Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

toć napisałem ze jak będzie kartofel to wszystko leci na sell zostaje tylko LC/RAM/Dyski i przesiadam sie na MoreCore :E no i cena tez poniżej 650 wiec dałem się namówić, a jak się okaże ze KS wyrywa z butów i zrobi x52 to ze tak powiem będę miał 8700k i dwie paczki Ramow na sell :lol2:

 

numer przesylki juz jest wygenerowany wiec chyba dzic wyjdzie w trase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toć napisałem ze jak będzie kartofel to wszystko leci na sell zostaje tylko LC/RAM/Dyski i przesiadam sie na MoreCore :E no i cena tez poniżej 650 wiec dałem się namówić, a jak się okaże ze KS wyrywa z butów i zrobi x52 to ze tak powiem będę miał 8700k i dwie paczki Ramow na sell  :lol2:

Pewnie zrobi te x52 ale czy stable xD Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem juz 9900k i x52 tez dawał rade ale wyżej nie było szans, 8700k robi na obecnym setUpie x52 stabilnie, x53 pod gry, i jak przeglądam to większość dość mocno wykręconych platform z 8700k idzie łeb w łeb z 9900k po OC na 5g+

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem juz 9900k i x52 tez dawał rade ale wyżej nie było szans, 8700k robi na obecnym setUpie x52 stabilnie, x53 pod gry, i jak przeglądam to większość dość mocno wykręconych platform z 8700k idzie łeb w łeb z 9900k po OC na 5g+

Eee tam lepsze more core niż cały czas klepać 8 jajek lol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam lepsze more core niż cały czas klepać 8 jajek lol2.gif

tu nie o jajka się rozchodzi wczoraj zrobiłem sobie test dla własnej satysfakcji i myślę ze w more core brakuje zegara, ale nie wiem ile faktycznie platforma zyskuje na Ramie w Grach, oczywiście rożne gry czerpią rożne profity ale zgodność jest taka sama czym szybszy i ciaśniejszy ram tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego tak.

 

WTF:

Intel is providing a one-year warranty on both the box and tray versions of this processor due to its limited volume.

 

Oni chyba żartują :E Te 5.0GHz nie do końca jest stabilne? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa docelowa tych procesorów i tak nie będzie go trzymać aż rok, no proszę Cię :E

 

Gwarancja na rok, ale nawet jakbyś wysłał, to drugiego mogą po prostu nie mieć na stanie, i zaoferować coś zupełnie innego.

Rozwalił mnie temat z (o ile pamiętam) padniętym 7700k, i ofertą... 7740x zamiast niego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą kasę zwracać, jak nie chce im się utrzymać stocku lub uruchamiać produkcji na wymianę reklamacyjną.

 

Proc do tanich nie należy i raczej będzie wyżyłowany. Rok to bardzo mało, bo teoretycznie żywotność 9900 jest długa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecieli w ch.... ale i tak macie 2 lata sprzedawcy w Polsce...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecieli w ch.... ale i tak macie 2 lata sprzedawcy w Polsce...

W owocowym jest napisane gwarancja sprzedawcy 3 lata, także spoko. W X będzie to samo. Podobnie jest np. z GPU gdzie MSI daje 2 lata gwary a sklepy 3. (nie wszystkie)

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później gdy coś się sypnie tam gdzie gwara jest 2 letnia producenta wypnie dupsko a sklep będzie palił głupa przy naprawie czegokolwiek ... Serwisy gwarancyjne w polszy to mit.Czekasz długo a efektów w wymianie czy naprawie brak szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

Intel Core i9-9990XE

 

I różnice w poborze Cinebench R20 5.0GHz skoki na 600W

vs AVX-512 3.8GHz 600W

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

Intel Core i9-9990XE

 

I różnice w poborze Cinebench R20 5.0GHz skoki na 600W

vs AVX-512 3.8GHz 600W

a kto tu wspomina ze jestesmy przy zdrowych zmyslach :lol2:

 

we wszystkich tabelach wykrecony 8700k na 5ghz wcale nie ustepuje takiemu 9900k ktory tez jest wykrecony na 5g, ale sa jeszcze inne wartosci ktore to tez sa interesujace dla przykladu IMC wiec czy to bedzie pobieralo 500 czy 100W nie robi zbytnio roznicy, tego 9990 trzba licytowac a sklepy boja sie takiej inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Grandis w akcji lol2.gif x40/25 temperatury niższe o około 14*C [all core 90*C] ~ 240W względem Fera3 ~ [all core 104*C] ale gdy wbije x41/26 zaczyna się piekło robić [all core 98*C] ~ 260W i nie przeszedł całego testu cooler już odmawia dalszej współpracy czyli powyżej tego progu to już trzeba dawać chłodzenie wodne lol2.gif

 

x39/24

1664380Grandis.jpg

 

x40/25

5222544Grandis2.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada calkie fajnie ale ustaw mu na sztywno szyne 100,00 i sprawdz ile Vcore potrzeba,

 

wedle pixow zapodajesz 1.2v na vcore przy x39 i tez przy x40, wiec moze ustaw mu 1.1v i sprawdz ile poleci na tym vcore, to dopiero wtedy bedziemy wiedziec ile da sie wyciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyglada calkie fajnie ale ustaw mu na sztywno szyne 100,00 i sprawdz ile Vcore potrzeba,

wedle pixow zapodajesz 1.2v na vcore przy x39 i tez przy x40, wiec moze ustaw mu 1.1v i sprawdz ile poleci na tym vcore, to dopiero wtedy bedziemy wiedziec ile da sie wyciagnac

No dobra polecę tak jak radzisz :P A co do coolera będę musiał uciąć końcówki finów bo nie będę mógł zamknąć pokrywy z szkła hartowanego lol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixow nie widać :hmm:

 

 

w HWINFO64 ustaw czas odświeżania na 50ms by sprawdzić jak nisko nurkuje Vcore wtedy trzeba będzie popracować z LLC by zniwelować dropy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixow nie widać  :hmm: w HWINFO64 ustaw czas odświeżania na 50ms by sprawdzić jak nisko nurkuje Vcore wtedy trzeba będzie popracować z LLC by zniwelować dropy

Obojętnie co ustawie w biosie czy override czy adaptive cały czas ustawia mi vid a nie vcore ... rdzenie są ustawione per core nie per ratio limit i mam AVX ustawiony na 0. Szyna jest na sztywno wbita 100.A w HWINFO max odświeżania mogę dać 100ms Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie Zimek to uniesie cfg Vcore bo on tez ma evke, 100ms tez sie nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie Zimek to uniesie cfg Vcore bo on tez ma evke, 100ms tez sie nada

No dobra to ja w takim razie idę operdzielić finy na grandisie co w końcu będę mógł panel boczny zamknąć xD

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja w takim razie idę operdzielić finy na grandisie co w końcu będę mógł panel boczny zamknąć xD

najpierw to zrob pixa co chcesz uciac bo jak HetPipe chcesz ciac to mozesz od razu cooler na smieci wywalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to zrob pixa co chcesz uciac bo jak HetPipe chcesz ciac to mozesz od razu cooler na smieci wywalic

Za późno już ucięte lol2.gif Temperatury ... ponad 80*C i tak nie zmieszczę tego kloca do obudowy wracam do Fery i zbieram na custom LC szczerbaty.gif

Edytowane przez BlindObserver
Nie klnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...