Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matekmz

PCLab.pl - oceń portal i daj nam znać, czego oczekujesz :)

Kierunek rozwoju portalu PCLab.pl  

516 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja ocena portalu PCLab w skali od 1 do 5:

    • 1
      29
    • 2
      60
    • 3
      210
    • 4
      187
    • 5
      29
  2. 2. Czego najbardziej oczekujesz od PCLaba? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Rzetelnych testów komponentów komputerowych
      496
    • Artykułów publicystycznych (felietonów naszych autorów)
      197
    • Newsów ze świata technologii
      378
    • Porównań zestawów komputerowych (np. najbardziej polecane laptopy, sprzęty dla graczy)
      263
    • Fajnych materiałów video
      62
    • Pierwszych wrażeń (np. krótkiej opinii o komponencie przed konkretnym testem)
      117
    • Działań na Facebooku i w kanałach Social Media
      12
    • Inne (napisz jakie w komentarzu)
      20
  3. 3. Jak według Ciebie, portal PCLab powinien się utrzymywać? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Za pomocą reklam na stronie głównej
      363
    • Poprzez płatne, rozbudowane artykuły specjalistyczne (jeśli tak, to ile możesz zapłacić?)
      52
    • Za sprawą sponsorów, którzy chcą realizować we współpracy z redakcją teksty sponsorowane
      255
    • Z dotacji od fanów i czytelników
      175
    • Dzięki reklamom w testach i tekstach
      196
    • Poprzez własny sklep z koszulkami, kubkami i gadżetami PCLabowymi (np. pendrive'y, vlepy lub podstawki pod kubek)
      249
    • Dzięki różnym akcjom promocyjnym z wykorzystaniem partnerów nie związanych z branżą IT
      256
    • Inne (napisz jakie w komentarzu)
      19
  4. 4. Czy portal PCLab.pl jest dla Ciebie głównym źródłem wiedzy specjalistycznej o komponentach komputerowych/branży IT?:

    • Tak
      81
    • Nie
      60
    • Jest jednym z wielu, które sprawdzam
      321
    • Wchodzę tu tylko dla forum, nie odwiedzam PCLab.pl w ogóle
      20
    • Tak, ale mam zastrzeżenia (napisz w komentarzu, jakie)
      26
    • Nie, mam zaufane serwisy zagraniczne, które odwiedzam (jakie?)
      7
  5. 5. O czym chciałbyś/chciałabyś czytać na PCLab.pl? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Testy procesorów
      466
    • Testy kart graficznych
      461
    • Testy płyt głównych
      413
    • Testy pamięci RAM
      383
    • Testy zasilaczy
      396
    • Testy obudów
      339
    • Testy kontrolerów obrotów/wentylatorów/schładzaczy
      285
    • Testy routerów
      228
    • Testy drukarek
      184
    • Testy monitorów
      375
    • Testy macierzy dyskowych
      195
    • Testy głośników
      259
    • Testy NAS i rozwiązań sieciowych
      190
    • Felietony/publicystyka dot. technologii
      212
    • Opisy skomplikowanych zagadnień dot. budowy komputera
      292
    • Opisy skomplikowanych zagadnień dot. budowy gier komputerowych i ich działania
      233
    • Testy porównawcze (różne karty graficzne w zakresie cenowym od, do itp)
      387
    • Przegląd najważniejszych informacji z każdego tygodnia w formie jednego artykułu
      144
    • Testy peryferiów (myszki, klawiatury, słuchawki)
      301
    • Teksty specjalistyczne o budowie procesorów, kart graficznych, płyt głównych, RAM czy zasilaczach
      294
    • Recenzje gier komputerowych z punktu widzenia ich optymalizacji/budowy i działania
      251
    • Polecane zestawy komputerowe (do określonej kwoty)
      218
    • Polecane laptopy (w przedziałach cenowych)
      176
    • Polecane peryferia dla graczy
      165
    • Artykuły publicystyczne o branży IT (np. ciekawe wydarzenia, które mają miejsce, nowe odkrycia technologiczne czy rozwój infrastruktury sieciowej)
      241
    • Newsy o grach
      217
    • Newsy o technologiach
      335
    • Newsy o gadżetach
      203
    • Newsy o nowych komponentach komputerowych
      317
    • Newsy o aktualnej sytuacji w branży (sprzedaż czy rozwój)
      244
    • Felietony historyczne (np. o historii kart graficznych, procesorów lub komputerów)
      225
    • Poradniki (jak coś złożyć, zbudować, sprawdzić)
      254
    • Inne (napisz w komentarzu jakie)
      16
  6. 6. Czy autorzy tekstów mają dla Ciebie duże znaczenie? Przywiązujesz się do nich? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Tak
      54
    • Nie, nie mają żadnego znaczenia
      150
    • Tak, dla konkretnych autorów wchodzę na portal
      33
    • Nie, oczekuję tylko, by tekst był ciekawy, autor ma mniejsze znaczenie
      236
    • Tak, autor o dużej wiedzy jest dla mnie autorytetem
      98
    • Nie, weryfikuję tekst w innych źródłach, niezależnie od autora
      101
    • Mam inne zdanie na ten temat (napisz w komentarzu, jakie)
      7
  7. 7. Co jest według Ciebie, największym problemem PCLab.pl? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Niski poziom testów
      148
    • Niski poziom newsów
      234
    • Niski poziom moderacji serwisu
      214
    • Duży bałagan w komentarzach pod tekstami
      241
    • Przestarzała szata graficzna portalu
      154
    • Niska częstotliwość ukazywania się nowych artykułów
      231
    • Brak ciekawych felietonów/publicystyki
      170
    • Brak sprawdzonych autorów
      79
    • Mam uwagi co do rzetelności zamieszczanych testów
      123
    • Mam uwagi co do jakości wykonywania zamieszczonych testów
      115
    • Mam uwagi co do ogólnej sprawności funkcjonowania portalu (jakie?)
      38
    • PCLab.pl to tylko forum, portal dla mnie mógłby nie istnieć
      29
    • Inne (napisz w komentarzu, jakie)
      34


