Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gonzo3211

Zainfekowany router? Tp-link wr740n. Weryfikacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu mam taki problem, że opisy aukcji allegro nie chcą się wyświetlić. Pojawiają się na sekundę-dwie i znikają. Szukając rozwiązania, natrafiłem na możliwość zainfekowania routera czy dnsów. Myślę że może to być prawdopodobne, bo na drugim komputerze po wifi jest ten sam problem z allegro.

Zaaktualizowałem fw routera, poustawiałem dns 8.8.8.8, 8.8.4.4 ale nie pomogło, a jeśli jest jakiś szkodnik to jak to mogę sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść historię przeglądarki, cache - słowem, wszystko i sprawdź jeszcze raz.

 

BTW - jeśli masz zablokowane popupy itd. to możesz faktycznie mieć problem z wejściem itd.

 

 

 

PS - po updejcie firmware TP-Linka przestało mi chodzić wchodzenie na konfig przez ip...zostało przez domenę :D Sprawdź jeszcze raz też firmware :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączałem adblocka, zzyściłem cache i ciasteczka i historię i nic. Kiedyś pomagało, ale teraz to może faktycznie być coś z routerem. Jakiś czas temu świadomie instalowałem i włączałem wątpliwe programy, ale później poszedł reinstal systemu, ale faktycznie nie pomyślałem że mogło przejść na router.

 

FW za aktualizowałem tak przy okazji jak wszedłem w panel, a nie robiłem tego od wieków. Zainstalowałem najnowszy jaki był, choć też ma już dwa lata, bo router V4. Przed i po jest to samo, jedynie jak by ciut szybciej chodził - panel i może internet, ale pewnie to placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kompa dobrym, a przede wszystkim innym antywirusem, niż masz teraz. Do tego coś od malware typu adw cleaner.

Firmware w routerze polecam wymienić na gargoyle lub mifi, w zależności od potrzeb i wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem adw cleanerem, ale nic nie znalazł. Inny antywirus? Obecnie mam Avire, polecisz coś innego?

Tak się zasiedziałem w konsolach, że już odwykłem od "problemów" i dumania nad nimi, ale faktycznie skoro problem jest na dwóch oddzielnych kompach i innych przeglądarkach i allegro twierdzi że u nich "działa", to coś nie teges.

Ja wymagam tylko żeby działało to jak najlepiej, a o innym oprogramowaniu nawet nie myślałem. Mówisz że warto nawet jak nie zaglądam tam specjalnie często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z antywirusów to np. kaspersky - sprawdź choćby wersją testową. Przeleć też malwarebytes antimalware, dorzuć ccleaner.

Co do firmware to warto, bo jak sam zauważyłeś oryginał jest sprzed 2 lat, a softy open-source są aktualizowane na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malwerbytes też nic nie znalazł, wyczyściłem wsio ccleanerem i chyba pomogło. Chyba ta historia przeglądania, której jest mi szkoda i jej nie ruszałem wcześniej, ale cóż.

Dziękuje :).

 

Drugi komp, to taki typowo czasem do neta, czasem coś druknąć. Stary baleron g530 i 2gb ramu, nieczyszczony chyba od ostatniej instalacji.

Ccleaner wyczyścił prawie 2GB śmieci :E.

Allegro - działa :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...