Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę na ceny i7 8700K i nie wierzę a na parapecie leży jedna sztuka nierozpakowana wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaczki jak zwykle jeban#$# ruch#$#@ poniżani w doope na koksie najbardziej taki to już jest los polaka

 

O czym ty chłopie jęczysz? Na teraz w NetS masz 8700K za 1830PLN, a w Camino za 1725zł. 8600K w obu tych sklepach za około 1250zł, a 8400 za ~1050zl, ale tenże sam 8400 najtaniej w Rzeszy widzę po 256€, ale ceny potrafią sięgać i 320€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zwłaszcza Camino ma fajne opinie. :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600k kupiony w czerwcu 215Euro, obecnie 309Euro - Mindfactory.de

Magia popytu i podaży :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi 9900k za ponad 3k złocisza lol2.gif chyba, że naprawdę jakiś napaleniec co ma kasę i po prostu muszę mieć cena bez znaczenia.

Mnie si wydaje iż 9900k będzie o 100$ droższy od 8700k, czyli coś ok 460$-470$ scratchhead.gif No nic trzeba cierpliwie czekać wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachód zawsze wolniej ceny koryguje bo mają o wiele większe zapasy sprzętu. Jak był szał krypto, to u nas RXy chodziły już używki po 1500 a nowych nie było wcale, na Amazonie mozna bylo jeszcze urwac za 1300zł nówki, ale dzien po dniu drożały coraz bardziej aż osiągnęły ceny praktycnzie takie same jak w PL :D Czyli 1800-2200zł + niska dostępnosc

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raz jesteśmy w czymś przed zachodem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ceny i7 8700K i nie wierzę a na parapecie leży jedna sztuka nierozpakowana wink.gif

kupię :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi 9900k za ponad 3k złocisza lol2.gif

Tak samo jak nikt o zdrowych zmysłach nie kupi xx80 Ti za 6000 zł... a nie, zaraz, przecież 2080 Ti są po 6000 zł i już się rozeszły wszystkie w preorderach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nikt nie myslal o kupnie 7980XE a proc wyladowal w show buildach i pecetach do zabawy w OC i gierki. Po lrostu niektorzy maja to gdzies i kupia sobie taki procesor za ~60% miesiecznej wyplaty i ich nie interesuje czy sie oplaca czy nie, Ci sami zrobili preordery na RTXy.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty chłopie jęczysz? Na teraz w NetS masz 8700K za 1830PLN, a w Camino za 1725zł. 8600K w obu tych sklepach za około 1250zł, a 8400 za ~1050zl, ale tenże sam 8400 najtaniej w Rzeszy widzę po 256€, ale ceny potrafią sięgać i 320€.

NET-S z Gdyni?? To powodzenia! Za ramem czekałem ponad miesiąc!!! Kupiłem bo cena była fajna,ale czas oczekiwania masakra!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oni tam robią. Stwierdzam tylko na podstawie tego co jest w statusie i cenie. Kilka razy kupowałem i było bez problemu, więc nie każde zamówienie traktowali jak Twoje ;) Zresztą nawet jeśli nie mają, to widzę jeszcze 3 sklepy z ceną poniżej 1900zł, a to jakby nie patrzeć o 200zł mniej niż sugerował przedmówca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nikt o zdrowych zmysłach nie kupi xx80 Ti za 6000 zł... a nie, zaraz, przecież 2080 Ti są po 6000 zł i już się rozeszły wszystkie w preorderach.

 

Czas nauczyć się odróżniać garstkę napalonych entuzjastów od masowej sprzedaży, bo ewidentnie masz z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te drastyczne podwyżki cen procesorow intela to chwilowo zaraz ceny powrócą do oryginalnego stanu ? dosłownie deża wu sprzed 11 miesięcy jak premierę miały 8th gen też sklepy posiadały kilka sztuk i podbijały ceny niczym za towar ekskluzywny,bo nie wiedziały kiedy dostaną następna partię i w jakiej ilości

 

Nie wiem czy to chwilowe ale reszta się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że to Intel podnosi ceny, a nie sklepy ?

