Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Będą takie, zobaczysz :E

Nvidia dała cenę prawie x2 w stosunku do 2080Ti, wszystko zeszło na pieńku,

 

Według mnie za wcześnie na takie prognozy. Było ponad 700 dni bez nowych układów a dla sporej części entuzjastów to jakby jeść tylko tofu przez ponad 2 lata.

 

Na odłożenie kasy był ponad rok odkąd zaczęło się mącenie wody przez NV. A to zaczęło się już w 2017. Mój link.

Pamiętacie studenta z legitymacją i pierwsze zdjęcia Volty w komputerze PC? Potem spekulacje, 3 kwartał tego roku, początek przyszłego, już za rogiem, już za chwilę.

 

Przecież to jest jedna z najpowszechniejszych technik w handlu dla tego typu towarów. Stosowana często przez firmy produkujące... zabawki. Reklamować, pokazywać, wykresy, hajpowanie a potem nagle cisza... Towaru nie ma. Trzeba czekać dalej... Przy okazji wychodzi, że będzie drożej, niż miało być. Ale to już nie ważne - ludzie są tak nakręceni, że MUSZĄ TO KUPIĆ. Przecież byli przekonani, że będą mieć to w rękach już 3 miesiące temu.... Nie mogą dłużej czekać. Choćby nie wiem co !!

 

Fajnie ten schemat pokazuje książka Caldiniego >>Mój link<<  i cholera - od której strony by na to nie spojrzeć - wzór pasuje do tego, co robi NV. W sumie Intel również.

Tak, że ja jednak poczekałbym na jakieś dane ze Steam-a na temat tego, jak karty osiedlają się na rynku. Bo IMO - obecna sprzedaż to w 90 % zasługa miłośników i entuzjastów.

 

To, że się rozeszło nie ma znaczenia jeśli nie znamy konkretnych liczb. Nie wiemy ile ich było gotowych na tą premierę w stosunku do premiery poprzedniej generacji. A tego zapewne nigdy się nie dowiemy. Mogło być ich odpowiednio mniej niż bywało wcześniej.

 

Dokładnie 

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900K kosztowałby max 2400zł. A dlaczego? Bo tyle kosztuje 7820X.

Ale jako ze teraz ceny wszystkiego poszły w górę, to ceny niedoszłej gen9 też poszły w górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam wlasnie sprzedaz mojego 8700k, na dzien dzisiejszy mozna by wziac za niego konkretne pieniadze, ale pytanie czy warto sprzedac? czy skok wydajnosci 9700k bd spory wzgledem 8700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to wkoncu bedzie? 9 gen bedzie w pelni kompatybilna z z370. chodzi mi o to czy w przyszlosci bede mogl sobie zmienic 8600k na 9700k bez zmiany plytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mogl. Wg. producentów płyt nawet na H310 beda działać nowe procki.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to wkoncu bedzie? 9 gen bedzie w pelni kompatybilna z z370. chodzi mi o to czy w przyszlosci bede mogl sobie zmienic 8600k na 9700k bez zmiany plytki?

Tak bd, aktualizujesz bios i 9700k bd smigal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie premiera testów 9 generacji? Dostarczają już jakieś sztuki do poszczególnych redakcji? Wiem, że dostępność na początku będzie żadna, ale jestem ciekawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba dobrze mówił, że oni powinni walnąć to 10 nm pod ścianę i lepiej próbować przejść od razu na 7 nm... Przecież to ich 10 nm to jakiś koszmar. Pierwsze problem ze stepperami, potem źle dobrana proporcja masek, potem jazdy ze zwierciadłami. Kija się na tym znam, ale po postępach innych firm ( tak, wiem - proces procesowi nierówny ) - można uznać, że Intel zabrał się do tego 10 nano ze złej strony i kilka już razy brnął w złym kierunku po górach dolarów i czasu by musieć kolejny raz zmieniać podejście. Zbyt późno, jak wynika z kolejnych przesunięć premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają żadnego procesu 10nm. To wszystko bujda na resorach opowiadana od 2016r. Pokazali gdzieś choć jeden działający procesor 10nm? :hmm: Coś tam niby było, ale to była trapa. Klepią dalej to 14nm tak długo jak się da i nie mają następcy. Jakoś to będzie, a jak nie to zwijamy kramik :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces mają. Tylko, że nie rodzi on owoców w postaci procesorów. A to już całkiem inna sprawa. Poza tym uważam, że reklamowanie tego procesu przy każdej okazji Mój link jakie to fajne, nowoczesne, very cool & very quiet - a następnie jawnie przecież przyznawane ( przesuwanie premiery ) że są z tym kosmiczne problemy byłoby IMO strzałem w kolano. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a następnie jawnie przecież przyznawane ( przesuwanie premiery ) że są z tym kosmiczne problemy byłoby IMO strzałem w kolano. Bez sensu.

 

Nie byłoby strzałem w kolano, ale nim jest. Wcześniej reklamowali jaki to ten proces jest super i w ogóle, a teraz sami przyznają że mają z tym wielki kłopot, i w zasadzie nie wiedzą do końca co z tym fantem zrobić.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznałem Twoją wypowiedź, jako że procesu 10 nano nie ma. W sensie, że... nie ma i nie było. Strzałem w kolano byłaby więc sytuacja, gdyby o nim mówili - nie mając go. W tym sensie bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jeszcze rok temu byłem przekonany, że Intel: po tylu latach dominacji, po latach rekordowych zysków, po zachowawczych wzrostach rzędu 5-10%, czy w końcu po ciekawym Broadwellu z L4 - krótko mówiąc myślałem, że po tylu latach prosperity trzymają coś w sejfie "na czarną godzinę", żeby w przypadku udanej premiery AMD mieć jakąś petardę, którą można natychmiast odpowiedzieć.

