Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam dylemat.

Pisałem już w tym temacie zastanawiam się na zakupem xbox one x jednakże mam pewne wątpliwości. Całe życie grałem na pc obecnie mam i6700k 4.5 ghz 16 gb ram 3000 mhz ssd gtx 1060 6gb. Miałem monitor 27 cali i grałem w full hd we wszystko na obecnym konfigu. Kupiłem jednakże sobie oleda 55 cali i nie chce mi sie juz grać na tym małym monitorze. Problem sie robi taki że grajac na pc do tej pory zawsze grałem w full hd 60 fps.Teraz mam tv 4k A xbox one x niestety nie nadaje sie do rozgrywki 60 fps 4k (poza kilkoma tytułami). Teraz moge wydac 2.5k na gtx 1080 ti zeby miec te 4 k 60 fps(nie we wszystkich tytulach) albo kupić xklocka i grać 4k 30 fps za mniejszy hajs. Moje pytania sa nastepujace czy duzo sie traci grajac na xklocku w full hd (ale 60 fps) vs 4k 30 fps? Czy do tych 30fps na konsoli da sie przywyknąć? Czy te 30 fps na konsoli to naprawde jest pływajacy spowolniony obraz i nie da sie grac? Mając monitory - telewizory 4k jak gracie full hd 60 fps czy 4k 30 fps? Jak na xklocku gra sie w full hd na telewizorze 4 k jest ok? Wszystko poprawnie sie skaluje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniłem dziś do MS. Pani od ręki zarejestrowała moją konsolę. Gwarancję MS mam do 28 grudnia 2020. Czyli ponad 2 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, skad biora te daty, ja kupilem konsole w cyber monday, dzisiaj zarejestrowalem konsole na stronie MS i mam gwarancje do 16 grudnia 2020.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jest jakiś okres na wprowadzenie konsoli do sprzedaży, liczony od daty produkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam do 2 kwietnia 2020 :)

Kupowałem jakoś półkroku temu. Wygląda jakby było 3 lata od daty produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Nope. Poczytaj, a potem pisz. Niby jest, ale po 12 miesiącach Ty musisz udowodnić.

Kupiłem konsole w XKom. Po roku czasu np mi sie psuje to co mam tu udowadniać? Odeślą do serwisu i wyjdzie na to ze sie zepsuła.. Gwarancja jest to MS przyjmie. Nic tu nie widzę złego. W Sony mamy tylko rok gwarancji i to boli. A tu zawsze jest szansa ze po roku jescze mamy czas w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, nabyłem tą konsole. Sam proces 1 konfiguracji to jakaś katorga pół godziny jak nic wiele rzeczy i urządzeń już konfigurowałem ale ten setup był chyba najbardziej upierdliwy ever.Pytanie na dzisiaj mam łącze 600 mb 5ghz i sama aktualizacja 1gb i jej ściągnięcie trwało chiński rok. Teraz ściągam coś w gamę pass i Forza 4 pół godziny 6procent to tak leci zawsze czy ja coś nie wiem bo w tym tempie te parę gier które dodałem do kolejki to mi się będą do poniedziałku ściągać. Leci ten download masakrycznie wolno nie wiem o czymś? Czy tak już jest?

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień internet... to już mobilny LTE jest pewnie dużo szybszy. Masz niby 600Mb a podłączasz po wifi?

Na serwery MS niema co narzekać, bo mi (w przypadku łącza 150Mb z Vectry) cały czas idzie pełną prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz 150Mb to serio nie możesz narzekać na serwery :D Ja również potwierdzam, ze serwery M$ i Sony na konsolach są bardzo słabe.

Oczywiście porównując na przykład do GOG, Steam, Origin, Battle.net.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest dostępna na Xbox one x aplikacja pokazująca ilość FPS w danym momencie coś jak fraps na pc?

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Co do gwarancji.. Zarejestrowałem dzisiaj swoja konsole bo musze pisać do supportu MS i odziwo mam 3 letnią gwarancje?:)

t15o2u1xveq3_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W twoim przypadku to już po gwarancji z to co kiedyś pisales

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

W twoim przypadku to już po gwarancji z to co kiedyś pisales

Co? :) Chyba pomyliłeś osoby :> Ty jak coś palniesz to niewiadomo czy brać to na poważnie czy nie.. Tak jak było to w przypadku postów o telewizorach :P

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wkręciłem się w forze więc muszę usunąć to co napisałem :)

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście na windowsie jest pasjans.

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Haha jaki troll ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Będę musiał jednak zwrócić konsole na gwarancję .. Tylko teraz gdzie to zgłaszać? Czy ktoś zwas zwracał do serwisu MS konsole? Nie wiem czy to gdzieś pisać czy jak ? Może ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

A dzieją się z nią różne numery prawdpodobnie chyba dysk wariuje.. Dużo by opisywać :D w skrócie od 3 miesiecy cos wariuje moduł sieciowy ale ostatnio sie uspokoiło, po resecie konsoli potrafi wywalic blad w E102/E105 bez powodu.. Czasami laguje sam system tak ze usze go recznie wylaczyc i jak wylacze to juz nawet po odpaleniu nie ma obrazu... Musze wylaczyc z pradu i za 2-3 razem idzie spokojnie.. Raz sie nawet wyłaczył samoistnie ale to ponoc prawdopodobnie jest wina dysku lub systemu.. Chociaz wgrywalem go od zera z pendrive...

No nic jak zgram wszystkie cyfrowe gry to zrobie mu mega format i wgram na czysto obraz systemu.. Jak po nim znów będą problemy to pozostaje serwis.. Zaczęło sie to wszystko po ostatich updejtach od września jakoś.. Przez prawie rok było oki.. Troszke dziwne by tak nagle wariowal dysk? Jak dysk wadliwy to powinien dawać znaki juz od początku (tak to pojmuje z doświadczenia).

Problemy odbywają się tak z 2 razy na tydzien moze.. Wiec jeszcze moze w swieta sobie spokojnie pogram w parę gier.. Raczej zgłosze to po nowym roku..

Najczesciej mam teraz bład np ze przy pobieraniu gier nastepuja przerwanie pobierania i nic nie pobiera.. Przedwczoraj właczyłem gre to szary ekran i nic.. pozostaje reset. i działa do dzisiaj bez wyłaczania.. bo w nocy pobieram.

Podsumowujac z mojego doswiadczenia podejrzewam ze moze wariowac dysk, moze moduł sieciowy bo przy niemal kazdej aktualizacji mam problemy z pobieraniem jej i wtedy cos sie moze chrzani w systemie.. albo moze cos powaznego moze plyta wariuje.. Nic sie nie przegrzewa bo nie jest glosna ani gorąca..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co by nie mówić o xonex u mnie kultura pracy w porównaniu do ps4pro jest o niebo lepsza, żadnych problemów z x nie mam , a ps wyje momentami jak odkurzacz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

CO do kultury pracy to nie mam zastrzeżeń. Konsola mega cicha tzn czasami przy niektórych grach to słychać jak momentami wiatraki zwiększaja obroty i zmniejszają.. ale to naprawdę nie przeszkadza..

No ale kurcze te moje problemy ;/.

Btw. Wcześniej na 100 stronie zamieścilem screen jak zarejestrowałem konsole to okazuje sie ze mam 3 lata gwarancji..Jak jest u was po zarejestrowaniu? Mozecie sprawdzić? Dziwne bo na stronie xkom było 2lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupowałem w pazdzierniku , gwarancję mam do stycznia 2021 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi