Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, problem tylko, że przykład Kawaa94 pytającego o XOX temu zaprzecza. :E

Średnio mnie obchodzi, co Ty uważasz za bzdurny argument.

Zakup XOX jest budżetowy, jeśli alternatywą jest PC do gier. O tym tutaj rozmawiamy (za sprawą Kawaa94), jakbyś nie zauważył na co odpowiadasz i co się działo na ostatnich kilku stronach... Bo PC do gier jest dużo droższy. XONE S zapewnia żałosną jakość i trudno powiedzieć, by był alternatywą dla osoby, która tak jak pytający wyżej użytkownik ma GTX 970. Dla osoby, która NIE jest entuzjastą, a która stoi przed wyborem - wydać 2,5k na samo GPU i wydać 2K na konsolę, sensowniejsze będzie to drugie. Szczególnie, gdy jest w stanie zaakceptować konsolowe ograniczenia.

Przeciętnemu Kowalskiemu nie jest też potrzebny komputer do gier z GTX 970. Pan powyżej to nie jest więc ten Twój przeciętny Kowalski. Zrozumiał?

A może Ty sobie przestaw, bo wyraźnie wytłumaczyłem o co chodzi. Ty masz jakiś ból o to, że ktoś (nie wiem kto, bo nie ja) miał Cię przypisać do grupy ludzi, którzy kupili XOX, bo nie stać ich na dobry PC :lol2: Ty sobie możesz być tym entuzjastą (konsolowym lol), a XOX równocześnie może być dobry dla ludzi takich jak Kawaa94 - graczy, którzy wybierają między inwestowaniem w PC a konsolą, mogącą dać porównywalne doświadczenia. I nie Ty jesteś od stawiania do konta, nawet jak Twoje ego wskazuje Ci, że jesteś.

Więcej wycieczek osobistych tylko świadczy o Twojej nikłej kulturze osobistej, a nie o mojej.

 

Zdaje się Ty nie zauważasz o czym jest dyskusja i do czego ja się odnoszę - XoS pojawił się jako odnośnik do Twojego 'budżetowego' pitolenia (pewnie w szale piana z ust Ci wzrok przysłoniła), bo ciężko nazwać budżetowym zakupem cokolwiek, co pełni funkcję rozrywki i zbliża się do przeciętnych zarobków przeciętnego zjadacza chleba.

Ja się nie pytam Ciebie jak zinterpretowałeś post kolegi Kawa, bo guzik mnie to interesuje - czepiam się Twojego upierdliwego trzymania się bardzo jednoznacznej, mylnej terminologii i dziecinnego wyciągania sprawy sprzed kilku tygodni.

 

Poza tym, dopisujesz sobie do moich tekstów swoje teorie (swoją drogą bajkopisarzem jesteś niezłym), nawołujesz ŚWIADOMIE do TEGO typu dyskusji, zachowujesz się po buracku odpisując w taki sposób w jaki odpisałeś na mój post i postawię pół wypłaty, że odpowiesz na obecny - normalny użytkownik za coś takiego dostaje przeważnie procenty. Mam nadzieję, że i Ty dostaniesz.

 

A ja i tak wytykał Ci będę segregowanie ludzi na budżety i nie budżety - szczególnie w kategorii konsol DO GRANIA - gdzie jakikolwiek zakup jest 100% zbyteczny. Żebyś nie dopisał do tego teorii to wyjaśnię: Dodatkiem do mocnego laptopa jest funkcja odpalania gier, podobnie z gejmingowymi PC (bełkot sprzedawcy ma sprzedać mocny sprzęt, komputer domyślnie pełni inną funkcję niż odpalanie gier). Konsolę do gier zawsze kupuje się DO GIER. Więc jak ktoś ma nawet 1000zł do wydania na taką zabawkę, to ciężko takim zakupem nazwać "budżetowy". Nie wspominam celowo o droższych wersjach, bo w ich wypadku budżetowość leci na pysk. Podobnie jak wymiana gtx970 na 1070. Bo chyba nie wymieniasz po to, żeby Ci pulpit ładniej wyglądał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zagotowałeś. :lol2: Spójrz na siebie i swoją kulturę osobistą, bo jeśli ja mam ze swoją problem, to po tym co tutaj napisałeś musiałbyś chyba iść na terapię, by coś na Twoją zaradzono.