 

A tutaj póki co to dodali w Kawie trochę nowych rdzeni, wątków i w zasadzie tyle, nowy proces technologiczny ciągle sprawia jakieś problemy. Aż tak by przebimbali te wszystkie lata?

 

Może być naprawdę ciekawie na premierę ZEN 2, z drugiej strony Intel będzie wtedy wydawał 10 generację Core - ładna okrągła liczba, w sam raz, żeby rzucić na rynek coś mocnego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni przed Ryzenem nie mieli nic w rękawie...wszystko w HEDT to były rebrandowane Xeony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni przed Ryzenem nie mieli nic w rękawie...wszystko w HEDT to były rebrandowane Xeony.

A TR to co jest? Nie przypadkiem rebrandowane i nieco wykastrowane EPYC? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają żadnego procesu 10nm. To wszystko bujda na resorach opowiadana od 2016r. Pokazali gdzieś choć jeden działający procesor 10nm? :hmm: Coś tam niby było, ale to była trapa. Klepią dalej to 14nm tak długo jak się da i nie mają następcy. Jakoś to będzie, a jak nie to zwijamy kramik :thumbup:

 

Mają procesor w 10nm, na rynek Azjatycki puścili mobilną i3, wiadomo że to żaden argument bo procesor jest nędzą wydajnościową, ale coś tam próbują. Ja dalej podtrzymuje swoje zdanie o którym primo wspomniał, Intel utopił miliardy w ten proces, a końca problemów nie widać mogli by już 7 nano klepać.

 

A TR to co jest? Nie przypadkiem rebrandowane i nieco wykastrowane EPYC? :Up_to_s:

 

No jak to co przecież to jest żywy cud, Threadripper obciętym Epycem no wiesz co, nie wiem jak możesz takie kłamstwa i oszczerstwa pisać...

8:E

 

Oni przed Ryzenem nie mieli nic w rękawie...wszystko w HEDT to były rebrandowane Xeony.

Dziwne bo ja pamiętam że jeszcze nie tak dawno śliniłeś się na widok tych HEDT ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ajfony już śmigają na 7nm :P Tak oto młody rynek smartphone wyprzedził stary rynek komputerowy :lol2:

Nawet Chiński Huawei prawdopodobnie wyprzedzi amd, nvidie i intela bo juz maja odpowiedź dla apple'a :P

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają procesor w 10nm, na rynek Azjatycki puścili mobilną i3, wiadomo że to żaden argument bo procesor jest nędzą wydajnościową, ale coś tam próbują. Ja dalej podtrzymuje swoje zdanie o którym primo wspomniał, Intel utopił miliardy w ten proces, a końca problemów nie widać mogli by już 7 nano klepać.

 

Skoro mają takie problemy przy "10 nm", to chyba takie same lub gorsze mieliby przy "7 nm"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ajfony już śmigają na 7nm :P Tak oto młody rynek smartphone wyprzedził stary rynek komputerowy  :lol2:

 

 

To są chipy niskonapięciowe. Poza tym już w 2017 roku IBM prezentowało chip w litografii 5 nm. Przełożenie tego żywcem na normalny procesor desktopowy o spektrum VID 0.8 do powiedzmy 1.25v skutkowałoby tym, że ten procesor nie popracowałby nawet sekundy bez przebicia na kanale. Pierwsze Skylake w 14 nano też lubiły ubić kilka rdzeni, albo cały układ przy nagłym obciążeniu. A był to już jakby nie patrzeć - dojrzały już proces technologiczny.

 

Tak więc porównywanie chipów mobilnych do desktopów nie ma sensu. To zdeka inna bajka. Już prędzej porównywanie 12 nano Ryzenów, chociaż też trzeba podkreślić, że proces technologiczny nie jest w żaden sposób ujednolicony i zdefiniowany. Tym samym AMD może nazwać proces 7 nanometrowym, podczas gdy będzie on odpowiednikiem Intelowskiego 14nm. Podobnie zresztą jest w przypadku Samsungów i TSMC.

 

Skoro mają takie problemy przy "10 nm", to chyba takie same lub gorsze mieliby przy "7 nm"?

 

 

Właśnie niekoniecznie. 

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śliniłem się na intelowskie HEDT oprócz X58 i na początku X99 z super 6950X który mi padł po kilku miesiącach...potem był już sam shit - 7920X i 7980XE. Pierwszy poszedł RMA a drugi sprzedałem dosć szybko.

Threadrippera 1950X też miałem ale było z nim za dużo zabawy i bardzo źle prowadził SLI.

 

Przeszła mi ochoda na towery, za dużo grzebania i upgradowania a z ITXem wiesz od początku że jest tak a nie inaczej - nie pasuje i tyle :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super 6950X który mi padł po kilku miesiącach...potem był już sam shit - 7920X i 7980XE.

"Sam shit", powiadasz? Tyle tylko, że ten "shit" wydajnościowo mieli 6950X równo (mowa o pracy, nie graniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak biorąc przy tym 400-600W i grzejac się do czerwoności. W grach 79xx nie są lepsze od 69xx.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś rozsądnie ustawił, to by nie ciągnął taki 7920X nie wiadomo jak dużo. Jak się 1950X kręci do oporu, 4+ GHz, to watomierz też potrafi 500+ pokazać 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...