Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A własnie kupujac xkloca w PL gwarancja jest na 2 lata? Bo PS4 ma zawsze rok u Sony.

Trzeba rozróżnić gwarancje od rękojmi. To pierwsze załatwiasz u producenta przez dany okres. Microsoft i Sony 12 miesięcy, a rękojmia 2 lata u SPRZEDAWCY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozróżnić gwarancje od rękojmi. To pierwsze załatwiasz u producenta przez dany okres. Microsoft i Sony 12 miesięcy, a rękojmia 2 lata u SPRZEDAWCY :)

a jeżeli kupione bezpośrednio w M$ :question:

ogólnie porąbane z tą gwarancją, niby UE narzuca min 2 lata na wszystko, a jaja sobie robią wszyscy z tymi 12 miesiącami

za takie cyrki to apple nawet kary płaciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Rok czy 2 lata to już raczej nie ma takiego znaczenia. Przeważnie jeśli urządzenie działa pierwszy rok to i następny rok będzie śmigało. Chyba, że się coś samemu majstruje w urządzeniu albo nie wyciera z kurzu bądź umieszcza się w miejscu gdzie może dojść do przegrzania. No ale też bywa i tak, że i padnie w okresie pogwarancyjnym - cóż nie życze tego nikomu.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli kupione bezpośrednio w M$ :question:

ogólnie porąbane z tą gwarancją, niby UE narzuca min 2 lata na wszystko, a jaja sobie robią wszyscy z tymi 12 miesiącami

za takie cyrki to apple nawet kary płaciło

Powiem Ci, że sam nie wiem jak z tą gwarancją jest. Czytałem trochę i po zarejestrowaniu konsoli rzeczywiście Microsoft daje 24 miesiące gwarancji door to door. W warunkach gwarancji pisze jednak o 12 miesiącach o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 miesięcy to jest na akcesoria. Na konsolę są normalnie 2 lata. Zarejestrujcie konsolę na swoim koncie Microsoft i będzie tam napisane dokładnie np. "Gwarancja producenta kończy się 01/28/2020".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam już forse na konsolę i powoli się przymierzam do zakupu. Mam do was 2 pytania.

 

1. Czy różni sie czymś zawartość Xbox One X standardowa od edycji Scorpio Edition? Tak pytałem tu ale wtedy pytałem o wygląd. A co jest w zawartości? Bo cenowo obydwie edycje są zbliżone. I zastanawiam się czy któraś się wyróżnia czymś więcej niż podstawką dołączoną do edycji Scorpio? triale do Xbox i Game pass są w obydwóch wydaniach? Oglądałem różne unboxingi i materiały i jest to mylące bo wielu dostaje specjalne edycje dla recenzantów czyli mają ciut inne akcesoria niż zwykli klienci ;/ ciężko to ogarnąć.

 

2. Chodzi o ładowanie baterii w padzie. Jakie urządzenie preferujecie i jakie akumulatorki? Ja nie znam się a tyle jest tych ładowarek i akumulatorów że idzie zwariować. Nie chcę przesadzić z ceną oraz wolałbym kupić cos w miarę porządnego. aby ładować sobie akumulatorki do pada.

 

http://allegro.pl/stacja-dokujaca-xbox-one-pad-akumulator-ladowarka-i6963103658.html bo zakup czegos takiego to ryzyko prawda?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginalny zestaw Play & Charge albo Panasonic Eneloop i ładować paluszki oddzielnie. Zresztą niezbyt często się ładuje pada od XO więc taka stacja dokująca nie ma najmniejszego sensu. Co do 1 to sam sobie odpowiedziałeś, odnośnie kodów pisałem wcześniej że są jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Opłaca się ten zestaw Play & Charge? One kosztują gdzieś z 80-100zł. Osobno mogę też kupić ładowarke akumulatorów + 2 akumulatorki.. to chyba cena połowie niższa. Sam jnie wiem co lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z ładowarki i 8 akumulatorów do 2 padów.

Zawsze mam dwie pary załadowane i gotowe.