Ty się podpiąłeś do dyskusji, w której chodziło o sprzęt dla Kawy. Napisałeś natomiast post, który nie miał związku z sednem sprawy, a teraz piszesz, że Cię coś guzik interesuje. :lol2:

Wierz mi, nie jesteś na tyle ważny, bym specjalnie Ciebie wciągał do rozmowy. To była luźna aluzja, nie sądziłem nawet, że ktoś będzie się chciał do tego przyczepić. Możliwe, że po przeczytaniu ta wspomniana przez Ciebie piana wyłoniła się na ustach jednak komu innemu.

Niewykluczone, że inaczej pojmujemy budżetowość. W sumie na pewno. Nie wiem, jakoś nie ma większych problemów, by znaleźć poradniki prezentujące budżetowy sprzęt do gier. Co więcej, pod względem semantyki nie jest to w żaden sposób błędne, co próbujesz wmówić, twierdząc, że zabawka (czyli coś zbytecznego) nie może być budżetowa. Może się dokształć w tym temacie trochę. Ludzie chcą kupować tanie komputery do gier. I kupują te tanie komputery z myślą o graniu. Ich nie interesuje, że jakiś Qrdel na forum PCLaba napisał, że cytuję: "komputer domyślnie pełni inną funkcję niż odpalanie gier" (w sumie chętnie się dowiem, jaką funkcję pełni domyślnie xD), bo oni go wybierają, by grać. I jeśli komputer do grania nie jest dostępny w cenie, którą mogą na niego wydać, to lepiej zainwestować w inną zabawkę do grania, a więc konsolę. Przy budżecie około 2k zł XOX jest obecnie najlepszym wyborem, bo nikt nie złoży sobie budżetowego (tak, 2k za kompa to budżetowy) do grania.

Zachowujesz się jak Hashi, szczególnie z tym tekstem, że wiesz, że na pewno odpowiem. To jest typowy tekst cwaniaków. Jak nie chcesz bym odpowiedział to do mnie nie pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam podobnie jak Qrdel, sam mam PC z 1080 Ti i co?... i wolę grać na X czy Prosiaku, wygodniej, dużo osób teraz takie TV posiada, na zachodzie PC do gier to nisza, generalnie, średnio zarabiający ludzie wybierają konsolę, a taki X jest raczej skierowany do takiego trochę świadomego, no powiedzmy średnio ogarniętego klienta, ale nie traktowałbym x jako zamiennik budżetowy PC, wręcz odwrotnie, to produkt dla kogoś kto ma lub kupuje nowe TV, ktoś kto liczy kasę wybierze dużo tańszą opcje czyli S. PC to jest sprzęt dzisiaj do grania dla pasjonatów, co lubią sobie pogrzebać.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie gra każdy na czym chce, natomiast ta nisza obecnie ma lepszą sprzedaż od Xa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zagotowałeś. :lol2: Spójrz na siebie i swoją kulturę osobistą, bo jeśli ja mam ze swoją problem, to po tym co tutaj napisałeś musiałbyś chyba iść na terapię, by coś na Twoją zaradzono.

Ty się podpiąłeś do dyskusji, w której chodziło o sprzęt dla Kawy. Napisałeś natomiast post, który nie miał związku z sednem sprawy, a teraz piszesz, że Cię coś guzik interesuje. :lol2:

Wierz mi, nie jesteś na tyle ważny, bym specjalnie Ciebie wciągał do rozmowy. To była luźna aluzja, nie sądziłem nawet, że ktoś będzie się chciał do tego przyczepić. Możliwe, że po przeczytaniu ta wspomniana przez Ciebie piana wyłoniła się na ustach jednak komu innemu.