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko na kim wykonano zabieg, na odwiedzających portal czy na właścicielach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za zmniejszenie tabelki z aktualnościami... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mnie zastanawia jedna rzecz, to forum to jedno z największych w polsce o tej tematyce, mając licencje na IPB dlaczego nie chcecie zaktualizować forum chociażby do wersji 3.4.x ? To obecne nie jest złe ma swój klimat nawet mogłaby zostać szata graficzna, ale zmiana silnika byłaby wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Działanie forum mobilnie, dalej nie można odwiedzić ostatniej strony, ten bug już jest tutaj od lat.

 

Jak i bug jest i workaround, wejdź na dowolną niepierwszą stronę, zajrzyj do url'a, jest w nim parametr od którego numeru postu rozpoczyna się bieżąca strona, wprowadź dowolną, wykraczającą poza ilość postów w wątku, milionową liczbę dopisując zera na końcu i zatwierdź URL'a, znajdziesz się na ostatniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i bug jest i workaround, wejdź na dowolną niepierwszą stronę, zajrzyj do url'a, jest w nim parametr od którego numeru postu rozpoczyna się bieżąca strona, wprowadź dowolną, wykraczającą poza ilość postów w wątku, milionową liczbę dopisując zera na końcu i zatwierdź URL'a, znajdziesz się na ostatniej stronie.

Dzięki.

 

Znowu się zaczęło Czechowicz=Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za zmniejszenie tabelki z aktualnościami... :/

Kto na to wpadł w ogóle? Normalnie jak w MS. Wszyscy entuzjaści piszą czego im potrzeba, więc zamiast skorzystać z feedbacku, to dowalą jakąś zmianą, która jeszcze pogorszy funkcjonalność serwisu. Good job! Ale, ale nie ma co narzekać. Jest Twitter! facepalm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za idiota zmniejszył tą tabelkę

 

śmieszny obrazek pana Brzostka

 

Sorry, ale tu nie chodzi o jakieś "trying to not offend anyone" tylko jak debilna to jest nazwa, i jedyne z czym się kojarzy to wsadzenie dłuta w mózg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto na to wpadł w ogóle? Normalnie jak w MS. Wszyscy entuzjaści piszą czego im potrzeba, więc zamiast skorzystać z feedbacku, to dowalą jakąś zmianą, która jeszcze pogorszy funkcjonalność serwisu. Good job! Ale, ale nie ma co narzekać. Jest Twitter! facepalm.gif

Naprawdę nie rozumiecie?

Jeszcze za czasów starej ekipy wchodząc na laba pierwszy raz w danym dniu w okolicach godziny 15-16, potrafiłem spędzić ponad godzinę na czytaniu aktualności które wciągały, dziś wystarczy 10-15 minut i nie ma co czytać, skracając belkę o połowę mogą produkować mniej newsów dziennie, być może przy tym ograniczając kwiatki które produkuje Czechowicz i na nie jest największy hejt, nie raz zdarzał się widok tabeli w której połowa publikacji pochodziła ze starego dnia, a połowa już dotyczyła obecnego, w ten sposób można mydlić oczy twierdząc że produktywność newsmanów wzrosła.

