Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie założyłem wcześniej temat ale może powinienem  od razu poprosić o radę TUTAJ

i7 8700 (bez k)

 msi z370 tomahawk

2x8 xyper x 3200

gigabyte gaming oc rtx 3080 

monitor fhd iiyama 165hz

Komputer wykorzystuję do pracy ( grafika 3d, obróbka foto i video) oraz.... grania

zamówiłem w euro za 1299 i9 9900 (bez k)

Nie ukrywam że sugerowałem się ceną oraz temperaturami przy wersji z "K"

Pytanie czy to nie jest strata pieniędzy (przy k muszę zmieniać obudowę chłodzenie itp ale są to dodatkowe koszty których chciałbym uniknąć)

Na wydanie mam 1900 zł

Czy przechodząc na zwykłą i9 różnica w stosunku do i7 8700 bedzie na tyle zauważalna że warto przejść

Proszę o rade

(zdaję sobie sprawę że powielam pytanie ale zwyczajnie nie wiem co robić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andrzej1971 napisał:

Czy przechodząc na zwykłą i9 różnica w stosunku do i7 8700 bedzie na tyle zauważalna że warto przejść

Co Ty nazywasz "na tyle zauważalna"?
Jakie są Twoje oczekiwania, tak konkretnie, w liczbach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np w shadow of the tomb raider zamiast 110kl będę miał np 120 czas obrabianego filmu skróci się (załóżmy) o 2-3 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze taki zysk powinien mieć miejsce. A w renderze filmu to zależy od tego, czy soft pracuje na CPU, czy się z nim liniowo skaluje... No i ile na obecnym cpu trwa, bo 2-3 minuty z czego miałyby być? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

soft pracuje na cpu 

Tak czy tak pytanie pozostaje aktualne. Przesiadać się z i7 8700 na i9 9990. Czy cena 1299 zł w euro jest na tyle atrakcyjna że warto zmienić procesor

Może poczekać na jakieś promocje i kupić i7 10700 wraz z płytą z490?

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje pytanie też pozostaje - bo 2-3 minuty z czego? Renderu który trwa 5 minut? 10 minut?

Jeżeli miałbyś zmieniać socket, to tylko na i9. i7-10700 to praktycznie to samo co i9-9900. Tak, zdarzają się promocje - śledź tematy zbiorcze o 10th gen i 11th gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie śledzę tego tematu od jakiegoś czasu. Korzystając z promocji w x-kom wymieniłem ostatnio i5-9600K na i9-9900KF. 5,0 GHz bez AVX offset osiąga na napięciu 1,332 V. Czy trafiła mi się w miarę dobra sztuka? Podkręcać wyżej na pewno nie będę na razie ponieważ mam chłodzenie, które nie odprowadzi więcej ciepła niż przy poborze prądu 150 W.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia przy jakim taktowaniu uncore i taktowaniu pamięci ten wynik.

W czym była weryfikowana stabilność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mają częstotliwość 3200 MHz i więcej z nich nie wycisnę. Uncore jeszcze nie ruszałem więc jest 4300 MHz.

Na razie sprawdzałem za pomocą Prime95 Small FFTs i CINEBENCH R20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, SebastianFM napisał:

Pamięci mają częstotliwość 3200 MHz i więcej z nich nie wycisnę. Uncore jeszcze nie ruszałem więc jest 4300 MHz.

Na razie sprawdzałem za pomocą Prime95 Small FFTs i CINEBENCH R20.

Odpal AIDA, cpu/fpu/cache.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na zakupie 9900k i w niektórych sklepach widzę i9-9900K V2.0 , co oznacza  to v2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszyscy zapewne już słyszeliście o zbliżającej się premierze systemu Windows 11 i jego wymaganiach.Właśnie opublikowano listę obsługowanych procesorów i płyt głównych.Tutaj daję Link do tego artykułu.

Co mnie w tym artykule zdziwiło to fakt ,że jest tam moja płyta główna Msi b250 pc mate ale nie ma mojego prcesora Intel core i5 7500 a ponoć pod moją płytą nie da się zainstalować coffee lake, przynajmniej tak w necie jest napisane. Więc już sam nie wiem czy to pomyłka czy da się u mnie tego coffee lake zainstalować? A jeżeli tak to czy można wiedzieć jak tego dokonać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 11 działa nawet na 6 gen Inteli, sprawdzone organoleptycznie gdyż dwa dni temu  postawiłem system na  moim drugim kompie z i5 6500, więc z 7th gen tym bardziej  się da zainstalować.  Co do CoffeLake na b250,  da się to zrobić ale wymaga to modyfikacji biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 9900K i undervoltingu. 

W bios nastawy mam na auto. Procesor bez problemu jest stabilny.

Jednak przy ustawieniu offset nawet -20mV komputer się wywala.

Czy jest sens tracić czas i ustawiać stałe napięcie w tym procesorze? Specyfikacja w stopce.

Odnośnie 9900K i undervoltingu. 

W bios nastawy mam na auto. Procesor bez problemu jest stabilny.

Jednak przy ustawieniu offset nawet -20mV komputer się wywala.

Czy jest sens tracić czas i ustawiać stałe napięcie w tym procesorze? Specyfikacja w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ten uv?

A po co ten uv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 9900K i undervoltingu. 

W bios nastawy mam na auto. Procesor bez problemu jest stabilny.

Jednak przy ustawieniu offset nawet -20mV komputer się wywala.

Czy jest sens tracić czas i ustawiać stałe napięcie w tym procesorze? Specyfikacja w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo wyczaiłem takie płyty https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z390-gaming-x-4142417/?gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D8OK8WkAjPcr5GLYXWP6qzGAIIv7EyjoMoeKpTW3RyXrQ8fB4c9sHMaAjEdEALw_wcB za 359zł. Patrząc na cenę i wyposażenie to za tyle można kupić co najwyżej jakieś truchło na B560. Opłaca się to w zestawie z używanym i7 8700k? Proca da się wyrwać za jakieś 700zł czyli porównywalnie do aktualnych i5 z małą przewagą w postaci OC. Opłaca się takie coś? ?

Edytowane przez damiank94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiesz w miarę tanio 8700k(w cenie zablokowanego 10600) to tak opłaci się. Tylko że ten procesor po latach może mieć już wyschnięty glut pod czapką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to za 750 można złapać sztukę już po delidzie więc co najmniej kuszące.

Edytowane przez damiank94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jest to starszy procek w 99% bez gwarancji, jak ma delid to nie wiadomo czy taki super duper. Ale no ja się nie mam co wypowiadać sam nieźle ryzykuję z tymi prockami.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Moje temperatury na 9900K 5.1GHz z napięciem 1.32V w Prime 26.6 small FFT oscylują w okolicach 75C. Czy to dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu przy ustawianiach offset avx auto procesor pod obciazeniem zbija z 5ghz na 4.4ghz? Orzy ustawieniu offset na 1 jest to tylko 4.9ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...