Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1GB więcej dla systemu, żeby dash mógł być generowany w natywnym 4K?

Panowie, ankieta - ile osób wolałoby dodatkowe 1GB dla gier i dash w niższej rozdzielczości? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest puścić im Forzę niż jakiś dynamiczny shooter czy sanboksa. Nie wiem czy akurat ta gra w 4K/60 to jakieś szczególne osiągnięcie. Gość z DF próbuje słodzić jak może, ale czuć tutaj standardowe lanie wody. To bez wątpienia będzie najmocniejszy sprzęt, lecz nadal pozostajemy na gruncie wyciskania ostatnich potów ze starych rozwiązań, a nie faktycznej ewolucji do czegoś nowego. Różnica względem PS4 Pro tradycyjnie ujawni się przy okazji "exów", aczkolwiek nie wiem czy będzie warta choćby o 10% wyższej ceny.

Skorpion to taki po(d)kręcony PROsiak z większą ilością RAMu? wink.gif

Po prostu Xbox Pro. :E Coś tam czarowano nową jakością i tym podobnymi sprawami, ostatecznie dostaniemy kolejny boost i niewiele więcej.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek nie wiem czy będzie warta choćby o 10% wyższej ceny.

konsola 10% lepsza od PRO to jakieś 50% ceny więcej w m$... szczerbaty.gif

 

Ech, szkoda - myślałem, że rzucą mnie na kolana i od razu będę leciał z pianą na pysku do sklepu a na razie jestem w fazie chłodnego wyczekiwania co z tego wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc tylko na specyfikacje można dojść do wniosku że to faktycznie żadna rewolucja. Trochę więcej cyferek ale czy to taki duży "zapas" mocy? Trochę powątpiewam. Zaimplementowali Direct3D 12 w procesorze dzięki temu odciążyli procesor prawie o połowę. Niemniej to nadal Jaguar tylko mocno zmodyfikowany. Szczerze liczyłem na coś bardzo drogiego ale również na coś naprawdę potężnego. Chociaż przy odpowiedniej optymalizacji mogą pokazać ciekawe efekty, trzeba poczekać. Tylko czy w przyszłym roku nie pojawi się czasami PS5 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym nie sądzę.

Ciekawe czy to już teraz będzie standard.

PS5 > X2 > PS5.5 > X2.5 > ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie powinno brzmieć "czy pojawi się PS5", tylko w jakiej formie. Jeśli od teraz obie firmy mają zamiar licytować się takimi półśrodkami, to faktycznie stare zasady odchodzą w niepamięć i zbliżamy się powoli do tego co mamy na PC. Na chwilę obecną nie widzę żadnego sensu w zakupie Pro czy nowego Xboksa. Widziałem Horizona w 4K na Pro i choć wygląda fantastycznie, na moim "starym" telewizorze 1080p również prezentuje się wybornie. Nie wiem więc do czego za bardzo miałbym dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiplatformy mają raczej już zaklepane, w sensie nie będzie to już chłopiec do bicia i wyśmiewania.

Pytanie co jeszcze.

 

2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS5 > X2 > PS5.5 > X2.5 > ...

Na to wygląda. Będą serwować nam półprodukty co dwa lata. Konsola w formie jaką ja znałem skończyła się z chwilą śmierci PS3/X360. Przestały mnie już nawet bawić te same kolejne części "gier ekskluzywnych". Po prostu rzygam tymi grami i nie robią na mnie już żadnego wrażenia. Po 20 latach chyba mam dość. PS4 i One sprzedałem. Chyba całkowicie przeniosę się teraz na PC.

 

Pytanie nie powinno brzmieć "czy pojawi się PS5", tylko w jakiej formie. Jeśli od teraz obie firmy mają zamiar licytować się takimi półśrodkami, to faktycznie stare zasady odchodzą w niepamięć i zbliżamy się powoli do tego co mamy na PC. Na chwilę obecną nie widzę żadnego sensu w zakupie Pro czy nowego Xboksa. Widziałem Horizona w 4K na Pro i choć wygląda fantastycznie, na moim "starym" telewizorze 1080p również prezentuje się wybornie. Nie wiem więc do czego za bardzo miałbym dopłacać.