Nie ma co ukrywać, jakość publikacji spadła do poziomu dna i metra mułu, głównie stawia się na tematy które wywołują największe emocje, a co za tym idzie tworzy się gówno burza, tutaj idealnym przykładem jest Gontarczyk który przez długie lata pluł na AMD, dzisiaj jest całkowicie odwrotnie, stał się wielkim "obrońcom" uciśnionych prowokując w dość dziecinny sposób.

 

Pozwolę sobie skierować pytanie do Matekmz, dotyczące "testowania na żądanie" które mało być z wielką pompą wprowadzone we wrześniu... oczywiście rozumiemy że chodziło o 2030 rok he he he :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja na główną wchodzę tak jak na strony typu WP czy inne takie - ot tak, bo akurat nuda to zobaczmy co tam się dzieje. :E

Czasy wchodzenia po newsy, jak wyżej już dawno minęły.

 

Forum za to będzie szkoda jak to kiedyś wszystko padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi aktualnościami, że połowa z ostatnich 20 to smartfony/tablety? Tu na prawdę nie ma co czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi aktualnościami, że połowa z ostatnich 20 to smartfony/tablety? Tu na prawdę nie ma co czytać.

Trwa NWC 2018, dlatego tak jest, ale dlaczego czytamy kilka razy o Samsungu, a nie o innych producentach i być może ciekawszych modelach niż S9 i S9+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy sam lab upodabnia się do wspomnianej lobotomii. Jak się wchodzi na portal to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak być może zauważyliście w temacie nosnikow trochę się zmieniło ;)

Test dysków twardych też będzie (i to konkretny), czekam już tylko aż dotrą do labu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)tutaj idealnym przykładem jest Gontarczyk który przez długie lata pluł na AMD, dzisiaj jest całkowicie odwrotnie, stał się wielkim "obrońcom" uciśnionych prowokując w dość dziecinny sposób.

 

W poniedziałki pluję na Intela, we wtorki na Nvidię, w środy na Qualcomma, w czwartki na AMD, w piątki na Apple, w soboty na KFC, a w niedzielę mam wolne. Nie wpadło Ci do głowy, że przez ileś-tam lat nie było o czym pisać, w pozytywnym świetle, nt procesorów AMD, a teraz jest? Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie "lubię" żadnej marki. Jak jest okres dobry dla AMD, to piszę o tym, że AMD radzi sobie dobrze. Jak AMD radzi sobie źle to piszę, że AMD radzi sobie źle. Pic w tym, że dla Ciebie najwyraźniej pisanie "dobrze" o AMD to sól w oczku. Piecze, szczypie i wywołuje to, na czego ból jest w internecie popularna maść. Fanbojstwo da się leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałki pluję na Intela, we wtorki na Nvidię, w środy na Qualcomma, w czwartki na AMD, w piątki na Apple, w soboty na KFC, a w niedzielę mam wolne. Nie wpadło Ci do głowy, że przez ileś-tam lat nie było o czym pisać, w pozytywnym świetle, nt procesorów AMD, a teraz jest? Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie "lubię" żadnej marki. Jak jest okres dobry dla AMD, to piszę o tym, że AMD radzi sobie dobrze. Jak AMD radzi sobie źle to piszę, że AMD radzi sobie źle.

Bzdura, czym innym jest pisać, w pozytywnym świetle na temat danej firmy, a czym innym jest uprawianie asynchronicznego trollingu, który stosujesz już od dobrych 2 lat, najpierw pod publikę mieszałeś AMD z błotem tworząc gówno burzę, teraz bawisz się w drugą stronę, cel tego teatrzyku dla większości używającej mózgu jest oczywisty, zrobić jak największy śmietnik... Dzięki czemu znaczna część społeczności laba angażuje się w dany temat obrzucając się błotem. Jest jednak mały problem, na portalu stałych czytelników ubywa z każdym dniem, aktualnie przeważają w zdecydowanej większości noł nejmy, które najczęściej nie mają konta dłużej jak rok, nie napisali żadnego posta na forum, ba być może nawet nie potrafią się po nim poruszać, od pierwszego wpisu na portalu jednak szczekają i rozwalają tematy, publika idealnie dopasowana do kulejącego poziomu błazna na scenie.

 

Pic w tym, że dla Ciebie najwyraźniej pisanie "dobrze" o AMD to sól w oczku. Piecze, szczypie i wywołuje to, na czego ból jest w internecie popularna maść. Fanbojstwo da się leczyć.