Miałem ten zestaw Play nad costam (oryginalny) i bardzo szybko przestałem z niego korzystać.

 

Kup sobie ładowarkę i 4 baterie i styknie na dłuuuugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już forse na konsolę i powoli się przymierzam do zakupu. Mam do was 2 pytania.

 

1. Czy różni sie czymś zawartość Xbox One X standardowa od edycji Scorpio Edition? Tak pytałem tu ale wtedy pytałem o wygląd. A co jest w zawartości? Bo cenowo obydwie edycje są zbliżone. I zastanawiam się czy któraś się wyróżnia czymś więcej niż podstawką dołączoną do edycji Scorpio? triale do Xbox i Game pass są w obydwóch wydaniach? Oglądałem różne unboxingi i materiały i jest to mylące bo wielu dostaje specjalne edycje dla recenzantów czyli mają ciut inne akcesoria niż zwykli klienci ;/ ciężko to ogarnąć.

 

2. Chodzi o ładowanie baterii w padzie. Jakie urządzenie preferujecie i jakie akumulatorki? Ja nie znam się a tyle jest tych ładowarek i akumulatorów że idzie zwariować. Nie chcę przesadzić z ceną oraz wolałbym kupić cos w miarę porządnego. aby ładować sobie akumulatorki do pada.

 

http://allegro.pl/stacja-dokujaca-xbox-one-pad-akumulator-ladowarka-i6963103658.html bo zakup czegos takiego to ryzyko prawda?

Scorpio jest 100 zł tańsza, do tego ma podstawkę. Imo nie ma co się zastanawiać. Sam wyrwałem taką z polskiego sklepu Microsoft za 1580 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja korzystam z ładowarki i 8 akumulatorów do 2 padów.

Zawsze mam dwie pary załadowane i gotowe.

Miałem ten zestaw Play nad costam (oryginalny) i bardzo szybko przestałem z niego korzystać.

 

Kup sobie ładowarkę i 4 baterie i styknie na dłuuuugo.

 

 

A czemu przestałeś korzystać z tego zestawu Play & Charge? Coś jest nie tak?

 

A jaką polecisz ładowarkę i akumulatorki ?? Bo jest tego masa i nie chcę kupić syfu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale chyba ten zestaw jest kiepskiej jakości.

Baterie mam Energizer 2340mAh i starczają na wiele dni. Tydzień może więcej. Mam jeszcze jakieś inne 2300mAh i też dobrze się spisują.

 

Kup jakiekolwiek firmowe i masz spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oki to będzie ewentualność z bateriami .. Ale dowiaduje się w necie ciekawych rzeczy, że rzekomo istnieje możliwość ładowania pada od xbox one przez wsadzenie do pada akumulatora (czyli baterii takiej) zamiast paluszków. I że można ją ładować kablem. Wówczas ładowanie i korzystanie z pada jest zbliżone do dualszoka.. Jest to naprawdę jakos możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Play and charge to takie akumulatorki, tylko zamknięte w plastiku i nienajlepszej jakosci/pojemności.

 

Na stronie Microsoftu widzę taki jeden za £19.99. Za tyle to mam ładowarkę z czterema akumulatorkami, czyli na obydwa pady ;-)

Edytowane przez AlwaysSecond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oczywiście że nie jest. Gdzieś to niby wyczytał?

 

Np tu https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit Oraz jeszcze na forach odnośnie xbox one. I kurcze zgłupiałem. Według zebranych przezemnie informacji wynika, że jeśli kupimy taki akumulatorek jak ten w play and Charge, wówczas każdym kablem USB możemy ładować pad.. Po prostu wtedy xbox upodabnia się do dualszoka.

 

Jakiś koleś napisał na konkurencyjnym forum, że tego typu akumulatorki gorzej trzymają niż prawdziwe paluszki akumulatorki, ale za to mamy wygodę przy ponownym ładowaniu - bez wyciagania baterii i wkładania do łądowarki.