W końcu przyjdzie taki moment że ludzie zaczną kupować TV 4k na potęgę. W zasadzie już się tak dzieje. Duża cześć z nich wyjdzie z założenia że jeżeli kupować konsole to kupować pod 4K. Czy tego chcemy czy nie technologia idzie do przodu. Niestety w przypadku konsol idzie to dość ślamazarnie.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z perspektywy użytkownika PC taki system nie przeszkadza bo daje elastyczność.

O ile z czasem ewidentnie nie przestaną ubijać wersji na starsze sprzęty.

Z drugiej strony można by się kłócić, że jak trzeba się rozdrabniać to ogólna jakość spada...

 

Do tego zapewnia to mimo wszystko jakiś upgrade i nie trzeba się kisić przez 8 lat na jednym.

 

Są plusy i minusy.

 

 

Telewizory 4k to też jeszcze nie aż tak duży rynek jakby się mogło wydawać.

Podejrzewam, ze zadziwiająco dużo znalazłoby się jeszcze paneli 720p. I nie mam tu na myśli tylko państw generalnie uznawanych za uboższe.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja miała robić wrażenie, a dają znowu procesor tabletowy. W sumie to było do przewidzenia, skoro zakładają kompatybilność nowych gier ze starą konsolą (X1), ale jednak jestem rozczarowany. Nie ma szans na skok jakościowy w przypadku nadchodzących multiplatformowych gier jeśli chodzi o fizykę, AI, interakcję i inne "procesorowe" aspekty.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja miała robić wrażenie, a dają znowu procesor tabletowy. W sumie to było do przewidzenia, skoro zakładają kompatybilność nowych gier ze starą konsolą (X1), ale jednak jestem rozczarowany. Nie ma szans na skok jakościowy w przypadku nadchodzących multiplatformowych gier jeśli chodzi o fizykę, AI, interakcję i inne "procesorowe" aspekty.

 

I tak gry kroją pod ps4/xbox one, a te pro i scorpiony to na zasadzie "renderujemy w zasadzie to samo tylko z większą ilością pikseli". Kolejne konsole to pewnie 2020 i 7nm(?) i chyba ktoś tam jeszcze resztki oleju w głowie zachował, żeby robić gry pod ten sprzęt, a nie 10 letni w 8k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory 4k to też jeszcze nie aż tak duży rynek jakby się mogło wydawać.

Podejrzewam, ze zadziwiająco dużo znalazłoby się jeszcze paneli 720p. I nie mam tu na myśli tylko państw generalnie uznawanych za uboższe.

Nie tak duży rynek, zwłaszcza jeśli chodzi o TV 4K, które faktycznie się nadają do grania, czyli posiadają sensownych input lag. Szeroko polecany Samsung KS7000 to nadal jakieś 4500 zł za przekątną 50 cali, która może się okazać niewystarczająca dla wielu osób - zaleca się siedzenie bliżej ekranu niż w przypadku Full HD. Przede wszystkim nadal pozostajemy w obrębie przerzucania się rozdzielczościami, kiedy ja wolałbym postęp w innych dziedzinach. A tego Jaguar nie jest w stanie zaoferować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zapewnia to mimo wszystko jakiś upgrade i nie trzeba się kisić przez 8 lat na jednym.

Tak było, kiedyś...

 

Obecna generacja miała premierę nieco ponad 3 lata temu, a już mamy dwie konsole (PS4 i PS4 PRO). To ewidentnie pokazuje, że firmy te wolą wydawać tańsze konsole, ale za to w krótszym czasie będą następowały ich ewolucje. Oczywiście znajdzie się jakaś cześć graczy, która powie, że mi ta podstawowa wersja wystarczy. Okej, ale z czasem i oni zaczną kupować to lepsze. Takie chore czasy nastały. Jeden ma lepszą a drugi gorszą konsole, co z czasem będzie się przekładać na efekty wizualne. Ja już pisałem wiele razy, że wolałbym konsole, która faktycznie jest potężna, kosztuje 3000-4000 tyś zł, ale wystarcza na te 8 lat i zapewni przyzwoite osiągi.