Raczej kropelką kwasu na pośladach dla Ciebie jest fakt iż ludzie przestali się nabierać na Twój żenujący trolling ;)

Ostatniego zdania nawet nie chce mi się komentować, na przyszłość radzę stronić od słabych pocisków, które idealnie stawiają Cie w słusznym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałki pluję na Intela, we wtorki na Nvidię, w środy na Qualcomma, w czwartki na AMD, w piątki na Apple, w soboty na KFC, a w niedzielę mam wolne. Nie wpadło Ci do głowy, że przez ileś-tam lat nie było o czym pisać, w pozytywnym świetle, nt procesorów AMD, a teraz jest? Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie "lubię" żadnej marki. Jak jest okres dobry dla AMD, to piszę o tym, że AMD radzi sobie dobrze. Jak AMD radzi sobie źle to piszę, że AMD radzi sobie źle. Pic w tym, że dla Ciebie najwyraźniej pisanie "dobrze" o AMD to sól w oczku. Piecze, szczypie i wywołuje to, na czego ból jest w internecie popularna maść. Fanbojstwo da się leczyć.

Ech Vega, jesteś jak leśniczy w dowcipie o Polakach i Niemcach, popsułeś dzieciom zabawę w trollowanie AMD/Intela/NVidii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu muszę się zgodzić, że o ile Vega jest najbardziej doświadczonym newsmanem to czasami pozwala sobie na za dużo. Oczywiście taki własny styl pisania newsów jest fajny ale trzeba znać granicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznać się, który wpadł na pomysł podpinania śmieci w postaci jakiegoś convertisera.com do linków na forum. Przecież nie tak dawno już przez to przechodziliśmy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, czym innym jest pisać, w pozytywnym świetle na temat danej firmy, a czym innym jest uprawianie asynchronicznego trollingu, który stosujesz już od dobrych 2 lat, najpierw pod publikę mieszałeś AMD z błotem tworząc gówno burzę, teraz bawisz się w drugą stronę, cel tego teatrzyku dla większości używającej mózgu jest oczywisty, zrobić jak największy śmietnik... Dzięki czemu znaczna część społeczności laba angażuje się w dany temat obrzucając się błotem. Jest jednak mały problem, na portalu stałych czytelników ubywa z każdym dniem, aktualnie przeważają w zdecydowanej większości noł nejmy, które najczęściej nie mają konta dłużej jak rok, nie napisali żadnego posta na forum, ba być może nawet nie potrafią się po nim poruszać, od pierwszego wpisu na portalu jednak szczekają i rozwalają tematy, publika idealnie dopasowana do kulejącego poziomu błazna na scenie.

 

Potrzebne źródła. Rzucaj linkami newsów, z ostatnich dwóch lat. Dawaj.

 

Ale tu muszę się zgodzić, że o ile Vega jest najbardziej doświadczonym newsmanem to czasami pozwala sobie na za dużo. Oczywiście taki własny styl pisania newsów jest fajny ale trzeba znać granicę...

 

Zawsze czytam komentarze i każdą merytoryczną krytykę przyjmuję i jej założenia wdrażam. Jeśli gdzieś, Twoim zdaniem, "przekraczam granicę", to jedno o co proszę, to o wskazanie takich sytuacji. Byle tylko merytorycznie. Przez 16 lat wielokrotnie byłem anty-Intel, pro-Intel, anty-AMD, pro-AMD, anty Nvidia, pro-Nvidia, anty-ATI, pro-ATI, anty-Microsoft, pro-Microsoft, anty-Creative Labs, pro-Creative Labs, anty-Apple, pro-Apple, itd., itd. Tak, wiem, to jest koszt długotrwałej pracy w tej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznać się, który wpadł na pomysł podpinania śmieci w postaci jakiegoś convertisera.com do linków na forum. Przecież nie tak dawno już przez to przechodziliśmy ...

I ja się pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego co się dzieje na głównej w komentarzach, mam krótkie ogłoszenie.

 

Nie odwiedzam często forum czy newsów, ale jeśli kogoś przyłapię na łamaniu regulaminu na głównej, to dostanie stosowny wpis na forum. Wiem, że niektórych to nie obejdzie, aczkolwiek są i tacy, których jednak zaboli na tyle, aby dwa razy się zastanowili nim z premedytacją złamią choćby podstawowe zasady netykiety.

 

Zaczynamy od niechlubnego precedensu, użytkownika Amphilyon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...