Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1.314v i koniec, a to wszystko na def Uncore RAM tez na def tak wiec zaraz zobaczę ile trzeba dodać na Vcore by unieść szybki RAM

Mówiłem x52/53 i się skończy zabawa w OC teraz ramki ciekawe czy da się utrzymać x51 przy wysokich taktach ram scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekal na bios, moze brakuje mirocodu :> albo wspiku, tak jak bylo z i7 875k pamietasz?

 

pamiętam, powiem ci ze BIOS wo-gole nie ogarnia tego KSa, miedzy 8700k a 9900k podmieniałem procesory niemal ze bez wyłączania kompa :E a tu wyciągam 8700k@5GHz 1.2v nastaw w biosie i ram na 4400 wkładam KSa komp wstaje odpalam LINX a tu KS zapirdla na RedLine i stówka na TC :E bądź mądry i zgadnij co jest 5 jak Vcore leci na 1.2v a cep sie gotuje hahaha

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby brakowało mikrokodu to by procka nie rozpoznało.

 

9900K R0 = 9900KS i wykorzystują ten sam mikrokod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca ;) jak zmienialem z 870 na 875k wykrywalo jako 875k ale OC bylo mierne i zablokowane na 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na P0 nie miąłem takich cyrków a ten KS jest zdecydowanie gorszy od tego i9 9900k@Bat na Trola malko i tomcug bo ten LINXa przechodził chyba oczko niżej jak ten KS, no i 8700k wcale nie jest gorszy od tego KSa ale wszystko sie rozstrzygnie jak postawie Pamięci i podbije Uncore to pewno trzeba będzie V łopatą dorzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie pykam w cod,proca nie ruszalem-na stocku,czyli widze 4,7-napiecie dobija do 1.31V :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oizo76

 

Uroki trybu auto heheh

no masakra

 

jutro musze ogarnac wszystko,bo to lekka przasada :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masakra

 

jutro musze ogarnac wszystko,bo to lekka przasada :o

 

polecam wywalic Vcore w Kosmos na minimalnym LLC wtedy jak go docisniesz to bedzie mial niskie V ale za to jak bedzie mniej obciazany to bedzie wyzszy V co nie powinno wplynac na TC

 

a tymczasem już wyhaczyłem kilka procent HCI

 

5nhsak6i.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca ;) jak zmienialem z 870 na 875k wykrywalo jako 875k ale OC bylo mierne i zablokowane na 4.0

A wiesz o tym, że 870 i 875k korzystają z tego samego mikrokodu?

 

Tego typu bambole to problem biosu nie mikrokodu.

 

Nowe biosy ze wsparciem dla 9900KS mają zaktualizowany mikrokod 06ED by procesor był prawidłowy rozpoznawany i nic ponadto.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kody kodami ale mozliwe ze wraz z nowym biosem skopali LLC i Adaptive bo o ile na 8700k te dwie rzeczy działają idealnie tak przy KS jest wielka porażka, albo jedzie sie na dropie 100mv i niskim llc albo wysokie LLC gotuje cepa wyboru zbytnio nie ma

ryupklw9.png

mkevkkja.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaka ilość 9900KS zrobi 5ghz na napięciu poniżej 1.2v. Póki co na za zagranicznych forach widziałem najmniej 1.19v 5.0 all core. Zastanawiam się czy zmienić platformę na 9900KS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bo 9900ks nie jest dopracowany do innych płyt głównych tzn na palę dali obsługujący go microcod a dalej panie baw się sam szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie niskie temperatury na 5Ghz all core to mnie strasznie kusi :D 10 rdzeniowiec na pewno będzie mega piekarnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaka ilość 9900KS zrobi 5ghz na napięciu poniżej 1.2v. Póki co na za zagranicznych forach widziałem najmniej 1.19v 5.0 all core. Zastanawiam się czy zmienić platformę na 9900KS.

wczoraj już chcieli mi go wyrwać LINK

uoyst65a.png

q5jrlmcc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie niskie temperatury na 5Ghz all core to mnie strasznie kusi :D 10 rdzeniowiec na pewno będzie mega piekarnikiem...

Nie musi być piekarnikiem, jak już tak opracowali proces przy 9gen że ten "KS" działa na takich nastawach i takimi temp, to 10gen może wcale nie musi być gorsza. W końcu Intel grzebie w tych 14nm od 2015 roku, więc przez tyle lat doprowadzili ten proces do perfekcji i z generacji na generację ciągle ulepsza :E SkyLake miał z 4.6 problemy i to tylko przy 4 rdzeniach.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkyLake miał z 4.6 problemy i to tylko przy 4 rdzeniach.

 

Uczcijmy chwilą ciszy zegara procesora mojego 6700k którym ryłem Wiedźmina na 5.2 ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa jeden sie taki trafil na cala Polske :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zablokowany 6700 robił tylko 4600-4700.

 

Niby KS robi więcej, ale potencjał OC wypada blado przy zablokowanym przodku.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak twój mógł robić 4700 z zablokowanego proca przy max turbo 4ghz a baza to 3.4Ghz

 

 

 

79dai9ay.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak twój mógł robić 4700 z zablokowanego proca przy max turbo 4ghz a baza to 3.4Ghz

 

Może używał biosu Sky NON-K OC, tam się dało bujać te procesory praktycznie jak te odblokowane.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej to "mój" 9900KS taki średni trochę.

5,0ghz bez avx potrzebuje ~1,21-1,22 papu.

Maks OC stabilne to 5,2 bez avx i 5,1 z avx. Ale tu już papu w granicach 1,35-1,38V

Przy pamięciach 4200mhz cl 17 18 18 37

 

5,2 z avx już nie idzie choć próbowałem na wiele sposobów.

Także mogę powiedzieć na swoim przykładzie ale i też z tego co obserwuje, że średnio 9900k < 9900KS ~200mhz

 

@VSS twoja sztuka zrobi stabilnie 5,3 ghz z AVX np. w blenderze czy realbench, w cinebenach.

U mnie w Time SPY na 5,2 GHZ i ramy 4200 cl 17 proc daje 12060 ptk, skąd u Ciebie ~13600. Tak z ciekawości.

 

6700K na 5,2 GHZ :E chyba na azocie albo buda na balkonie przy -20 stC :E

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...