Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak taki resident evil a niektorzy mowia ze nawet dirt rally pokazuje spory potencjal. To jest pierwsza generacja i pewnie jest jeszcze odrobine za wczesnie ale jednak vr to troche inne doznania niz okulary 3d.

Killzone 3 w 3D też pokazał super jakość, nie mówiąc że to ps3 pociągnęło. A jak wyszło?

Nie życzę źle, ale widzę te same błędy w VR co w 3D -> a producenci niezależnie czy moda potrwa pół roku czy 10 lat będą chcieli wydoić kasę i znowu coś nowego.

Nie widzę tutaj nawet wśród producentów jak M$ czy Sony wiary w tą technologię w dłuższej perspektywie.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killzone 3 w 3D też pokazał super jakość, nie mówiąc że to ps3 pociągnęło. A jak wyszło?

3d w tv to bajer który nie przekłada się na rozgrywkę, nic do niej nie dodaje. Vr to 3d i kontrolery ruchowe w jednym plus najważniejsze - widok w każdym kierunku plus bogatsza interakcja. Podejrzewam, że większość właścicieli vr będzie wypatrywać kolejnej generacji, a ta z kolei przez niższą cenę/dopracowanie technologii zachęci kolejne osoby i w ten sposób baza użytkowników będzie się sukcesywnie zwiększać. Serio, nie wyobrażam sobie żeby w jakiejś tam dalekiej/niedalekiej przyszłości po udoskonaleniu tego na spółę z AR nie było to popularne. VR/AR to przyszłość grania, przy czym nie twierdzę, że standardowy ekran pójdzie w odstawkę, po prostu wszystko będzie się uzupełniać. Zauważ ile osób narzeka, że obecnie to jeszcze nie to, że rozdzielczość za niska, odwzorowanie ruchów niedokładne, odczuwalny pewien dyskomfort itp. ale dodaje, że po poprawieniu tych niedogodności ich podejście byłoby już zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie ludziska takie pytanko do was a mianowicie jeżeli macie xbox one czy xbox one s to planujecie zakup project scorpio bo według informacji skorpion będzie bardzo jadowity :o:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie ludziska takie pytanko do was a mianowicie jeżeli macie xbox one czy xbox one s to planujecie zakup project scorpio bo według informacji skorpion będzie bardzo jadowity :o:):D

Wstępnie mój podstawowy Xbox nie jest zagrożony. Trzeba czekać na więcej info, o cenie nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiedzą Half Life 3 jako ex na Scorpio to kupuję na premierę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiedzą Half Life 3 jako ex na Scorpio to kupuję na premierę :E

Mimo tego, że to kompletnie nierealne, uroniłem łezkę na myśl o shitstormie jaki by towarzyszył ogłoszeniu tej informacji. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy podobnie.

HL3 i RDR2 only on Xbox Scorpio.

:E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną czekam jak będzie się prezentował wizualnie Project Scorpio ale najważniejsze jak ta konsola radzi sobie z grami. Microsoft zaczął planowanie już kolejnej konsol i może być to 9 generacja konsol. :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorpio to pierwsza konsola godna zakupu od dłuższego czasu. Bądźmy szczerzy, PS4 i xbone to były pomyłki. Dopiero scorpio zapewni standard 4k natywnie i będzie to standard na długie lata. Rozwój sprzętu zwolnił, ceny za nowinki idą do góry, z tego 4k nie wyjdziemy jeszcze przez długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz deal breaker z tego 4K, a tak naprawdę sporo ludzi wolałoby 60fps, lepsze detale, fizykę itp. Jeśli będzie się dało upchnąć "chociaż" 60fps z taką rozdziałką to nie mam pytań, rzeczywiście konsola na wypasie. Najprawdopodobniej wszystko będą podporządkowywać pod 4K, które marketingowo lepiej wygląda niż klatki na sekundę. Ps4 mogące pochwalić się całkiem niezłą biblioteką exów, do której można dodatkowo podpiąć gogle vr, osobiście nie nazwałbym pomyłką - dla mnie to właśnie gierki robią daną platformę, nie bebechy.

Scorpio na ten moment obiecuje najwyższą wydajność i już. Brak konkretów bym mógł chociaż po części zgodzić się z Twoją opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorpio to pierwsza konsola godna zakupu od dłuższego czasu. Bądźmy szczerzy, PS4 i xbone to były pomyłki.

