Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem Gears of War 4 i w sumie mam mieszane uczucia. Przeszedłem części od 2 do 4 po kolei i wyraźnie widać, że ta ostatnia część jest trochę inna od reszty. Trzecia część jakoś najlepiej mi przypadła i rozgrywka była bardzo urozmaicona, a lokacje ciekawe i przemyślane. Dodatkowo w GoW 4 bohaterowie strasznie przynudzający i mało charakterystyczni. Brakowało mi Cole'a :E

 

Po nowym roku z ciekawszych exów mam zamiar zagrać w Forze. Tylko akurat Motorsport mnie za bardzo nie interesuje, bo nie lubię samochodówek nastawionych na realizm, a bardziej bym chciał zagrać w Horizon 3. Ściągnąłem teraz też Dirt Rally, bo jest w Game Pass, ale jakoś granie w takie realistyczne rajdówki bez kierownicy nie dają mi wielkiej frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A Gears of War 1,2,3 długie są? Bo muszę się w końcu zabrać nigdy nie grałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pogrywam sobie w AC Origins na Xbox X, i fajno sie gra ;). Gra na pewno duzo lepsza od Unity i Syndicate (całe szczęście). Natomiast nie czuje takiej ochoty by ciągle w nią grać. Dlatego ten tytuł chyba pozostanie mi na dłużej i co jakiś czas bede uruchamiał by porobić jakieś misje itd. Zobaczę jeszcze :)

 

Natomiast niesamowicie mnie kusi Deus Ex Human Revolution :D oraz ME 1.. Przypał prawda? :> Kupuje się taką konsolę a ma się ochote na granie w prehistoryczne produkcje :D.

Masz kompa, który DEHR i ME1 odpali w zdecydowanie lepszej jakości niż XOX, bo tych tytułów nikt na konsoli nie ulepszył. Już pisałem, że to, jak wygląda ME1 na klocu to woła o pomstę do nieba ;) Ale i tak nic nie przebije Wiedźmina 2 - to, jak ta gra jest paskudna na konsoli, głównie przez sam sposób jej renderowania, to się w głowie nie mieści. Początkowo sądziłem, że może mam jakieś glitche graficzne, ale potem się okazało, że rzeczywiście ten tytuł tak wygląda.

Wczoraj sobie na XOX ukończyłem tego odświeżonego bulletstorma i widać, że gra była projektowana pod pada, bo gra się w to po prostu świetnie. Przez większość gry chodzi dobrze, czasem zdarzy się lag (i raz zwiecha :E ), ale nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat W2 był fajny kiedyś wywiad na EG i pierwsze co wycieli oraz pogorszyli to 2/3 animacji z wersji PC, bo tego nie widać na pierwszy rzut oka, a to, że dużo gorszy feeling w gameplayu..... cóż.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Masz kompa, który DEHR i ME1 odpali w zdecydowanie lepszej jakości niż XOX, bo tych tytułów nikt na konsoli nie ulepszył.

 

Deus Ex HR nie idzie grać na PC. Uruchamiając grę w rozdziałce fullHD lub 4K na TV literki i UI są zbyt małe. Twórcy wiedzą o tym problemie ale mówią, żę gra jest przystosowana do grania na monitorze. Paranoja. A granie na monitorze w tego typu gry mija się z celem nawet kosztem grafiki. (jest nawet szeroka o tym dyskusja na oficjalnym forum Eidos).

 

Btw. Deus Ex HR na Xbox uruchamia się w upscalingu 4k :) i UI jest również wysokiej jakości. Jedynie napisy są troszkę rozmyte przy tym upscalingu 4k ale lepsze to niż nic.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie w jakiego typu gry na monitorze mija się z celem? :D W tytuły z widokiem z pierwszej osoby, które od zawsze są na PC? W grę ze stricte pecetowej serii, której wcześniejsze części większość i tak ogrywała na monitorze? No bez przesady.

I nie mów mi, że coś "nie idzie", skoro ja tę grę ukończyłem i jakoś nie mam niemiłych wspomnień :D W 1080p nie ma przecież żadnego problemu, a w normalnym, nieskalowanym 4K, to Twój PC i tak by tego nie pociągnął, więc nie musiałbyś tego ustawiać w ten sposób.