 

Prawda też jest taka, że od kiedy Sony i MS złapali się za rączkę z AMD to mamy co mamy, tanie konsole z tabletowymi procesorami.

 

Nie tak duży rynek, zwłaszcza jeśli chodzi o TV 4K, które faktycznie się nadają do grania, czyli posiadają sensownych input lag. Szeroko polecany Samsung KS7000 to nadal jakieś 4500 zł za przekątną 50 cali, która może się okazać niewystarczająca dla wielu osób - zaleca się siedzenie bliżej ekranu niż w przypadku Full HD. Przede wszystkim nadal pozostajemy w obrębie przerzucania się rozdzielczościami, kiedy ja wolałbym postęp w innych dziedzinach. A tego Jaguar nie jest w stanie zaoferować.

Ale o czym Ty piszesz? 90% kupujących konsole i telewizor w ogóle nie zwraca uwagi na input lag. Jako były handlowiec wiele razy tłumaczyłem to moim klientom ale oni i tak swoje. Ważne że jest 4K i że jest tani, podłączy konsole i gra. Ty piszesz o kilkuprocentowej grupie osób której zależy na najwyżej jakości i komforcie grania a takich kupujących w gronie użytkowników konsol jest bardzo mało.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wolisz. Powiedzmy, że ja też.

Jak to się ma w skali globu? A no właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że spodziewałem się większego przeskoku. Szczególnie, że początkowo chodziły plotki o nawet 56 CU, a tu tylko 40. CU się od lat nie zmienia, zawsze po 64 procesory, więc tylko taktowanie ich ratuje. Przy czym układ i tak mocniejszy niż RX 480, co się tam jakoś chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie CPU. Ciężko mi było uwierzyć w 8C Zen więc myślałem o 4c Zen plus 4C Puma, ewentualnie 4C Zen z HT. 8C Puma to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę, zresztą większość graczy woli mieć najmocniejszą konsole - ich moc zadecyduje jak będą wyglądać gry na kolejne lata. Ale devsi, wydawcy.. konsola za 3-4 tys ? "A to się sprzeda ?", "wielkie ryzyko", "podejdziemy z dystansem", krótko mowiąc ryzyko. A dziś najważniejsza jest baza graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiony Jaguar, by zachować kompatybilność. W zasadzie na Zena nie liczyłem nawet, bo tak jakby trochę za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty piszesz? 90% kupujących konsole i telewizor w ogóle nie zwraca uwagi na input lag. Jako były handlowiec wiele razy tłumaczyłem to moim klientom ale oni i tak swoje. Ważne że jest 4K i że jest tani, podłączy konsole i gra. Ty piszesz i kilkuprocentowej grupie osób której zależy na najwyżej jakości i komforcie grania a takich kupujących w gronie użytkowników konsol jest bardzo mało.

Ależ oczywiście, że tak, pisałem z perspektywy nieco bardziej ogarniętych klientów. Nadal jednak udział telewizorów 4K w rynku nie jest tak duży, jak się niektórym wydaje. Sony szacowało, że pod koniec 2016 roku będzie to bodajże 15% w przypadku Stanów. Ciężko więc mówić, że ludzie kupują takie TV na potęgę. A i świadomość konsumencka rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę, zresztą większość graczy woli mieć najmocniejszą konsole - ich moc zadecyduje jak będą wyglądać gry na kolejne lata. Ale devsi, wydawcy.. konsola za 3-4 tys ? "A to się sprzeda ?", "wielkie ryzyko", "podejdziemy z dystansem", krótko mowiąc ryzyko. A dziś najważniejsza jest baza graczy.

