Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

tylko na tv to dziala bez problemu wiec trzeba czekac na lepsze monitory a tutaj dobry monitor to zapowiada sie od 10k w gore z dobrym hdr. wiec co jak co ale monitor i konsola to kastrowanie konsoli.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się głeboko myslę czy swojej xox nie sprzedać, właczyłem ją ostatnio tylko jak przeczytałem że jest jakaś aktualizacja,W sumie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ,ale mam tv z porzadnym HDR.Nie lubie kastrować nic ze sprzętu jak nie trzeba , a ta XOX leży odłogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprzedaj...

Albo nie sprzedawaj...

 

Ja też mam niczego sobie PC, ale gram tam tylko w strategie, BF1 i Overwatcha.

Resztę wolę ograć na którejś z konsol.

 

BTW. Wczoraj kupiłem Quantum Break (30zł w MediaExpert, jakby ktoś był zainteresowany).

Aktualizacja 75GB... "wkładasz płytę i grasz"... mówili...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby cieszyć się HDR trzeba wysokiej klasy TV najlepiej OLED ew LED z kilkuset strefami podświetlania. Na monitorze komputerowym to tylko kiepska namiastka.

Nie wiem czy obecny soft konsoli obsługuje wszystkie monitory z freesync.

Tu się bardzo mylisz. W klasycznych LCD te mające bardzo dobrą implementację HDR bardzo często nie mają strefowego podświetlenia.

OLED mają wspaniały kontrast ale jednocześnie mniejszą jasność od topowych lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się bardzo mylisz. W klasycznych LCD te mające bardzo dobrą implementację HDR bardzo często nie mają strefowego podświetlenia.

OLED mają wspaniały kontrast ale jednocześnie mniejszą jasność od topowych lcd.

Jaki naprzyklad led bez strefowe go podświetlania ma dobry hdr ? :D

 

Co komu po super jasności jak czerń bez strefowe go podświetlania jest żałosna?

 

Co innego taki sony zd9 model z segmentu premium który ma tych stref setki i pomimo najlepszego hdr czerń wygląda całkiem nieźle i efekt potrafi wywołać lekkie wow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z ta czernia bo zaraz bedzie tak ze tylko oledy maja czern dobra a inne tv to juz lipa. na oledzie czern jest lepsza i z tym sie zgodze ale trzeba byc onanista zeby pisac ze na lcd jest czern slaba. zejdzmy troche na ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

bez przesady z ta czernia bo zaraz bedzie tak ze tylko oledy maja czern dobra a inne tv to juz lipa. na oledzie czern jest lepsza i z tym sie zgodze ale trzeba byc onanista zeby pisac ze na lcd jest czern slaba. zejdzmy troche na ziemie.

 

U mnie na moim LED TV Czerń jest bardzo dobra. Może nie taka jak w Oledach ale wystarczająca. Czerń to czerń a nie jakieś inne oszukane barwy i to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dlatego jak czytam takie cos co kolega wyzej wypisuje ze jak nie masz strefowego podwiestlania jest lipa to sie zastanawiam dokad swiat zmierza. nie popadajmy w taka skrajnosc. no ale kolega ma oleda to trzeba sobie podbic ego.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Haha dobre :)

 

Czerń na ledach bez matrycy va i strefowego wygaszania jest słaba i nie ma to nic wsolnego z tym ze mam oleda .

 

 

 

Wcześniej siedziałem na va sony.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie masz w monitorze prawdopodobnie hdmi 2 tylko 1.4. wiem ze na starym hdmi nie da sie puscic takiego sygnalu. czytalem gdzies o tym watek. takze tutaj zglebilbym temat tym kierunku. do hdr i 4k potrzeba hdmi 2 wersje ale nie ma opcji zebys puscicl na 144hz.

