Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mieszek

Egipcjanin Sinuhe

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądam film. Typowa Holywoodzka masówka.

A książkę czytaliście? Mnie wciągnęła. Najlepiej chyba zapamiętałem jak Horenheb dowodząc wojskiem odzianym w przepaski biodrowe, uzbrojonym we włucznie, proce i trzcinowe tarcze rozgromił armie Hetyów wyposażone w ciężkie rydwany bojowe najeżone kosami zdolne samą swoją masą zgnieść wszystko co stanie im na drodze.

Ciekaw jestem jak tą bitwę pokażą w filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, film wydłubał z książki prawie tylko i wyłacznie to, co było historią, bitwami i tym podobne. Zero życia wewnętrznego głównego bohatera, a przecież to w książce było najważnejsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Agnes, masz rację. Ale nawet tej ważnej dla książki bitwy nie było.

Książkę dawno czytałem, może teraz jeszcze raz przeczytać? W celach czysto naukowych, żeby dokonać konfrontacji z filmem? :-)

Poza tym bohaterów wyobrażałem sobie całkiem inaczej. Sinuhe trochę szerszy w pasie i patykowate nogi :-)

Horencheb może być jeśli chodzi o wygląd. Ale zdawało mi się, że w książce był mniej arogancki. A może już szczegułów nie pamiętam?

 

[Edytowane: 12/11/2003 przez mieszek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie ogladalem ( i pewnie nic nie stracilem:)), ale ksiazka byla swietna.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle świetna, że wyciągnęłam z jej pomocą jedną osobę z dołka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka taka że można do niej zawsze wracać i się nie nudzi. Piękny śpiewny język. Nie wiedziałem że jest taki film muszę go zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękny śpiewny język

 

"Myśl o tym, że każdy dzień będzie podobny do poprzedniego i że w moim

życiu nie wydarzy się już nic innego jak to, co wydarza się na co

dzień, stała się dla mnie odpychająca. Tak nierozsądne jest serce

ludzkie, że nigdy nie zadowala się swoim losem, lecz czyni wszystko, by

zakłócić człowiekowi spokój i zasiać mu w duszy rozterkę. Bardzo już

byłem znużony swoim sercem."

 

"Nie zazdrościłem mu jego bogactwa i powodzenia, podobnie jak i innym

nie zazdrościłem ich radości i zadowolenia. I nie chciałem już odbierać

ludziom ich urojeń, jeśli urojenia te dawały im szczęście. Życie

ludzkie bowiem jest na rozmaite sposoby utkane z marzeń. Dlatego prawda

jest zła i gorzka dla człowieka i dla wielu lepiej jest, gdy ginie

prawda, niż gdy się rozwiewają ich sny. Dlatego nie chciałem odbierać

ludziom marzeń, jeśli byli szczęśliwi w swoich snach i jeśli dla swoich

snów nie dopuszczali się zła, lecz zadowolali się snami."

 

"Bardzo głupia jest zaiste twoja głowa, skoro mówisz źle o kobietach.

Bo jeśli nawet są kobiety, które zatruwają wszystkie źródła, to są z

pewnościa i takie, które są jak źródło na pustyni albo jak rosa na

spalonej słońcem łące."

 

 

" - Ptahorze - powiedziałem. - Gdy światła Teb rozpalają się na nocnym

niebie, jestem spragniony miłości.

- Nie ma miłości - rzekł Ptahor stanowczo. - Mężczyzna jest smutny, gdy

nie posiada kobiety, z którą mógłby spać. Ale gdy spał z kobietą, jest

jeszcze smutniejszy. Tak było i tak zawsze będzie.

- Dlaczego? - spytałem.

- Tego nie wiedzą nawet bogowie - powiedział Ptahor."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo!

 

Książkę przeczytałam 3 lata temu - znakomita i niezwykle wciągająca....O wiele lepsza niż film. Z fantastycznym klimatem..... Polecam gorąco :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, "Sinuhe", więcej trudno mi rzec niż to, że w swoim czasie bardzo mi się podobał, oj bardzo. Ale przeczytałem raz jedynie i jakoś cała wiedza wywietrzała :( Trzeba ją chyba odświeżyć... . Hm, tyle lektur zaległych, a jeszcze czas na odświeżanie przyszedł :D Cóż, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...