Niewykluczone, że inaczej pojmujemy budżetowość. W sumie na pewno. Nie wiem, jakoś nie ma większych problemów, by znaleźć poradniki prezentujące budżetowy sprzęt do gier. Co więcej, pod względem semantyki nie jest to w żaden sposób błędne, co próbujesz wmówić, twierdząc, że zabawka (czyli coś zbytecznego) nie może być budżetowa. Może się dokształć w tym temacie trochę. Ludzie chcą kupować tanie komputery do gier. I kupują te tanie komputery z myślą o graniu. Ich nie interesuje, że jakiś Qrdel na forum PCLaba napisał, że cytuję: "komputer domyślnie pełni inną funkcję niż odpalanie gier" (w sumie chętnie się dowiem, jaką funkcję pełni domyślnie xD), bo oni go wybierają, by grać. I jeśli komputer do grania nie jest dostępny w cenie, którą mogą na niego wydać, to lepiej zainwestować w inną zabawkę do grania, a więc konsolę. Przy budżecie około 2k zł XOX jest obecnie najlepszym wyborem, bo nikt nie złoży sobie budżetowego (tak, 2k za kompa to budżetowy) do grania.

Zachowujesz się jak Hashi, szczególnie z tym tekstem, że wiesz, że na pewno odpowiem. To jest typowy tekst cwaniaków. Jak nie chcesz bym odpowiedział to do mnie nie pisz.

Napisałem co miałem napisać, a każdy następny post z Twojej strony tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że z nikim zbytnio poważnym nie mam jednak do czynienia.

 

Zagotowałeś to Ty się kolego w pierwszym poście wciągającym mnie w dyskusję. Nie masz pojęcia o czym piszesz, wyjeżdżasz z semantyką - proponuję sobie zgooglować 'budżetowy' i dokleić do tego konsolę (budżetowa konsola? LOL no chyba że pracujesz w SONY i właśnie wprowadzasz tańsze materiały w produkcję? To sorry, oddaję honor).

 

Zresztą, skończyłem dyskusję z Tobą - bo jak to się mówi? - 'z pewnym typem w dyskusje się wdawaj, bo Cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem'?

Niech sobie gra każdy na czym chce, natomiast ta nisza obecnie ma lepszą sprzedaż od Xa ;)

A pewnie, ja tego nie neguję, ale jak ktoś pitoli bzdury to na publicznym kanale i w dodatku ma status moderatora to raczej ciężko się nie odezwać.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia interpretacji słowa budżetowy, zresztą DF od dawna robi porównania budżetowego PC do grania z zwykłym Xem i PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam podobnie jak Qrdel, sam mam PC z 1080 Ti i co?... i wolę grać na X czy Prosiaku, wygodniej, dużo osób teraz takie TV posiada, na zachodzie PC do gier to nisza, generalnie, średnio zarabiający ludzie wybierają konsolę, a taki X jest raczej skierowany do takiego trochę świadomego, no powiedzmy średnio ogarniętego klienta, ale nie traktowałbym x jako zamiennik budżetowy PC, wręcz odwrotnie, to produkt dla kogoś kto ma lub kupuje nowe TV, ktoś kto liczy kasę wybierze dużo tańszą opcje czyli S. PC to jest sprzęt dzisiaj do grania dla pasjonatów, co lubią sobie pogrzebać.

 

Trudno powiedzieć, by ktoś nieogarnięty składał sobie peceta do gier. To się samo przez się rozumie. Taki typowy Kowalski, czy tam Smith, wybierze sobie właśnie tego XOS, czy PS4 i będzie zadowolony. Tu cały czas jest temat - ogarnięty człowiek ma mały budżet i musi dokonać wyboru - budżetowy PC do grania, czy konsola do grania.

Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy lepszy będzie komp za 2-2,5k, czy XOX? W obecnej sytuacji rynkowej zdecydowanie XOX.

Polecam też czasem poczytać takie typowo konsolowe fora i strony jak PPE - tam naprawdę zdecydowana większość pisze po prostu, że XOX jest dobry, bo oferuje wysoką wydajność za nieduże pieniądze. Ludzie się tam prześcigają, by pokazać, jak on dobrze wypada na tle droższych PC. Sprzęt jest polecany nie tylko tym, którzy mają drogie telewizory, ale też tym, którzy chcą mieć sensowny framerate i dobrą jakość obrazu. Tematem przewodnim nie jest HDR, tak jak tutaj, a właśnie wydajność.

