Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A te co są juz zapisane na konsoli da się jakoś przenies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim przypadku faktycznie nie ma innej opcji niż OneDrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Onedrive i później na pc ściągnięcie i zrzucenie na pendrive.

 

Dużo zachodu, pozatym nie używam pc ani laptopa ani stacjonarny na chwile obecna, tylko tablet.

 

Bardziej by mnie interesowała opcja podłączenie pendrive do xboxa i zgranie bezpośrednio, ale właśnie nie wiem jak to zrobić. Na ps4 jest to dużo bardziej czytelne.

 

No to jeszcze lepiej.. ja wole na iPadzie .. Zainstaluj apke XBOX i tam masz od razu screeny :D z onedrive! I wtedy mozesz edytowac i rozne rzeczy..

 

Na androidzie jest na pewno taka sama apka. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.xboxone.smartglass&hl=pl to chyba ta.. dla tabletow i ipadow jest troche inna czytelniejsza niz na mniejsze ekrany

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rzeczywiście to onedrive działa, i jest w miarę wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w/w konsolkę i mam takie pytanie dla posiadaczy TV z HDR.

Macie w opcjach konsoli włączoną opcję "Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2"?

Ja mam zaznaczoną, a gdy ją odznaczę to wyłącza się HDR mimo że "Zezwalaj na tryb HDR10" jest zaznaczony. Tak posiadam TV z HDR.

 

Z drugiej beczki mam problem z FIFA 19, raz chodzi płynnie, widać stałe 60fps`ów. Innym razem są zauważalne spadki fps. Wczoraj rozegrałem ponad 15 spotkań bez żadnych spadków, dziś odpalam pierwszy mecz i od pierwszego gwizdka spadki. Nie wiem czym to jest spowodowane i strasznie mnie irytuję. Próbowałem już ją odinstalować i pobrałem na nowo lecz to nie pomogło. W innych grach nie ma problemu ze spadkami wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w/w konsolkę i mam takie pytanie dla posiadaczy TV z HDR.

Macie w opcjach konsoli włączoną opcję "Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2"?

Ja mam zaznaczoną, a gdy ją odznaczę to wyłącza się HDR mimo że "Zezwalaj na tryb HDR10" jest zaznaczony. Tak posiadam TV z HDR.

ja tak miałem jak opisałeś w samsungu, ale później zrozumiałem że trzeba włączyć tryb gry w ustawieniach telewizora dla Xboxa i już HDR działa bez tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest np. "GRA" lub "HDR-GRA", gdy konsola tak jak by nie podaje HDR to tryb z "HDR-GRA" zmienia się na "GRA".

 

Np. jestem w menu głównym konsoli to tryb jest "GRA", odpalam grę to wyskakuje komunikat "Sygnał HDR" i wskakuje tryb "HDR-GRA"

Edytowane przez sulek1124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No tryb HDR załącza się tylko gdy TV wykryje materiał obsługujący te technologie. Czyli np masz podlaczonego Windowsa i uruchomiony odtwarzacz filmowy.. To nadal nie będzie TV widział HDR. DOpiero jak uruchomisz jakis film HDR.. Wówczas od razu zmieni sie obraz na właściwy :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, rozumiem. A dlaczego muszę mieć zaznaczone "Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2", i co to wgl jest? I coś na temat FIFY w sprawie spadków fpsów? Będę bardzo wdzięczny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No wlasnie sam do konca nie kumam ale wiem ze to jak to właczysz to wtedy materiał który go obsługuje będzie skompresowany. Bo chyba domyslnie xbox wyswietla 4:4:4? jak masz obraz 4K.. A 4:2:2 to chyba jest pomocny przy prawidłowym wuyswietlaniu odbiornika TV.. Moze to jest jak masz starsze TV? Np jakis LED z przed 2015r. Tak ja to rozumiem ale moge sie mylic :). Jak ktos wie to prosze o wyjasnienie.

 

Niby te 4:2:2 pomaga przy prawidłowym odbieraniu jakości HDR. No ale ja tam dokładnie nie wiem ;/

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to, ważne że z tym trybem HDR działa, ale jakoś nie daje mi to spokoju. Bardziej mnie martwi i irytuje temat FIFY kurcze nie wiem co jest. Jak oglądam na YT to ludzie nie mają problemów z płynnością i nawet nic na ten temat nie mogę wygooglować.

 

TV mam taki - https://www.philips.pl/c-p/50PUS6703_12/6700-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-smart-4k-uhd-z-3-stronnym-systemem-ambilight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre złomiaste telewizory nie obsługują 4:4:4 i po to jest chyba to ustawienie 4:2:2. Generalnie oznacza ono że tracona jest część informacji o kolorze. W TV to w ogóle używa się 4:2:0

 

Co do HDR: This is due to the bandwidth limitations of HDMI 2.0. It is not currently possible to output 4k @ 60 Hz with 4:4:4 and 10 bit HDR.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to wina kabla HDMI? Mam podłączony w odpowiednie porty ori kabel od xboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to wina kabla HDMI? Mam podłączony w odpowiednie porty ori kabel od xboxa

 

