Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

xbox-project-scorpio-620x349.png

 

Microsoft szykuje się do wielkiego ujawnienia Project Scorpio.

 

Project Scorpio to kryptonim nowego, ulepszonego Xboksa, który w założeniach ma rozłożyć PlayStation 4 (również model Pro) na łopatki. Firma zapowiadała już, że maszyna będzie posiadała m.in. najpotężniejszą kartę graficzną, jaka kiedykolwiek trafiła do konsoli. Całość ma mieć moc sześciu teraflopów

 

Zastosowane komponenty mają robić wrażenie. W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiła się informacja, że Microsoft zamierza uchylić rąbka tajemnicy na temat nowej wersji konsoli Xbox. Prezentacja konstrukcji miałaby się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Teraz dowiedzieliśmy się, że specyfikację sprzętu poznamy prawdopodobnie już w najbliższy czwartek. źródło PClab NEWS

W momencie publikacji materiału, swoją szczegółową analizą ma pochwalić się Digital Foundry. Jeśli to się potwierdzi, to możemy możemy mieć pewność, że na E3 2017 Microsoft skupi się wyłącznie na grach. Według informatorów Windows Central, Microsoft szykuje naprawdę mocne uderzenie.

 

AKTUALIZACJA!

 

Project Scorpio Exclusive: Final Specs Revealed! -

5 Ways Scorpio Improves Your Xbox One and 360 Games! -

Project Scorpio - specyfikacja i najważniejsze informacje - KLIK TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle sens interesowania się Scorpio bez posiadania TV 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle sens interesowania się Scorpio bez posiadania TV 4K?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze konsolka kusi jak diabli ale mam xbox one s a na kasie nie śpię. Jak cena konsoli będzie w granicach od 2000zł do 3000zł to rozwarze kupno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze konsolka kusi jak diabli ale mam xbox one s a na kasie nie śpię. Jak cena konsoli będzie w granicach od 2000zł do 3000zł to rozwarze kupno.

 

Z jednej strony jestem całkiem pewien, że 2999zł to jest ceną za którą MS by chciał ją sprzedawać. Ale jeżeli to nie jest konsola typu (steam machine) to pewnie maks to 2499.

 

Jestem strasznie ciekawy tym co tam upichcili. Ciekawe czy połączą się z PC czy nie. Z jednej strony to moze być ich jedyne wyjście a z drugiej jak przez to Sony w 2018 wyda PS4 pro pro to będzie strasznie słaba sytuacja dla naszego rynku konsolowego...

Edytowane przez Termez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie brak napędu i gry będą tylko w dystrybucji cyfrowej, tak sobie MS poradzi z pożyczaniem gier :E Mam nadzieję, że to będzie konkretna zabawka i Sony będzie musiało się bardziej postarać w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie brak napędu i gry będą tylko w dystrybucji cyfrowej, tak sobie MS poradzi z pożyczaniem gier :E Mam nadzieję, że to będzie konkretna zabawka i Sony będzie musiało się bardziej postarać w przyszłości.

 

Xone S przeczy tej wizji ;) Raczej będą brnęli bardziej w domowe media center plus dołożą jakiś tryb PC z myszką i klawiaturą żebyś mógł używać wygodnie przeglądarki + Office 360.

 

Edit: jutro raczej będą technikalia niż nowe funkcjonalności.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do przypomnienia dzisiaj Microsoft pokaże swojego jadowitego skorpiona a że by dogonić sony ze sprzedażą jad musi być bardzo zabójczy. ;):D:thumbup::cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do przypomnienia dzisiaj Microsoft pokaże swojego jadowitego skorpiona a że by dogonić sony ze sprzedażą jad musi być bardzo zabójczy. ;):D:thumbup::cool:

W zasadzie to nie wiadomo czy coś pokażą czy tylko opublikują jakieś wstępne informacje techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiadomo czy coś pokażą czy tylko opublikują jakieś wstępne informacje techniczne.