 

Napisałem co miałem napisać, a każdy następny post z Twojej strony tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że z nikim zbytnio poważnym nie mam jednak do czynienia. Zagotowałeś to Ty się kolego w pierwszym poście wciągającym mnie w dyskusję. Nie masz pojęcia o czym piszesz, wyjeżdżasz z semantyką - proponuję sobie zgooglować 'budżetowy' i dokleić do tego konsolę (budżetowa konsola? LOL no chyba że pracujesz w SONY i właśnie wprowadzasz tańsze materiały w produkcję? To sorry, oddaję honor).Zresztą, skończyłem dyskusję z Tobą - bo jak to się mówi? - 'z pewnym typem w dyskusje się wdawaj, bo Cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem'?A pewnie, ja tego nie neguję, ale jak ktoś pitoli bzdury to na publicznym kanale i w dodatku ma status moderatora to raczej ciężko się nie odezwać.

Nie mogłem się zagotować przy czymś, czego nie zrobiłem celowo. Raczej się uśmiałem, widząc Twoją reakcję. Typowe.

Konsola z założenia jest budżetowa... Dokształć się. A pisałem o PC. Naucz się czytać.

To świetnie, że skończyłeś. Trzymam za słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę ze swojego punktu widzenia, dla mnie X jest wygodniejszy od PC i na TV 4k z HDR oferuje w grach o wiele atrakcyjniejszy obraz niż mój "high-endowy" PC (dwie strony wcześniej podałem przykład - FH3, to jest przepaść, nie wyobrażam sobie po tym co zobaczyłem, grania na PC), pewnie znajdzie się sporo takich hennepinów i zauważ, że przeciętny Smith nie udziela się na forach, to też nisza.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany bo zaraz jakaś awantura się tu zrobi :P Dla mnie to sprawa wygląda tak: Jeżeli ktoś kto nie posiada ani mocnego PC ani konsoli i chce dokonać zakupu sprzętu do gier mając ograniczone finanse to w tym przypadku zobaczy cenę takiego One X potem na stronie spróbuję złożyć kompa o zbliżonej wydajności w grach i jego zestaw zatrzyma się po wrzuceniu do koszyka karty graficznej. Ktoś kto chcę wydać znacznie więcej kasy to kupi sobie takiego PC przy którym konsola nie będzie miała żadnych szans. W przypadku gdy ktoś posiada solidny PC, który pozwala odpalać gry w dobrej jakości to tu może się okazać, że zakup konsoli wcale nie będzie budżetowy bo przecież może grać na PC i po co mu drugi sprzęt. Każdy ma inny punkt widzenia i nie trzeba na siłę przekonywać kogoś do swojej racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany bo zaraz jakaś awantura się tu zrobi :P Dla mnie to sprawa wygląda tak: Jeżeli ktoś kto nie posiada ani mocnego PC ani konsoli i chce dokonać zakupu sprzętu do gier mając ograniczone finanse to w tym przypadku zobaczy cenę takiego One X potem na stronie spróbuję złożyć kompa o zbliżonej wydajności w grach i jego zestaw zatrzyma się po wrzuceniu do koszyka karty graficznej. Ktoś kto chcę wydać znacznie więcej kasy to kupi sobie takiego PC przy którym konsola nie będzie miała żadnych szans. W przypadku gdy ktoś posiada solidny PC, który pozwala odpalać gry w dobrej jakości to tu może się okazać, że zakup konsoli wcale nie będzie budżetowy bo przecież może grać na PC i po co mu drugi sprzęt. Każdy ma inny punkt widzenia i nie trzeba na siłę przekonywać kogoś do swojej racji.

