Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

LINX->>>>>8.0 jeszcze bardziej rozgrzewa. Cinebench r20 to przy tym pikuś.

 

Ten link to do jakiegoś Trojana ? bo oficalna wersja Linx to 0.65 chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy jest planowana konferencja Intela? I gdzie to będzie można oglądać? O ile będzie transmisja, bo chyba nie będą mieli się czym na niej pochwalić :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konferencja Intela już była. To że o nie usłyszałeś to nic dziwnego, bo nic tam ciekawego nie było. Dość powiedzieć, że najciekawszą rzeczą na tym pokazie była gadka gościa z Adobe, który miał więcej ikry niż wszystkie występujące typki z Intela razem. Jedynym wartym uwagi info było to, że Tiger Lake będzie miał Thunderbolt 4. I to tyle. Jak ktoś się śmiał z konfy AMD, to sam jestem ciekaw, jak zareaguje na te kilkadziesiąt minut nudy od niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Tiger Lake będzie miał Thunderbolt 4 "

 

Czyli PCIE 3.0 4x na kablu ? 40gbps ?

 

Fajnie, będziemy mogli kopiować pliki z zewnętrznego NVME na wewnętrzny NVME z prędkością 20gbps czy 40gbps? To wyjdzie prosto z CPU ( dodatkowe linie PCIE w CPU? ) czy przez chipset będzie dalej wszystko pchane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się śmiał z konfy AMD, to sam jestem ciekaw, jak zareaguje na te kilkadziesiąt minut nudy od niebieskich.

 

No właśnie..

 

Ale konferencja :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :E :E :E :E

 

Jak zareagujesz Jacku? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę zareagować? jeden wielki syf, nie będę klepał po plecach nikogo, kto na to nie zasługuje. To nie w moim stylu. Po prostu jestem teraz na w ciemnej dupie. Miałem złożyć coś na Intelu i na nowej podstawce, ale to wszystko się przesuwa. Z drugiej strony naprawdę Ciekawi mnie Zen3, ale skoro Ślepy twierdzi że prędzej pojawi się jakiś refresh, to już nie wiem nic. Czekam i obserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przechodzi,chłodzi go ten batalion bez magi,

Niezła farma wiatrowa :lol2: .

 

Na jakim napięciu puszczasz linxa 0.8.0 i jakie temperatury maksymalne łapią rdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę zareagować? jeden wielki syf, nie będę klepał po plecach nikogo, kto na to nie zasługuje. To nie w moim stylu. Po prostu jestem teraz na w ciemnej dupie. Miałem złożyć coś na Intelu i na nowej podstawce, ale to wszystko się przesuwa. Z drugiej strony naprawdę Ciekawi mnie Zen3, ale skoro Ślepy twierdzi że prędzej pojawi się jakiś refresh, to już nie wiem nic. Czekam i obserwuje.

A na czym teraz siedzisz skoro sprzedałeś Ryzena? Nie wytrzymasz te trzy miesiące? Intel 10gen ma być w Kwietniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej poczekam. Mam cały czas stare Ivy Bridge i laptoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu toczyła się tutaj walka PCIe 4.0 vs 3.0, ktoś argumentował że Samsung nie ma jeszcze żadnego modelu na nowsżą wersję magistrali.

 

No to właśnie się stało, 980 Pro istnieje i patrząc na transfery liniowe które w teorii powinny wynieść: 6500 MB/s odczyt i 5000 MB/s zapis, stwierdzam że to bydle będzie miało pier***nięcie :E

 

CES 2020: Samsung 980 Pro - zapowiedź szybkiego nośnika SSD z PCIE 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora, ciekawe jak wyglądają IOPs i pliczki 4K. Tutaj może być też porządny wzrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła farma wiatrowa :lol2: .

 

Na jakim napięciu puszczasz linxa 0.8.0 i jakie temperatury maksymalne łapią rdzenie?

powiem ci ze wszystko zależy i jak utrzymam temperaturę wody na wysokości Ambiente to mogę śmiało do 1.25v cisnąć ale jak zrobię -10 do Ambiente to 1.32v tez daje rade, a wyżej już nie zejdę bo tego roku jakoś zima słaba

 

Jakiś czas temu toczyła się tutaj walka PCIe 4.0 vs 3.0, ktoś argumentował że Samsung nie ma jeszcze żadnego modelu na nowsżą wersję magistrali.

 

No to właśnie się stało, 980 Pro istnieje i patrząc na transfery liniowe które w teorii powinny wynieść: 6500 MB/s odczyt i 5000 MB/s zapis, stwierdzam że to bydle będzie miało pier***nięcie :E

 

CES 2020: Samsung 980 Pro - zapowiedź szybkiego nośnika SSD z PCIE 4.0

 

zgadza się Ja szukając jakiś czas temu nowego NVMe nie napotkałem nic od Samsunga co wskazywało by na coś nowego, prawda to była tylko kwestia czasu ale jak widać nie spieszy im się z PCI4, ciekawe kiedy pierwsze benchmarki wypłyną :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem poszukać info ile ten 980pro będzie miał Kaszy, a 4GB w przypadku nvme z linka to juz coś :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem test Cache & Memory AIDA64 można uznać za rzetelny ?