 

Jak by miało być show to by zrobili raczej coś live a tak to pewnie masz racje z tym "wstępne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie brak napędu i gry będą tylko w dystrybucji cyfrowej, tak sobie MS poradzi z pożyczaniem gier :E

mnie właśnie bardziej interesują aspekty "okołokonsolowe" niż sam sprzęt, który jak będzie mocny to go kupię. Mam nadzieję, że nie wrócą do swoich pomysłów o likwidacji rynku wtórnego gier, kinectcie w każdym pudełku czy innych objawień w stylu TVTVTV czym wystraszyli przed wypuszczeniem aktualnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. O 15 ale co? Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie będzie można obejrzeć prezentację?

Nie wiadomo czy będzie to prezentacja czy tylko artykuł techniczny od Digital foundry.

 

LINKI:

Oficjalna strona Project Scorpio - KLIK TUTAJ

Oficjalna strona Digital Foundry - KLIK TUTAJ

Oficjalny Youtube Digital Foundry - KLIK TUTAJ

Artykuły Digital Foundry na stronie Eurogamer.net - KLIK TUTAJ

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polski Eurogamer również obiecał dzisiaj przetłumaczony tekst DF, niestety, nie podano czy także o 15tej czy później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna, ja jak głupi ciul siedzę przed kompem po nocce licząc na jakieś materiały wideło, a ty mi mówisz że mozemy dostać tylko suchy tekst? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna, ja jak głupi ciul siedzę przed kompem po nocce licząc na jakieś materiały wideło, a ty mi mówisz że mozemy dostać tylko suchy tekst? :E

Dokładnie tak :lol2:

 

Microsoft w żaden sposób nie ustosunkował się tej zapowiedzi Digital Foundry. Nie ma również żadnych oficjalnych informacji czy będzie jakiś live stream.

 

NeoGaf również pęka ze śmiechu (ciekawości) o co tutaj właściwie chodzi... :lol2:

AKTUALIZACJA: Na youtube Digital Foundry pojawił się prywatny film. Nie wiadomo kiedy zostanie opublikowany, być może to właśnie Scorpio :cool:

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna, ja jak głupi ciul siedzę przed kompem po nocce licząc na jakieś materiały wideło,

tja, jasne i jeszcze RDR2 na Scorpionie do tego... bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby sam tekst? :E Z drugiej strony ciśnienia wielkiego nie czuję. Chyba, że Bungie wróci do tworzenia Halo, Rare do tworzenia gier, a Microsoft do realnej walki o klienta konsolowego. Na co się nie zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja, jasne i jeszcze RDR2 na Scorpionie do tego... bigsmile.gif

 

Nie może być inaczej :cool:

 

Że niby sam tekst? :E Z drugiej strony ciśnienia wielkiego nie czuję. Chyba, że Bungie wróci do tworzenia Halo, Rare do tworzenia gier, a Microsoft do realnej walki o klienta konsolowego. Na co się nie zapowiada.

 

Ja też nie, mam PS4 to raczej na pewno nie zaopatrzę się w Xboxa. Martwi mnie jednak że pokazanie Scorpiona może wywołać "zimną wojnę" pomiędzy Sony a Microsoftem, a dalej podziały pomiędzy PS4 Pro/PS4 a XB1 Scorpio/XB1, bo okaże się że część contentu jednak nie jest w stanie ruszyć płynnie na starych wersjach...

 

Coś jest:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i są 3 artykuły na eurogamer'ze (nie naszym)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal kręcony Jaguar, jeszcze bardziej podbita grafika i ogólnie technologiczny bełkot. Konsola wygląda mniej więcej tak jak Pro przy PS4. Z pewnością nie jest to żadna nowa jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal kręcony Jaguar, jeszcze bardziej podbita grafika i ogólnie technologiczny bełkot. Konsola wygląda mniej więcej tak jak Pro przy PS4. Z pewnością nie jest to żadna nowa jakość.

Ten Jaguar trochę martwi niemniej demo technologiczne na bazie serii Forza włączono w 60 klatkach na sekundę i w natywnym 4K, co obciążyło GPU w 66,19 procentach.

 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak teoretyczny krok do przodu w stosunku do Pro, a nie pełen przeskok.

Dalej jedziemy autostradą pół-generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorpion to taki po(d)kręcony PROsiak z większą ilością RAMu? wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...