 

No właśnie nie, jest jeszcze opcja, ze ktoś ma TV z górnej półki i chce fajerwerki jak HDR,i żaden PC tego nie zapewni, na palcach jednej ręki można wymienić te gdzie jest HDR i działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, jest jeszcze opcja, ze ktoś ma TV z górnej półki i chce fajerwerki jak HDR,i żaden PC tego nie zapewni, na palcach jednej ręki można wymienić te gdzie jest HDR i działa poprawnie.

 

Podałem tylko przykładowe punkty widzenia, których jest masa. Głównie mam na myśli to, że tyle każdy inaczej to odbiera i nie muszę kogoś przekonywać do swojej racji. Zadając pytanie tutaj nie chce aby ktoś mi wprost napisał kup to lub to tylko głównie chodzi mi o opinie ludzi, którzy przesiedli się z PC bądź mają styczność z tą i tą platformą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Też uważam podobnie jak Qrdel, sam mam PC z 1080 Ti i co?... i wolę grać na X czy Prosiaku, wygodniej, dużo osób teraz takie TV posiada, na zachodzie PC do gier to nisza, generalnie, średnio zarabiający ludzie wybierają konsolę, a taki X jest raczej skierowany do takiego trochę świadomego, no powiedzmy średnio ogarniętego klienta, ale nie traktowałbym x jako zamiennik budżetowy PC, wręcz odwrotnie, to produkt dla kogoś kto ma lub kupuje nowe TV, ktoś kto liczy kasę wybierze dużo tańszą opcje czyli S. PC to jest sprzęt dzisiaj do grania dla pasjonatów, co lubią sobie pogrzebać.

 

No u mnie podobnie. Zresztą. Ostatnio zmieniłem kartę na 1060 i gry lepiej niż na mojej poprzedniej. I próbowałem na PC zagrać w platformówkę Dex z poziomu TV.. I co? Coś się chrzani rozdziałka w grze.. I no dużo by mówić.. ale po prostu niby małe problemy to jednak trochę boli i wkurza.. Dlatego zakupiłem tę grę w promocji na Xbox i śmiga elegancko i stabilnie..

 

Btw. Gdzie kupujecie gry do xbox one x? Kurcze szukam Outlast 2. Chyba jedynie pozostaje allegro i Ceneo, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę ze swojego punktu widzenia, dla mnie X jest wygodniejszy od PC i na TV 4k z HDR oferuje w grach o wiele atrakcyjniejszy obraz niż mój "high-endowy" PC (dwie strony wcześniej podałem przykład - FH3, to jest przepaść, nie wyobrażam sobie po tym co zobaczyłem, grania na PC), pewnie znajdzie się sporo takich hennepinów i zauważ, że przeciętny Smith nie udziela się na forach, to też nisza.

Na tym forum w dziale konsolowym udziela się bardzo mało osób. I nie ma co na ich podstawie wyciągać żadnych wniosków, bo to forum powiązane ze stroną stricte pecetową. Tutaj użytkownicy są zdecydowanie inni niż na takim PPE, czy PSSite. Miałeś tutaj typowe konsolowe raki w postaci Yoshiego i Hashiego, pomyśl teraz, że są strony, gdzie oni są w większości. I nie są to strony techniczne, tylko właśnie o grach, jak te przeze mnie wspomniane. Tutaj temat HDR może być najważniejszy, tam nie jest. Tutaj każdy może ocierać łzy banknotami i pisać, że gra na konsoli, ale mógłby na drogim PC - tam będzie odwrotnie. Kawa podał przykład tego jak może myśleć klient, a ja tu byłem przekonywany, że tak myśleć nie można. Po prostu trzeba przyjąć do wiadomości, że są różne punkty widzenia, a nie tylko ten, że XOX jest dla świadomych użytkowników, których na wszystko stać. To jest zwykłe pierdololo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum w dziale konsolowym udziela się bardzo mało osób. I nie ma co na ich podstawie wyciągać żadnych wniosków, bo to forum powiązane ze stroną stricte pecetową. Tutaj użytkownicy są zdecydowanie inni niż na takim PPE, czy PSSite. Miałeś tutaj typowe konsolowe raki w postaci Yoshiego i Hashiego, pomyśl teraz, że są strony, gdzie oni są w większości. I nie są to strony techniczne, tylko właśnie o grach, jak te przeze mnie wspomniane. Tutaj temat HDR może być najważniejszy, tam nie jest. Tutaj każdy może ocierać łzy banknotami i pisać, że gra na konsoli, ale mógłby na drogim PC - tam będzie odwrotnie. Kawa podał przykład tego jak może myśleć klient, a ja tu byłem przekonywany, że tak myśleć nie można. Po prostu trzeba przyjąć do wiadomości, że są różne punkty widzenia, a nie tylko ten, że XOX jest dla świadomych użytkowników, których na wszystko stać. To jest zwykłe pierdololo.