A tak swoją drogą, skąd Ty wziąłeś info o jakimś upscallingu tej gry do 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wiesz co moze się zle wyraziłem. Miałem na myśli, że "dla mnie osobiście" mija się z celem granie na monitorze. Głównie dlatego, że wolę w takie gry grać na większym ekranie :). Ktoś jak lubi na monitorze to oczywiscie ma ku temu pełne prawo :). Ja odkąd zakupiłem PS3 i zaczałem grac na TV to już nie myślę o powrocie do monitora :). A przed posiadaniem konsoli to prawie 20 lat na monitorkach się grywało :). Oczywisćie mam tu na myśli gry 3D, bo niektóre RPG, indyki czy strategie to tylko na monitorze :).

 

Mam nową grafikę i grałem w parę gier na 4K na TV (z PC) jest ok. śmigają niektóre gierki spoko no ale dla mnie akurat jest to uciążliwe i mało wygodne. A próbowałem różnych sposobów. Jeśli miałbym przełączac na TV raz na tydzień to ok ale codziennie? Nie nie Windows 10 słabiutko sobie radzi z tym. Dlatego albo grać tylko na monitorze jak np robisz to ty, albo zakup konsoli :).

 

Co do Deus Ex HR i upscalingu 4k. No właśnie nie moge tego rozgryżć. Jak włączam konsolę to TV automatycznie ustawia tryb ekranu czyli pisze 4K prawda? Jak włączam grę to nadal jest ta rozdziałka. I nie przełącza na niższą czyli FullHD (tak jak robił to PS4 pro gdy ostatnio grywałem na niej w starsze gry). I nie wiem do końca jak to robi xbox? Musiałbym pogrzebać w opcjach konsoli odnośnie rozdziałek? Jest coś takiego?

 

Najlepszym rozwiązaniem to byłoby włączenie np Deus Ex i sprawdzenie rozdziałki, tylko jak to zrobić z poziomu Xboxa one X? Na PS4 były opcje fullhd, 4K i było jasno.

A tak poza tym życzę wam szczęśliwego nowego roku!

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zabawie świąteczno-noworocznej z Xbox One X - znalazłem w tym czasie kilka godzin, aby pobawic się Tomb Raiderem. Na 4k i HDR wygląda świetnie, chociaż zdarzyło się kilka miejsc, gdzie przycinanie było widoczne.

 

Gram w trybie enhanced visuals i tutaj na jakość nie mogę narzekać. Sumarycznie z konsoli jestem zadowolony i cisnę kolejne poziomy, zakupiłem poprzedniego Tomb Raidera, więc mam najbliższe 2-3 miesiące z głowy :D

Edytowane przez Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell xbox już od wersji S skaluje gry 1080p do 4k jak masz go podłączonego do TV 4k.

https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/console/4k-on-xbox-one

 

Działa to tak samo czy bardzo podobnie jak telewizor skaluje filmy 1080p do 4k.

 

A z tym przełączaniem na TV to nie wiem o co ci chodzi. Win 10 śmiga na TV tak samo jak na monitorze, który byś podłączył kabelkiem HDMI. Sam ostatnio gram więcej na TV z PC niż na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja powoli sobie pogrywam w AC Origins :). Taka lajtowa produkcja z ogromnymi bugami i problemami. SI momentami nie istnieje + np walka ze zwierzętami . Eh troszkę szkoda, że gra tworzona przez tyle programistów posiada tak rażące błedy.. ogólnie bardzo sympatyczna giereczka ale to gra tylko na jeden raz. Dlatego przejdę to odpsrzedam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak wcześniej mówiłeś, że Cię trochę nudzi i nie możesz dłużej wysiedzieć, to zanim skończysz, to będzie już poniżej 100 zł do kupienia na allegro :) Ja się cieszę, że jednak nie kupiłem wersji, bo druga połowa gry dużo słabsza, nie mogłem się doczekać końca. Szczerze, to wyżej oceniam Unity a nawet Syndicate. Gdyby nie ta druga, nudna połowa gry to dałbym z 2 oczka więcej.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem Originsa i powiem że podobał mi się bardzo teraz kończę wszystkie znaki zapytania i dalej mi się nie nudzi.

Ogólnie podoba mi się bardziej jak Syndicate i Unity, ile ludzi tyle opinii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No, jak wcześniej mówiłeś, że Cię trochę nudzi i nie możesz dłużej wysiedzieć, to zanim skończysz, to będzie już poniżej 100 zł do kupienia na allegro :)

 

Tzn nie to, że nudzi. Jakby to wyjaśnić. Po prostu nie mam takiego parcia by w nią grać i grać..Ale jak już ją włącze to mijają godziny :). Bayek bardzo ciekawa postać. Natomiast troszkę sie boje o samą fabułę ;/. Mimo to na razie zwiedzam ALeksandrię i ruszę z fabułą :).

