Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nieraz w AC Origins trafiają się spadki fps :E Czasami w bardziej wymagających miejscach to chwilowo jest może z 15 fps albo nawet i mniej. Co prawda rzadko się to zdarza, ale jak już się trafi, to są to znaczące spadki.

Dodatkowo raz mi się zdarzyło, że gra się zawiesiła totalnie na kilka sekund i było słychać dźwięk buczenia.

Ogólnie gra mi się podoba, ale konieczność wykonywania zadań pobocznych, aby pchać lvl do przodu, to trochę sztuczne wydłużanie rozgrywki. Niektóre zadania poboczne są całkiem niezłe, ale zdarzają się też miałkie i wtórne do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w ten poniedziałek, najlepsza sciganka dekady, Forza Horizon 3, otrzyma patcha pod X-a, potwierdzone, że będzie to natywne 4k!

 

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ale nieraz w AC Origins trafiają się spadki fps :E Czasami w bardziej wymagających miejscach to chwilowo jest może z 15 fps albo nawet i mniej. Co prawda rzadko się to zdarza, ale jak już się trafi, to są to znaczące spadki.

Dodatkowo raz mi się zdarzyło, że gra się zawiesiła totalnie na kilka sekund i było słychać dźwięk buczenia.

Ogólnie gra mi się podoba, ale konieczność wykonywania zadań pobocznych, aby pchać lvl do przodu, to trochę sztuczne wydłużanie rozgrywki. Niektóre zadania poboczne są całkiem niezłe, ale zdarzają się też miałkie i wtórne do bólu.

 

No właśnie i to boli. Głupio też rozwiązali świat gry. Są miejsca oznaczone jakie wymagany jest level postaci.. Wtf? Czemu tak wszystko muszą twórcy ułatwiać? W AC świat jest olbrzymi ale jednak łatwo zlokalizować gdzie są przeciwnicy na równym poziomie ;/ Zero wyzwania! W Elex było to znakomicie rozwiązane. Trzeba było się nakombinować. A w AC? Troszkę lipa. No ale sama gra klimatyczna i ciekawe ma misje fabularne.

 

Faktycznie niektóre misje poboczne są bardzo ale to bardzo marne. Bywają też dość interesujące no ale to raczej takowych mało spotkamy. Ubisoft znów upchał wszystko co wlezie do jednego worka i tak to wyszło. Zamiast zrobić świat gry mniejszy, dodać tylko najciekawsze misje a tu napchali wszystko ;/

 

Od 2 dni gram w Gears of war Ultimate edition i bardziej mi się chce tę gre włączać niż AC ;/

 

Na tę chwilę przyznaje AC notę 7/10 to spoko gra ale jeszcze nie wiem czy nie spadnie lub nie wzrosnie ;) Dopiero mam ponad 10h grania za sobą :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w ten poniedziałek, najlepsza sciganka dekady, Forza Horizon 3, otrzyma patcha pod X-a, potwierdzone, że będzie to natywne 4k!

 

A to teraz FH3 nie chodzi w 4K / HDR?

Wydawało mi się, że już był patch na premierę X-a, bo gra już teraz wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, FH3 nie otrzymała jeszcze patcha, Forza Motosport 7 tak na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU by i tak nie pociągnęło :E, a musieli by na pewno dość mocno oszpecić ten bardzo ładny otwarty świat aby odblokować fpsy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to nie Motorsport z zamkniętym, małym światem, gdzie mogli wycisnąć 60 fps, tutaj mamy sandboks i cpu ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam sandbox, raptem trochę otwartego świata, niewielki ruch uliczny i wkurzające diveatary. Przecież nawet na Xbox One S nie było mowy żeby na chwilę spadło poniżej 30 fps. To będzie wstyd jak nie osiągną 1080p60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z was z jakaś ciekawą ofertą na xboxa one x ? standardowo cena 2079zł może jest gdzieś taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to nie Motorsport z zamkniętym, małym światem, gdzie mogli wycisnąć 60 fps, tutaj mamy sandboks i cpu ma co liczyć.

CPU ma co liczyć tylko w mieście. Tylko tam spadały klatki w wersji PC. Jakiekolwiek wyścigi w 30 fps to rak, nawet gdy to jest rak w 4K i z HDR.

 

 

@up

W szwajcarskim Microsoft Store masz za ~1800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z was z jakaś ciekawą ofertą na xboxa one x ? standardowo cena 2079zł może jest gdzieś taniej.

Empik 1899zł, oleole jest dodawany bon 100zł za wydany 1000zł.

https://www.pepper.pl/promocje/xbox-one-x-za-1899-pln-ponownie-w-empik-68191

https://m.oleole.pl/konsole-xbox-one/xbox-one-x-new.bhtml

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli sobie darować te śmieszne 4K i dać 60 FPS.

Dlaczego uważasz że 4k jest śmieszne? Na pewno więcej to daje niż "śmieszne" 60 fps. Przede wszystkim brak denerwującego aliasingu i o wiele ostrzejsze tekstury. Większości, brak 60fps w ogóle nie przeszkadza i po prostu nie zwraca się na to uwagi podczas gry. O wiele bardziej wolę mieć 4k i 30fps niż 1080p i 60fps, mając duży tv 4k.

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dlaczego uważasz że 4k jest śmieszne? Na pewno więcej to daje niż "śmieszne" 60 fps. Przede wszystkim brak denerwującego aliasingu i o wiele ostrzejsze tekstury. Większości, brak 60fps w ogóle nie przeszkadza i po prostu nie zwraca się na to uwagi podczas gry. O wiele bardziej wolę mieć 4k i 30fps niż 1080p i 60fps, mając duży tv 4k.