Pierdololo to to co napisałeś wcześniej, że jakikolwiek sprzęt do grania ( w tym wypadku konsole) jest "budżetowy". To jak stwierdzić, że ktoś sobie kupił właśnie Lancera żeby jeździć po zakupy do sklepu. Trzeba być dobrze zakochanym we własnym światopoglądzie żeby takie pierdy pisać, no ale cóż.

 

Wcale się nie udziela mało osób, a wręcz bym stwierdził że grupa tutaj się udzielająca ma najbardziej ugruntowane i konkretne poglądy na platformy na których gra. Wystarczy przejrzeć dowolne konkurencyjne forum by odnaleźć całe grupki wyznawców jednej albo drugiej albo nawet i trzeciej opcji - tutaj proceder jest badzo mocno ograniczany. Może przez fakt, że rak fanbojostwa jest tutaj szybko i sukcesywnie tępiony. Bzdurzenie moderatorów za to nie jest :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zachodzie PC do gier to nisza, generalnie, średnio zarabiający ludzie wybierają konsolę,

 

Rynek PC np.dla Ubi generuje taki sam przychód co Xbox.Rozumiem że sprzedaż "na blachę" jest generowana przez Polskę i Rosję? :E Mityczny zachód gra tylko na konsolach a na pc biedacy ze wschodnich krajów i Chin :E To niezłe przychody generujemy bo doganiamy bogaty zachód,grający tylko na konsolach :D Takie wnioski wysnułem po twojej wypowiedzi hennep :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej gier AAA sprzedaje się na PS4, a PC wskoczył w sumie między konsole, bo raz, że sam steam ciągle rośnie, a dwa dużo osób kiedy był tylko sam zwykły X1 z dość słabą konfiguracją uciekło do Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdololo to to co napisałeś wcześniej, że jakikolwiek sprzęt do grania ( w tym wypadku konsole) jest "budżetowy". To jak stwierdzić, że ktoś sobie kupił właśnie Lancera żeby jeździć po zakupy do sklepu. Trzeba być dobrze zakochanym we własnym światopoglądzie żeby takie pierdy pisać, no ale cóż.

 

Wcale się nie udziela mało osób, a wręcz bym stwierdził że grupa tutaj się udzielająca ma najbardziej ugruntowane i konkretne poglądy na platformy na których gra. Wystarczy przejrzeć dowolne konkurencyjne forum by odnaleźć całe grupki wyznawców jednej albo drugiej albo nawet i trzeciej opcji - tutaj proceder jest badzo mocno ograniczany. Może przez fakt, że rak fanbojostwa jest tutaj szybko i sukcesywnie tępiony. Bzdurzenie moderatorów za to nie jest :(.

jakikolwiek sprzęt do grania ( w tym wypadku konsole) jest "budżetowy"

Nie jakikolwiek mistrzu czytania ze zrozumieniem, tylko konkretny (który zresztą wskazałeś lol). Konsole były, są i będą sprzętem budżetowym. Twoje teorie o tym, że sprzęt do grania nie może być budżetowy są po prostu bezsensowne i niepoparte żadnymi logicznymi wyjaśnieniami, ale do takich wypowiedzi już mnie przyzwyczaiłeś.

 

Jesteś wybitnie niesłowny, bo już miałeś się nie odzywać :lol2: No ale hardość i zacietrzewienie zwyciężyły. Typowe. Przerabiałem to samo z Hashim i Yoshim.