 

Sklepy robią to samo z cpu co niedawno z gpu....brak dostępności to nie jest powód by tak drakońsko podnosić ceny, co to ma do rzeczy??? Wątpie aby to in tel podniósł ceny.Jak u nikosia..należy zmagazynować cukier..tzn procki, poczekać aż wzrosną ceny(sami je podnoszą) i wtedy sprzedawać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak sprzedać proca i wyjechać w Bieszczady :cool:

biorę razem z Maximusem i ramem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas nauczyć się odróżniać garstkę napalonych entuzjastów od masowej sprzedaży, bo ewidentnie masz z tym problem.

 

A od kiedy model 80ti przeznaczony jest do masowej sprzedaży? :D Czy Ferrari produkuje i sprzedaje się masowo? Czy 80" telewizor 8K sprzedaje się i produkuje masowo?

 

Producenci dużych firm bardzo dobrze wiedzą kto, ile i za ile kupi ich produkty - wszystko mają obliczone po 15x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy model 80ti przeznaczony jest do masowej sprzedaży? :D Czy Ferrari produkuje i sprzedaje się masowo? Czy 80" telewizor 8K sprzedaje się i produkuje masowo?

 

Producenci dużych firm bardzo dobrze wiedzą kto, ile i za ile kupi ich produkty - wszystko mają obliczone po 15x.

 

To może ja zadam pytanie, od kiedy to karty xx80Ti są limitowanymi edycjami klepanymi w nakładzie maksymalnie kilku tysięcy? Sprzedały się miliony tych kart i to jest właśnie masowa sprzedaż ;)

 

Zejdź na ziemię bo zaczynasz odlatywać, kto normalny porównuje kartę za kilka tysięcy PLN do samochodu wartego kilka milionów? :E

 

PS. Pomyliły Ci się tematy ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czasów dożyliśmy nie ma co... Przymierzałem się do jakiegoś małego odświeżenia w moim piecu. Na myśl przyszła jakaś fajna kompaktowa buda - Fractal R6. Dwa tygodnie temu zaplanowałem upgrade, że może coś więcej i zmiana platformy lub ewentualnie gpu... by równoważyć wydatki zawsze staram się wybierać jedno i drugiego podejmować się za jakiś czas... A ten czas no właśnie 2 tygodnie wahania i doczekałem 8700k 2k :E do tego delid bo przecież w tej cenie mamy niekompletną grzałkę i płytka 900 zł coś rozsądnego do OC. Druga opcja do zmiany no cóż sprzedać GTX 1080 za 2150 i jak mniemam dołożyć drugie tyle do 2080... :E . Co najgorsze trzeba będzie jeszcze trochę poczekać aż ten impas czy tam cyrk producentów się skończy... no tak jeszcze nie mieliśmy premier a co za tym idzie okresów z podatkami od nowości :E Póki co pora odpalić jakieś tytuły w oczekiwaniu na tego wymarzonego 9900k, który powiadam będzie wyceniony 3k na starcie jak nic ;) i podziwiam optymizm niektórych forumowiczów o niskich cenach tego produktu jak już 8700k za 2300-2500 nawet okazyjnie można nabyć :E:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dlatego wiaderko z zimną wodą i lodem spuścić sobie na główkę i wysiąść z tego pociągu w pogoni za tak naprawdę nie wiadomo czym.

Nie ma co przesadzać, masz porządny CFG, a do FHD nie potrzebujesz nie wiadomo czego. Dopiero tak naprawdę zmiana monitora by była siłą napędową do jakichkolwiek zmian.

 

 

Ale sam wiem jak to jest, człowiek myśli o zmianie jednego elementu, potem przy okazji by się zmieniło i to, potem może i to i się nagle okazuje, że 3/4 kompa by się chciało zmienić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaa i tak jest daro200 pierw zmieniłem monitor później stwierdziłem żeby go wykorzystać to kupie nowe gpu i do tego wymienię 8 letni zasilacz. Aaaaah ten bottleneck to łup mobo + ddr4 + i7 8 gen. To chyba będzie 3/4 PC? :P :P :P :P

Gorn89 masz spoko PC ja bym poczekał do 10 generacji intela przynajmniej a mianowicie nowej mikroarchitektury. No chyba że musisz.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 już przebił dawną cenę i5 8600k i leci w stronę 8700 który zrównał się z ceną z 8700k czyli 400-450eur. Masakra :E

https://tweakers.net...8400-boxed.html

 

fesoyuq.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...