 

Oczywiście wiem, że i tak pewnie zakupie normalną ładowarkę + 2 akumulatorki.. ALe mimo to lubie wiedzieć jakie są alternatywne możliwości ładowania pada :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób z tego problemu.

Kup ładowarkę z 4 bateriami, za jakisnczas dokupisz sobie następne 4 i masz z glowy. Albo kup do kazdego pada Play and charge i korzyztaj.

Myślę, że tam są góra 600mAh.

Cokolwiek byś nie kupił zabawy będzie na kilka razy dluzej niz joye od plejaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np tu https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit Oraz jeszcze na forach odnośnie xbox one. I kurcze zgłupiałem. Według zebranych przezemnie informacji wynika, że jeśli kupimy taki akumulatorek jak ten w play and Charge, wówczas każdym kablem USB możemy ładować pad.. Po prostu wtedy xbox upodabnia się do dualszoka.

 

Jakiś koleś napisał na konkurencyjnym forum, że tego typu akumulatorki gorzej trzymają niż prawdziwe paluszki akumulatorki, ale za to mamy wygodę przy ponownym ładowaniu - bez wyciagania baterii i wkładania do łądowarki.

 

Oczywiście wiem, że i tak pewnie zakupie normalną ładowarkę + 2 akumulatorki.. ALe mimo to lubie wiedzieć jakie są alternatywne możliwości ładowania pada :).

Piszesz o jednym, myślisz o drugim, wrzucasz o trzecim :D Z plug and play jest inna sytuacja niż z akumulatorami w formie paluszków. Tych drugich bez ładowarki nie naładujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten akumulator play&charge kit i powiem że do zwykłych aku z ładowarką się nie umywa.

Fakt że można kablem podłączyć i ładuje ale nigdzie nie pokazuje stanu tego ładowania i jego zakończenia.

Do tego trzyma o połowę krócej niż dwa akumulatorki z lidla które nie są najlepszej jakości.

Kup zwykłą ładowarkę i komplet eneloopów lub ich pochodne od GP/Varta i będziesz miał spokój.

Ja ładuję taką: https://www.gearbest.com/chargers/pp_424662.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam ten akumulator play&charge kit i powiem że do zwykłych aku z ładowarką się nie umywa.

Fakt że można kablem podłączyć i ładuje ale nigdzie nie pokazuje stanu tego ładowania i jego zakończenia.

Do tego trzyma o połowę krócej niż dwa akumulatorki z lidla które nie są najlepszej jakości.

Kup zwykłą ładowarkę i komplet eneloopów lub ich pochodne od GP/Varta i będziesz miał spokój.

Ja ładuję taką: https://www.gearbest.com/chargers/pp_424662.html

 

Dzięki! Konkretna odpowiedź i o to chodziło :). Teraz już praktycznie wiem i czekam na jakieś promocje konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja: akumulatorki z zastępczą klapką która ma własne wejście usb do ich ładowania.

 

Scorpio jest 100 zł tańsza, do tego ma podstawkę. Imo nie ma co się zastanawiać. Sam wyrwałem taką z polskiego sklepu Microsoft za 1580 zł :D

Pochwal się jak?

Edytowane przez kedar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tylko czy ta ładowarka do pad xbox one jest taka sama jak do pada od xbox one x? Pady są identyczne do wszystkich trzech modeli Xbox one? Mam tu na myśli wnętrze.. bo kolorystyka to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kedar

pewnie tak:

https://www.pepper.pl/promocje/xbox-one-x-1tb-project-scorpio-edition-za-1580-z-w-polskim-microsoft-store-61714

 

A co do twojego zestawu to pomyśl dwa enelopy mają pojemność 4000mah a ten twój zestaw 1200mah.

Do tego to jakaś bezfirmowa przystawka, nie kupiłbym tego za 5zł a co dopiero za 30 plus przesyłka.

 

Azazell nie rozumiem twojego pytania jaka ładowarka? Przecież to ładuje sam standardowy kabel micro usb podpięty pod pada jeżeli korzystasz z play&charge kit.

Tak pady są identyczne.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...