 

Wcale się nie udziela mało osób, a wręcz bym stwierdził że grupa tutaj się udzielająca ma najbardziej ugruntowane i konkretne poglądy na platformy na których gra.

Jak chcesz coś udowadniać to na drugi raz pomyśl, czy obie części wypowiedzi łączą się w całość. Bo w tym zdaniu jedno nie ma nic do drugiego. Na podforum konsolowym PCL jest mało osób, które mają ugruntowane i konkretne poglądy. To by była zgodna z prawdą informacja.

Szkoda, że niektórych nie da się zmusić do logicznego myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam podobnie jak Qrdel, sam mam PC z 1080 Ti i co?... i wolę grać na X czy Prosiaku, wygodniej, dużo osób teraz takie TV posiada, na zachodzie PC do gier to nisza, generalnie, średnio zarabiający ludzie wybierają konsolę, a taki X jest raczej skierowany do takiego trochę świadomego, no powiedzmy średnio ogarniętego klienta, ale nie traktowałbym x jako zamiennik budżetowy PC, wręcz odwrotnie, to produkt dla kogoś kto ma lub kupuje nowe TV, ktoś kto liczy kasę wybierze dużo tańszą opcje czyli S. PC to jest sprzęt dzisiaj do grania dla pasjonatów, co lubią sobie pogrzebać.

 

Właśnie dzisiaj mój znajomy z "zachodu", który gra co święta kupił sobie laptopa za 3k euro :E. Sam jeszcze nie wiem dokładnie co tam wybrał :lol2:, ale nawet nie z konsultował z nikim wyboru. Po prostu chciał topowy sprzęt i kupił ot taki laptopik dla niedzielnego gamera.

 

Przejrzyj sobie zagraniczne fora i zerknij jaka to nisza. Wybierz się na targi np. gamescom i zobacz jak oblegane są stoiska z grami na PC. Pogadaj z ludźmi z całego świata i wtedy gadaj o niszy na zachodzie w PC :E

 

Konsole się tu sprzedają jak świeże bułeczki bo prawie każdy ~10latek+ ma i to przeważnie w swoim pokoju z swoim własnym TV. Wyjdzie nowa konsola to prawie każdy dzieciak tylko kombinuje jak tu nakręcić rodziców, ciocie i wujków aby zmienić starego ps4 czy xboxa S na nowe PRO czy X i to nie ważne czy ma TV 4k czy 1080p, ważne aby mieć nową konsole bo taka moda :E, a że jest to tanie w porównaniu do PC to zmieniają.

 

Grami i sprzętem PC interesują się głównie starsi, a oni też mają przeważnie w domu konsole lub nawet kilka. Hobby to hobby. Nikt tu kasy nie liczy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nisza wśród "casuali". A znajdziesz takowych również z kasą.

Wśród "entuzjastów"? ^^^^^^^^ Pierwsze lepsze forum, reddit, cokolwiek branżowego - masa mid do high end'u PC'towego.

 

Ogarniasz temat ale nie masz/nie chcesz wydawać 2k tylko na GPU? Ewentualnie po prostu nie chce Ci się bawić w PC? XOX albo Prosiak.

Niezbyt ogarniasz ale masz kasę i zdajesz sobie w jakimś stopniu sprawę, że jakoś jest to lepsze? XOX albo Prosiak

 

Także tak - XOX to jest budżetowa opcja.

 

 

W sumie to nie wiem jakie to ma znaczenie? Niektórzy chyba zbytnio przywiązują uwagę do jakiejś umownej wartości, "prestiżu"?