W monitorze mam HDMI 2.0, zresztą już sobie poradziłem z HDR. To tylko wina debilnego systemu w konsoli Microsoftu, który nie pozwoli włączyć HDR, gdy nie masz ustawione 4K. Co do 144 Hz, powinna być opcja 120 Hz, która według Microsoftu działa do 1440p. No ale jednak nie działa nawet na 1080p. Można za to włączyć FreeSync 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie po co oni to dodaja jak gra ma stale 30fps lub 60 i tak naprawde niepotrzebne sa jakie freesync itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gier ze stałym jak skała 60 FPS to ze świecą szukać na konsolach. Opcja się przyda wszędzie tam, gdzie będzie odblokowany FPS powyżej 30. Mając Freesync nie ma w takim przypadku żadnego sensu, by blokować na 30, skoro wszystko powyżej i tak będzie płynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się głeboko myslę czy swojej xox nie sprzedać, właczyłem ją ostatnio tylko jak przeczytałem że jest jakaś aktualizacja,W sumie to nie wiem.

Ja bym poczekał jeszcze do Red Dead Redemption 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja nawet nie wiem co to jest to freesync :D tak sie te technologie zmieniają żę głupieje. To coś z odswiezaniem jak V-sync na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tak tak tylko jesli masz staly fps to na nic sie zdaje ta technologia. chyba ze masz gre 100fpsa tv 60hz ale poki co to nierealne.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. W3 ma odblokowany fps. Freesync by jak najbardziej zadziałał.

Ps. Działa to już w jakichś grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak tylko jesli masz staly fps to na nic sie zdaje ta technologia. chyba ze masz gre 100fpsa tv 60hz ale poki co to nierealne.

Ty chyba nie rozumiesz jak to działa, skoro podajesz przykład 100 fps na TV 60 Hz :lol2: Freesync się sprawdza, gdy na TV 60 Hz masz grę, która robi do 60 FPS, ale nie ma stabilnej liczby klatek. Tak jest choćby Gears of War 4 w trybie performance, czy we wspomnianym Wiedźminie. Wtedy masz niezależnie od sytuacji płynnie, nie czujesz spadku. I tak, to się na nic zdaje, gdy masz stały FPS, szczególnie jak to jest te śmieszne 30 kl./s, ale gry z 60 fps najczęściej stabilnego framerate'u nie mają.

 

@lukadd

To nie jest kwestia działania w grach, bo to się aktywuje automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli rozumiem, że działa. Ciekawe kiedy Sony wprowadzi tą funkcję, bo nawet nie myślę, żeby się na to nie zdecydowali :E Szykuje się trochę TV z freesync. A monitorów jest pełno tylko, nieraz w nich średniawo z zakresem tego freesync gdy działa dopiero od ~40-45fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz jak to działa, skoro podajesz przykład 100 fps na TV 60 Hz :lol2: Freesync się sprawdza, gdy na TV 60 Hz masz grę, która robi do 60 FPS, ale nie ma stabilnej liczby klatek. Tak jest choćby Gears of War 4 w trybie performance, czy we wspomnianym Wiedźminie. Wtedy masz niezależnie od sytuacji płynnie, nie czujesz spadku. I tak, to się na nic zdaje, gdy masz stały FPS, szczególnie jak to jest te śmieszne 30 kl./s, ale gry z 60 fps najczęściej stabilnego framerate'u nie mają.

 

@lukadd

To nie jest kwestia działania w grach, bo to się aktywuje automatycznie.

nie musisz mi tego tlumaczyc bo uzywam tego na kompie i wiem jak to dziala, napsialem wczesniej ze jesli masz staly fps jest to zbedne, przyklad ktory ty podales jest oczywiscie trafny a moja analogia odniosla sie az nadto po prostu do monitora.