No i w ten sposób dzielą graczy konsolowych nawet na własnej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że tak, pisałem z perspektywy nieco bardziej ogarniętych klientów. Nadal jednak udział telewizorów 4K w rynku nie jest tak duży, jak się niektórym wydaje. Sony szacowało, że pod koniec 2016 roku będzie to bodajże 15% w przypadku Stanów. Ciężko więc mówić, że ludzie kupują takie TV na potęgę. A i świadomość konsumencka rośnie.

Dokładnie.

I to dotyczy też ogólnie materiałów oglądanych na tychże.

Sprzedaż DVD vs. BR 2016?

Zootopia - 2,365,389 vs. 2,318,641

Deadpool - 2,190,542 vs. 3,198,112

SWVII - 1,868,786 vs. 5,483,883

I tak dalej...

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w ten sposób dzielą graczy konsolowych nawet na własnej platformie.

Przecież to już zapoczątkowało Sony, co widać po niektórych tytułach. Andromeda nie jest zbyt dobrym przykładem, to ogólnie niedopracowana produkcja, ale na PS4 chodzi bardzo przeciętnie, miejscami jest zwyczajny dramat. U znajomka na Pro w tych samych miejscach (głównie roślinna planeta) problem nie istnieje. Różnica będzie się tylko pogłębiać, żaden z producentów na dłuższą metę nie ma zapewne w planach ścisłej kontroli nad tym zagadnieniem, bo zależy mu przede wszystkim na sprzedaży nowych konsol. W momencie premiery Pro Sony odgrażało się pod publikę, że nie ma mowy o rozwarstwieniu, aby uspokoić posiadaczy "plebs" wersji. Jednak za rękę nikogo trzymać nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleje to co wkleiłem w komentarzach:

"We essentially moved Direct3D 12," says Goossen. "We built that into the command processor of the GPU and what that means is that, for all the high frequency API invocations that the games do, they'll all natively implemented in the logic of the command processor - and what this means is that our communication from the game to the GPU is super-efficient."

 

Processing draw calls - effectively telling the graphics hardware what to draw - is one of the most important tasks the CPU carries out. It can suck up a lot of processor resources, a pipeline that traditionally takes thousands - perhaps hundreds of thousands - of CPU instructions. With Scorpio's hardware offload, any draw call can be executed with just 11 instructions, and just nine for a state change.

 

"It's a massive win for us and for the developers who've adopted D3D12 on Xbox, they've told us they've been able to cut their CPU rendering overhead by half, which is pretty amazing because now the driver portion of that is such a tiny fraction," adds Goossen.

Czyli GPU będzie odpowiedzialna za Draw Call lub przynajmniej ich cześć? Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego 4K - zainteresowałbym się konsolą 4K, gdybym miał monitor 4K. Mam 1440p, świeżo kupiony zresztą, to i nawet nie mam w planach przesiadki. Pewnie w ciągu 2-3 lat nabędę jakiś fajny z HDR, ze zmianą grafy na coś lepszego, to wtedy się nad konsolą pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że patrząc z perspektywy kowalskiego, który idzie do sklepu po NOWY telewizor, to on chce ten "najlepszy" czyli właśnie 4K, który jest tak bardzo reklamowany teraz w telewizji. I jak on sobie go kupi, to będzie mógł oglądać filmy w lepszej jakości i grać na konsoli w wyższej rozdzielczości. Przecież jego sąsiad ma 4K i on nie może kupić gorszego np FHD. Tak to wygląda w rzeczywistości. A że budżet jest ograniczony to i ten 4K będzie marnej jakości. Ale ważne że jest 4K.

 

Inna sprawa, pomijając kwestie 4K, jest jeszcze framerate który dla większości graczy w tym jeszcze momencie może mieć większe znaczenie niż rozdzielczość. Dlatego mogą oni myśleć o przesiadce z PS4 na PROsiaka czy chociażby na Scorpio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...