 

Btw. Te drzewko umiejętności strasznie szybko się odkrywa.. Mam bodajże 13 lvl i przybyłem do ALeksandrii by odnaleźć swoją żonkę. A patrzę na drzewk to już prawie połowę umiejętności mam odkryte .. Czy będą jeszcze jakieś inne drzewka w dalszej fazie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problemy z odblokowaniem osiągnięć w grach na klocku? Gram sobie w Diablo 3 z dodatkiem necro, zostały mi do odblokowania trzy achievementy, z czego dwa powinny już się aktywować, bo mam w nich 100%, ale niestety nic się nie dzieje.

 

Tak poza tym, to zdecydowanie odradzam granie w van Helsinga z Golda. Ta gra jest tak słaba i tak nieprzystosowana do rozgrywki na konsoli, że nie wytrzymałem z nią 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeej, w koncu wrocila do mbie konsola z naprawy :E

 

Sciagnalem Wieska i mam pytanko. Chcialem sprawdzic tryby grafiki i domyslnie mam ustawiony tryb 4K. Ale po przestawieniu na tryb wydajnosci nie mam jak tego zatwierdzic, tzn wciskam A i nic sie nie dzieje, jedynie jak cofne sie do menu przyciskiem B. Zadnych zmian nie zauwazylem, tylko tv przelaczyl mi sie na tryb HDR. Podpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że to jakiś bug i po zmianie niby działa tryb performance ale pokazuje 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem i faktycznie jest tak jak mowisz. Widac zmiane ale mam wrazenie, ze jednak nie w kazdych warunkach trzyma 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digital foundry pokazało film na którym nie ma stałych 60 klatek w trybie performance także to było już wiadomo dawno.

Klatki zmieniają się dynamicznie tak samo jak rozdzielczość :)

Słaby procesor :)

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w Quantum Break na xox? Jak się prezentuje? Aż szkoda gry na zwykłym klocku, bo widać że niebrzydka, ale przez niską rozdzielczość to wygląda strasznie rozmemłane i no szkoda patrzeć bym powiedział.

Przy okazji grę też przed chwilą ukończyłem i faktycznie taka, jakaś, nijaka.

Jednak Max Payne to Payne. Kolejne gry nie mają już do niego startu, choć QB miał swoje przebłyski i mogła to być lepsza gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja jeszcze nie ale zamierzam przejść za jakiś czas :). Przejdę i odsprzedam dalej.

 

AC Origins faktycznie fajna giereczka, nie jest to żadna rewolucja ae przyzwoita produkcja. Nawet udała się fabuła jak na grę sandboxową. Zobaczę jak się to dalej rozwinie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w Quantum Break na xox? Jak się prezentuje? Aż szkoda gry na zwykłym klocku, bo widać że niebrzydka, ale przez niską rozdzielczość to wygląda strasznie rozmemłane i no szkoda patrzeć bym powiedział.

 

Dałem radę 3-4 godziny pograć i odpuściłem. Straszna nuda.Poza tym grafika nie porywa.Duzo błędów graficznych i odczuwalne 25 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do Battlefielda 4 i pierwsze co się rzuca w oczy to 720p. Trochę to jest słabe, że wykorzystanie mocy Xbox One X zależy od widzi mi się wydawcy. Dynamiczna rozdzielczość by już załatwiła sprawę. Każda gra na Xbox One powinna mieć to zaimplementowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do Battlefielda 4 i pierwsze co się rzuca w oczy to 720p. Trochę to jest słabe, że wykorzystanie mocy Xbox One X zależy od widzi mi się wydawcy. Dynamiczna rozdzielczość by już załatwiła sprawę. Każda gra na Xbox One powinna mieć to zaimplementowane.

BF4 wyszedł w 2013r, fakt, że specsy bazowego X1 nie uległy od tego momentu zmianie, ale pamiętaj, że to już staruszek jest i siłą rzeczy EA nie wypuści nań żadnej łatki odblokowującej dynamiczną rozdziałkę. Dla X1 nawet to 720p bywało momentami za wysoko do 60fps, bo klatki leciały. Ja bym wolał już upgrade do BF1 pod XOXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Panowie jak to jest z tym Game pass.. Jak skończy mi się abonament to gry sie nie kasują z dysku prawda? Jak wykupie to będę mógł dalej grać w gry pobrane z tej usługi prawda? Czyli cos jak jest w PS+ na pS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...