 

Czyli rozumiem, że działa. Ciekawe kiedy Sony wprowadzi tą funkcję, bo nawet nie myślę, żeby się na to nie zdecydowali :E Szykuje się trochę TV z freesync. A monitorów jest pełno tylko, nieraz w nich średniawo z zakresem tego freesync gdy działa dopiero od ~40-45fps.

poki co jest to zbedne, ile masz gier gdzie masz odblokowany klatkarz? strasznie malo. zanim wjedzie to w standard tv to wyjdzie pewnie juz ps5. a nie sadze aby ktos kto kupowal tv sugerowal sie czy ma freesync czy nie bo takich gier z odblokowanym fps jest ulamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest strasznie mało, ale jest. Więc lepiej, że dają taką opcję, niż mieliby jej nie dawać w ogóle. Jeśli gra pozwala wybrać 30 fps lub odblokowane niestabilne 60, a mam ekran z freesync, to nie ma się co w ogóle zastanawiać nad tym pierwszym. I bawi mnie Twoje "jest to zbędne" - no fajnie, dla Ciebie jest, dla mnie nie jest.

 

Poza tym nowa aktualizacja włączyła opcję 120 Hz. Niby w testowej wersji już było, ale ja miałem zainstalowaną betę i nie działała. Teraz bangla, choć w sumie i tak nie ma to znaczenia, bo konsolki nie mają przecież gier z taką płynnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam obie konsole i poki co nie ma gry ktora mialaby skaczacy fps, a taki gow np to gram w wyzszej rozdzielczosci wiec i tak jest stabilne 30fps. bo nie ma gier gdzie 4k i skaczacy fps. do tego nie gram na monitorze bo to porazka przy konsoli wiec tak uwazam za zbedny bajer bo w 99% nie jestem w stanie wykorzystac freesynca chocbym chcial. wiec tak uwazam to za zbedny bajer i poki co tylko jesli ktos gra na monitorze i uzytecznosc tego obecnie na konsoli jest marginalna. wiec jak ciebie to jara ze odpalisz jedna czy dwie gry z freesync to nie mam nic przeciwko. jesli wieksozsc gier bedzie miala odlobkowany klatkarz i bedzie skaczacy fps to wtedy uznam to za przydatne a nie cos co moze 1% gier wykorzysta i to jeszcze z monitorem. szanuje twoje zdanie ale ja pozostane przy swoim.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba żyjesz w jakimś alternatywnym świecie, skoro twierdzisz, że nie ma gier ze skaczącym FPS. Zdecydowana większość ma skaczący, te ze stabilnym jak skała trudno znaleźć, a nie odwrotnie. Inaczej jest z odblokowanym lub tym pseudo 60 FPS (bo gier, gdzie 60 FPS jest stałe to nie ma prawie w ogóle, może poza Forzą), ale tych też się "trochę" znajdzie: GoW, Rise of the Tomb Raider, Doom, Hitman, Path of Exile, Diablo III, Super Lucky's Tale, Titanfall, Titanfall 2, Project Cars 2, Ark: Survival Evolved, czy Monster Hunter World. Część z tych gier, jak np. ostatnia, ma około 45 FPS na XOX, więc FreeSync jest idealny.

Twierdzenie, że to zbędny bajer, bo akurat TY nie możesz skorzystać jest po prostu zabawne. FreeSync ma trafić do telewizorów tak w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys nauczyl sie czytac ze zrozumienim to bys nie pisal tego co piszesz bo po pierwsze w poprzednim poscie napsialem ze malo jest gier z odblokowanym klatkarzem (wiec gdzie twierdze ze nie ma takich gier??) a w kolejnym ze w 4k klatkarz jest staly i wtedy problem nie dotyczy. to co wymieniles to nadal nie 1% gier. wygodna opcja dla kogos kto ma monitor ale ktos kto kupuje juz nowy tv to gra w 4k wiec nawet jak to beda ladowac do tv to wykorzystanie tego bedzie na marginalnym poziomie.wiec ja jako uzytkownik jak zoabcze z tego wymierne korzysci to wtedy bede to zachwalal tak jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będzie freesync w TV to coraz więcej gier będzie miało odblokowany fps. Świetna sprawa dla dynamicznych gier, Doom, BFy, CODy, samochodówki itd.

 

Ostatnio chciałem pograć w GoW w odblokowanym fpsie i nie podobało mi się granie z judderem, więc grałem na locku w 30fps. Freesync bardzo by się tu przydał.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...