Zauważyłem że prędkość cache L2/L3 skacze jak pomylona .C

zasami gdy proc chodzi na 5.2GHz jest wolniej niż na 5.1GHz dla przykładu jednym razem L2 cache 756 GB/s innym razem 660GB/s

rzecz jasna NorthBridge trzymam na tyt samym poziomie 4.3GHz bo powyżej tego taktowania o dziwo zwalnia cały cache .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Win10 to norma dobrą powtarzalność zobaczysz tylko na WinXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband

 

Może polecisz jakiś miarodajny soft do pomiaru przepustowości L2/L3 cache pod win10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Win10 to norma dobrą powtarzalność zobaczysz tylko na WinXP.

nie nznasz sie !,

 

podbijając kasze wzwyż, przy stabilnej konfiguracji masz sporego boosta na wszystkich parametrach, zegar CPU nie daje zbyt dużo ale w połączeniu zegar i kasza można sporo podbić wyniki,

 

jak cep lub ram lub całość niestabilne to wyniki będą miały większy rozrzut, lub będą pokazywały wartości z czapy wzięte

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum wyższy takt cache w CPU powinien oferować wyższe wyniki ale czy aby tam nie wchodzą w grę jakieś ustawione fabrycznie opóźnienia dostępu do cache ?? tak jak jest z pamięciami gdy lecimy na auto wraz z podbiciem taktowania zmieniają sie timingi.

 

Tak czy owak , pochwalcie się komu stabilnie chodzi cache w cofee lake przy taktach powyżej 4.6GHz

u mnie przy 4.7GHZz zwiecha próbowwałem różnych opcji dowoltowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband

 

Może polecisz jakiś miarodajny soft do pomiaru przepustowości L2/L3 cache pod win10 ?

Sprawdź Sandre być może tam znajdziesz taki test.

 

Softu, który nadaje się do sprawdzania współczesnych CPU jest tyle co nic.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać stare wiarusy co kiedyś kodowały się już wysypały a to młode emo tęczowe pokolenie to porażka.

 

update

 

Co do testowania przepustowości CPU Cache

to jednak Sisoft Sandra podaje bardziej zbliżone i powtarzalne wyniki niż AIDA64 .

Co do wydajności po podniesieniu taktowania Cache do 50x to zaliczyłem wzrost na poziomie błędu pomiarowego w stosunku do mnożnika Cache 43x ,dziwne widać proc 8086K posiada jakieś ograniczenie.

Dalsze katowanie sobie odpuszczam bo uzysk mocy znikomy.

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mały problem. Jaki najtańszy procesor wejdzie na płytę z Z390? Jaki zakres celeronów/pentiumów.

Potrzebuję coś na szybko do odpalenia płyt, sprawdzenia reszty czy działa.

Patrzę na Alle ale nie wszystko s1151 działa na Z390 :hmm:

 

Ed,

Z tego co mi się wydaje i prosiłbym o potwierdzenie:

g3900 g3930 g4600 g4620 6100 6300 6320 6400 7100 7300 7350 7400 ...

 

Ed2,

A, mus ze zintegrowanym GPU.

Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz strone producenta z kompatybilnością a reszta to kombinowanie biosem w coffetime... Co nie zmienia faktu że się da. Jak chodzi ci o pojedynczy wątek mocny to może 8350k.

 

https://www.x-kom.pl/p/421228-procesor-intel-celeron-intel-celeron-g4900.html

 

Zabawa z biosem za którą nie biore odpowiedzialności

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-celeron-g3930-2-9ghz-2-mb-box-8870048434

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać stare wiarusy co kiedyś kodowały się już wysypały a to młode emo tęczowe pokolenie to porażka.

 

update

 

Co do testowania przepustowości CPU Cache

to jednak Sisoft Sandra podaje bardziej zbliżone i powtarzalne wyniki niż AIDA64 .

Co do wydajności po podniesieniu taktowania Cache do 50x to zaliczyłem wzrost na poziomie błędu pomiarowego w stosunku do mnożnika Cache 43x ,dziwne widać proc 8086K posiada jakieś ograniczenie.

Dalsze katowanie sobie odpuszczam bo uzysk mocy znikomy.

 

Nie ma żadnego ograniczenia, cache może dawać kopa, ale nie w każdej sytuacji musi, w teście AID'y u mnie podbicie z 43 na 48 daje zauważalne różnice, sprawdź czy nie przesadziłeś, przekręcanie uncore może dawać wyniki odwrotne od oczekiwanych.

Ja stosuję zasadę że przy wysokim zegarze ustawiam dysproporcję między core a uncore na poziomie 200 MHz i w moim przypadku rdzeń leci na 5.0 GHz, a Cache na 4.8 GHz co daje najlepsze wyniki.

Usilnie dokręcanie magistrali do 5GHz tylko znacząco utrudnia ustabilizowanie CPU, a kop z tego żaden. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz strone producenta z kompatybilnością a reszta to kombinowanie biosem w coffetime... Co nie zmienia faktu że się da. Jak chodzi ci o pojedyńczy wątek mocny to może 8350k.

 

https://www.x-kom.pl/p/421228-procesor-intel-celeron-intel-celeron-g4900.html

 

U, właśnie widzę że ma być CPU Socket 1151 (Coffee Lake). Najtaniej na gwarancji znalazłem G4920 za sto parę. Przyda się do testu bo i7 będzie w lutym dopiero. A jak coś pójdzie nie tak (delid, OC) to będzie na czym zastępczo przeglądarkę odpalić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...