Chodzi o to że teoretycznie to do obrazu w 4k 60fps i HDR10 potrzeba HDMI2.1 żeby to się dało ogarnąć. HDMI2.0 ma za małą przepustowość. W końcu to nie wiem jakie HDMI ma Xbox one X ale telewizor to raczej na bank ma 2.0. I nie tylko Twój, raczej tak jest u wszystkich większości. Z drugiej strony mało która gra ma 60fps i 4k. Jak gra ma 30fps i 4k to HDMI2.0 da radę.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulek1124 rozumiem, ze jak odznaczysz YC 4:2:2 to w TV 4K - szczegóły opcje HDR są na czerwono? Tu ktoś miał podobny problem

więc wygląda na to że ten model TV tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim tym którzy się wypowiedzieli w temacie HDR i myślę że nie ma co szukać dziury w całym, HDR działa i to się liczy. Lecz tak jak wspomniałem kilka postów wyżej nurtuje mnie problem FIFY 19. Mógłby ktoś kto gra w 19 na One X się wypowiedzieć jak to u niego wygląda. Bo ja mam straszne spadki fps`ów w losowych momentach, raz zagram 15 spotkań bez problemu innym razy spadki widać od pierwszego gwizdka i tak kilkanaście razy w ciągu jednego spotkania. Będę bardzo wdzięczny za każdą wypowiedź i być może jakieś wskazówki jak rozwiązać mój nieszczęsny problem. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to że teoretycznie to do obrazu w 4k 60fps i HDR10 potrzeba HDMI2.1 żeby to się dało ogarnąć. HDMI2.0 ma za małą przepustowość. Z drugiej strony mało która gra ma 60fps i 4k. Jak gra ma 30fps i 4k to HDMI2.0 da radę.

 

Wczoraj się właśnie nad tym zastanawiałem. Faktycznie w 30Hz 4:4:4 RGB 10-bit spełnia wymogi HDMI 2.0:

HDMI_versions_and_formats_3.png

 

Nie da rady tego zrobić dla 60Hz, za mała przepustowość tak jak napisałeś. Gry na XONE X są w zdecydowanej większości w 4K w 30FPS (są wyjątki oczywiście 4K 60FPS lub rozdzielczość zmienna dochodząca do 4K, ale spadająca wraz z większą akcją) ale cóż z tego jak przecież chyba nie da się 30Hz ustawić w konsoli Microsoftu.

 

@sulek1124: Generalnie, to dla pełnej wierności, w przypadku gdy włączasz grę bez obsługi HDR, to należy w ogóle w opcjach przestawić 10-bit na 8-bit. Chodzi o to, że masz wtedy właśnie nieucięte RGB 4:4:4 8-bit, a te gry i tak nie są w 10. Natomiast zostawiając 10-bit zamiast RGB masz YUV 422. Tutaj spory wątek o tym na Reddicie:

 

Upewnij się również, że poziom czerni jest zgodny z ustawieniem kolorów w konsoli. Nie wiem jak w Philipsie to wygląda, ale przykładowo w Samsungu jest opcja "HDMI Black Level" Low lub Normal. Low jest dla Standard Color Space w ustawieniach XBOXA, Full dla PC RGB. Przy czym nie ma sensu tutaj akurat iść w PC RGB, spokojnie może zostać domyślne ustawienie konsoli 'Standard Color Space', byle sygnał z telewizora też szedł limited/low czy jak to tam Philips u siebie nazywa.

 

"In summary, use the 8-bit color depth setting for optimal color depth in SDR.

 

Side note regarding color space: The PC RGB color space option is intended to provide full range RGB 0-255, which you only want enabled if your TV is set to an RGB Full mode (labeling varies by TV manufacturer). In standard color space mode, the system will output RGB 16-235 (RGB Limited), when 8-bit color depth is selected. You will still get RGB Limited output with the standard color space enabled, which is what you typically want for most material."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej nic nie grzebac w TV i konsoli bo default jest najlepszy. I nie przejmowałbym się tym 4:2:2 bo przy 4k to i tak jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co Panowie, jakieś pomysły dlaczego w Fifie spadają fps`y?

W Fifie nie spadaja fpsy. Może upłynniacz w TV masz włączony, który powoduje sporadyczne szarpanie obrazu i wrażenie spadku płynności na krótką chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym to sprawdzić, jak przeglądałem ustawienia TV to nie widziałem żadnej opcji "upłynniacz". Tylko że ta spadki fpsów nie są chwilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb gry w TV włączyłeś? Wyłącza on wszystkie 'upłynniacze' i zmniejsza input laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tryb obrazu "GRA - HDR" znalazłem w TV tą opcję co upłynnia obraz i wyłączyłem. Póki co jest ok, ale tak jak wspomniałem wcześniej spadki pojawiają się w losowych momentach i nie zawsze, więc później pogram jeszcze i zobaczę jak to będzie.

 

//edit:

 

Wczoraj wszytko ok, dziś odpalam i spadki są, nie mam już sił... :(

Edytowane przez sulek1124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Scorpio dzisiaj poleciał do krainy wiecznych łowów :(

Najpierw ciął w menu czasami w grach a dzisiaj zatrzymywał pobieranie plików i po kilku restartach błędy E102/E105/E101.

Przywracanie ustawień odłączanie z prądu i wgrywanie aktualizacji offline nie działa cały czas te sama błędy.

Wygląda mi to na awarię dysku.

Pozostaje serwis jutro dzwonię :(

Najgorsze jest to że chciałem demo Residenta 2 na One X zobaczyć.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...