Jakiś czas temu ktoś się spierał, że GTX1060 to jest high end. :E:P

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek PC np.dla Ubi generuje taki sam przychód co Xbox.Rozumiem że sprzedaż "na blachę" jest generowana przez Polskę i Rosję? :E Mityczny zachód gra tylko na konsolach a na pc biedacy ze wschodnich krajów i Chin :E To niezłe przychody generujemy bo doganiamy bogaty zachód,grający tylko na konsolach :D Takie wnioski wysnułem po twojej wypowiedzi hennep :hmm:

 

Ty Skuniu przeciwko mnie? Pewnie Pryst Cię tu wysłał. Co do tematu, ja swoje wiem i zdania nie zmienię :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jakikolwiek mistrzu czytania ze zrozumieniem, tylko konkretny (który zresztą wskazałeś lol). Konsole były, są i będą sprzętem budżetowym. Twoje teorie o tym, że sprzęt do grania nie może być budżetowy są po prostu bezsensowne i niepoparte żadnymi logicznymi wyjaśnieniami, ale do takich wypowiedzi już mnie przyzwyczaiłeś.

 

Jesteś wybitnie niesłowny, bo już miałeś się nie odzywać :lol2: No ale hardość i zacietrzewienie zwyciężyły. Typowe. Przerabiałem to samo z Hashim i Yoshim.

 

 

Jak chcesz coś udowadniać to na drugi raz pomyśl, czy obie części wypowiedzi łączą się w całość. Bo w tym zdaniu jedno nie ma nic do drugiego. Na podforum konsolowym PCL jest mało osób, które mają ugruntowane i konkretne poglądy. To by była zgodna z prawdą informacja.

Szkoda, że niektórych nie da się zmusić do logicznego myślenia...

Szkoda słów, możemy sobie tak tutaj popierdywać do końca świata i to do niczego nie doprowadzi, bo nie rozumiesz że 'budżetowy' i 'konsole' się wyklucza. Możesz sobie do tego dopisywać teorie, ba nawet pajacyki na rzęsach strzelać ale brnięcie w jakiekolwiek hobby nigdy nie było, nie jest i nie będzie budżetowe.

Pytałeś do czego jest komputer? Z tego co pamiętam pierwszy komputer miał przeliczać proste dane i wysyłać wiadomości dla wojska. O grze na tej platformie chyba nikt wtedy nie myślał? :E Pierwsze konsole możemy umownie wyśledzić do czasów automatów do gier - a te, jak sama nazwa wskazuje powstały do a) gry b) wyciągania kasy z żetonów. To tak na zakończenie tego offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem jakie to ma znaczenie? Niektórzy chyba zbytnio przywiązują uwagę do jakiejś umownej wartości, "prestiżu"?

Jakiś czas temu ktoś się spierał, że GTX1060 to jest high end. :E:P

"Budżetowy" to kwestia w dużej mierze indywidualna, ale fakt - nie wiem dlaczego ten zwrot budzi w niektórych tak negatywny wydźwięk. Przecież to w zasadzie zaleta. Jak ktoś się załapał na promo One S w Amazonie, po odsprzedaży gry zgarniał całkiem fajną konsolę do gier za ~550 zł + odtwarzacz 4K. To jest niewątpliwe rozwiązanie budżetowe. Z One X sytuacja jest trochę inna, bo jeszcze trzyma cenę, w przypadku PS4 PRo, do zgarnięcia za 1250 zł swego czasu, również wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie przypomnijcie ile kosztował Xbox One z kinectem na start. Wersja bez kinecta kosztowała mnie 1599 zł (w podobnej cenie było PS4 2 lata temu). Budżetowy to jest od niedawna Xbox One S do kupienia w cenie poniżej 1000 zł z grami i dodatkowym kontrolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ogólny rynek entuzjastów, ogółem to dalej jest budżetowa wersja.

Ponownie - złóżmy PCta z segmentu mid-high. Nawet przed szaleństwem cenowym mówimy o wielokrotności.

 

Nissan GTR to świetne, szybkie, nie tanie auto dla entuzjastów. Ale w tej kategorii mamy też dużo droższe marki i modele co sprawia, że GTR staje się opcją "budżetową". ;)

 

Oczywiście, że mówimy o jakiejś takiej umownej ocenie w skali ogółu bo znajdziemy kogoś kto za budżetowe uzna 500zł jak i kogoś kto rozszerzy widełki do paru tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Xbox X plus oled 65 cali i dobry sprzęt audio to już bardzo wysoki budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...