E

 

Co zobaczymy, z jakiej racji? :E Przecież to właśnie multiplatformy są najczęściej równane do najsłabszego ogniwa, a w exach ujawnia się ewentualna przewaga jednej platformy nad drugą. Na co Ty liczysz, że jakikolwiek developer AAA będzie robił dwie wersje gier - jedną na PRO, jedną na x2 mocniejsze Scorpio? Zwłaszcza że jak wyżej zauważono, 2x to mrzonka. A teksty o interpreterze to takie same bajeczki jak mityczna chmura, na chwilę obecną.

To jest bardzo proste.

Zrobią na Scorpio porty takie jak potrafią zrobić dla PC.

Takie przy których i7 z 1070 potrafią się miejscami ostro spocić, a Scorpio się po prostu zesra. :E

Cały czas chciałbym przypomnieć, że oni rzekomo celują "w jakieś" 4K i niby 60 klatek.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 60 klatek to tylko w tytułach, gdzie na xbox one gra skrojona jest pod 60 fps, jak np forza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to kocham marketing.

Zdaję sobie sprawę jakie są realia, nie oczekuję za tą kasę nie wiadomo czego.

 

Ale jak człowiek czyta te zapowiedzi...

4K ale tak naprawdę nie 4K. 4k@30 wychodzi 4k@24 i 1080@30.

Chmury, Cell'e i interpretery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

projekt scorpio - taka piękna katastrofa. Jeszcze lepszy sprzęt - jeszcze mniej dedykowanych gier. Taką dewizę ma MS.

 

Dlaczego od wieeeelu lat tylko przy premierach gier od Sony serce bije mocniej? MS totalnie olewa własny ekosystem do gier. Mają bardzo podobne nastawienie jak przy tworzeniu mobilnego Windowsa. Stworzyli system po czym rzucili go na pastwę rynku w przeświadczeniu że devi rzucą się na niego jak Szyszko na wycinkę drzew. Totalnie olali rozwój tego systemu. Totalnie. To samo widzę z działem gier MS. Stworzyli konsolę, otrzepali ręce i czekają... Na co ku#$@ to już tylko oni wiedzą. Co oni tam robią? Powinny już być gotowe albo na finiszu gry wyrywające łeb z kręgosłupem. Powinnismy być już od dłuższego czasu łechtani epickimi teaserami nadchodzącej apokalipsy graficznej. Na razie  scorpio to tylko atrapa maszynki do rozrywki.

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorpio 2x mocniejsze to stąd się wzięło?:

 

17797098_10154542103427602_1312672012_o.png?oh=3a6bc5b0e8a8a672595803c3f225683f&oe=58E92745

 

 

bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorpio 2x mocniejsze to stąd się wzięło?:

 

17797098_10154542103427602_1312672012_o.png?oh=3a6bc5b0e8a8a672595803c3f225683f&oe=58E92745

 

 

bigsmile.gif

W tych sprawach to do wróżbity Macieja trzeba zadzwonić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle jednak Scorpio jest bez sensu dla mnie. Mam zwykłego Xone, nie mam TV 4K to po co mi Scorpio na premierę? Moja obecna konsola jest już mało co warta więc zamiast jej sprzedawać wolę sobie dokupić prosiaka, będę miał dostęp do wszystkich gier. Zwłaszcza że mam Kinecta i czasami używam na imprezach to teraz jeszcze 200pln za przejściówkę żeby się dało podpiąć do Scorpio dla tych dwóch, trzech gier? W ewolucje w rodzaju PS4Pro to się może bawić Sony bo ma pozycję dominującą na rynku ale MS musi dać naprawdę dużo więcej za dużo mniej aby przyciągnąć ludzi. Ciekawi mnie jak ten Scorpio ugryzie temat VR bo tu jest dużo do ugrania. Na razie głucha cisza u MS, więc może znowu prześpią temat...

 

Edit: tak czytam te wypociny na DF i za często pojawia się określenie produkt premium. To zdecydowanie katastrofalne słowo w kontekście rynku masowego i obecnej pozycji MS na rynku konsol. Oni nie potrzebują produktu premium tylko jakości premium w cenie mainstream.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynie fajny bajer w poprawianiu starych gier. Jak ktoś chce koniecznie 4K to pewnie konsola dla niego.

Poza tym, to uj tam te konsole. Teraz będą co rok wspomagać AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieje się w niebo głosy jak czytam o cenie 3000zł za konsolę, poza tym będzie ona może trochę lepsza niż ps4 pro, to tyle, nie sądzę żeby kosztowała ona coś ponad 2000zł, ale to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to po cichu liczyłem na kombajn z jakąś solidną listą gier. Tymczasem dostaliśmy podkręcone PS4PRO. Lekka bieda. Nawet o odrabianiu strat nie ma mowy.. Warunki nadal będzie dyktować PS4, i tak pewnie zostanie do końca tej gen.

W sumie to nie wiem co MS teraz chce zrobić. Ogólnie to powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego i że tak powiem szału ni ma dupy nie urywa. Zapowiadali kombajn do gier, a tu ledwo przebija PS4PRO :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co innego mogą zrobić (słony i ms), uczepili się tak żeby wszystko pakować w to apu, to jaki koszt wyprodukowania takiego proca na pewno, albo ile odpadów.