 

Mi akurat wsio ryba czy jest to 30 fps czy 60. Ważne by gra była dobrze zoptymalizowana i miała solidny framerate. Idealnym tego przykłądem jest GTA 5, którego ostro ogrywałem na PS4 zwykłym a później na PRO. Na zwykłym czuło się że jest to 30fps bo odczuwaliśmy w nim spadki, a na PRO? Cóż moje oczy nie odczuwały 30fps a 45-50 .. takie to było wrażenie.

 

Obecnie pogrywam w Gears of War Ultimate Edition - odświeżona wersja na 4K na Xbox One X. Cóż nawet nie wiedziałem do dzisiaj, że mamy tam limit 30 fps :). A przez te parę godzin sądziłem, że mam dużo więcej fps.

 

--

Strasznie mam ochotę na jakiś horror w stylu Alien Isolation czy Soma. Ale na xboxa.. Kusi mnie Outlast 2 i Syndrome. Tylko czy ta druga gra jest po polsku hmm strasznie mnie to wkurza ten xboxowy store :( .. Znacie jeszcze jakies fajne horrorki tego typu i są na xbox?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie Outlast 2 i Syndrome. Tylko czy ta druga gra jest po polsku hmm strasznie mnie to wkurza ten xboxowy store :(

Widzę że znowu masz problem z tym Polskim poszukaj na gry-online tytułu i przy każdym jest jaka wersja wyszła.

Pewnie są błędy ale zawsze to jakiś odnośnik.

Xbox store taki jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pogrywam w Gears of War Ultimate Edition - odświeżona wersja na 4K na Xbox One X. Cóż nawet nie wiedziałem do dzisiaj, że mamy tam limit 30 fps :). A przez te parę godzin sądziłem, że mam dużo więcej fps.

 

Na multi jest 60fps... i widać ogromną różnicę względem singla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam sandbox, raptem trochę otwartego świata, niewielki ruch uliczny i wkurzające diveatary. Przecież nawet na Xbox One S nie było mowy żeby na chwilę spadło poniżej 30 fps. To będzie wstyd jak nie osiągną 1080p60.

 

Obawiam się, że nie da rady, przeszkodą może być słabe ogniwo w postaci CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Widzę że znowu masz problem z tym Polskim poszukaj na gry-online tytułu i przy każdym jest jaka wersja wyszła.

Pewnie są błędy ale zawsze to jakiś odnośnik.

Xbox store taki jest :)

 

No masz rację tak muszę robić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że 4k jest śmieszne? Na pewno więcej to daje niż "śmieszne" 60 fps. Przede wszystkim brak denerwującego aliasingu i o wiele ostrzejsze tekstury. Większości, brak 60fps w ogóle nie przeszkadza i po prostu nie zwraca się na to uwagi podczas gry. O wiele bardziej wolę mieć 4k i 30fps niż 1080p i 60fps, mając duży tv 4k.

Dlaczego uważam pchanie się w 4K za śmieszne w ścigałce działającej w 30 kl./s? No zastanówmy się. Może dlatego, że o ile w pewnych typach gier byłbym w stanie w jakiś sposób zaakceptować taką płynność (na szczęście nie muszę), tak w grach wyścigowych, bijatykach i strzelankach nie jestem. Niech dadzą 8k i 24 fps - będzie i bez aliasingu, i bardziej filmowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hmm zauważyłem dziwny problem w Gears of War.. Włączyłem wczoraj grę i grałem dalej.. i patrzę że nie jestem zalogowany do xbox może padł internet.. Zalogowałem się i ok ... po paru godzinach włączam grę i sejw mam stary! Czyli jednak aby zapisywać sejwy to muszę być zalogowany do własnego konta??? Czy to może dotyczy gier które zapisują w chmurze? W AC Origins nie miałem z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz być zalogowany na swój profil, to chyba logiczne. Offline można spokojnie grać, przy kolejnym uruchomieniu gry po prostu będzie komunikat który zapis wczytać - ten z konsoli czy z chmury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No będe teraz pamiętał. Jeszcze jedna rzecz co mnie wkurza to informacje o jakiś bonusach uzyskanych w trakcie gry czyli te trofea.. Czy jest możliwość zmiany powiadomien gdzies w innej czesci ekranu? Bo domyslnie to dostaje info w miejscu gdzie w trakcie gry są napisy np w cutscenkach :)). Musze obadać opcje w konsoli.

 

Strasznie mnie wciągnął Gears of War :) (AC Origins poszedł w odstawkę tymczasowo of course). Może dlatego, że dawno już nie grałem w typowa strzelankę... bardzo przyjemna.. do bólu liniowa ale nie przeszkadza ;). Jeszcze kończe 1 część i czekaja na mnie 3 kolejne ;). POnoć 4 najgorsza ale i tak pewnie ją przejdę ;).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petarda, Gold na 6msc za ~60pln. Taniej jak 120pln rok nie było od dwóch już lat golda, więc jak ktoś potrzebuje to brać.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega, akurat dzisiaj miałem wykupić Golda żeby grać w Forze Horizon 3 z kumplem, bo patch dzisiaj wychodzi do X :) Super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega, akurat dzisiaj miałem wykupić Golda żeby grać w Forze Horizon 3 z kumplem, bo patch dzisiaj wychodzi do X :) Super!

 

JAk nie masz włączonej subscrybcji to proponuje włączenie i w zamian 1msc golda extra. W sumie przedłużyło mi o 7msc za ~58,5pln :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...