54 miliony sprzedanych PS Czwórek, faktycznie pomyłka. :E Może chodziło Ci o bebechy? Nope, większość nabywców nie ma szczególnie wygórowanych wymagań co do oprawy, ma być "ładnie". A patrząc choćby na Horizona, i tak dostajemy znacznie więcej. Scorpio zapewni 4K standard? Zobaczymy jakim kosztem, bo rozdzielczość to nie wszystko, a Twoja wypowiedź sprowadza się właściwie tylko do tego. No i jak wyżej, to biblioteka robi robotę, nie bebechy. Wymień więc te wszystkie nadchodzące tytuły Xboksowe, które już teraz czynią sprzęt "godnym zakupu". Przy obecnej polityce Microsoftu, byłbym bardzo ostrożny w ferowaniu wyroków. Po prezentacji na E3 najwcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 miliony sprzedanych PS Czwórek, faktycznie pomyłka. :E Może chodziło Ci o bebechy? Nope, większość nabywców nie ma szczególnie wygórowanych wymagań co do oprawy, ma być "ładnie". A patrząc choćby na Horizona, i tak dostajemy znacznie więcej. Scorpio zapewni 4K standard? Zobaczymy jakim kosztem, bo rozdzielczość to nie wszystko, a Twoja wypowiedź sprowadza się właściwie tylko do tego. No i jak wyżej, to biblioteka robi robotę, nie bebechy. Wymień więc te wszystkie nadchodzące tytuły Xboksowe, które już teraz czynią sprzęt "godnym zakupu". Przy obecnej polityce Microsoftu, byłbym bardzo ostrożny w ferowaniu wyroków. Po prezentacji na E3 najwcześniej.

 

Dokładnie, dla mnie 4k to uszczęśliwianie na siłę. Jedyna nadzieje MS do zaoferować mocny sprzęt z grami za znacznie mniej jak to samo na PC. Nie mają żadnej innej karty w rękawie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

po co piękna grafika 1080p w 60fps. rzućmy się na 4K, - przynajmniej na 5 minut róbmy zamieszanie, że niby konsola może tyle co PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestie czysto techniczną (na papierze), która na pierwszy rzut oka nie robi jakiegoś oszałamiającego wrażenia, to jednak niektóre rozwiązania zastosowane w Scorpio mogą przynieść wymierne korzyści. Nadal nic nie wiemy o procesorze, niby to Jaguar, ale mocno zmodyfikowany. Mamy natomiast informacje, że procesor posiada sterownik DX12 wbudowany w układ, który odciąża go prawie o 50%, co w przypadku odpowiedniej optymalizacji może przynieść wyższa wydajność nawet o 3/4 względem PS4 PRO. To dość znacząca informacja w przypadku optymalizacji gier pod konsole. Dodatkowo pamięć RAM, dla gier jest to 8 GB RAM, czyli o 100% więcej niż w PS4 PRO. Na sam koniec jest jeszcze GPU, z niektórych przecieków wynika, że jego faktyczna wydajność może być nieco wyższa niż RX480, dla porównania w PS4 PRO relatywna wydajność układu GPU to... HD7970. Jakby nie patrzeć to różnica jest i to spora. Pytanie jak to się przęłoży na optymalizacje, długość życia konsoli oraz cenę.

 

Moim zdaniem wszystkie gry, które będą od wychodziły od Microsoftu oraz ich zewnętrznych zaprzyjaźnionych firm developerskich mogą przy odpowiedniej optymalizacji spokojnie osiągać natywne 4K przy stabilnym 60PFS. Z multiplatformami może być różnie. Wszak wszystko zależy od developerów. Natomiast z całą pewnością będzie to działać dużo lepiej niż na PS4 PRO. Ja bym się z wszelkimi osądami wstrzymał. Przynajmniej do E3.

 

Najlepszy post w tym wątku. Masz sporo racji, Scorpio będzie mocniejszy od Pro minimum o 40-50%, dlatego zastanawiam się nad nim ---> RDR2 i inne multiplatformy, exy? :E ---> 4K HDR :) a PROsiak zostałby tylko do Exów :) Cena bankowo nie przekroczy 2200zł patrząc na bebechy i jak wygląda rynek konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, ja już zdążyłem zapomnieć, że MS zajmuje się też konsolami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, ja już zdążyłem zapomnieć, że MS zajmuje się też konsolami :E

 

Jeszcze się zajmuje aczkolwiek najnowsze dane ze sprzedaży PS4 (60mln sztuk) zdają się sugerować że różnie może być. Muszą dać Scorpio w bardzo dobrej cenie bo tylko tym mogą konkurować z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Scorpio nieźle grzeje forumowiczów. Nową konserwę można preorderować, np. w morelach 2099zł. Chętni?

 

https://www.morele.net/konsola-microsoft-xbox-one-x-premiera-7-11-2017-977655/

 

W dobry okres trafili, złomiarze przeżywają kryzys graficzny.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam co pokaże ta maszynka. Wszyscy chyba pamiętają jakie różnice były w RDR xbox 360 vs ps3. Może znowu się wszystko odwróci przy RDR 2, a patrząc na możliwości xboxa to tutaj różnice mogą być jeszcze większe niż kiedyś.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież gry mają się nie różnić między X a One.

Ale chodzi o różnice w grafice :E płynność, animacje, oświetlenie, ilość fps itd.

Jak by nie miało być różnic graficznych między xbox a X to jaki by był sens wydawania X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...