Teraz mogą tylko dodawać +X cpu, +X cu, +X ram.

Szkoda że taka kaszana zrobiła się w kośćmi flash, bo fajnie byłoby w końcu zobaczyć ssd w konsoli, jakieś hbm, coś teges. Moooże w ps5...

 

W sumie to nie wiem co MS teraz chce zrobić.

:thumbup:

Powalili to strasznie tymi półgeneracyjnymi paszkwilami.

Jak by ten scorpio wyszedł już, teraz, a tak pod koniec roku, stary xbox już 4 lata, to niby ta sama generacja, ale więcej widocznych bajerów od zwykłego.

"Powiedzmy", że będzie to ps5 za rok jako nowa generacja, a scorpio to nadal stara? czy będzie "beyond generations"?

Mogli się nie szczypać tylko dowalić nową generację. Poczekać jeszcze z rok np. i dopiero wyjechać z zenkiem i resztą ekipy, bo tę generację można już uznać za przegraną.

Strasznie to wszystko robione na kolanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wczoraj znalazłem czas na włączenie i porównanie obu monitorów (DW vs C3). Testowałem w Horizon Forbidden West i Alan Wake 2 w HDR, takich samych ustawieniach graficznych i natywnej rozdzielczości każdego panelu. Stwierdzam, że C3 jest jednak zauważalnie jaśniejszy i 4k robi różnicę jeśli chodzi o ostrość obrazu, tuszowanie mankamentów (w 3440x1440 przy obracaniu kamerą dookoła Aloy jest delikatne jakby smużenie/blur, którego w 4k nie widać-przy wyłączonym FG, blurze, aberacji i tym podobnych i przy włączonym DLSS Q). Wielkość ekranu, 4k i 250 więcej nitów w oknie 10% wg mnie przyczyniają się do jaśniejszego obrazu i sprawiającego lepsze wrażenie HDR. Potwierdzam to co pisał wcześniej na ten temat @MSky7  Ponadto po 3 dniach i około 18h pracy panelu banding zdecydowanie zmalał i na tyle, że na razie nie ma sensu robić pixel refresha (odpowiednik panel refresha w DW). Nie widać go w grach i filmach - jest tylko czasami widoczny na szarych/near black tłach, ale liczę, że po tych 100-200h (tyle oledy potrzebują na ostateczne 'dostrojenie się') będzie dalsza poprawa. W środkowej części ekranu mam pink tint, ale niewidoczny w grach i filmach na ciemnych/szarych tłach i tylko nieco widoczny na białych tłach stron internetowych. Będę monitorował - avs forum mówi, że tint po pierwszym pixel refreshu zmaleje. Banding i tint występują w każdym woledzie (chyba, że ktoś trafi na idealny panel, ale to jak wygrać los na loterii), ale na szczęście z czasem maleją lub znikają - najważniejsze, żeby nie było ich widać w grach i filmach. W swoim 5 letnim C8 też przy okazji zrobiłem pixel refresh i zniwelowałem w dużym stopniu banding, który w tym TV miałem dość widoczny w grach i filmach te 3-4 lata temu. Przy okazji ponadto porobiłem testy (slajdy) DW i panel jest praktycznie całkowicie czysty jeśli chodzi o banding i tint (pierwsza generacja paneli qd oled szczególnie miała bardzo dobre panele pod tym względem, a sam qd oled mówi się jest lepszy pod względem bandingu czy tintu). Biorąc pod uwagę powyższe, na 95% C3 zostaje ze mną, a DW (wciąż na gwarancji Dell Polska do sierpnia 2025) idzie na sprzedaż. Po weekendzie podejmę ostateczną decyzję, ale na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony z C3. Zastanawiam się tylko za ile wystawić takiej jakości DW. Biorąc pod uwagę
    • Też się trochę przeraziłem wymaganiami. Ale to EA w sumie.
    • Tez mi sie tak wydaje jesli chodzi o ten RTX HDR, szczegolnie, ze potrafi ubic pare% z wydajnosci. Patrze na ten reshade i troche nie wierze w to ile sie zmienilo od czasow W3 kiedy ostatni raz go uzywalem  
    • Bardo - Łaszczowa - Srebrna (tutaj w stronę Łaszczowej była trochę popsuta ścinkami w zeszłym roku, nie wiem czy naprawili) - Chwalisław Złota fajna tylko w stronę Barda, w drugą za dużo szutrówek. Orłowiec z Lądka do Jaworowej może być. W drugą nie wiem. Międzygórze ok, Stronie śląskie jedynie liznąłem od strony Marcinkowa, zapowiadała się dobrze. Pod Śnieżnikiem ok. Jagodna ok. Za rzeką, Everest ok, reszty nie miałem okazji. Wilcza tylko odcinki singlowe ok, ale trochę ich mało żeby polecić. Hrabiowska i Różańcowa bez szału.
    • Stream testowy z developerami: Na testy można się zapisać na stronie Steama: https://www.supergiantgames.com/blog/hades2-tech-test-sign-up/ https://store.steampowered.com/app/1145350/Hades_II/ Niezbyt podoba mi się UI w niektórych miejscach, ale reszta wygląda niesamowicie. Liczę, że premiera będzie w tym roku.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...